Jump to content
ivo099

разпънка на коша 5г

Recommended Posts

колеги мисля си следното да си намерим размери и чертеж и да си направим сами разпънка а не да си копуваме китайските боклучи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го мисля от доста време, някой ако може да направи точен чертеж на планките, които ще се хващат за бомбетата, да ги изрежем на лазер или на каквото трябва останалото е по-лесна тработа :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие модел като заводската ли искате да направите, или като афтърмаркет ибейските? Ако искате като оригиналните, утре-вдругиден мога да измеря моята и да ви сложа тук снимка с обозначени размерите :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем кой каквито чертежи даде и после всеки ,който е навит да си прави ше си избере.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре ще е да сподели някой размери и някой читав модел :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте в предвид, че има два захвата единия е за амортисьора а другия за самото бомбе, но не всички имат дупки на бомбетата !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е по-добрия вариант - захваната към бомбето или амортисьора ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа на вти-тата е на бомбетата, иначе из нета където гледах преди да си направя моята(мисля че терориста беше пускал в няква тема снимки на неговата и копирах от него),имаше и на амортисъорите. Моята е захваната за бомбетата, дали има подобрение не мога да споделя, понеже едновременно с нея смених и пружините :bounce:

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра идея.А иначе тези ибейските не държат ли ,нещто не са в час ли,че допираме до такива мисли да си правим,че и аз мислих да си взимам преди време от тях,и ми е интересно.А и друго нали целта на тези разпънки е да укрепят коша да не се разкрачва и само когато е със спотно окачване или било то само пружини ли са нужни или и при сток автомобили е в +.Мерсии

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Аз, моята съм си я правил от затворено П дебело 3 мм и съм го хванал за заводските дупки на бомбетата със по два болта М8 на страна. Усеща се известно подобрение, когато съм без таван се усеща повече. Или си внушавам :blink:

Редактирано от airbrush

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво става няма ли да видим чертежи, размери, някоя снимка че идеята е много добра и доста евтина.... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как съм си го направил, а за размери трудна работа правих я така че да мога да я напасна пред гаража, отделно височината бомбетата имат ъгъл спрямо хоризонта, аз го правих на проба грешка. http://mikobe.snimka.bg/tuning/honda-del-sol-tuning.511947

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е за щеста хеч домашно производствоhttp://forums.hondabg.com/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=11298http://forums.hondabg.com/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=11300http://goroj9.snimka.bg/tuning/strut-bar.572037.22460591

Редактирано от goro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тава е моя.Мое пройзводство.

 

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
добре колега супер е станало обаче едно неми е ясно :от какво е тая тръба че и с обтяжка по средата ? или да дадеш по подробна информация :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мога да дам снимки за 5 хеч на някои скаип и да ги качи тук в темата, а относно разпанките са задна горна и долна под купето ще ви сабудя интереса само някои да даде скаип и да помогне с качването ко сте заинтересовани мога да се ангажирам да напрая някоя друга, относно тез китаиските са боклук на 100% една траба и 2 винта в края а моите са в единия краи с нормална резба а в др краи с обратна, нали идеята е да може да свива и да разпава като вартиш в различни посоки а тез китаики като вартищ мести само трабата на ляво и дясно и изобщо никво усилие на натягане ефекта от тях е =0 освен за красота моя скаип е moonray85

Редактирано от dan4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
добре колега супер е станало обаче едно неми е ясно :от какво е тая тръба че и с обтяжка по средата ? или да дадеш по подробна информация :lol:
тръбата е 24 мм дебелостенна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...относно тез китаиските са боклук на 100% една траба и 2 винта в края а моите са в единия краи с нормална резба а в др краи с обратна, нали идеята е да може да свива и да разпава като вартиш в различни посоки а тез китаики като вартищ мести само трабата на ляво и дясно и изобщо никво усилие на натягане ефекта от тях е =0 освен за красота моя скаип е moonray85

 

Идеята е да не мърда, да не се свива или разпъва, а да укрепи шасито на колата за да не се усуква при завои.

Най-добрите разпънки са тези без сглобки, а от една част.

Публикувано изображение

Ако са от 2 или 3 части с болтове ще се поддадат по лесно на усукване. Ефект има, но е по малък.

От две части:

Публикувано изображение

 

От три части:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не е добра идея разпънката да е регулираща се с винт, а е по-добре да е цяла без никакви шукарии по нея? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офтопика, но на който му е интересно с какво точно помагат разпънките ето един клип с тест - с и без разпънка:http://www.youtube.com/watch?v=m4KgS8ertHU

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги никой ли нее мерил някоя разпънка да даде налко инфо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес с баща ми направихме предна разпънка на д13-ката ми. Размери нямам точни защото всичко се напасва на място. Заради въздушния филтър беше голяма играчка ама стана страшна, подобна на модела на муген малко по-горе в темата. Ако има мераклии от Варна или Добрич може да уредим нещо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега качи някоя друга снимка да добием представа, несе скатаваи така :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимките на колегата dan4o

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тая разпьнка пьрвата на муген кьдето е показал колегата   ilias гледам че е захваната за кухата кутия над тампона на амортисьора. Как ли са захванати тия шпилки или болтове като там е кухина и ако се разпробие през цялата кухина няма ли да се смачка ламарината като се стегнат болтовете? От всички модели най ми допада тоя на Муген стига да знам тая загадка с кухината.

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се разпробива, това са си заводските дупки, предвидени за стрът бар. Имайки предвид, че Муген са официалната тунинг фирма на Хонда, едва ли ще направят нещо недомислено. Ето как изглежда стоков стрът бар:

 

Публикувано изображение

 

Мислех да меря дължината на стръта, но реално това няма как да ви помогне да си направите. Както се вижда, стръта е огънат като дъга, а не е прав, и реално всеки може да си премери в коша разстоянието между дупките, за които се хваща той. Работата е напасване на място, или копиране на афтърмаркет стрът с готови размери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами които е с моно инжекция какво пражи ? никакъв стрът бар не пасва моното пречи !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти една добра причина да махнеш моното и да сложиш пълна инжекция :o и без това с моното стои много грозно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Прелюд 5 там няма фабрично дупки за това ми  стана чудно как е захванат за триьгьлната кухина. При Сивиците ги имате тия дупки. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето ги и снимките:http://pics.data.bg/albums/31905/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%bf%d1%8a%d0%bd%d0%ba%d0%b0/7abb575ec35a729a02734659f38eaa12/DSC02798Ако някой иска може да му уредя такъв стрът с безплатен монтаж :oСтава напасване за Д13 както виждате, ще стане и на моно, така че звънкайте смело

Редактирано от st1nki4a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моното няма как и да се препасва щото стърчи много нагоре но щесе пробвам ако не специално заради стрът бара ще си сложа пълна :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, гледам темата отдавна е позамряла, но все пак да попитам. В крайна сметка кой е най-удачния вариянт за поставянето на разпънка на Д15-ка? Купена или правена. И друго се сещам. Бях чел в някакъв форум, че когато не е регулируема разпънката и решим да си я правим сами, целият преден мост трябвало да бъде във въздуха и така да се вземат размери и да се монтирва. Несъм точно запознат и затова ще помоля, някой колега ако е по-запознат с технологията да пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се прави, най-добре да се вземат размерите от заводска VTi-ска за да е сигурно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам включване от колегата Стънкича да изобретин съвместно едно стрътбарче за д15 :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете какви точно размери ви трябват и мога да ви ги смъкна от предния и заден стрът на Spoon Sports.

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...