Jump to content
bobek

Има ли Honda Civic 1992 Airbag?

Recommended Posts

Здравейте на всички,

 

Предстои ми да си купя първата кола и реших да е Honda Civic 5-gen или 6-gen. Намерих си оферта за една Honda Civic 1992 и в описанието на колата пише, че има Airbag. На снимките наистина прилича като да има, но искам да попитам дали изобщо са се монтирали въздушни възглавници или на тази просто е сменен волана?

 

Детайли можете да видите тук

 

Благодаря предварително на всеки помогнал да разгадая мистерията :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има Airbag на тия модели. Даже на моята имам два (на шофьора и на пасажера).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам тя е и американка или канадка, така че там всичко е възможно. Ама много странен тоя двигател бе. Прилича на д15б7 ама с тоя изпускател от втек-е ??? Има май нещо майсторено по нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди да си взема моята хонда си бях харесал една друга с по-малък двигател 1.3 и имаше 2 възглавници, така че няма нищо кой знае колко странно, въпрос на оборудване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възглавниците са най-малкия проблем.... тия ел стъкла както са присадени, няма да ги коментирам че ще ме санкционират за нецензурни изрази. НА пръв поглед изпускателя е от икономик, ама и всмукателя прилича точно на такъв, или в по-добрия случай от д15б7... Няма хидравлика както и да е, боядисвана е цялата предница..... Колата гаранция е повече от 75 коня.... Колата няма ЕЛ. огледала обаче дясното няма лостче за регулиране, и като гледам или е сменяно огледалото или с вратата заедно..... Отпред текстил, отзад кожа.....П.С. Това да не е някоя безумна сглобка от части....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е фабрично с възглавница на волана.Канадска е.Даже ако можеш погледни номера на шасито(започва с "2").За тези които се чудят какъв е двигателя....D15B8 e.Колкото и странно да звучи,този двигател е 8!!! клапанов.Този вариант се предлага само с едно огледало(даже монтажа на дясно е приключение,защото няма отвори на рамката на вратата.Няма даже и часовник.Няма и задна чистачка.И всичко това е Фабрично.За първи път видях такава кола преди години в сервиза и даже беше с климатик(тази също е била,защото стойката на предния ляв тампон иначе щеше да е друга).Даже си мисля ,че е същата ,защото и беше присадена друга глава и всмукателен колектор след време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възглавниците са най-малкия проблем.... тия ел стъкла както са присадени, няма да ги коментирам че ще ме санкционират за нецензурни изрази. НА пръв поглед изпускателя е от икономик, ама и всмукателя прилича точно на такъв, или в по-добрия случай от д15б7... Няма хидравлика както и да е, боядисвана е цялата предница..... Колата гаранция е повече от 75 коня.... Колата няма ЕЛ. огледала обаче дясното няма лостче за регулиране, и като гледам или е сменяно огледалото или с вратата заедно..... Отпред текстил, отзад кожа.....П.С. Това да не е някоя безумна сглобка от части....

Всмукателя не е от Икономика...за изпускателя не знам,не съм сигурен,икономичния всмукател е доста по тънък,ама наистина тая кола е СБИРЩАЙН и не е 75 коня

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е фабрично с възглавница на волана.Канадска е.Даже ако можеш погледни номера на шасито(започва с "2").За тези които се чудят какъв е двигателя....D15B8 e.Колкото и странно да звучи,този двигател е 8!!! клапанов.Този вариант се предлага само с едно огледало(даже монтажа на дясно е приключение,защото няма отвори на рамката на вратата.Няма даже и часовник.Няма и задна чистачка.И всичко това е Фабрично.За първи път видях такава кола преди години в сервиза и даже беше с климатик(тази също е била,защото стойката на предния ляв тампон иначе щеше да е друга).Даже си мисля ,че е същата ,защото и беше присадена друга глава и всмукателен колектор след време.

...такава кола няма дори и "чупещ волан" - нещо което Хонди от края на 70-те дори предлагани за Европа имат като стандарт и не се води дори като "екстра".Най-големия парадокс както вече каза ти адаш, е че има екстри като климатик и бегове на волана, нещо кето за европейските модели са си скъпо плащани екстри. Лично аз съм виждал (и за малко щях да купя) такава кола с горе изброените "ектри" (и липса на такива), беше дори със син интериор (за европа е имало само сив и черен) с кожен салон - нещо прекрасно на вид ! Голям парадокс: има климатик, възд. възглавница, кожен салон, а няма нито ел. стъкла, огледала или шибедах, няма чупещ волан, няма хидравлика, няма часовник, няма задна чистачка.... повече няма, от колкото има такава кола. Канадска му работа. Базов модел за Сев. Америка, Civic CX Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам предните седалки маи са от 6 ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обявата за тази кола не е актуална- преди 2-3 седмици един приятел я купи. Много е странна- предницата е с неподходящи пружини/амортисьори и е много вирната, изпускателният колектор е от икономик(с вграден катализатор); не съм спец по всмукателните колектори, но този прилича на Д16А8/Д16З5; скоростната кутия е мноооого дълга и май е като на икономиците;главата не съм я заглеждал. Двигателят иначе не е в цветущо здраве, защото доста пуши-изобщо колата е в състояние като за 1000 лв.- всичките джанти са криви, липсват гайки за джантите, уплътненията на вратите са заминали... В скоро време Омбре ще я срещне отблизо, за да си я припомни(стига да не се изживява като строител)Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ви чета коментарите, тая кола е пълен гроб. Не че очаквах нещо различно за тая цена де, ама чак пък от 100 коли една не очаквах. Мерси още веднъж за коментарите. Търсенето продължава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...