Jump to content
sante

Какви гуми да си купя за Хонда Сивик 1.4i

Recommended Posts

Преди около месец си купих Хонда Сивик 1.4I i 4/5 врати. Колата е супер, много е запазена външно и от вътре. Предишния собственик е бил маняк на външния и вид, но не я е поддържал. Платих още около 1500 лв. за смяна на разни ремъци, филтри, масла, гърне, катализатор, акумулатор и вобще всичко което беше за подмяна. Гумите според мен са износени и мисля да си купя 4сезони гуми. Особено гумата от към шофьора изпуска и спада след време.Рядко карам през зимата, обикновено когато няма сняг. Притесняват ме обаче тия алуминиеви джанти, които са по големи от фабричните. Бая пари хвърлих по тая кола и не ми се купуват нови джанти. Само че оргиналните гуми за тази хонда са размер 175/50/R14, а на тези с които е в момента пише 195/50/R50. Реших поради финансови причи да не купувам нови джанти за сега и да задържа тези 15", но какви гуми мога да купя за тях. Каква марка целогодишни гуми да избера и какъв размер?http://lh6.ggpht.com/_Xgy25UNeZyA/TLw4VljT...44/DSC01257.JPG

Редактирано от sante

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- лесния вариат: отиваш при вулканизатор, разказваш му историята си и той ти взема парите.... Тъй като си решил да запазваш джантите от значение е техният размер, всмисъл колко J са. Това е техният размер. Оттам вече има определени размери гуми, които пасват. Примерно, аз като взех моят параход, бе със 7J и гуми 185/65/15. Та тази гума, с риск колегите да ме оплюят, бе малка за тази джанта и при висока скорост шумеше, а аз си мислех, че купето не е добре обезшумено. Сложих 195/60/15, по- широка, и се пооправи. Но пак ми се стурава, че е тясна. Следващата може би ще е 205.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.rimsntires.com/rt_specs.jspтук има калкулатор за евентуално деформиране при несъответствие на размери

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...джантите са супер какво не им харесваш???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз си търся гуми в момента и видях едни които не са лоши според мен (не съм от разбирачите на гуми). Гумите които ми предложиха бяха KUMHO KH21 Solus Vier, за 185/60 R14 ми искаха по 90 лева на бройка ако не се лъжа. Надявам се скоро да обуя колата с такива ще кажа какви са ми наблюденията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...джантите са супер какво не им харесваш???

Не са лоши, но мислих да си купя оргиналните размери гуми-175/65/R14. Могат ли да се сложат 14 цолови гуми върху 15 цолови джанти. Да му се не види, вместо да си гледам манджите цяло лято обикалям по борсите да си търся кола. После по майстори, сега и с гуми трябва да се разправям.Не е лесно да си жена на мъж който не само не е шофьор но и нищо не разбира от коли и няма желание да се научи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Бая пари хвърлих по тая кола и не ми се купуват нови джанти. Само че оргиналните гуми за тази хонда са размер 175/50/R14, а на тези с които е в момента пише 195/50/R50. Реших поради финансови причи да не купувам нови джанти за сега и да задържа тези 15", но какви гуми мога да купя за тях. Каква марка целогодишни гуми да избера и какъв размер?

Аз с всесезонни гуми съм карал само Лада Нива. Оригиналните руски, с които идва от завода. Лятото на сухо или пък в кал през полята е добре, но малко дъждец да валне и... Зимата въобще няма да коментирам. Та нито са летни с летните, нито зимни със зимните. Говорим за руски гуми де, но аз вече така или иначе съм предубеден. :worthy:

Иначе най-добри отзиви от всесезонни съм чувал за Goodyear Vector 4Seasons

 

Публикувано изображение

 

Ако оригиналният размер на гумите наистина е такъв (175/50R14), то в момента си извън допустимите граници с 195/50R15:

 

Публикувано изображение

 

За да е всичко наред, би трябвало да си с 195/40/15, ако държиш да си със стъпка 195 и 15", или пък друг вариант е 185/40R15. Ако се спреш на 175 (като оригиналните 14"), то за 15" ти трябват 175/45R15 или 175/40R15. Едни размери може да са по-редки и съответно по-скъпи, масовите да са по-евтини. Поинтересувай се и виж какво те устройва теб.

