Jump to content
rossko1

Хонда Сивик, каква ?

Recommended Posts

Здравейте бъдещи колеги.Решил съм да си купя хонда сивик но незнак с какъв мотор да избера.Намерил съм една с 1,3 мотор но ми се струва слаб.Така ли е или си е добър мотор.И по принцип кой мотор на хонда е най добър.Държа да е с климатик и се съмнявам че 1,3 с климатик ще е слаб мотор.Ще съм ви благодарен да ме ориантирате каква хонда да си купя.Благодаря ви предварително.

Редактирано от rossko1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво търсиш икономичен или мотор с повече кончета !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да не е мъртвец когато пусна климатика и голяма ли е разликата в горенето на 1,3 и на 1,5 ?

Редактирано от chris_barnes
предходно мнение не �е цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те съветвам да взимаш 1.3, защото климатика доста я спъва. Няма голяма разлика в разхода с 1.5, но вървежа на 1.5 е по-добър. Въпреки това и тя е слабичка. Предполагам гледаш хечове. Ако искаш колата да е с малкия данък виж купетата 101кс (мотор 1.5). Има читави бройки с климатик. Ако данъка не е от особено значение, бих ти препоръчал 1.6 125кс. Ще върви по-добре !!!Успех

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще е 1,5 защото не искам да ми е голям данъка,харесъл съм една в мобилето но мисля да поизчакам и да не се хвърля на първата кола. А като здравина как са? Чувам от приятели че били много здрави коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом данъка те претеснява значи търсиш икономична колица !!! По принцип кефа няма цена !!! Аз бих ти препоръчал 1.5 vtec/115 коня/ или 1.6 /126 кона/ !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип "големият" данък е над 100kс, тоест fly-boy не те ориентира много правилно, като ти посочва такъв автомобил за нисък данък. За икономия са доста икономични, спор няма !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом данъка те претеснява значи търсиш икономична колица !!! По принцип кефа няма цена !!! Аз бих ти препоръчал 1.5 vtec/115 коня/ или 1.6 /126 кона/ !!!

115 коня ще има голям данък , май ще е 1,5 - 90 кончета . А какъв разход прави тоя мотор оринтировачно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oпределено си вземи 1.5 !!! Аз си взех 1.3 и сега го преправям ,за да си спестиш този филм скачай на 1.5 - стабилно вървене и приличен разход !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъка например на 1.5 / 115 коня е около 160 лева но пък си заслужава и е икономична !!! Пробвай и по слабият мотор и малко по мощния и едва тогава решавай !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d15b7 е на границата 74кв - малък данък, малък разход и що годе си върви

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие си говорите за Сивик и двигатели , но никъде не се споменава година ?! Сивик 1.4 има и 2005 г. 90 коня :cool: Има и Сивик 1.5 101 коня 1986 г. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради това, че колегата в 1вият пост се колебае между 1.3 и 1.5 (аз лично) предполагам, че става дума за 5 ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d15b7 е на границата 74кв - малък данък, малък разход и що годе си върви

Напълно съм съгласен, само коегата да уточни какво търси купе/хеч/седан щото както Tino отбеляза всички е така си говориме :cool::lol::cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега аз карам Honda Civic hatchback 5gen. със двигател D15B2. Това е двигателя 1.5 90к.с., към който предполагам от по горните ти постове си се ориентирал. За разхода има доста писано във форума, но аз все пак ще кажа какво съм засякал.Може би първо трябва да започна със това, че я купих с газова и затова разхода, който аз съм засякал е на газ. На бензин не съм я засичал, но като се има впредвид, че по-принцип на газ гори малко повече смятам може да си направиш някаква сметка. Разхода лятото извънградско е от порядъка на 6.5 - 7л./100км. (това със скорост до 100 - 120км/ч), градско 7.8 - 9л./100км. (тук много относително, но да кажем, че превключвам до 3000 - 3500об.).Зимата или сега разхода ми е около 12л./100км. (искам да отбележа, че този разход е с неработещ термостат и колата е карана градско). Преди две седмици смених термостата, но не съм я засичал. По груби сметки около 10л./100км. (до няколко дена мога да кажа точно колко е)Тези дни ми се налага да пътувам извънградско и ще споделя какъв е разхода зимата.Гледам си от Русе аз също съм от този град. Ако искаш да поговорим работя във Kaufland 1500 (това е срещу Ялта или долният Kaufland). Тази седмица до края съм от 17:00 до 23:00 така, че ако имаш път мини. Помоли на информация да повикат номер 336.Поздрави :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пишете че купето д15в7 е с малък данъккое му е малкото 125 лв етва малко ли е аз карам такава кола и точно толкова и е данъка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d15b7 е на границата 74кв - малък данък, малък разход и що годе си върви

