Jump to content
TrAdIuLi

Трудно ли се прави скъп "тунинг" за сваляне на коне .... ?

Recommended Posts

Дали можете да ми кажете ( тези които са го правили ) как се тунингова този хубав двигател с хубави части за да му падне мощността с 20-30% ? Мисля ,че Ивайло Йончев прави тунинг на такъв двигател .... ако може да сподели с подробности как става ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАКва е целта на Тази тема ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта на темата е да бъдат разобличени некадърниците прецакали един пич инвестирал всичко ,което има в Хондата си и да бъдат предпазени други дръзнали да гласуват доверие на ИЗМАМНИТЕ ПСЕВДО ТУНИНГАРИ :zen::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта на темата е да бъдат разобличени некадърниците прецакали един пич инвестирал всичко ,което има в Хондата си и да бъдат предпазени други дръзнали да гласуват доверие на ИЗМАМНИТЕ ПСЕВДО ТУНИНГАРИ :):)

Значи , да го взимат да почва работа в PROSPEED :) А нашето момче , само да каже иииии ..... :zen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпо е , но е елементарно -трябва да си добър и наивен и като нормален човек да се довериш и разбира се свине да ти направят колата :), не визирам никой разбира се прсото е толкова лесно и ако това са пари примерно от кредит или последните спестени, които си ги е събирал човек - година, две, пет - не прави чест на тея майстори, ма кой ли се вълнува от такива работи -всеки е гладен братче и майка си и баща си продават за пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този пич от името на който пускаш темата няма ли глас за да се изкаже, според мен е редно именно той да говори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е по търпелив,и има приятели ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рибо май си по ядосан и от мен , но мисля че е твърде припързано това което правиш . Има още работа по проекта докато бъде завършен и едва след това може да се правят заключения . Аз лично съм оптимист към проекта и имам надежда да се получи желание резултат.

Редактирано от rocnogap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога няма да имаш желания резултат ако не отвориш този мотор и не се сменят маса неща :)!! Ако си мислиш ,че с едно дино ще накараш колата да спре да пуши като дизел с чип ама бяло и ще качиш повече от 10-15-20 коня риба да не се наричам :)! И да много съм ядосан ,че си прееба вървящата колица с перфектен двигател и взе тоя спрял счупеняк за ебати космическите пари ( лично мое мнение ) :zen: Трябваше да ме послушаш като ти казах мотор отварян в БГ камо ли пък "тунингован" да НЕ купуваш ,а да си направиш колата турбо и да е по-бърза от всички атмосверни хонди :)!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога няма да имаш желания резултат ако не отвориш този мотор и не се сменят маса неща :)!! Ако си мислиш ,че с едно дино ще накараш колата да спре да пуши като дизел с чип ама бяло и ще качиш повече от 10-15-20 коня риба да не се наричам :zen:! И да много съм ядосан ,че си прееба вървящата колица с перфектен двигател и взе тоя спрял счупеняк за ебати космическите пари ( лично мое мнение ) :) Трябваше да ме послушаш като ти казах мотор отварян в БГ камо ли пък "тунингован" да НЕ купуваш ,а да си направиш колата турбо и да е по-бърза от всички атмосверни хонди :)!!

Риба ти са искаш да кажеш 4е тоя Спец-Р е по зле от Б18Ц4 ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога няма да имаш желания резултат ако не отвориш този мотор и не се сменят маса неща :)!! Ако си мислиш ,че с едно дино ще накараш колата да спре да пуши като дизел с чип ама бяло и ще качиш повече от 10-15-20 коня риба да не се наричам :zen:! И да много съм ядосан ,че си прееба вървящата колица с перфектен двигател и взе тоя спрял счупеняк за ебати космическите пари ( лично мое мнение ) :) Трябваше да ме послушаш като ти казах мотор отварян в БГ камо ли пък "тунингован" да НЕ купуваш ,а да си направиш колата турбо и да е по-бърза от всички атмосверни хонди :)!!