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vredestein Quatrac 3 ги хвалят доста от всесезонните, но май не ги правят 195/50/15. Аз бих минал на 14-инчови джанти с 185/60/14. И не може 14'' гуми да се сложат на 15'' джанти, поне не без ножици :worthy:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, не може да сложите гума 14 цола на джанта 15-ка. Второ, нископрофилните гуми са много рискови за чудесните ни пътища а и в комбинация със алуминиеви джанти става страхотно. Просто алуминия като метал няма добри характеристики при ниски температури. Демек става лесно чуплив. Може да си вземете железни джанти 14-ки за около стотина лева и да си сложите заводския размер гуми. Това е само предложение. ПП съпругат ви може и да не разбира от коли, но явно от жени разбира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке имаш лично.Аз съм сега с 14" 185/60/14 и мога да кажа че колата седи много добре на пътя и нямам оплаквания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вредещайнките са изпитани с около 3 комплекта зад гърба ми :lol: много добра гума и най-вече може би най-добрия компромис :lol: Компромис защото веднъж ще ти се наложи да нагазиш в големия сняг и ще затънеш , е на мен или роднините ми не се е наложило , защото Сивик 3г и 5г хечбек са достатъчно леки и стъпват над снега :lol: но Англичанката си е тежко магаре :lol: Съветвам те да си закупиш комплект железни джанти за Хонда с подходящи втора ръка зимни гуми :D марки много , лично аз предпочитам Гудяр ;) а лятото си слагаш Летните джанти и си пушка ;) най-лесната работа - човек да има летни и зимни гуми окомплектовани с джанти и ако знае да си ги менка сам ;) аз се родих така :worthy: Железните джанти няма да ти излезнат повече от 100 лв комплекта , но и да са по 25 лв пак си заслужава ;) а гумите в зависимост състоянието и годините им :D изпусна една добра оферта за 14'' джанти с гуми от колега около Бургас ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, няма такъв размер 175-50-14 рзамерът е 175-65-14 ако искаш да си на 15 ки 185-55-15 е размера довери ми се няма да сбъркаш! Но имай впредвид че 15ки са скъпи купи си комплект джанти стоманени 14 купи си и нови гуми за отпред и всичко ще е наред

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Железните джанти няма да ти излезнат повече от 100 лв комплекта , но и да са по 25 лв пак си заслужава :D а гумите в зависимост състоянието и годините им :D изпусна една добра оферта за 14'' джанти с гуми от колега около Бургас ;)Видях я тази оферта, но само час след като бяха направили сделката. Изядах се от яд. :) Ще търся другаде железни джанти. И вероятно ще си купя зимни гуми, а напролет и летни. Щом кача колата на железните 14 цолови джанти, тия прекрасни лети джантички ги пускам за продан. По натам може да си купя и алуминиеви, но по скромнички. Благодаря на всички за коментарите! Помогнахте ми да взема решение какво да правя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих добра оферта за покупка на железни 14 цолови джанти със зимни гуми на тях. Човека е от Варна, а аз от София, но дано стане сделката, защото си заслужава. Предложих му да ми ги изпрати с наложен платеж, чакам отговора му.Дано се навие.Имам оферта и за бартер на мойте 15 цолови лети джанти с други лети, но 14 цола. Благодаря на всички за помощта. Страхотен форум! Много съм доволна:):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако онзи с алуминиевите 14-ки ти доплати - да, иначе не бих ги сменил на твое място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните гуми не са ли 175/65/14 ето тук можеш да видиш дали е така http://www.avtogumi.bg/oscommerce/advanced...vic/marka/HONDAМоя съвет е да не ги заменяш както каза колегата преди мен без доплащане, а по-хубаво запази 15-те за лятото а едни железарки 14-ки за зимата и можеш да си ги заменяш сама без да даваш пари за гумаджия .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните гуми не са ли 175/65/14 ето тук можеш да видиш дали е така http://www.avtogumi.bg/oscommerce/advanced...vic/marka/HONDAМоя съвет е да не ги заменяш както каза колегата преди мен без доплащане, а по-хубаво запази 15-те за лятото а едни железарки 14-ки за зимата и можеш да си ги заменяш сама без да даваш пари за гумаджия .

Точно това реших да направя. За сега запазвам тези джанти, а те никак не са лоши. И си търся железарки втора ръка за не повече от 70 лв. комплекта. Ще си гупувам и зимни гуми, но всичко по реда си. Засега търкалям летите джанти с летните гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...