Jump to content
le6ko

хонда акорд

Recommended Posts

здравейте!Имам много кофти проблем хондичката както си я карам гасне във движение все едно сам я огасил от ключа а ключа е завартян някой ще можели да ме опати на каде да тарся проблема и какво може да е Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук става ясно, че е Хонда и гасне. Остава да се изяснят някои дреболии - модел, година, двигател, модификации /газ, чип, тунинг, и т.н./, състояние на автомобила, консумативи и ред още незначителни дреболии. Не че и така не може да ти се каже да идеш на сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До този отговор мога да стигна сам.Нали пише техн.въпроси.Колата е хонда акорд 1.8лс F18Be и е на бензин.И ако исках да ходя в сервиз нямаше да пиша в форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, както описваш проблема- губи си тоците за момент и после се оправя от само себи си! Ако е така, както казвам най-вероятно се дължи на натрупан нагар в клемореда. Явно на моменти се губи контакта. Проблема се решава със сваляне и почистване на клемореда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей! Имах подобен проблем със Сивика си...но като загасне...като разбутам контактният ключ (без да го въртя) и светваше таблото, при теб така ли е? При мен се оказа нагоряли клеми в клемната кутия дето я върти контактният ключ, беше се образувало нещо като черен лак по клемите...изчистих го, смазах ги много тънко с проводима смазка (питай елаждийте от къде да си набавиш малко) и не съм го имал повече тоя проблем. Като загасне..как се оправя твоята?

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това не винаги е от клемореда, и при мен гаснеше колата, но беше от комутатора или бобината(които са в делкото) не съм сигурен кое от двете е, защото смених направо делкото и се оправи.

Редактирано от tuning_mania

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До този отговор мога да стигна сам.Нали пише техн.въпроси.Колата е хонда акорд 1.8лс F18Be и е на бензин.И ако исках да ходя в сервиз нямаше да пиша в форума.

Клеморед. Смени го веднага (можеш и сам), щото представи си кво става ако Ти се случи докато изпреварваш. Имах тоя проблем - един от малцината обадили се в моя Акорд. Опитите ми за рециклиране бяха временно решение и слава богу останаха ненаказани от съдбата. Ако ползваш форума по-задълбочено, ще откриеш и подробности. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ЦЪК ето ти една тема , става и от сивик 5 ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е че имам имобилаизер не ми светват лампите а светва само една зелена с един ключ и пресвятка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем с Акорд 1,8 2000год.Гаснеше в движение.Оказа се контактен ключ(клемореда).Смених го с нов и проблемът изчезна.Така,че купувай нов и нема а се плашиш:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да проблема беше от клемореда него смених но го почистих Благодаря на всички за съветите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да допиша, имах същия проблем отначало гаснеше в движение рядко, после като загрееше колата и угася двг после не искаше да запали, та си взех нов климоред и всичко се оправи, (пробвах с почистване но се влошиха нещата :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...