Риба ти са искаш да кажеш 4е тоя Спец-Р е по зле от Б18Ц4 ли ?
Конкретно този е по-мъртъв или да кажем кантар с предишния мотор (б18ц4) на колегата rocnogap от към вървеж ! От към техническо състояние е пълна скръб спрямо ц4-ката :zen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,за кой става въпрос.дешифрирайте малко темата.вторник ще ми отварят двигателя,да му слагат витек глава и.т.н.да не оцела същия тунингистсериозно ме вълнува кой е пишман майстора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B18c-R Глава : Портната - до където е възможно ръчно да стане това Brian Crower Stage 3 Camshafts Brian Crower Titanium Retainers Brian Crower Valve Springs Skunk2 Cam Gears Всичко друго стокДолнище : Б16б Бутала с сигменти Всичко друго стокВсмукател портнат , инжектори от х22а Изпускател сток - с лек удар в следствие на катастрофата която претърпя колата , отворен изправен и затворен.Все що гарнитурка или квото и да е било в неизправност е сменено с ново .... имам достатачно фактури , пък и хора който са ми помагали за да го докажа това.Всичко което трябваше да се мери беше замерено(визирам Клапан до Клапан , и Клапан До Бутало - разтоянията)Това е което се сещам на бързо може и да изтървам нещо.Сега на въпроса как се прави тоя скъп тунинг за намаляне на производителността на мотора. Ми никак , просто мотора не е даже на минимума от възможностите си в момента . Нито смесите са му наред нито запалването нито валовете са зацепени където трябва да са(по заводски спецификации са в момента - ако някой не му се вярва че трябва да са така , да каже майл ще му пратя скайп лог от разговора ми с Дъстин Хофман от Браян Крауър) , нито е отпушен(визирам изпускателя) . И така на въпроса , що така набутах Жорката , ми не съм и ще го докажа на всичките който не го вярват. И да , ОТ ДИНОТО У ТУНЕРА ЗАВИСИ КАКВО ЩЕ ИСКАРА КОЛАТА. По последни данни сме се разбрали с Жорката , аз да му мапна колата(безплатно) , на МОЕТО дино-пак безплатно(средата-края на януари ще е отворено) и да отделя нужното време на този мотор , защото той го заслужава . Пък и дет са вика не само за да е доволен Жорката ами и заради такива като теб Фиши-Фиши , та да видя тогава кви ще са ви физиономиите и репликите. Не ми отговаряй няма нужда . Ако някой се интересува повече от това което написах до сега , моля питайте на воля. По мотора са бутали 3 човека , Аз , Мартин Райнов и Дойчин(Зуум_Спеед) . Ако пък някой не ми вярва на мен как е сглобен и с кво е направен , нека някой да попита тях .... Не мисля да се оправдавам пък и не виждам за какво. Ако съм излъгал за нещо , нека Жорката каже за кое. Мотора все пак е при него и в всеки един момент може да провери всяка моя дума. КРАЙ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно ,че след диното я качи 10 коня я НЕ ..... обаче ми е интересно как един ребилднат мотор с нови части от знаещи хора пуши като ЗИЛ и има брутална картерна вентилация !?Вие като му направихте "тунинга" карахте ли го този мотор ? На ясно ли бяхте ,че е пълна леш ? Ако сте били наясно каза ли на момчето ,че двигателя който му продаваш не е в никак добро здраве !?Ако на диното се окаже ,че е по-зле от сток ще се откажеш ли от всякакъв вид тунинг или поне ще се отвори ли мотора аджеба да се види къде е сбъркано за твоя сметка !?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Риба много силни думи изказваш:D само за пример аз съм със Б20 блок и много неща наляти в мотора.Със същите валове като на гефито, зацепване по спецификация" най безопасния за мотора" не съм мапван и ефекта е че моето Б20 в момента е по слабо от Ц4:) интересното е че степента ми е 12.7 компресията е добре :D какъв е извода може би колята трябва и да се мапне малко. Същото от което има нужда и Жоро като цяло! Пич не си ти човека който ще дава мнение за неща които дори нее виждал! на Гефито мотора е един от най добре сглобените в бг. ако не вярваш обади се на Дойчин и Марто защото в момента освем че убиждаш гефито много повече убиждаш Марто и Дойчин но какво ли ти говоря, на олигофрени не се обяснява:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е един от най-добре сглобените мотори в БГ пази боже .... не ми се мисли за другите ! Аз виждам крайния резлутат който е плачевен ..... супер слаб двигател в лошо състояние ! Като са го сглобявали Гефито , Мартин и Дойчин не може да са направили грешка ли ? Аз съм подразнен от факта ,че на момчето не му е казано какво купува ..... ако въобще сa знаели в какво състояние е след "тунинга" тоя матор !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

