Jump to content
razbiv

Призив към всички колеги

Recommended Posts

СтатияЗдравейте колеги.Не знам как да започна защото това което се случи е много тежко,както за мен така и за много други хора,най вече за семейството на убитото момче.Просто искам да призова всички които стоят зад волана да внимават какво правят на пътя,защото често от нашите деиствия зависи живота на други хора.Загина едно прекрастно момче в разцвета на силите си,скромно тихо момче,което нямаше грам злоба в сърцето си.Автомобила го е влачил 50 метра.С каква скорост трябва да кара един шофьор в града за да блъсне някого и да го влачи 50 метра.Дали е карал с 40 или 50 или 60?Може сами да си отговорите на този въпрос.Нека всички се замислим как трябва да караме в града,както и извън него.Може би много хора си мислят че това не може да се случи на тях,но истината е че застраховани няма.Всеки може да стане убиец на пътя поради сляпо чувство за безопаснот,или в изблик на еуфория от скороста и възможностите на автомобила си.Искам специално да се обърна към младите шофьори,НЕ НАДХВЪРЛЯЙТЕ ВЪЗМОЖНОСТИТЕ СИ НА ПЪТЯ ! ЗАМИСЛЕТЕ СЕ ПРЕДИ ДА НАПРАВИТЕ НЯКОЯ ГЛУПОСТ ! СТИГА ВИ ЕДНА ГРЕШКА ЗА ДА СЪСИПЕТЕ НЕЧИЙ НЕВИНЕН ЖИВОТ ,КАКТО И СВОЯ СОБСТВЕН.Мисля че това се отнася за всички.Почти всеки прави глупости на младини,но истината е че трябва да се замисляме преди това!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям призива за разумно поведение навсякъде по пътищата.Жалко за загиналия млад човек...

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав призив.Изцяло подкрепям.Гледай обаче колко човека ще го погледнат изобщо. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 и аз съм за дано стават по малко инциденти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото и да са ни яки колите,колкото и да им се радваме като на деца,колкото и да предразполагат към ръчка винаги трява да имаме едно наум в главите.особенно в градът.идва зима,ако всеки е малко по-толерантен,а не да си мисли"тоя пъ кво ми са прай,аз съм с хонда'ще опазим и нас самите и околните.и не на последно място напролет няма да оправяме смачкани ламарини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......... Хубав призив ! Лоша реалност ! Всеки божи ден виждам дузини шофъори , каращи с много над 50 в града ! Всеки път ги псувам и се сещам как някога и аз раздавах 'сичката газ .... радвам се че надраснах себе си , бих се радвал и ако повече хора успеят да се "прегазят" в това отношение и се осъзнаят ! Трудно е .. но не е невъзможно ! Повярвайте ... Съболезнования за човека .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко за мочето. Само дано не го изкарат че се е ударил в реното примерно със 100км/ч че тогава ще е голям смях, не че не се сучвало но е гадно.Призивите не вършат раабота , който си няма нищо в пространството между ушите няма и да отима. И на мен ми се случвало някой идиот да профучи покрай мен докато карам колелото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм се нагледъл на достатъчно трупове по пътищата ,та ако някой си мисли че на него няма да се случи или не ме е страх ,дано не му се случва да вади човек от катастрофирала кола и да издахне в ръцете му.тогава ще се замисли как да кара и какво да прави,аз също едно време карах бързо из града но слава богу вече не и се радвам за което.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм със всичко,което казаха колеги преди мен.Но немога да разбера,защо винаги е думичката (МЛАДИТЕ),аз не защитавам никого(както и самият аз съм млад 20г.)аз също имах инцидент преди месец-два(нямаше жертви)и виновникът беше както се казва "ДУПЕ"(дори правилника незнаеше ;))несъобразена скорост+взимане на предимство, да не кажа направо нереално как я беше вдигнал на това място(в едно селце близо до Кюстендил).

