Jump to content
Vasenceto

Бензин и дизел

Recommended Posts

Здравейте на всички съфорумци. Извинявам се ако темата вече я има,но един приятел който работи към Лукойл ми каза да се запася с бензин добре, защото се очаква поскъпване на цените на горивата драстично. По негови думи, не мога да кажа на 100% достоверни се очаква поскъпване на бензина до 2.80 лв. и на дизела до 3.00 лв. за литър. до края на март месец! Аз лично много се изненадах от този негов коментар, но карайки всеки ден колата, виждам че цените наистина скачат. За газта не се очаква увеличение или ако има такова, то ще е минимално. Днес пък друг приятел който работи към Пловдивска Стокова Борса ми каза че от утре бензина ще се вдигне със шест стотинки. Бил гледал котировки или там както му се вика.... Чудя се наистина какво ще стане ако примерно нафтата стане 3 лв. Сигурно ще избухне война от протести и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това е толкова изкуствено направено. Повече от 80% от горивата се произвеждат от нефтохим. Сутринта по БТВ темата беше точно за горивата, имаше един стършел който си държеве на неговото мнение че по официалната му статистика бензина се продавал в момента на 2.20. Неам думи у каква страна живеем...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои казват че заради размириците в Египет и Либия цените се променят драстично. Възможно ли е когато има конфликт в някоя страна, тя тотално да играе за растежа на горивото? На мен лично ми се струва налудничево, но знам ли...трябва да питаме икономистите. А това 2.20 да го взимат и да продават на 2.45 бензин -2.50 нафта е баси надценката. Вярно, че си има разходи си има, ама това е доста според мен. Аз си пиша в една книжка всеки път като зареждам и като гледам назад във времето, най-скъпият бензин който съм зареждал е бил през лятото на 2008 г., когато литър А95 е струвал 2.53 лв. Успокоявам се с факта, че когато бях преди месец в Турция, нафтата беше 3.90 лири (лирата е почти равна като стойност с лева), а бензина беше 3.70 лири/л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на суровината е 30-35% от стойността , която ние плащаме , към 40% е аксиз и ддс , всичко останало е по веригата ;) Цената на горивата се качва при наличие на конфликт в страна производител , защото на борсата започват спекулации , а спекулациите движат бизнеса :) Реално от ОАЕ като почнаха спекулациите за Либия , съобщиха , че криза за гориво няма да има , но със сигурност ще се покачи цената му , защото от ОАЕ ще трябва да започнат да добиват повече . Реално нямам никакво обяснение защо ще вдигаш цена като ще трябва да добиваш повече , освен , че искаш и да печелиш повече :) Картелно споразумение ,което никой не може да барне между всички доставчици на горива :D Реално ние получаваме 90% от горивото си от Русия и не би трябвало това което се случва на юг да ни влияе , но реално не е така ;) а обяснението ми го имате горе :D Не знам за вас , но за мен изгодно ще ми идва да си карам Сивика на метан и започвам сериозно разучаване на нещата :D Понеже друг колега го беше писал - наистина се очаква поевтиняване на метана следващите 5 години , стига да не избухне война с Иран ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ако бензина чукне 2.80, аз наистина сериозно ще се замисля дали да си карам колата вече ... Или другия вариант, който хич не ми допада, но ще си купя сивик с малък мотор с газова ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е че лукойл покрива загубите от намаленото потребление.Отговора на потребителя е газ, метан, водород, ток...........и дай боже етанолНякой сеща ли се колко лесно се произвежда етанол?Много лесно, все едно вариш ракия!Даже в УСА се продават такива станции.EFuel100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли някакви елетромобили по 4-5к ве да му се невиди? Да ме закара до работа и да си отида в хубавото ми селце с макс скорост 70 примерно?За напред ще имам 1 елетромобилче, но сега още са скъпи, да им се невиди...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви пари е тази красавица, гледам из сайта не мога да намеря ?Верно ме зарибавя това ;) .п.п Аагагахаххасххсахабуахахахха

Подготовка за зимния сезон ;)Такааа!Подготовката общо взето беше в това, че позачистих колицата и пуснах една прахосмукачка.Електромобилите нямат :АнтифризМаслоСкоросно масло

Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще разпитам моя човек и ще споделя информацията ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се вдига изкуствено ;) това не е само плод на Лукойл а и на политиците ;) Цели се криза и недоволство на гражданите към правителството.Помислете малко кои има изгода от това преди избори и коя е партията която цели дестабелизация :) С политика не се занимавам но съм достатъчно умен и виждам когато някои се опитва да ме пързаля тънко :) "Не гледайте над водата , :D гледайте под нея там е живота"Ако стоим и чакаме някои друг да ни оправи няма да стане,те ще ни "оправят" ама в другият смисъл на думата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fly-boy, го каза в прав текст, оная столетница от която се пръкнаха всички псевдодемократи тънко и последователно клати кабинета.Не само с бензина.Техния специалитет е да пречат колкото могат.Минаваме всички на газ и туй то! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам от политика и икономока, но в една страна за да живее добре цените на горивата и хранителните продукти трябва да са ниски . Мое мнение ;) И още нещо минималната заплата нетрябва да е фиксирана а трябва да е вързана за 95Н примерно (равностойноста на 310л)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и газта ще вдигнат ;) просто чакат да станем колкото се може по зависими и от нея ;) Всичко е толкова навързано че..... ;) Доста се замислям да мина и аз на газ въпреки че не искам :P Другият въриянт които няма как да се случи е да постъпим като Гърците и другите цивилизовани народи ;) Чертата на Българинат е да завижда и да пречи на другият.В България трудно я забелязваме но навън е направо фрапираща ;)Винаги се извиняваме и никога не поемаме вина за действията си а обвиняваме другите ;) Не униваите можем да се оправим но само чрез геноинжинерство ГМО :D трябва да ни се промени цялото ДНК :D;) П.С. И Бог не е съвършен ,БЪЛГАРИТЕ сме живо доказателство :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички съфорумци. Извинявам се ако темата вече я има,но един приятел който работи към Лукойл ми каза да се запася с бензин добре, защото се очаква поскъпване на цените на горивата драстично. По негови думи, не мога да кажа на 100% достоверни се очаква поскъпване на бензина до 2.80 лв. и на дизела до 3.00 лв. за литър. до края на март месец! Аз лично много се изненадах от този негов коментар, но карайки всеки ден колата, виждам че цените наистина скачат. За газта не се очаква увеличение или ако има такова, то ще е минимално. Днес пък друг приятел който работи към Пловдивска Стокова Борса ми каза че от утре бензина ще се вдигне със шест стотинки. Бил гледал котировки или там както му се вика.... Чудя се наистина какво ще стане ако примерно нафтата стане 3 лв. Сигурно ще избухне война от протести и т.н.

Васенце,недей така бре братле;)!Направо ме закопа с тези темички,незнам какво да правим с тез колици,сърце не ми дава да ги газифицираме,но скапаните управници не ни дават друг избор.От няколко дена вървя като ударен самолет и направо не виждам светлина в тунела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горивото в БГ е невероятно скъпо,но това е заради картелни споразумения.Не може в западните държави горивото да е по-евтино при положение,че плащат по-големи акцизи от Бг.Друг странен факт е заплатите на обслужващия персонал-в нас 400лв на запад 2000евро.И как става пак при нас горивото е по-скъпо.Спекулата за случващото се в Либия пак няма много общо с реалността.Същата държава държи запаси петрол 1.7 процента в световен мащаб,така че не голям фактор.В Европа се зарежда от Либия понеже петрола от там няма много съдържяние на сяра и е по-евтина преработката му.Не е проблем петрола да се доставя от друго място. Друг факт през 2008 петрола стигна почти 150 долара за барел,бензина стигна 2.40,сега при 105долара за барел е по-скъп.И все пак не вярвам да са толкова тъпи, че да вдигнат горивата до 3лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки задава тоя въпрос ,,какво да правим,,,ами да не седим пред компа и да се вайкаме,трябва протест и то от всички нас,не само от нашия форум а и от другите форуми ,от колеги манияци на тема автомобили,трябва да се обеденим в едно и поне за 1 ден да се покаже че не сме на едно мнение с тези,които всеки ден почват да ни стягат примката около вратъ.Бензина се дига и от там ще почне и другото и т.н.Не ми пука какво пиша ,нека да ме следят и да ме подслушват,но истината няма кой да я заличи.ВИЖТЕ И РАЗДЕЛА ОФТОПИК,пак е по темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството че народа е обезверен ;) Доктори убиват деца реакция никаква,удошават жена посред бял ден също никои не го интересува :P Не е далеч деня в които ще ни помолят да се обърнем и да се наведем зада ни го турят :D Пак няма да има реякция :D Това не е мое мнение историята го е показала че които не си е поискал на него несме дали :D Ние не сме народ с твърда и ясна позиция а сме върти упашки ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление ние не сме народ;)!Ние сме население:PЕдин народ мисли,развива се и се самоуправлява.Населението мърмори и си живурка :D .Жалко ама факт!И 3 лв. да стне бензина пак ще има хора,които ще ходят и до кварталния магазин с колата.А приказката за лудия и баницата всеки я знае-ама какво от това :D ...........и тетака.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горивото в БГ е невероятно скъпо,но това е заради картелни споразумения.Не може в западните държави горивото да е по-евтино при положение,че плащат по-големи акцизи от Бг....

