Jump to content
atoma

Jdm Civic Tow Hook

Recommended Posts

Днес беше доста ползотворен ден :)

1. Офертата на една от фирмате е 50лв за това:

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

но с дебелина 5мм което май не е много на оферта. Все още чакам няколко други оферти. Колегите от Пловдив ако се активизират ще е супер, там имало няколко фирми занимаващи се със лазерно рязане.

2. Ето с какво разлогам у дома вече:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

за без пари толкоз :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 50 лв. според мен изобщо не е на оферта.Пък и като гледам има доста желаещи защо не си поръчате от ибей, няма ли доставката да излезе поносима ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 6ген е доста кекаво отпред. Местата, които са яки са оградени с черно.

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

п.п. не обръщайте внимание на кабелите :) просто си бях пуснал халогени JDM-ски от правоъгълните.

п.п.2. това е от времето когато правих на д14-ката черни фарове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас на лазерно рязане, от черно желязо, мисля двете ще излязат най-много 20-25 лева, при дебелина 7-8мм.Последно рязах осем детайла, приблизително 150х120мм от 4 мм излизат около 10 лева.Като са готови окончателно чертежите и се уточнят размерите, мога да съдействам, ако се наложи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и офертата на другата фирма на която писах.

Цените на детайли от Aлуминий с дебелина δ=6,00mm са в размер на:1. детайл задна - 12,69 лв.2. детайл планка – 3,78 лв.3. детайл предна – 16,15 лв.Цените са за 1 бр. без ДДС. В цената е включено лазерно рязане и материал.

Лошото е че фирмата е в Радомир и на мен лично ми идва бая далеко да ида до там и да пусна поръчка ако има желаещи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ще се оранизираме бе ей го къде го Радомир :) Ще ги поръчаме. Ама чист алиминии ли са дали или дурал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе,Радомир е близко.Аз живея на изхода на София към Перник-ако няма някой по-близко и аз ще скоча до там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така тез от първата фирма, явно са си повярвали че ще ги взема и са ги изрязали даже:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

това е от 5мм алуминий.

 

Относно втората фирма, цените които съм дал по горе (през един пост) са за алуминий, като не сме уточнили нито какъв нито нищо, просто изпратих запитване до фирмата и те ми върнаха това, като са оставили опция за коментар но трябва да се свържа с тях. Ако иска някой би могъл да се заеме с това, гледам Радомир е близо до София, щото на мен ми е на около 500км в едната посока. Фирмата се занимава и с рязане на неръждавейка но предполагам там цената ще е тежичка. Ето и контакта с фирмата ако някой има желание може да се обади, аз ще пратя нужните файлове на който иска :) Мисля че цената която съм дал по горе е доста приемлива.

 

 

Поздрави.

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@atoma - детайла изглежда супер як, но от обикновен алуминий ли е, или от дуралуминий? Как стои въпроса с анодизацията? Ако детайлите са от дуралуминий, как стои въпроса с количества - имам предвид, ако си поръчаме 15 комплекта примерно ще ги направят ли по-евтино? Според мен ако комплект преден + заден детайл се връзват на 50 с анодизацията (примерно правят отстъпка от производството и разликата до 50лв отива за анодизация) според мен цената е поносима, защото:- от ибей излиза по-скъпо (не само цените са по-високи, а има и разходи по изпращане, митници и тн.)- не се знае дали няма да изпратят обикновен алуминий, който просто е шарен, но не върши никаква работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре са го направили колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@atoma - детайла изглежда супер як, но от обикновен алуминий ли е, или от дуралуминий? Как стои въпроса с анодизацията? Ако детайлите са от дуралуминий, как стои въпроса с количества - имам предвид, ако си поръчаме 15 комплекта примерно ще ги направят ли по-евтино? Според мен ако комплект преден + заден детайл се връзват на 50 с анодизацията (примерно правят отстъпка от производството и разликата до 50лв отива за анодизация) според мен цената е поносима, защото:- от ибей излиза по-скъпо (не само цените са по-високи, а има и разходи по изпращане, митници и тн.)- не се знае дали няма да изпратят обикновен алуминий, който просто е шарен, но не върши никаква работа

