Jump to content
mom4i74

Лекарска грешка и престьпна небрежност

Recommended Posts

Цитат:Здравейте. Специално направих регистрация в този и множество други форуми, с цел да дам някакъв вид публичност на трагедията сполетяла нашето семейство, вследствие некадърността и алчността на един детски хирург.Става въпрос за момиче на 4 години и 6 месеца- моя първа братовчедка.Ще се опитам да опиша подробно. Гергана (така е името на детето), беш...е здраво, весело, жизнерадостно дете. Както всяко друго нормално за възрастта си. Не страдаше от никакви тежки заболявания, които биха довели до тежки усложнения. Напоследък боледуваше по- често от гърло. Поради тази причина бе решено да й бъдат премахнати сливиците чрез операция в УМБАЛ "Царица Йоанна-ИСУЛ-". След, като се посещава исул се попада на "големия" доктор (тази титла е обидна) Маджунов.Той ги посреща с цената от 200 лева и лоши маниери. Това е и цената на човешкия живот в България днес. Операцията бе насрочена за 8 Декември. Ден преди операцията бяха извършени всички нужни изследвания в поликлиниката. Мнението на личната лекарка на детето, бе че изследванията не са добри понеже детето кашля и е с хрема, и че всеки уважаващ себе си хирург ще откаже да оперира и ходенето до ИСУЛ е безполезно. Но при посещението на 8ми сутринта, Маджунов дава обяснение, че операция е абсолютно задължителна. Точните думи са "докато не се направи операция на това дете, то няма да спре да кашля, поневе от сливиците се стича секрет в дробовете му". Неговият коментар към личната лекарка е- " Ако много разбира, досега да го е излекувала". Като оставим настрана махленският му език и цинизъм, се вижда че заради 200 лева е готов да направи рискова операция. В 8 часа на 8ми Декември е извършена операцията с пълна упойка. Резултатът е шевове на местата на сливиците "заради това че са били подути вследствие болестта". Детето е освободено още същия ден, а не както пише в епикризата "на 9ти". На 9ти сутринта, родителите отиват на преглед с детето при Маджунов. Първият въпрос на вратата е " Вие внесохте ли си сумата от 200 лв за избор на екип? Отидете в кафето, купете коли, натурален сок, бонбони за да почерпите екипа провел операцията." Прегледа е махленски и трае буквално секунди. Коментара е че операцията е перфектна. Оттук нататък започват мъките. Детето постоянно подържа температура и кашля, въпреки уверенията на Маджунов. На 15ти детето започва да повръща кръв и съсиреци през устата и носа си. Веднага е отведена в ИСУЛ. Приема се от дежурен лекар- д-р Йорданов,тоя я прие и препоръча на докторите детето да се свали в операционната и да се презашие, но Маджунов на другият ден казва че е добре и няма нужда от нова оперция, прават се промивки и се слага система. Не се провежда кръвопреливане. Детето е прието за 1 нощ. На сутринта минава визитация. Завеждащият отделение, след като прочита картоните, пита кой доктор е отговорен за детето. Маджунов отговаря че е той. Следва разговор "- Маджунов, погледни си пациентката.". Отговорът е " добре е, да бъде изписана". Отговорът му, може би е продиктуван от липсата на финансов стимул от страна на родителите.Дори успява да твърди, че детето трябва да започне да яде твърда храна, понеже е по- добре. Естествено, детето е изписано с рецепта за антибиотик " Оспамокс" и се прибира вкъщи. До последният ден, детето не спира да се оплаква от болка в дясната част, където се е намирала сливицата й. Отново е водена при личен лекар, на 23ти Декември. Мнението на доктора е , че детето не е добре и трябва да бъде заведена в ИСУЛ. Забелязан е съсирек на дясната сливица. След като се прибират от поликлиниката, детето отново започва да повръща кръв и съсиреци и към 15 часа е откарана в ИСУЛ. Детето все още е контактно и се държи нормално. Отново се правят изследвания, като преди това се разтакават, понеже в бързината, майката е забравила личната си карта. Като се разрешава въпроса за самоличността на родителя, който докторите са свикнали да виждат последните дни, детето се поставя на системи. Отново няма кръвопреливане. Хемоглобина е изключително нисък. Между 20:30 и 21:00, детето отново повръща локви кръв и колабира. След неуспешни опити за свестяване, детето е отнесено в шокова зала на ръце. Незнайно по кое време, е извикана линейка с екип от 3та градска болница за да асистира. Екипът от 3та градска излиза минути след като влиза с коментара "Викнаха ни късно, изпуснахме детето". През това време никой не знаеше за кой е насочен този коментар. Сами можете да си представите чакащите роднини вкл. майката и бащата. Така