Jump to content
teror1sta

Прелюд Н22/23 вс Сивик Д15/16

Recommended Posts

Интересна тема се е заформила,гледам и най бързата клавиатура се е появила :rolleyes:

По темата направена Д15 върви малко повече от прелюда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Молба към модераторите: Не ми затваряйте темата! Просто е почистете от "правищия лайна" .... Темата е доста интересна и както виждате в началото всичко си е 6+, докато "някой" не я осра :rolleyes::cool: Защо трябва всички да го отнасят, а не само виновника за това... Сега ще кажете "ами защото му отговаряте" ама в крайна сметка значи тоя палячо може да си пише глупости, да обижда хората и колите им и накрая трябва всеки да му търпи глупостите ??? :D

 

Гледам по горе ... 1.6 на Нисана e дооста по-добра машина. Гледах клипче как един пулсар размаза 6ген тайп р ... така че машината си е доста читава :D

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е човече, темата е доста интересна (поне за мене), защо винаги се стига до някаква недоказана фактология , нямам идея( не от твоя страна).Лесно е да се удря катинар и да се трие, но не е лесно да се пази прегледна една тема и чиста, защотото трябва твърда ръка и провинилите се бан, да видим след 10 баннати дали няма се вътвори ред, но тей като се прилага най - лесния вариант - катинар, затова съм на това мнение.Искам да помояла модератори да ми изтрият мненнията след като ги прочетата, както и другите които не са по темата и нека тука общуват хората с тези двигатели и тези които са се състезавали с определените коли, а ние които им е интерсно да четем постове по темата и това е, щом е с това заглавие , трябва постовете да са по тази тема.

Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доминико, ми ако беше я заключил, как щеше да разбереш, че 105 коня бягат повече от всичко живо що се движи по пътищата ? :) Или пък, че 160 коня от 1.6 мотор са рекорд .. ;) Горките Нисан, ми те с техният 1.6 N1 197 к.с. са живи за оплакване .. :D

офф:мар тод ср16-ката не е най-мощният 1.6 :D потърси инфо за муген б16

Чакай сега, кое се е появило първо, B16 или Mugen B16 :D Ако се впуснем в подробности някой ще каже B16A 170к.с... Естествено, така е. Забравихте и F20C, който е 2 литра и има 240к.с. или 120/литър.. аз говорих принципно, и "за времето си", въобще не ми беше приказката, че B16A2 е най-якия мотор на света, или нещо такова.Рулмейкъре сине, не започвай с обидите.. (към теро)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се съсредоточим върху темата! :(

След като отстраня някои технически проблеми, ще се свържа с колегата mEtaka (май той беше със стоковата Х23), и ако има и други Прелюди, да се замерим някаде в София! ;)

 

Опа, грешка - колегата mEtaka не е от София! Значи някой друг! :lol:

Редактирано от CIVICwarrior

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиркай ;) аз съм от Сф :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ще ви помоля да се придържате към темата, всички други (заядливи) мнения ще бъдат трити. В противен случай ще се случи това което Al Capone е показал със снимка.

 

Благодаря предварително.

 

Поздрави.

 

пс: карайте я по-спокойно колеги, живота и без това е прекалено изнервен :(

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...айде давайте Прелюдите да ги видим колко са бързи.Некой от Русе ако има :(

Адаш благодаря за базикнята но нали знеаш че всичко си го правим за кеф(и бавничко), живот и здраве и ключовете ще ти дам само за удоволствието(бензина си е от теб :lol: ).Колеги нали в крайна сметка това правим, всеки си търси собственият кеф, стига с тези заядни "Аз съм по-бърз".Пожелавам на всеки да си направи двигателя сам, така както той си смята и го чувства най-добре, да изпитате удоволствието от свършената работа.Много колеги ще ме разберат, поздрави на всички тях и пожелавам на всеки да постигне това, което той иска и така наречените гонки да си ги направим за удоволствие с приятелите и после да се черпим до припадък ;) Поздрави на всички фенове с изтребители, наздраве :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...айде давайте Прелюдите да ги видим колко са бързи.Некой от Русе ако има :)