За анодизацията имам телефона на правилния човек в химическия.Не съм му звънял ама ако искате може и да го прозвъня.Само казвате и действам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Chris брат за това казах че е хубаво някой който е наблизо да иде на място и да види какъв е алуминия, аз просто изпратих запитване за алуминий нито съм описал какъв нито нищо, на място е най добре, човека който ще иде нека само ми драсне да му пратя чертежа защото ще му го искат там. И ако/като иде може да договори цени и количество. По телефона работата е трудна, поне за мен дето съм далеко.Та ако някой иде да говори нека напише.Би било добре някаква ориентировъчна бройка да направим за да се знае се пак.Детайла който съм показал, е от 5мм алуминий, правен е в рекламна агенция. Според мен е доста тъничак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер изглеждат , ако ще правим списък аз искам предна и задна :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в събота почивам и мога да се отдам на полезното дело да се видя с тия от фирмата и да се чуя с човека за анодизирането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@prelude всички бихме ти били много благодарни :thumbs1: пусни ми мейл на ЛС да ти пратя чертежите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме проблем.Сега си говорих с фирмата,която може да ги реже тези неща в Радомир.8мм. им е максималната дебелина на листовете,които могат да режат.Обикновения алуминий казаха да го забравим,дори дуралуминият според тях няма да свърши работа на 8мм дебелина.Цените за лист дуралуминий минимален размер( 1м x 2м) за съответните дебелини са следните:4мм.-330лв6мм.-500лв8мм.-660лвКато цените на материала са без ДДС.Тук е момента да решим какво правим?Вариант е да се направят пробна серия и да се пробват как държат на опън,но ми се струва че понеже много малко хора работели с дуралуминий, ще ни накарат да си купим цял лист за да пробват.Трябва да се прецени и до колко хората дето искат такива куки ще ги ползват само за украса или и по предназначение.п.п.Забравих и другия проблем,работят само през седмицата което значи че аз няма да мога да ги посетя.

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен дуралуминий 8мм би трябвало да свърши работа. Като гледам тази на Бенен, която доста я споменават по чуждите форуми, не е по-дебела от7-8мм, но не съм сигурен от какъв материал е.

Публикувано изображение

Все пак колите ни не тежат толкова много, а и нали няма да се суркат а ще се въртят гумите по време на тегленето. Т.Е. най- голям опън или натоварване на детайла ще има в самия момент на потегляне/опъване на въжето, когато се придава сила на движение, а не през цялото време.

 

Тук е момента някой, който е на Ти с графичните програми да види колко комплекта (предна, задна и планка) могат да се изрежат от един такъв лист (1м. х 2м.), за да се калкулира колко ще комплекта могат да се направят за 660лв материал и на колко ще се калкулира цената на комплект, без труд и анодизиране. После като се получат и тези цени за общата бройка се делят, полученото се прибавя към тази за един комплект и се получава цената на крайния продукт без транспорта. Поне така си го мисля де! Споделете и вие идеи и мнения!

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей сега ще ги изрежа и ще пусна картинка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Ето 35 комплекта се събират на такъв лист, като разстоянието между детайлите при мен е 15мм, защото машината която е тук е с такава настройка, тяхната щом е лазер, може и по малко да ползва което значи още място и още няколко комплекта. Или накратко казано комплекта излиза по 18.857.....лв което според мен си е нищо :) Ако колегата Иво (нищо че не се познаваме лично) удари едно рамо и даде цена за анода и да правим калкулацията, и да видим дали ще се съберем 35+ човека за направата. Предполагам ще има и няква цена за рязане но никой неможе да каже колко е, в един сайт бях гледал цена за детайл май беше около 1-1.50лв, не мисля че ще се оскъпят още.

 

пс: ако се разбере колко оставят между детайлите мога да барна настройката при мен и да ги наредя както трябва, защото сега на бързо ги нахвърлях.

псс: малка корекция 660лв+20%ДДС= 792лв / 35 комплекта = 22.6285лв и вече рязането трябва да кажат колко е. Слагам ги 30лв да излязат от завода, примерно 4-5лв анод, комплект гаики и болтове и още нещо ако се яви, и си мисля че горе-долу за крайна цена може да се приеме около 45-50лв. Пиша тези груби сметки за да се знае. Да няма после ама нали 18 после 22 после 40 после 50 :thumbs1:

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е станало, но не си включил малките планки, т.е. включил си само 3. Също горе доста място има неизползвано, но приемаме че ако се оптимизира подредбата и разстоянията, ще станат 35 комплекта, като се включат и планките. И аз мисля, че ако се вържат до около 25-27лв с рязането (тук трябват конкретни данни) ще е доста добре. Още десетина за оцветяването (тук също трябват конкретни данни) и накрая 6лв за транспорт, колкото е най леката пратка по Еконт. Гайките и болтовете всеки ще си ги набавя сам. Ако постигнем 40-45лв крайна цена за комплект, ми се струва много добра за такава шукариика!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малките планки нарочно не съм ги вкарал, защото плазмата която имаме в завода, е по default с 15мм между детайлите и 15мм за обкантване на листа, но това е голяма плазмена машина. Ако хората от Радомир кажат тяхната с колко мм е ще пипна настройката и ще ги прередя и по хубаво и планките ще сложа. Това което съм дал е една примерна груба схема на подредба. Горе както казва колегата мога да набутам от малките планки защото има място. Мисля си че тяхната машина която трябва да е лазерна ще е с по-малки отстояния, и ще има по малко брак, съответно ще има място за още някой и друг комплект. Но и аз мисля че ако ги докараме до към 40-45-50лв за комплект ще е супер :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за забавянето ама имам много работа и чак сега прочетох какво сте писали.Обадих се на пича с химията и новините са чудесни.Взимат 30-40 евро цента на квадратен дециметър за обработката :thumbs1: Квадратен дециментър за тези дето не знаят какво е - това е куб с размери на стените 10см./10см./10см.И най-яката новина е , че пичовете могат да докарат много цветове,но могат да ги докарат и на стомана като материал.Каза че всичките му клиенти,разни военни заводи и т.н. ползват само стомана.Не се казва анодизация при стоманата,както е при алуминия.Казва се фосфатизация май и предпазва закаления слой по зъбни предавки например,до който стига масло по-късно от пъскането на машината.Та явно тоя слой освен че ще ни даде готини цветове,ще ни даде и прилична якост.Ще направи завършващата обработка на стоманата, от която се тревожихме, лесна и приятна.....а и себестойността ще падне ако правим нещата от стомана според мен.Със здравината също няма да имаме проблем.Така че дайте да решим какъв ще е материала.Пича с химията каза че обикновенно пътува уикендите извън София,но аз ще му звънна тази събота и ако го хвана наоколо някъде ще се срещна с него.