от 21:00 до 24:00, часовете се нижеха и ние чакахме информация, която никой не даваше. Към 24:15 излезе доктор, който съобщи на родителите страшната вест, че детето е починало от кръвозагуба, и че още при първият кръвоизлив раните е трябвало да бъдат презашити и да се установи откъде излиза кръвотечението. Също така операцията е била извършена в неподходящо време, заради настинката на детето. Оттук нататък, започват още по- големите мъки. Заради празниците няма кой да извърши аутопсия на детето и да се прибере за да бъде погребано. На другият ден се отива в 5то РПУ за да бъде подадена жалба, за лекарска грешка и немарливост, заради която се спомина детето по зверски начин. Роднините са посрещнати на входа с коментар, че е трябвало да бъде подадена жалба веднага след кончината на детето и да се извика полицията веднага след това. Като че ли всеки ден погребваме деца, и знаем какво е нужно да се направи. Никакви думи не могат да опишат ситуацията в болницата непосредствено след смъртта на детето. Мога да ви убедя, лично бях там, и на никой не му е минало през главата полиция , жалби, съдилища и т.н. След огромни караници и допълнителни нерви за опечалените роднини, полицията решава да приеме жалбата. Тези събития се случват на Бъдни Вечер, непосредствено преди Рождество Христово. Ражда се спасителя, а нашето дете си заминава. На 27ми, сломените родители са съсипани. Искат да вземат трупа на детето, за да го погребат, като вдигат ръце от преследване на закона и отказват аутопсия с мотив "истината никога няма да излезе наяве, а и да излезне няма да има наказан лекар заради недосегаемостта им в България". Но аутопсия е извършена заради настояването на главният доктор на болницата. Коментара на "тройната експертиза" е , че мястото на дясната сливица е разкъсано и смъртта е настъпила вследствие на кръвозагуба. Неофициалният коментар на експертите е "че в тялото няма капка кръв, от която да се вземе проба. На 28ми погребахме Гергана Пламенова Илиева и я положихме в студената земя на гробищен парк "Бакърена Фабрика". Тези 5 дни не бяха 5 дни а 50 години мъки за цялото семейство. На първо място написах всичко това тук, за да дам публичност на това зверско убийство и да предупредя всички хора готвещи се да се лекуват в ИСУЛ. А всъщност не само ИСУЛ.Гответе си пари братя, иначе нищо не ви чака. Искам да задам няколко въпроса към Маджунов, екипите работели върху убийството на Гергана на 15ти и 23ти. Докторе, какво да кажем на 2 годишното братче на Гери- Андрей, когато пита къде е кака ? Господа доктори, спахте ли добре тези дни, ядохте ли, пихте ли, празнувахте ли светлите празници ? Нашето семейство е загробено и винаги светлите християнски празници ще останат в нас в символ на мъките. Вие носите ли сърца и души или сърцата са ви от камък ? Докога докторите ще убиват безнаказано ? Както плода в Горна Оряховица ? Виновни няма както винаги. Вие търговци ли сте, банкери ли сте, предприемачи ли сте, лихвари ли сте, бирници ли сте, кожодери ли сте, касапи ли сте, какви сте в крайна сметка ? Откога клетвата, която сте подали не важи ? Кога най- после поне 1 лекар ще бъде виновен ? Кога най- сетне ще си признае някой доктор за грешката си? Как може през 21 век да умреш от нещо което много хора дори не наричат операция? Моята молба е, всеки който е прочел тези редове и е съпричастен за мъката ни и е бесен от извършеното убийство на Гери да помогне по някакъв начин. Дори като разпространи написаното от мен. Това е моят начин да покажа на обществото какво се случи. Това е единственото, което мога да направя за паметта на малката ми братовчедка. Сбогом Гери..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи...горкото детенце...МАМИЦАТА ИМ МРЪСНИ КОПЕЛДАЦИ...НЕ ГО ПОЖЕЛАВАМ НА НИКОЙ:)Не знам какво да кажа...аз не бих му простил на тоя който е виновен за това... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 8 месеца съм вече татко и немога да си представя какво ще стане ако недай се боже се случи на нас,честно и отговорно го казвам че лекаря ще бъде затрит по 100кратно по гаден начин .Тук закони няма в тази индиянска държвавица,ще завариш крадци у вас и ако ги убиеш ще си виновен,ходиш на лекър и те убиват те празнуват и се напиват ,абе не ми се говори ние българите сме били много хубаво племе ама кофти сме се изрудили в последните години :drunk: Незнам докога ще продължават тези простотии да ни убиват тези колито трябва да ни лекуват.