Адаш благодаря за базикнята но нали знеаш че всичко си го правим за кеф
...така е,но някой превърнаха във война забавлението а това между фенове на една марка ми изглежда доста грозно:lol:Ние вместо да се радваме,че все повече бързи Хонди се правят започнахме да си завиждаме ли??...не знам и аз,но за мен това което се получава в тия теми е разочарование.В Русе винаги сме вземали на майтап състезанията между нас което много ми е харесвало и се надявам така да си остане :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиркай :lol: аз съм от Сф ;)

Е да свиркаам, ама.... :lol: Май ще си ми над възможностите! Но това не пречи, само да стегна машината и ще се пробваме! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е спорт да има,тя моята не върви много и без тва :bounce:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфу-Пфу... Тука много прах се насъбрала :) Малко развитие-днес се видях с murdera и се сгонихме. Аз бях с д13 дуал карб. Иначе е сток. Неговата е с генерация,филтър и съединител. Имам и клип, който приятелката го снима. Резултата е-прелюда ме изяде за закуска. За около 300 метра ми сложи 3 коли и отгоре. Издирва се стокова ф20ка, там вече може и да има интрига... Клипа е зле, но може и да го кача...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И колектор,той като че ли дава най бонус :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , имам д15 в Сивик купе и Прелюд х22/23.Ясно ви е че в случая пристрастията са настрана...Фактите -Прелюд сток (16волта!!!)срещу Сивик сток - Мечтите сивика да е први по какъвто и да е критерии(макс.скорост,ускорение,доускорение) трябва да ви напуснат......Оттам нататък -кола ,която не е с ток(на гас примерно:)) може да постигне всичко(тва е ясно)...останалото си остава полемика,мечти и чесане на езици

Редактирано от M&M
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , имам д15 в Сивик купе и Прелюд х22/23.Ясно ви е че в случая пристрастията са настрана...Фактите -Прелюд сток (16волта!!!)срещу Сивик сток - Мечтите сивика да е први по какъвто и да е критерии(макс.скорост,ускорение,доускорение) трябва да ви напуснат......Оттам нататък -кола ,която не е с ток(на гас примерно:)) може да постигне всичко(тва е ясно)...останалото си остава полемика,мечти и чесане на езици

Ако и двете коли са сток разбира се че Прелюда ще е много много напред, ама тук ставаше дума за тунингована д15 и сток прелюд H23..... !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Именно ,при тунинга границите са много размити и отговора на темата е ЗАВИСи Зависи колко е тунингован Сивика(ако ще и 1.3 да е)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ее колеги 4ак на последния пос разбрах че става дума за тунингован сивик и сток прелюд :Д толко време се чудих как може прелюда да е по бавен от сивика а то за тунинг ставало дума .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф за разведряване: F20 автоматик на газ в Прелюд 5та. Имам и туристическо ремаркенце. Скоро мисля да слагам теглич и с ремаркето ще чакам много бърза стокова (а може и със "спортен" филтър ) Д15 на старт!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф за разведряване: F20 автоматик на газ в Прелюд 5та. Имам и туристическо ремаркенце. Скоро мисля да слагам теглич и с ремаркето ще чакам много бърза стокова (а може и със "спортен" филтър ) Д15 на старт!

За Д15б2 ли говориш,че ако е б7 и Прелюда ти е сток ще стане много интересно....:wacko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има некво развитие по темата :o Тази вечер се дръпнахме с колегата murdera.

Аз с Сивик 5-та хеч Д16А9+колектор, филтър и леко сгъстен - колегата с Прелюд 4г Х23А?+колектор, генерация, филтър.

 

2 летящи старта от 1-ва с 30-40км до към 150км/ч

1-ят - поведох с 1-2 коли и към края на 3-та колегата ме настига (към 150).