затова в България е най добре направи си сам(усерисе сам) :D незнам от кой са буталата имаше едни дето сигментите бяха в бели кутийки в кутията с буталата и се износват за 1-2 месеца а другото опасно са гумичките от комплектите на евергрийн.....да се изкажа и аз като опитен антитунер :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Риба,защо се занимаваш с неща,които не са ти изобщо ясни ве,смотаняк :D ?!По-темата - Рибата не понася Гефи(човекът продал гореспоменатия мотор на Жорката),защото Гефи постоянно храни тъпия рибок.В тоя ред на мисли на Рибата му е през оная работа за мотора на Жорката,но интригата която заформи,ще го зареди с енергия за месеци напред. Моля всички,които също не са никак в час и не знаят кои части в един ДВГ правят въртеливи и кои възвратно-постъпателни движения,да не коментират неподготвени,защото не са запознати,а и не им е работа! ПС:Жорка,ако се чувстваш прекаран,знай че аз мога да купя мотора за да го разтикам на части и да изкарам доста повече парички от тези,които си дал.ПС2:Моторът пуши,защото сегментите са много твърди и още не уплътняват оптимално.ПС3:Аз съм зацепвал мотора по данни,дадени ми лично от представител на БК и съм го направил по единственият и правилен начин,който се използва в цял свят(има още два начина,но са доста неточни и не се препоръчват).ПС4:Относно мощността,не мога да коментирам,но искам да светна всички,които използват Кроме-то(те си го знаят де),че тази програма е направена за страни от третия свят в това число и БГ,а именно Кромет-то е доста непълноценна програма с много недостатъци и всеки,който твърди,че може да настрои на макс двигатели с по-хард сетъпи:Моля да ме извинявате.С това не визирам,никой и моля ако някой не е съгласен да ме обори.ПС5:Приемам критики от доста хора и съм готов да бъда порицан пред целият форум,ако някой от тези хора открие грешка в гореобсъждания двигател.ПС6:Риба,голям приятел си ми и много те обичам,но като дойда Декември до София,ще ти изкъртя зъбите и след тва ще ме заведеш некъде на кръчма,да се реваншираш за долната интрига,в която ме вкара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОЖе ли и аз да питам нещо ( може би е малко по в странни от точния контекст), нозащо пуши с тези сегменти ??? (каква марка са ?) :D разбрах че са по твърди ?

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе риба чакай да те попитам аз теб гледам че разбираш много от коли и двигатели, кога ще направиш твоята кола да видим как ще върви, а не само да говориш ония неразбира тоя разбира, да видим ти колко си в час с двигателите, ама отбелязвам ТИ ДА СИ ЗГЛОБИШ ДВИГАТЕЛЯ не други да ти го згобяват. Много сам любопитен дали ще тръгне :D

Редактирано от kudraviq_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчакайте да си взема семките преди да продължите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз да си отворя бира.... :D Не мога да разбера защо публично се уточняват тия неща?За да допринесе още една кафява тема за все по-кафевия облик на форума ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчакайте да си взема семките преди да продължите :D

ЗЕми и бира ,че станА интересно и ще се проточи поне до Коледа :DП.П. Не се сърдете за спама,но темата не е за тук и изобщо не е тук мястото за подобни дебати.Гледам обаче ,че е една от най-четените..........значи сме големи сеирджии. Редактирано от Ombre