Един пример ако знаете колко трансплантирани хора са умпряли само и само от игрите на нащи лекари бедна ви е фантазията,изписват на пациентите си много големи количества хапчета тровят си органите те си правят парите,а пациентите си казват те са лекари и разбират трябва да ги слушаме ,ЗА БОГА ХОРА НЕСЛУШАЙТЕ ЛЕКАРЯ,ДОПИТАЙТЕ СЕ ДО ПОНЕ 5 РАЗЛИЧНИ ЛЕКАРЯ В РАЗЛИЧНИ БОЛНИЦИ И ЧАК ТОГАВА ПРЕДПРИЕМАЙТЕ КАКВИТО И ДА БИЛО МЕРКИ И ЛЕЧЕНИЯ,90% ОТ ВСИЧКИ ТЯХ СА УБИЙЦИ ИЛИ АЛЧНИ МАНИЯЦИ,КАТАДЖИЯ,ЛЕКАР,ДЕПУТАТ И АДВОКАТ НЯМАТ НАЯВАНЕ :fun:ПП: Спирам до тук че само аз колко примера мога да ви дам за ненаядени лекари нямам дума .За много години колеги и ви желая само едно единствено ОТ ЗДРАВЕ ДА НЕ СЕ ОТЪРВЕТЕ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:fun::drunk: Тоя детски касапин е за ........... :) Мамицата му.................Дано има наказание за него и да му отнемат лекарските права за да не "лекува " повече никого.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите съболезнования за детето!Дано не се случва, но този същия лекар ще го "оперирам" от край до край!Изобщо няма да го бавя!Учудва ме много,как точно в Исул, където са много добри са допуснали такава немърливост!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да се каже след такава трагична история... Жалкото е, че за нас това е история, а за други е реалност. Всичко на тоя свят се връща... Ама и това не успокоява. Мъка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УЖАС:)!:)!:drunk:!!Моите съболезнования.Прочетох редовете от край до край... Сълзите се стекоха от очите ми.Нямам думи за тия нашите доктори,за тази наша тъпа държава.Не знам ако ние само не си помагаме кой ще ни помогне.От това,което прочетох ми се скъса сърцето,макар че не познавам хората и детенцето,а не мога да си представя този"доктор"как се е държал с родителите.на момиченцето,как с пренебрежение е подминал този голям проблем,който момиченцето и имало след операцията,как живее след случилото се.Не знам бе хора,колеги,не знам какво трябва да стане с държавата ни,че всичко да е както трябва.Сами се убиваме бе хора,сами се убиваме от немърливост,от небрежност,от незнание.МАМКА ИМ ТЪПА на докторите.Не знам тия хора как са преживели тази трагедия.Да изгубиш дете.... Не знам какво да кажа.Дано хората се възстановят от тежката загуба.А към теб колега-най искрено ти съчувствам и смятам че целия форум а и цяла България ще застане зад теб и родителите на детенцето и ще те подкрепяме... Още веднъж моите съболезнования :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи....като родител съм съпричастен:drunk: Ужасна трагедия!Дано никой не преживее това,което са преживели родителите на горкото детенце:fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, аз не разбрах в крайна сметка няма ли да си понесе последствията този "лекар"? Според мен на всяка цена трябва да се търси правосъдие. Не, че има значение вече.. Но поне ще се предпазят други. :drunk::fun::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото решение на проблема е публичностВсякакъв тип медии,социални мрежи и форуми .Хората трябва да се запознаят със случаят и да разберат що за изрод е въпросният дп Мадунов ,за жалост без скандал в Бг няма да стане.Белким ако стане бум прокуратурата се самосезира и осъдят копелето...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли някой ще си понесе последствията.За съжаление това е нашата тъпа държава и ще си остане само ужасът от преживяното на родителите на момиченцето :drunk: Мир на праха и:fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина едва ли ще има наказани,което говори много лошо за нашата уж държава.Моите съболезнования на близките които знам как се чувсват защото подобно нещо съм го изживял аз лично когато почина сестра ми на 8 год. поради лекарска грешка и пак нямаше виновни и наказани въпреки,че си беше очевидно,но така е ТЕ винаги са прави и никога Виновни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще прозвучи грубо но...да,те винаги са "невинни"...но да не забравяме че са смъртни.Просто не са попаднали на достатъчно превъртял човек за който след загубата на дете вече нищо няма значение.Като няма държава,ще почне да има "око за око"...жалка картина...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало можем да се опитаме да свалим въпросният "лекар" от позицията му за да сме сигурни че няма да пострада и друго невинно дете. А иначе е напълно заслужил саморазправа,но това е мн крайна мярка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смърт за мръсното алчно копеле , СМЪРТ! Ако родителите нямат сили да го утрепят , то всеки загладнял циганин срещи скромна сума ще го разпори с скалпа:)!