2-ят - повеждам с 1 кола и колегата ме настигна малко по-рано.

 

Имаше и един старт от място, но не уцелих 2-ра и нищо не стана.

Аз бях с 13ки джанти със зимни гуми!

 

Това не са оптималните възможности и на 2те коли и по-натам ще се сгониме пак! Но поне си начешахме малко крастата! :):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сега чакаме и един х22 да се появи и ще стане чудно.Общо взето под 10* темп яко се буксува :oобщо взето до 150 км/ч първия път прелюда беше 1 калник отпред,2рият път малко повече.Колегата имаше проблеми с колектора.Живот и здраве пак ще ги замерим да видим как са...

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето клипчето от 2-рата гонка, жалко че вече спираме! :ohttp://vbox7.com/play:3269a4f8Скоро трябва да си организираме смесени гонки на някое хубаво за целта място! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо не се разбира,ама нямаше как,аз на 150 натиснах спирачката,иначе минавахме със 170+ на шела... и после ходи спирай.А по надолу беше станала катастрофа и имаше патрулка хаха :Д

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:honda: браво бе, да са гоните под носа на куките :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то вчера беше игра на котка и мишка,от едно място на друго :honda: haha

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има некво развитие по темата :) Тази вечер се дръпнахме с колегата murdera.

Аз с Сивик 5-та хеч Д16А9+колектор, филтър и леко сгъстен - колегата с Прелюд 4г Х23А?+колектор, генерация, филтър.

 

2 летящи старта от 1-ва с 30-40км до към 150км/ч

1-ят - поведох с 1-2 коли и към края на 3-та колегата ме настига (към 150).

2-ят - повеждам с 1 кола и колегата ме настигна малко по-рано.

 

Имаше и един старт от място, но не уцелих 2-ра и нищо не стана.

Аз бях с 13ки джанти със зимни гуми!

 

Това не са оптималните възможности и на 2те коли и по-натам ще се сгониме пак! Но поне си начешахме малко крастата! :D:D

 

браво,браво кога ще те пробвам с Д15-ката....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво,браво кога ще те пробвам с Д15-ката....

Ооо, ти вече си напреде с матрияла :) Чакай другия месец Краси да ми напрай една генерацийка и да смена карета и амортисйори и та почвам! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

браво,браво кога ще те пробвам с Д15-ката....

Ооо, ти вече си напреде с матрияла :) Чакай другия месец Краси да ми напрай една генерацийка и да смена карета и амортисйори и та почвам! :D
то и аз ще си права генерация....:D Редактирано от Slavkov_1984

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) аиде намерете някой сивик 1.3 за мене :D:lol::D аз съм с Х23 с АГУ 100 % сток ,та даже и под стоковото :D шегувам се нз как върви мойта може когато се организирате някъде по софията да се появя да видиме. поздрави !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не тази неделя,а следващата ще има месечна среща.Ако искаш ела,тамън искам да видя каква е разликата м/у моята и сток х23 в движение.пс.ако се гоним няма да е точно там,има подходящо място наблизо :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

колега аз я имам от скоро и не мога да я карам още на 100% колата ,но ще споделиме мнения и ще стане !!! дано всичко е наред до тогава също и времето, а иначе ти мислиш ли че от това ,което си и правил ще има голяма разлика във вървенето ?

Редактирано от Andro 2578

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-6 коли на 400м поне !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре е ,ако ми хареса ще последвам тунинга ти !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/офф като за начало на "тунинга" може да започнеш с махането на газовата.Хем без пари хем даваш по-добро време !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха ми не на мен не ми пречи газовата ,а и целта ми не е да дам супер доброто време (не за друго просто не съм състезател) важното е колата ми да върви толкова колкото ми е достатъчно а аз не искам да съм най бързия защото просто е невъзможно , иначе ми е интересно колко голяма би била разликата :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...