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То да ви кажа моята бира е на привършване. А като гледам и тази тема на там върви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе риба чакай да те попитам аз теб гледам че разбираш много от коли и двигатели, кога ще направиш твоята кола да видим как ще върви, а не само да говориш ония неразбира тоя разбира, да видим ти колко си в час с двигателите, ама отбелязвам ТИ ДА СИ ЗГЛОБИШ ДВИГАТЕЛЯ не други да ти го згобяват. Много сам любопитен дали ще тръгне :D

Точно защото няма да си я сглоби сам, колата ще тръгне :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Много интересно.....Вафлички и пасти...............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата я пускам не за да правя интриги .... боли ме *** кой какво си мисли ...... и ме боли **** кой и как е събирал тоя двигател , обаче много съм издразнен защо информацията относно леко лошото състояние на мотора не е предоставена на клиента ! Издразнен съм ,че момчето гледа като пребит и се чуди защо така се е получило , а очакваше много повече ! Искам само да дойде денят в който колата ще се качи на дино ще прасне 160 коня и ще припадна от смях ...... тогава ще изчакам да видя какви ще са обясненията ...... ако въобще устиска тоя мотор до дино на пролет !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе риба чакай да те попитам аз теб гледам че разбираш много от коли и двигатели, кога ще направиш твоята кола да видим как ще върви, а не само да говориш ония неразбира тоя разбира, да видим ти колко си в час с двигателите, ама отбелязвам ТИ ДА СИ ЗГЛОБИШ ДВИГАТЕЛЯ не други да ти го згобяват. Много сам любопитен дали ще тръгне :D

Моята кола сам ще си я събирам и ако не гръмне от СИЛА ще видиш какво е бърза и добре направена хонда ! Имам и една правена изцяло от мен лично 1.5 сила ако искаш може да ти я покажа как работи и ако искаш един старт да направим с CRX-а ти та да се увериш и как върви .... навит ли си ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Риба,кво прайш с 1,5-то бре....................Я пусни тука темата от перформънс форума за да видима как на 2-рата година след няколко строшени бутала и многократно отваряне на мотора,корейския ти кенеф взе да се опъва на 115 конйови коли и това беше върха на тунингарската ти кариера.Относно Сивика ти в атмосферен вариант не искам да коментирам,но по всички форуми се гаврят с марката Хонда като разберат,че кола с време около средните 15-ски е станала първа на националната в малкия клас. Следя ти новият проект и се сещам за стария,който беше предвиден за най-бързата атмосферка,а сега пак скачаш нависоко.Риба тея дни вземам една 4-врата семейка,която в стоков вариант падна с около 2 коли от наистина най-бързата Хонда в България.Абе много завоалирано го написах да са е.а в главата ама идеята ми беше,че с дъртото Ево ще те правя мармалад с тая твоя псевдо бегачка.ПС:Снощи разговарях около 15 минути с Жорката и момчето се чувства адски обидени,но не на нас псевдотунерите,а на ,,тъпия измекяр Рибата,, по неговите думи.ПС2:Жалко ми е за всички семкаджии,защото и аз в нчалото на темата бях заблуден и мислех,че мотора е минал настройки и дино,но не би........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хюндая ми в момента е готов да отговори на всяка една хонда в БГ за старт ;)! Знам само 2 по-бързи и те са турбо ;)! Който иска да застава ;)А за Жорката няма да коментирам какво е казал ,защото е ясна работата ама няма да ви отварям очите ;)Пак ви казвам ,че с натройка няма да оправите техническото състояние на мотора ;) Ако тоя мотор успее да извади сток параметрите ви признавам за ''тЮнери'' !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бреее, супер интересно. И Тоя Хюндай викаш само от коли с турбо пада? Ами хайде аз ще се пусна с моя Прелюд F20A4-stock, да видим колко коли ще ми направиш? Ще си взема и видеокамера за да измерим точното разстояние. Заповядай на следващата месечна в София, и там пред всички ще разберем колко е вървежен тоя Хюндай. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бреее, супер интересно. И Тоя Хюндай викаш само от коли с турбо пада? Ами хайде аз ще се пусна с моя Прелюд F20A4-stock, да видим колко коли ще ми направиш? Ще си взема и видеокамера за да измерим точното разстояние. Заповядай на следващата месечна в София, и там пред всички ще разберем колко е вървежен тоя Хюндай. ;)

