Jump to content
ianiovski

Крушки дето светят БЯЛО

Recommended Posts

Преди време си купих сини крушки ,които светят бяло .Вярно светят по-бяло от обикновените крушки ,но не вадят такава светлина като тези : http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=1542389966270&set=a.1096322734868.2015070.1430585383Кажете от къде мога да си намеря такива и каква марка са ??

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ориентираш се към philips или osram, за philips модела беше нещо от сорта на cool white, а на osram е nightbrakerаз ползвам osram, има ги на всяка бензиностанция но при официалния вносител са по-евтини

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето 50 стр. за четене http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=32594 , все ще избереш какво ти трябва. Дори и най ефтеният ксенон, свети много по добре от която и да е халогенна крушка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвах Nightbreaker на осрам, наистина са супер крушки, светят бяло и силно, но ужасно бързо изгоряха!Сложих и някакви китайски уж с ксенон-имитация, светеха по-слабо, не изцяло бяло.Доста хора са доволни от цвета на Blue Vision на Philips.За мен най-добрите като светлина са Nightbreaker, но не си струват заради късия им живот.Сега мисля да пробвам Nightbreaker Plus - 2-та генерация Nightbreaker. Водят ги, че издържат 2х повече от първата и ако е наистина така, само с такива ще си карам :)http://www.osram.com/osram_com/Consumer/Automotive_Lighting/Products/Headlights/NIGHT_BREAKER_PLUS/index.html

Редактирано от ilias

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във практикер продават крушки UNITEC COOL BLUE.Карах 3 години с такива и изгоряха преди 2 месеца-отидох и пак си взех :) Свети с около 30% повече от обихновените крушки и светят буквално бяло,а балона на крушките е синкаво-лилав.Струват 19лв. и са ми предостатъчни на пътя нощем,дори и срещу ксеноните на околните коли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Osram Nightbraker горят много бързо, Cool Blue na Osram са значително по - хубави. С такива карам повече от половин година, дано да има още живот в тях :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Cool Blue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Брат ми на бившата му алфа 33 преди да сложи ксенона беше с осрам крушки незнам подробности за тях светеха перфектно купи ги някаде от Студенски град, в момента тия крушки се карат на един голф 3ка и човека е адски доволен препоръчвам ти осрам да си вземеш :cool:

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж във ebay, там е доста евтино пишеш White bulb H4 например и ще ти излезнат много варианти и има снимки към тях със точният цвят на светлината

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да ти отворя връзката, но да споделя мнение. Аз използвам Philips blue vision и съм много доволен. Светят бяло, не като ксенон естествено, но е бяло и е силно. Вече повече от година съм с тях, работят си и са страшни. Бяха около 60лв двете Н1. "Главичките" им са сини на цвят и така и се казват, но светят бяло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Супер са,а и са комплект 2 броя!Обаче си мисля,че това са крупки за халогени,защото пише FOG което е за мъгла.Сигурно стават за фарове,но едва ли са достатъчно силни...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми то има и такива Х4 с СМД светодиоди и са като обикновените с къси и дълги след вереме смятам да ги испробвам :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Опела съм сложил Nightbreaker Plus и съм МНОГО доволен от силата им. Имам ги отскоро и не мога да кажа колко дълго изкарват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Карал съм с Осрам +50%, после с 90% и то със доста яко спортно отачване и не мога да кажа, че съм имал проблеми с живота на крушките...

Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Osram Nightbreaker, имам наблюдения, че светят прилично и издържат около година, като се кара на фарове и денем и нощем. Разбира се, това е относително, защото зависи от навътртяните километри, но все пак откъм цена/качество са супер.Някой знае ли магазин от където да си купя Philips Blue vision с гаранции и всичко? Като прочетох мненията на потребители и тестове, маи това ще са Крушките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до Практикер и видях цените са разумни : Osram Cool Blue 13 лв бройката ,а Osram Night Breaker Plus 15 лв бройката. Ако не си оправя ксенона си взимам Osram Night Breaker Plus и това е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема ми дойде и на мен на време защото и аз ще сменям крушките, но някъде бях чел преди време за осрама, че има нещо като ментаци - демек издържат по малко и се различавали по опаковката нещо или по начина по който е поставена в кутийката крушката. Някой да е чувал това или да има някакво надблюдение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с Осрам Nightbreaker, но нещо не съм особено доволен ...не знам, дали не трябва да се регулират фаровете ли какво?:huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си Osram Night Breker plus H4 от метро за по 14лв, не светят съвсем бяло, много съм доволен. Наиситна светят много по- силно от обикновенните крушки, препоръчвам ви ги :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос към колегите,при монтиране на крушки, Osram night breaker или Philips bleu vision има ли проблем при преминаването на технически преглед.Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Philips баце моделчето xtreme power х4-ките са мисля около 50 лева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам около 6-7 месеца с Philips Vision Plus(+60% пише на кутията) със среден живот. Комплекта бе около 30-35 лева. Разликата между предишните (някакъв Bosh) бе огромна - по-чиста светлина, по-ясно и т.н. Вече съм свикнал и не ми прави впечатление, но в началото бе "WOW" ;) Никога не са ми пресвяткали, че заслепявам, а когато ги гледам от 10-тина метра изобщо не ми светят в очите (примерна дистанция). НЕ светят като разни ксенони и би-ксенони, но за тази цена... са направо идеални :)

Редактирано от markup

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам около 6-7 месеца с Philips Vision Plus(+60% пише на кутията) със среден живот. Комплекта бе около 30-35 лева. Разликата между предишните (някакъв Bosh) бе огромна - по-чиста светлина, по-ясно и т.н. Вече съм свикнал и не ми прави впечатление, но в началото бе "WOW" ;) Никога не са ми пресвяткали, че заслепявам, а когато ги гледам от 10-тина метра изобщо не ми светят в очите (примерна дистанция). НЕ светят като разни ксенони и би-ксенони, но за тази цена... са направо идеални :)

Колега а правят ли ти проблеми при преминаване на годишния технически преглед,заради тези крушки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо трябва да правят? Да не са рали крушки по 150 вата... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо трябва да правят? Да не са рали крушки по 150 вата... :)

Знам ли ги,какво могат да измислят?Благодаря все пак. Редактирано от R20

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам около 6-7 месеца с Philips Vision Plus(+60% пише на кутията) със среден живот. Комплекта бе около 30-35 лева. Разликата между предишните (някакъв Bosh) бе огромна - по-чиста светлина, по-ясно и т.н. Вече съм свикнал и не ми прави впечатление, но в началото бе "WOW" ;) Никога не са ми пресвяткали, че заслепявам, а когато ги гледам от 10-тина метра изобщо не ми светят в очите (примерна дистанция). НЕ светят като разни ксенони и би-ксенони, но за тази цена... са направо идеални :)

Колега а правят ли ти проблеми при преминаване на годишния технически преглед,заради тези крушки.
Не, не са ми правени проблеми. Ако някъде в Пловдив на някого му се заядат за прегледа - нека ми се обади и ще го насоча към свестни хора в този бизнес ;) Иначе крушките навсякъде се дават, че покриват всички стандарти и са напълно легални за използване по пътищата ;) Ако имаш желание можеш да си вземеш и по-висок клас (също са разрешение (пази си кутийката и брошурите в нея за всеки случай)), но аз избрах тези заради съотношението живот/сила на осветеност. Има доста по-добри Philips крушки (с до 80% усилване на светлината), но те "карат" доста по-малко (колко - не зная). Моите са нонстоп включени и са си здрави. Като изгорят ще ги сменя с по-висок клас и да видим там :P Не го мисли толкова - отиваш взимаш крушка и караш, ако не ти хареса - взимаш друга и така си правиш склад ;)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...