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Квадратен дециметър не е ли квадрат със страна 10см, т.е. 10х10см? 10х10х10см би трябвало да е кубичен дециметър!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Квадратен дециметър не е ли квадрат със страна 10см, т.е. 10х10см? 10х10х10см би трябвало да е кубичен дециметър!

прав си ама той ми каза кубичен,аз съм го написал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам накъде са тръгнали работите, скоро може и в ebay да ги пуснете, на цени без конкуренция. :tooth::rolleyes:ПП А сигурно са казали кубичен дециметър, защото детайлите освен дължина и ширина, имат и дебелина, т.е. страничните части на детайла също подлежат на този процес, не само двете лица.

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМи щом могат да оцветят и стомана значи може да се ориентирате към стоманата за материал. Тя е значително по ефтина от дурал-а. За такъв лист от черна ламарина цената е 188 лева с ДДС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново ще кажа, че според източниците в интернет, които намерих, click! се казва, че ->

The yield strength of pure aluminium is 7–11 MPa, while aluminium alloys have yield strengths ranging from 200 MPa to 600 MPa.

, което означава, че може с тази халка да теглите hummer :rolleyes:Мисля, че темата трябва да премине на "обща поръчка за къстам мейд tow hooks", да видим колко "челяд" ще се съберем и да действаме. Аз мисля, че алуминиевото решение е далеч по-елегантно, леко и изчистено, но решението трябва да бъде общо и безконфликтно :tooth:Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво ще го дърпаме този Hummer, ма няма ли да ми се наръфа халката? Да не става само за еднократна употреба... :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бря, аз със Прелюду мисля да не дърпам никой, ест. и мен не искам да ме дърпат ама ин директно се включвам в каузата за красота :unsure: +1 за алуминиеви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гоним красота и тегло според мен е добре алуминия, ако ще гоним да теглим - стоманата, обратното е пък със цената, алуминия е по скъп, стомата евтинджак.

Аз съм за което се избере повече, един вид се ми е тая :unsure:

 

АМи щом могат да оцветят и стомана значи може да се ориентирате към стоманата за материал. Тя е значително по ефтина от дурал-а. За такъв лист от черна ламарина цената е 188 лева с ДДС.

Което прави по 5.40лв за комплект само ламарината, + рязане, + оцветяване и закаляване = примерно 20-25лв. Цената е наполовината на дурала.

 

Бих помолил някой модератор ако е възможно да прикачи анкета към темата с опции - Стомана и Дурал, и в нея да гласуват само хора които реално биха си купили комплект.

 

По съм склонен на стоманата защото искам да я никелирам после, а незнам алуминия дали може да придобива такав "цвят". @prelude твоя човек дали предлага и тази екстра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Atom, в събота ще го търся и ще го питам.Той самия отвори дума за някаква такава обработка ако изберем стомана,ставало много яко.Според мен по-правилния избор е стоманата,защото тия неща в цифри които ги пише Орлин са за статично натоварване.В момента в който въжето напъне рязко и може да се предаде.Отделно повърхностната твърдост е под въпрос при алуминия,т.е. ще се наръби според мен при първото закачане на кука в него.Отделно алуминият може да не му харесат зимните ни условия и солта по пътищата.....Отделно е скъп....А стоманата дава свобода.Тези дето искат да им е красива ще й се радват,а тези дето искат освен да им радва очите да им дърпа и колите-също ще могат да разчитат на нея.На съвсем прилични цени.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забих една анкета, но не съм гласувал защото не смятам да поръчвам. Все пак ако приемате мнение - стоманата ми се вижда по-удачен вариянт от прочетеното до тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще правим ли списък за поръчка или на тоя етап просто се гласува ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да се мятаме викам, да не чакаме.Аз съм първи с комплект железни1 - Железни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха,тези съм сигурен че няма да станат на моята кола,но и аз се записвам с едни железни+1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 едни железарки и за мен :lol: Като рзбера крайната цена може да взема още 1 компелкт даже , но за сега само 1 :lol:

Редактирано от b18c-Ripper

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са по 20-тина лева ме пишете и мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно и аз ще взема, само да се уточни крайната цена :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се записвам с 1 комплект (предна + задна) от стомана. Последно на каква дебелина на листа се спряхте? Някакви новини около оцветяването?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...