Бензина в България е най евтин в Европа, единствено дизела в Люксембург е по евтин, за газ и метан незнам. Друг въпрос са заплатите.Хората карат на газ и метан, трудно ще се организират за нещо срещу висока цена на бензина. Ще кажете ама и газта ще вдигнат, ами тогава българина ще измисли друго гориво на което да се прехвърли, но няма да излезе на протест, ще се надява и ще псува ама ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ НЯМА ДА НАПРАВИ НИЩО! Ще се оправдае, че е трябвало да ходи на работа и ще пита възмутен що не е направен протеста в неделя :lol: смешно е да!Нямаше ли преди години пак опит за стачкуване, организиран от авто-форумите и завършил със смешно присъствие въпреки заканите на много хора?Няма ли защита на потребителя, която да се заеме с проверки. Вчера в Германия, тукашната инстанция започна разследване за договорени и умишлено завишени цени на горивата.П.С. Колко е газта в бг? Вчера в немско заредих за 67 цента на литър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И газта в Европа е по евтина от тук ;) Казват че бензина у нас бил най евтин но никой не казва че и качеството и най ниското ;) ;) Те какво искат да плащаме за боклука които съсипва колите ни :lol: Защо избирателно ни сравняват с Европа :yes: като искат да сме като тях нека това да е във всяко отношение.Пътищтата ни не са като в Европа заплатите и всичко останало няма смисъл да ги изреждам :yes: Политиците както по горе казах само се извиняват с Европа с кризата с Либия но не ис некомпетентноста си да реголират и взимат обективни решения.Плащаш им и те те оставят да правиш цяла държава на маймуни ;) Аз знам че едно нещо зада се оправи първо трябва да се развали ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как разбра че бензина в Европа е по-скъп.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук следя цените - http://www.clever-tanken.de/statistik6.aspСайта го ползвам за да знам къде е най евтино в реално време и не ме е подвеждал досега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама защо всеки сравнява нашата цена с цените по другите страни?? Като е 2 евро бензина в германия и дай и тука да е толкова? ние можем да си го качваме нашия, та той е много евтин! Виж че в Германия е 2 евро, а тука е 1.20!!?!?! Ама та нали ние работим за 200 евро на месец, а те там за 2000? Това някой мисли ли го ? Какво става тука вече не знам! Как очакват да даваме по 2.50 та като гледам и 3лв до края на месеца за литър? Как като си взема заплатата от 500лв да дам 30 от тях, за да мина 100км? И след няколко дни като ги измина да дам още 30.. и на края на месеца с каква равносметка оставам? 300лв за бензин, за да мога да ходя на работа, за да си искарам заплатата от 500?!? ОМРЪЗНА МИ ОТ ТАЯ ПОМИЯ, АМА ОМРЪЗНА МИ! Обаче какво като ми омръзна? Няма да направя нищо, както никой друг нищо няма да направи.. Ще мрънкам, ще се тюхкам, ще отида 2 дена на работа пеша като отстоявам някакъв си мой протест и на третия пак ще я искарам и пак ще отида да дам 3лв за литър, защото не ми се става 2 часа по-рано, за да вървя пеша......Сега не искам някои да ми се правят на отворени и да ми казват как мрънкам, но нищо няма да направя. Аз си го казах, че нищо няма да направя, защото съм овца, овца като всички останали тук и изобщо в цялата насрана овча държава.. Няма кой да ми организира стачка, че да отида на нея, няма и аз да я организирам. Просто сме стадо!