Ти ебаваш ли се бе ? Ако те бия по малко от 150 метра не го броя за победа ....... Хюндая миналата седмица извади 215 коня на гумите за , който не знае ! В момента може да е малко повече ;););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5 turbo - 215кс на гумите?Ти ебаваш ли се или аз бъркам нещо?;)пп: Вчера се дърпах с W12.. та ти ли ще ме уплашиш? Логично е да спечелиш, и какво от това? Никой няма да ми се смее. Но ако ти Рибо не ми направиш 150м преднина, дали няма да е срамно? ;)

Редактирано от paRADOx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5 turbo - 215кс на гумите?Ти ебаваш ли се или аз бъркам нещо?;)пп: Вчера се дърпах с W12.. та ти ли ще ме уплашиш? Логично е да спечелиш, и какво от това? Никой няма да ми се смее. Но ако ти Рибо не ми направиш 150м преднина, дали няма да е срамно? ;)

Въобще няма да давам газ с мъртвец като прелюда ти ! Ако много държиш само на пари за да си заслужава да си чупя колата !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК Разбрах. Срам те е да се пуснеш с 'мъртвец като моя". ;)Твоя работа. Закарай колата си в музей, да и се радват хората. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК Разбрах. Срам те е да се пуснеш с 'мъртвец като моя". ;)Твоя работа. Закарай колата си в музей, да и се радват хората. ;)

Не ме е срам бе пич ..... не можеш да ме разбереш , защото караш мъртвец Искам да набиеш един куп пари в колата си и да те видя дали ще я трошиш със всеки мъртвец който те предизвика !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;););););) Чирус, тва за оня счипеняк дето трябва да му фърлиш съединителя от обороти за да врътне гуми на първа ли го говориш ма ? :lol::lol::lol: я марш с тия 12173 коня :lol::lol::lol: дай дино да видим ама да е снимано с камера, че всичко друго си го измисляш :lol::lol: наистина искам да видя самолета на рибата срещу мъртвеца на парадокса ... колеги дайте да съберем някой леФ на рибката за да може да се пусне .. аз давам 5лв за сеира :lol: >>>>>ся по темата .. ммм не , нямам какво да кажа :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol::lol::lol::lol::lol: Чирус, тва за оня счипеняк дето трябва да му фърлиш съединителя от обороти за да врътне гуми на първа ли го говориш ма ? :lol::lol::lol: я марш с тия 12173 коня :lol::lol::lol: дай дино да видим ама да е снимано с камера, че всичко друго си го измисляш :lol::lol: наистина искам да видя самолета на рибата срещу мъртвеца на парадокса ... колеги дайте да съберем някой леФ на рибката за да може да се пусне .. аз давам 5лв за сеира :lol: >>>>>ся по темата .. ммм не , нямам какво да кажа :lol:

Тарикат искам да ми говориш така смело на месечната специално ще те потърся да си говорим за коли .... нищо ,че не те знам грам кой си :lol:Като си такъв паралия вади пари за дино и я качвам колата :lol:Съберете пари за старт и махам главата на всяка Хонда на месечната :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съберете пари за старт и махам главата на всяка Хонда на месечната :lol:

Е е е .... сега вече се изхвърли яко.Чакай да видим. Тук попаднах на едно клипче: http://vbox7.com/play:d3defea4#commentTopТова не е ли твоето купе?Нека да ти покажа и аз едно с мъртвата ми баба Хонда Сивик vs Punto GT Turbohttp://vbox7.com/play:5c258205Не се заяждам, не ме разбирай погрешно. Исках просто да видим каква ще е разликата между твоята бегачка и "най-бавния Prelude в България". Изобщо не знам колко коня е колата ти, с какви тунинг изпълнения е и пр....но щом си толкова смел, защо не се пуснеш с РЕКС-а на Венци? Или и той е бавен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези 215 коня в някоя конюшня ли ги измери ? И ако наистина си вложил много пари в тая кола няма да се троши след всяка гонка особено срещу "мъртъвци" .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...