Редактирано от b18c-Ripper

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,точно ТОВА заслужава.Защото тук не става въпрос за грешка при ремонт на телевизор...пожелавам на никой да не се случва нищо подобно.Тези които вече са родители ще разберат най-добре.Но ако това беше моето дете,за мен живота свършва там и тогава.Така че в първия миг в който го зърна тоя изрод го пращам горе да си отговаря за грешките.За целта не ми трябват гладни цигани,тук всичко е ЛИЧНО.Ще си сложа тоя грях най-малкото за да се премахне поне един изрод който е полагал Хипократова клетва а човешкия живот който трябва да спасява е обект на търговия.Защото докато има безнаказаност всичко ще си продължава по същия начин.Корумпираните лекари са една малка част от невероятните боклуци от които държавата прелива.ЖАЛКО за детенцето,никакви думи няма да го върнат:);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СМЪРТ заслужава КОПЕЛЕТО МРЪСНО!

 

ТРЯБВА ДА ГО НАМЕРИТЕ И ДА ГО НАКАРАТЕ ДА СЪЖЕЛЯВА!

 

СМЪРТ ЗА ТОЗИ БОКЛУК!

 

Моите съболезнования за детето....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да прозвучи гадно, но... шанса да бъде осъден тоя "доктрор" е почти нулев. В малката ни корумпирана държавица, единствения начин е лична вендета.Отрежете му ръцете, за да не може да касапства повече, но и за да се мъчи до края на дните си. Убийсвото не е начина, това е най-лесното. Трябва да бъде сломен духа!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИСУЛ отдавна е една голяма кочина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само ИСУЛ и в Пирогов е същата гробница пълна с пяници!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
СМЪРТ ЗА СВИНЯТА ДОЛНА:DДАЙТЕ ДА СЪБЕРЕМ ПАРИ И ДА ГО ЗАТРИЕМ;)ДЕТЕТО ВЕЧЕ ГО НЯМА... ЖИВО И ЗДРАВО СА ГО ЗАТРИЛИ...... ТОЗИ ЧОВЕК ТРЯБВА ДА СЕ МЪЧИ ;)БОЖЕ БОЖЕ......КОЛКОТО И ДА СЪМ СЪПРИЧАСТЕН НЕ ИСКАМ ДА СИ ПОМИСЛЯМ ЗА БОЛКАТА НА РОДИТЕЛИТЕ....ПУСКАМ ТЕМАТА ВЪВ ФЕЙСА.ДАЙТЕ ДА НАПРАВИМ ГРУПА ТАМ.МНОГО МИ Е БОЗАВ КОМПА МОЛЯ НЯКОЙ ДА Я НАПРАВИ, АЗ ЩЕ Я ПРАТЯ НА ПРИЯТЕЛИТЕ МИ -НЕКА ДА ДАДЕМ ГЛАСНОСТ И ТАЗИ СВИНЯ ДА СТРАДА:)КУЧЕТАТА ДА ГО ЯДАТ МАЙКА МУ ДОЛНА ИЗГНИЛА:D Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.kungb.medfac-sofia.eu/p_madjunov_bg.htmЕто и снимка на докторчетоБихме могли да опитаме да организираме митинг пред исул с едно искане да видим уволнението на боклука.Нещо трябва да се направи защото с приказки само по форумите нищо няма да променим и е въпрос на време недай си боже пак да съсипе някой тази утайка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм. Тая свиня не трябва повече да е лекар.п.п.Днес ходих в ИСУЛ-малко им е болна тая тема за тоя "доктор"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите съболезнования.Ще покажа и разкажа тази история на всички мои познати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Са ще направя една група за тая свиня...П.С> Айде който иска може да се add-ва... http://www.facebook.com/home.php#!/pages/SVINATA-Mihail-Madzunov-ISUL/125234594211067?v=wall