Не знам какво да кажа, не знам как ще се оправим, изобщо няма и да се оправим.. Ще мрънкаме и евентуално някога ще паднат Борисов и Цветанов и народа ще се радва. Ще се радва ама за какво? Ще се качат новите, които ще са същите.. Няма оправия, НЯМА! Просто страната запада, самоизяжда се и изчезва и никой нищо няма да направи, за да спре този процес...Правили ми цените като в европейския съюз.. Ами направете и заплатите такива, майка ви..... НЯМАМ ДУМИ!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да стане както през 92ра ли не съм сигурен кога беше тази огромната стачка пред парламента. Точно такава отново трябва да направим. Но дори и някой да организира, пак ще отидат 5 човека и нищо няма да стане, както на протеста за дупките. Спомням си един колега беше писал след въпросната стачка, че са му се подиграли дали той е представителя на хонда клуба, тък като е бил единствената хонда там... Дори и аз с голямата уста надали ще отида по ред причина.. Или няма да имам вече не 50 а 80лв за бензин, за да отида до София и да се върна, или работодателя ми няма да ме пусне за нищо на света, защото трябва да си заработя ОГРОМНАТА ЗАПЛАТА! Не знам как да коментирам, просто ще се самоизядем и всичко ще приключи.. Циганите били повече от нас, нямало раждаемост.. Имам възрастта и човека с който да си направя дете, но как да го направя? Защо да го правя? За да е мизерник като мен ли? Аз нямам пари куче да гледам, та дете.. Как да има раждаемост? Или да го направя с надеждата, че някоя баба ще ми дава буркани или ще ми плете дрехи за него ли ? И като стане на 2-3-4 годинки да се разболее и да го убият в някоя болница ли ?? Ама то просто няма за какво да се хранеш в тая държава, няма! НЯМА!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще бъда санкциониран дори и от силите на този форум, но в момента съм много ядосан и си го изливам тук..Само се замислете, че съм на 22 години и говоря и мисля по този начин.. На 22! Не на 32, не на 42, да не говорим за повече... Та аз съм си ощя що годе дете. Дете, което не е видяло нищо хубаво в тоя живот и надали и ще види. На 22 години пресмятам кое от къде да купя, за да е 20 стотинки по-евтино итн итн итн.. А само преди 20 години, майка ми е живяла прекрасен студентски живот, изшълен с купони, барове итн.. Само за 20 години тази страна е западнала толкова много, че младите са много зле, по-възрастните едва издържат, а да не говорим за най-възрастните. Помията е заляла всичко и се е застояла, гноясала е, и всички едва вдигаме крака от нея, за да стъпваме..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е колегата ... положението въобще не отива на добре ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее,ние баровци ли сме,как може горивото да ни е най евтино,да не би понеже е и най калпаво.Я си го вдигайте мошеници.А между другото чух че от другата седмица щели да ни бесят шофьорите,та искам да ги питам въжета имат ли или да си носим.500 години робство и изнасилвания това се е пръкнало-преклонение и предателство,Ботев е застрелян от четниците си в гръб,ако не знаете факта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Караме най-евтиния бензин в Европа? Добре де,тея тъпири нека сметнат с една минимална раб. заплата колко литра може да заредиш в БГ(240/2.5=96 л) и колко може да зареди един западноевропеец(ще взема Холандия за пр. там е 800 еуро минимланата) 800*1.96/2.5=627 Л.И какво излиза,че тук бензина/нафата е скормното 6.5 пъти по скъпа....пс. дори и 3лв/л да им е бензина,пак разликата е огромна...

