Jump to content
niki_honda

Проблем със Сивик на газ.

Recommended Posts

Значи проблема е, че колата след 100 км. в час на газ няма почти никаква сила и не върви, трудно се вдига повече от 120...даже понякога се чува и някакво думкане под капака и спира да ускорява...това само на газ го прави...с обикновена газова съм - Тартарини слагана е в Италия. Чудя се дали може да е свързано с запушен катализатор, защото не знам в какво състояние е той...скоро купих кората...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери си врътките за газта, преди плочката. Ако някой ги е пипал и ти е намалил количеството газ, което се подава към плочката, там е причината колата да не може да развие повече от 120км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запушен газов клапан и/или задръстен изпарител според мен.

за клапан ще ти вземат 1лв. (ако ти си го смениш) а за мембрани на изпаител вече незнам... за ловато са 30лв. (без смяната аз сам си правя всичко :love: )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ускорението до 100км нормално ли е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не е нормално. Започни така въздушен филтър, настройка, клапан, мембрани, свещи и кабели. Звучи странно, но когато си на газ въздушният филтър, кабелите и свещите трябва да са в идеално състояние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 100 км. е добро, после става доста бавна и тромава...газовата е някаква италианска Тартарини, слагана е там и тука един газаджия ми каза, че ако имам проблем с изпарителя трябва да го сменя с нов направо, че тия уредби били сложни и не ги правели тука...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре опитай при друг газаджия, много е малък шанса да няма как да ти подменят мембраните, освен ако самият изпарител не го позволява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да питам нещо сходно в темата, но колата не е Хонда. Става въпрос за ФВ Пасат Б5 - 1997 - 1.6 - 101к.с. със газов инжекцион. Вече два пъти запоследните 4-5 месеца ми се случва да я карам на по-дълги разстояния и ми направи впечетление че при скрости от 90 и над 90км/ч колата като че леко придръпва, сякаш за части от секундата губи моментум и даже все едно нещо я задържа. Не знам как по-точно да го опиша. Това се случва с различна честота, от веднъж на няколко минути до няколко пъти в минута. Прави го и при равномерно поддържане на скоростта и при ускорение. Като възможни причини, подозирам две причини: - Филтрите на газовата система не са сменяни вече доста време - сигурно повече от 8-9000км. - Другата възможна причина са свещите, които също не са проверявани скоро.Днес ми изказаха и друга причина, че това било от лоша газ и че едва ли не всички мотори на газ страдали от този проблем и било нещо нормално. Въздушния филтър е в прилично състояние - гледах го преди да тръгна последния път.Някой може ли да ми каже в коя теория е най-близо до истината или да ме насочи къде да търсим проблема.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене днес ми се случи същото. Бях дал колата на баща ми и той решил да "пипне" малко настройките, в резултат на което колата едвам вървеше и "кихаше". Много ти е бедна сместа според мене. Пусни й още гориво от изпарителя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност да и идва много въздух пробвай да позапушиш малко въздуховода и после настройки на сместа. Другото за което се сещам е ако са ти разделени тръбичките на газта втората да е намалена прекалено много и затова да умира .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра е АГ Зенит. Не знам дали само той е полски или цялото газово. Брат ми кара пак пасат ама 1.8 - 125к.с. 20V и каза че и при него е така. Неговото газово е слагано преди една година, а на другия пасат 1.6 които е - преди две. Тва за сместа май наистина малкое бедна, от последния път когато ги карахме да ги погледне газаджията, нещо такова каза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...