Редактирано от Petar Petrov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мир на праха на детенцето !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Са ще направя една група за тая свиня...П.С> Айде който иска може да се add-ва... http://www.facebook.com/home.php#!/pages/SVINATA-Mihail-Madzunov-ISUL/125234594211067?v=wall

Браво! разпратих го вече на 200тина души

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз...дано успеем да спечелим публичност! Такива свине не трябва да работят с хора и трябва да бъдат наказани!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко по бТВ дадоха кратък репортаж за случая. Утре след 8:30 в "Тази сутрин" по бТВ ще има допълнителен материал. Т.е. гласност вече има.Дано само не се спре дотук, а да има някаква справедливост. Директорът на ИСУЛ каза, че ще се "опитат да отговорят защо е дошло детенце на крака, а са го върнали на родителите му в ковчег". Страшно е просто...Толкова ми е неловко да пиша...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ползвам фейсбук,но май заради случаи като този ще си направя регистрация.Все пак да има някаква полза от тия "социални мрежи".Браво хора,продължавайте в същия дух.Радвам се че човешкото у нас не е съвсем умряло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги трябва да запазим човешкото в нас и тогава ще има шанс за по добьр живот. И не само при проблем да сме сплотени а винаги. Много харесвам една приказка: Бьдете добри. Правете добро и рано или кьсно се врьща. Бог да го прости малкото невинно и безащитно сьздание.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това животно трябва да бъде наказно, затова направих страницата във Facebook, минути след като разбрах за случая, за да се види колко хора могат да се обединят срещу тази измет! П.С> Направете си една бърза регистрация и дайте своя глас за нещо справедливо:cool: Това може да бъде нашето дете......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътре съм.Много се радвам, че БТВ са реагирали.Сутринта имах писмо от Антон Хекимян( писах на тази сутрин, а аверите дето ме подкрепиха на БТВ репортора), но е празно писмото и викам ко ли стана, но има репортажче и вече няма значение.Трбва да продължаваме да поддържаме огъня и ще го запалим тоя ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сега преди да тръгна за работа дават репортажа по "Тази сутрин" .. Няма какво да кажем за да спрем болката на семейството ... Просто няма такова нещо никъде по цялата галактика ... После как младите да останат в шиб..... държва .. Да си обречен цял живот на мизерия и по лошо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регистрирах се в сурат тефтера само заради това.Не знам каква ще е ползата,но със сигурност ще е по-добра от БЕЗДЕЙСТВИЕТО!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи просто ... единственото което ми идва е , че не трябва да му пожелаваме смърт , а дълък живот в мъки и страдания :P Със смърт ще се отърве твърде леко изрода :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Репортаж от Тази сутрин:http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/videos/video/1996622453-Dete_pochina_sled_operatsiya_na_slivitsite.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма думи, които да опишат случилото се.. а и никакви думи не могат да върнат детенцето. Моите съболезнования на родителите и роднините на малката Гери. Подкрепям ги и искрено се надявам този човек и много други като него да разберат, че това да си доктор, лекар или каквото там не е бизнес, не става въпрос за пари или престиж.. става въпрос за живот - нещо много по-силно от тях.Лично аз, няколко пъти съм чувала, че пациента е "клиент", когато съм имала нужда от лекарска помощ следва епопеята: дали "клиентът" е здравноосигурен, всички бумаги трябва да минат по ред, чакане пред кабинети, прехвърляне и после пак документи.. и едва тогава, (ако все още е жив човека) да му обърнат ..някакво.. внимание. След което си плаща, разбира се. Само искам да спомана за обаждане на Бърза Помощ за спешен случай и 10 мин по-късно се пита: "Има ли нужда да идваме още?" и за "лекар", който искаше да ме оперира БЕЗ причина, просто за да си вземе 400 лева от НЗОК за операцията..(след няколко случая като моя въпросния лекар беше уволнен, сега ОТНОВО работи, но в друг град) ..случаите са много.Съжалявам за детенцето - дори този "лекар" да бъде уволнен или съден.. това няма да върне малката Гери. Подкрепям и ще помогна с каквото мога.Нямам повече думи за тази ужасна трагедия!Пазете се от касап... лекари!

Редактирано от gpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото що годе подобаващо лечение в България, се предлага в частните болници. Където набиваш яко пари, но поне оставаш жив след като са ти извадили сливици, предписали капки за очи и т.н. Всичко останало е една кофа с кипящи ла*на с етикет "лекари"....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...