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството че народа е обезверен

 

Не само имаш чуството, а е точно така.Още не се е родил лидер който да обедини нацията, нямаме национален герой.А всички народи си имат по няколко даже.

ТЕ товае!

Ако лихвите са високи, ще загинем, дано правителството да работи в тази насока.

Жилищата паднаха, колите също, моловете са празни, хр. магазини кретат, лидел мачка.

Е как да ими икономика, като на никой не му се бачка.

Българина е мързелив, наблюдавал съм хиляди служители, мързи ни!Нека не се лъжем!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си един колега беше писал след въпросната стачка, че са му се подиграли дали той е представителя на хонда клуба, тък като е бил единствената хонда там...

Да, аз бях... :plane: Беше много комично и ти дава отговор на много въпроси, които си задаваш.Сега ще има протест на 13ти, в неделя. Въпреки, че същия ден пътувам за чужбина, едва два часа след началото на протеста, ще отида. Да, балък съм, но поне после ще знам, че съм направил всичко, което съм можел.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,вместо тук да си чешем езиците,да руптаем,да се самосъжаляваме и т.н и т.н ...Нека подкрепим на 13.03.2011г. с общи действия позицията ни !Да се организираме и да изкажем недоволството пред тези който могат да направят нещо !Днес по БНР някой си министър се изказа ,,че държавата нямало как да намалят акциза в/у горивата,,тъй като на дали той пълнил хазната,, !Ако някои е прочел - Лукойл произвежда и продава цена на 1л бензин/ дизел на 0.97/0.93 лв.Акциз 44% и ДДС 20% = на 1.96/1.93 лв/л. http://askstefan.net/Добре да попитам аз тогава - до 2.50лв къде и кой печели - фирми превозвачи,продавачи и т.н !Хората в Гърция им дигат с 2% цената и затварят границите,а ние какво ще направим ...?Въпроса остава отворен и ще очаквам мнения !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,ние хубаво скачаме че ни е скъп бензинът, викаме защо не е по-евтин от този в Европа като заплатите ни са в пъти по-ниски. Ами защото цената на бензина с леки отклонения си е една и съща в цяла Европа. Това,че на нас ни е нисък стандартът си е наш проблем. Това,че избираме само некадърници си е наш проблем. Горивата тук не са нито скъпи, нито евтини, те са това,каквито си ги направим ние:скапани. Тъй като всички в Европа си внасят горивата, има едно понятие себестойност,която е почти еднаква при внос. Така че крайната цена не може да бъде под това число,тя винаги е над нея и се определя от редица фактори, които зависят от конкретното общество. Но бай Густав, собственик на бензиностанция някъде в Германия не смее да разрежда горивото,че а са го хванали, а ще лежи. Да не изреждам и други фактори,облагородяващи крайния продукт у нас. Така,че всеки да си помисли кого трябва да обвинява за неприятната ситуация....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И тука да драсна пак, че се организираме за Шумен и да видим какъв протест да направим, къде и как, засега сме двама сигурни, даже 3ма, още кой би ни подкрепил?Говоря за действия не за лаф мохабет.п.п Ето и групата в фейсбука Цък

Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че сме най мързеливият народ спор няма ;) Ако някои не е на това мнение нека излезе малко навън и ще види как Българите се открояваме ясно ;) Ние никога не сме били задружни и ако някой се опита да ни помогне му подлагаме крак :beer: Чесно да ви кажа срам ме е че съм Българин :) Навън от Българите съм срещал само подлост и завис затова бягам далеч от Българи в чужбина :plane: Тука политиците ни залъгват с това че като паднел Шенген и едва ли не ще се оправим ;) На вън като чуят че си Българин и направо ти казват " о не за Българи и Румънци правилата са други " ни е за тях сме втора ръка.Явно си заслужаваме съдбата простаци да ни оправляват от доста години насам ;) Върнах се защото мислех че нещата ще потръгнат и аз исках с нещо да допренеса ,но тук никои нищо не иска да променя ;) Явно пак ще стягам багажа и този път ще е завинаги ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога и къде ще е този протест на 13ти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1/2 час заредих OMV -Alpin Diesel на цена 2.73 лв.Прочетох и това:http://www.pariteni....id=40&oid=43721Е, честно, нищо не разбирам...:) А се уморих да протестирам - то вече станаха 22 години.:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някои е прочел - Лукойл произвежда и продава цена на 1л бензин/ дизел на 0.97/0.93 лв.Акциз 44% и ДДС 20% = на 1.96/1.93 лв/л. http://askstefan.net/Добре да попитам аз тогава - до 2.50лв къде и кой печели - фирми превозвачи,продавачи и т.н !

Колега, цената на Лукойл в момента е 2.30 на едро.СпраФка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес някой гледа ли БТВ репортерите?Казаха,нещо от сорта че ако не преминава петрол през тръбите повече от 3 дена той се втвърдява и трябва да се строят наново хиляди километри...Либия произвежда около 1 200 000 барела петрол на ден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/Off-topic Тогава петролните разливи нямаше да трябва да ги чистят, щяха да чакат да се втвърдят и да ги събират в твърдо състояние, защото е по лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...