Напълно съм съгласен, само коегата да уточни какво търси купе/хеч/седан щото както Tino отбеляза всички е така си говориме :cool::lol::cool:
здравейте аз имам хеч 1,3 16v доволна съм само че е 75 коня и ми е слаба иначе като разход е максимално икономична сега я продавам за да си взема 1.5 има малко забележки само по външния вид по окачването всичко е сменено и много си я гледам вие знаете как е като си обичаш колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво търсиш икономичен или мотор с повече кончета :cool:

Има го и в 2в1 вариант-D15Z6/8.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектния вариант купе от 1.3 и двигател къв душа ти сака :cool: данъка на 1.3 при нас е 20лв след смяната на двигателя не съм съжалявал че съм си купил 1.3 :cool:

Редактирано от atanasbe
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пишете че купето д15в7 е с малък данъккое му е малкото 125 лв етва малко ли е аз карам такава кола и точно толкова и е данъка

На тоя мотор данъка е почти 23 лв(в Ямбол). Когато ходих да ми издадат бележка за катализатор ми казаха, че е на горнта граница :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, взимай си 1.5 - 90 коня, и хич не се притеснявай за разход, данъци тва онова. Предполагам на бензин средно ще ти гори 6/100А иначе каквото ти хареса - купе, седан, хечбек.п.с. Потърси и в cars.bg

Редактирано от tuning_mania

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,незнам за какво ти трябва колата.....да се возиш....или да се кефиш на вървенето.....защото мое лично мнение Хондите са да се ръчкат т.е. трябва да е малко по мощна. Аз ти предлагам вариант 1.6 16V 125к.с. малкия витек хем ще върви много,хем ще ти харчи малко повярвай ми няма да се разочаровашПубликувано изображение:(Препоръчвам ти преди да решиш да се качиш да пробваш на различни двигатели за да усетиш разликатаПубликувано изображение

 

Успех

 

П.С.Ето ти един примерен вариант май ти е близко: http://nfs.mobile.bg...7053&f1=details

 

Ако модераторите сметнат че е реклама извинявам се и нека бъде изтрит линка!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за помоща.Значи спрял съм се на хечбек определено не знам коя генерация е но тея които са 94-95 година . Няма да се състезавам с нея , просто искам като види баира да не се плаши. Това е общо взето.Благодаря и на колегата от Русе ... сигурно ще ти се обадя колега да ми споделиш малко опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай колата да ти харесва и да отговаря на манталитета ти на каране !!! Ако вземе да те притеснява данъка най добре ползвай градския транспорт :( Не искам да се обиждаш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , имам още две коли .Ако и техния данък е 160 лв , само за данъци ще бачкам.

Редактирано от Tino
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�. При повторно нарушаване ще бъдеш предупреден !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d15b7 с бележка за катализатор си е 25 лв. 2 години по толкова си плащам, сега ще е за 3-ти път

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е тая бележка ? На реното ми никога не съ ми искали бележка и данакът ми е 26 лв.

Редактирано от Tino
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колега но такава кола на тези километри е доста съмнително не че има голямо значение ако е читава ;) Като гледам в мобиле имам чувството че само нови коли се продават всичките под 200 хил.км. ;):rolleyes: Предвиди си още 600-800 лева за ремонт след известно време ако са успяли да прекрият проблемите на съответната кола ;) На къквато и кола да се спреш ще е така само че на хонда двигателите са доста здрави ;) Казвам ти го от опит :P Хондата може да е на 500 хил. да гори здраво масло по 1л. на 1000 км. и пак да върви като бясна ;) Като купуваш ще си в еуфория и на дали ще забележиш гаранция ;) така че внимавай ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите колеги. Горе долу се ориантирах в обстановката . Когато си купя колицата ще кача снимки да ви я покажа Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще си струва да я покажеш след толкова приказки трябва резултат:) със здраве да си я караш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колега но такава кола на тези километри е доста съмнително не че има голямо значение ако е читава ;) Като гледам в мобиле имам чувството че само нови коли се продават всичките под 200 хил.км. ;):) Предвиди си още 600-800 лева за ремонт след известно време ако са успяли да прекрият проблемите на съответната кола ;) На къквато и кола да се спреш ще е така само че на хонда двигателите са доста здрави ;) Казвам ти го от опит :) Хондата може да е на 500 хил. да гори здраво масло по 1л. на 1000 км. и пак да върви като бясна ;) Като купуваш ще си в еуфория и на дали ще забележиш гаранция ;) така че внимавай ;)

