Jump to content
em1l

Преместване на габарита.

Recommended Posts

Та като гледам как си свети фара и оставаше така една празнина в края където са мигачите и ето какво направих:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Малко секундно лепило:

Публикувано изображение

И след като лепилото е по засъхнало следва обилно мацане със силикон от моя страна макар и да не е нужно чак толкова:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ето и крайния резултат:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ето и как изглежда с пуснат мигач но не можах да го уловя добре:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Това е :rolleyes: .

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, станало е интересно :rolleyes: А дали има начин да светят и мигача и фара?!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега :angry:П.П Ако ти изгори крушката обаче кво правим ? :rolleyes:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега ;)П.П Ако ти изгори крушката обаче кво правим ? !!!

Диодна е зор работа да изгори, но и да изгори фасунките се държат на малко секундно колкото да се закрепят и силикон не е голямо усилие да се дръпнат и да се лепнат на ново :)
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе те и мойте са диодни, ама преди една седмица гледам единия беше сдал багажа !!!

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станало е страхотно.Направи снимка с пуснати фарове,да видим как е.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,станало е добре,но мисля има вариант да се сложи някакво реле и крушка с двойна светлина,така че да свети габарит на фара и на мигача,ще поразпитам и като разбера ще пусна едно отговорче !!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,станало е добре,но мисля има вариант да се сложи някакво реле и крушка с двойна светлина,така че да свети габарит на фара и на мигача,ще поразпитам и като разбера ще пусна едно отговорче :lol:

Да то и такъв вариант има но главно гледах и светлината да не пречи на видимоста на мигача. А ако се направи с реле и крушка с двоина светлина аз си мисля че светлината за "габарит" ще е прекалено силна и няма да се различава мигача от нея. :fun:
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да то и такъв вариант има но главно гледах и светлината да не пречи на видимоста на мигача. А ако се направи с реле и крушка с двоина светлина аз си мисля че светлината за "габарит" ще е прекалено силна и няма да се различава мигача от нея. :)

Ще се различава доста хора от форума са го правили, а и ако помислиш логично как стопа се различава от габарита :D нали са на същия принцип :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станало е странно, но доста интересно и приятно (: Аз явно съм късметлия,че стокова са си ми така габаритите (:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Аз имам идея да си барна яко мигачите и скоро ще покажа и аз нещо свежо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нови крушчици:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Ето и едно клипче да се види как е с пуснати къси светлини - http://vbox7.com/play:22f779c0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и едно клипче да се види как е с пуснати къси светлини - http://vbox7.com/play:22f779c0Супер е станало.

Редактирано от Белов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз колеги този филм съм го правил отдавна имам и снимки ако някои може да помогне с качването им моя скаип е moonray85 ще ви е доста интересно моите светеха фар и мигач едновременно, ако някои иска имам готови такива мигачи направени, директен монтаж

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет фенове, темата е стара ,но непречи да е повдигна с малко снимков материал (по-добрият вариант, от колкото да правя нова). Както става ясно и аз си вкарах габарита в мигача, но по-малко по различен и лесен начин. Знам, че доста хора така са си го направели, но за по младите Хондаджии може да е итересно.

 

Взех си фасунки от стопове на Хонда Сивик с 3 кабелчета, черният е минус, зеленият е + на мигача, а червеният е + на габарита. Попринцип фасунката на стопа, неможе точно да взеле в мигача, но пак става с малко повече мерак :)/> и като за финал, може да се направи мигача с оранжево фолио или на кой както му дойде.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да вметна само че и аз така ги направих ...а за фасунката леко с макетно ножче,пила или др. се маха 1 зъбче от нея и заспивапрепорачително е по- слабия сигнал да е за габарита а по-силния за мигачап.п. направо и снимка отзат ще покажа.... за задните светлини г/д същата работаето отзат post-27926-0-59034200-1376685857.jpg отпред post-27926-0-65202300-1376685980.jpg и отзат с натиснат стоп post-27926-0-67418400-1376686005.jpgп.п. ако си правите стоповете така препоръчвам да си тарсите оригинални фасунки като на колегата горе

Редактирано от B e n d e r
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рефлектора може да се махне за да стане цял габарит но трябва да се разлепи. Фурната на 120градуса за 3/4 минути и разлепяш но е опасно защото се държи и на щипки... Аз пробвах и счупих 1 стоп. Но има хора са успявали :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хитро измислено. Аз лично не го знаех този начин, но благодаря за ясното написано обяснение и снимковия материал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я малко снимков материал как се разлепя стопа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е супер.Към колегата em1l направи няколко снимки отдалече с пуснати фарове да видим :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...