Напълно съм сагласен с теб пич.Шото и аз минах през тоя епизод ;) ;)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де колеги , вие каква ще ми препоръчате да взема и от къде ? Аз като гледам те всички са на едни километри.Как да я позная дали е читава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да разбереш ,поне не веднага :) Аз съм привърженик на японските сивици , малко съм пристрастен обаче моята е 6 генерация японка 1.4 16v 90hp много съм доволен с климатик е разхода засичан от мен е 5.5 на 100 извънградско (без климатик) и 8 до 8.5 градско , вярно малък мотор е но е сравнително пъргава машинка ;) А моята кола я взех от Дупница през пролетта на 2009 , досега няма от какво да се оплача .Късмет с избора :)

Редактирано от marto81

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми как- лесно се разбира... След визуалния поглед палиш колата-ако запали лесно и работи гладко е добре. Следи за треперения, шумове, Играене на обороти. После потегляш да покараш. Не се режи, а слушай колата. Мини през 2 дупки/от ляво и от дясно/ и новобранската мини с двете гуми през тях. Не трябва да дрънчи на глухо или да тряска. Ако всичко е наред я понатисни малко/1ва, 2ра до около 6к /. После като се върнеш от пробата накарай авера с теб, който се представя за "майстор" а ти си невежото "саше" да форсира мотора от 4500 нагоре няколко пъти и гледай пушека отблизо за синеене. Не трябва да го има :) После огледай волата, педалите, седалките, конзолата. Интериора ако е запазен километрите не са от значение. Продавача нека си говори колко малко е карана и как е пазена :lol: 5та хеч е кола, на която с наличие на малко акъл и познати се ремонтира за почти без пари. Лошото е, че нямат шумоизолация и возят твърдо, но няма трошене. А дали д15ка или д13ка- определено за градска кола д13ката е по-добра заради по-късата кутия. Че е карб не и се плаши-ако има яд може да станат 2, моно или дори пълна инжекция. Градско дава 8-8,5 ако не я зориш много. А бе в общи линий взимай по-здравото и по-ефтиното. При нормална цена 1500 кинта какви са тия 15 годишни коли по 3к нз. Е са има една д13ка за 1500 лв с фул екстри. Австрийка е, но и да се появи ръжда за 500-600 лева се решава яда за следващите 2-3 години :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де колеги , вие каква ще ми препоръчате да взема и от къде ? Аз като гледам те всички са на едни километри.Как да я позная дали е читава?

Аз лично кола от България не бих си купил отново. :) Половин година гледах какви ли не дараци и накрая реших да се разходя до Австрия. Тръгнах с един приятел, а там ни пое един българин с австрийско поданство, който се занимава с автомобили. С него почнахме да обикаляме по дилърите на коли (не при арабите на плацовете, откъдето се снябдяват предимно Горубляне, Дупница, Врачанско, Монтанско и т.н.) и по-точно по задните им дворове. Нашия човек ми каза, тръгваме към някаква Хонда, ще разгледаме и други коли по път, но да не бързам, първо да видя Хондата. От това което видях имаше доста разнообразие, но предимно немски или френски коли. Японките бяха предимно Мазда. Направи ми впечатление, че имаше доста коли над 300к км, а тези около 100к бяха или на сериозни цени или с последици от "заседяване" - щети по боята, изпуснали амортесьори, течащи уплътнения и т.н.В друга тема ще описвам първата среща с F22Z2, но като цяло не съжалявам, че я взех :P Разходите по 4-дневната екскурзия бяха около 900лв. Тук включвам билет за Виена, храна, спане, хонорар на "екскурзовода", номера, винетки, бензин и някои непредвидени разходи (като попадане на разпродажба на дрехи, например).В и около КАТ оставих още 400лв - екотакса, ГО, номера. Като си предвиждаш бюджета задели и поне 500 лв. за обслужване. Аз моя Акорд го платих 1300 евра, но като добавих 4 нови зимни гуми, автокаско, аптечка, жилетка и т.н. щуротии плюс споменатите по-горе разходи ми се върза малко над 5 бона, но пак ще повторя, че не съжалявам. :honda: Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...