 

-->Та нито искам да защитавам ,някой от младата алдитория ,но правилно ми звучи НЕ НАДХВЪРЛЯЙТЕ ВЪЗМОЖНОСТИТЕ СИ НА ПЪТЯ (всички):P

 

-->Съжалявам за загубата на семейството. ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 хора внимавайте на пътя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тук всеки втори подкрепя призива но колегата,но дали всеки подкрепил го спазва точно това той самия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години замалко не отнех както моя така и живота на приятелката си (паднахме с мотор). До този момент и аз си мислех, че такива неща се случват само на другите хора и на мен немогат да се случат. Сега обаче знам, че всичко може да стане. Просто от тогава колкото пъти си позволя да карам по-бързо и се сещам веднага за онзи ден и затова, че в такива моменти неможеш нищо да контролираш. Колкото пъти се сетя...изтръпват ми ръцете на волана и намалям веднага скоростта. Та колеги наистина никой не е застрахован....докато не ви се случи нещо подобно обаче повечето няма да повярвате. Карайте внимателно и винаги имайте едно наум и бъдете готови за най-лошото ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То всички са за този призив ама от друга тема ме нападнаха що пък момчето да не си карало D14-ката със 180 на магистралата, къв бил проблема? Айде моля ви се.... тъпа история.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За магистрала е друга тема,защото пък колко катастрофи стават там,щото на някой му се е карало със 100 , не ми се говори.Постоянна скорост по ограничение в БГ е непознато понятие! Но в населено място да се кара с високи скорости си е много рисково и трябва да си има навсякъде камери с радари и яко снимки.Друго решение няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-страшното в цялата работа е, че дори ти да спазваш правилника до последната буква, тези от насрещното не ги знаеш какви са. Ето, днес пак чета:

 

Шофьор без книжка и в пробация уби трима на пътя

 

Инцидентът станал, тъй като шофьорът с отнета книжка карал в насрещното. Той връхлетял върху "Фолксваген Пасат" и при удара са загинали трима от пътниците, а 3-годишно дете е в болница.

...

Антов е отказал да бъде тестван с дрегер за наличие на алкохол в кръвта и му е взета кръвна проба за химическа експертиза.

...

При полицейската проверка е установено, че той има постановена присъда "шест месеца пробация" за шофиране в нетрезво състояние. Присъдата е в сила от 2 юли 2010 г. Шофьорската му книжка пък е взета в Монтана на 28 септември т.г. поради отнемане на всички контролни точки.

БНТ съобщи, че Антов е спиран от полицаите многократно, санкциониран е около 20 пъти. Според полицията само в София са му отнети 57 контролни точки.

...

Това нормални хора ли са, нормална държава ли е и има ли изобщо такава?! :lol::( Загиват невинни, а изроди като този са си на свобода и необезпокоявани си карат! :lol::huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За магистрала е друга тема,защото пък колко катастрофи стават там,щото на някой му се е карало със 100 , не ми се говори.Постоянна скорост по ограничение в БГ е непознато понятие!

Кво разправяш за 100-те километра в час по магистралата? Толкова ненормално нещо ли е това? Забранено ли е да си джиткаш със 100 в съответната (дясната) лента? Ако, не дай си Боже, някой предизвика катастрофа заради това, че друг е карал със 100 на магистрала, не знам тоя някой с колко трябва да се е движил, та да му е проблем тази "бавна" скорост". Виж, ако някой ти се лигави с такава скорост в крайна лява, това си е за ядосване и дразни адски много. Но всичкото опира до внимание и отговорност на пътя от всички - ако ги няма тези, няма смисъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И също, може не само да погубиш нечий живот, но и своя собствен, дори и да останеж жив. Примерно, блъсваш пешеходец, на теб, естествено ти няма нищо. После как ще живееш с мисълта, че си убил човек?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога се е случила тази трагедия? Къде? Някакви подробности? Как това момче се е озовало под гумите на кола и е било влачено 50 метра? Само за справка - автомобили от класа на Хонда Сивик спират от 100 до 0 за около 37-39 метра, и то ако всичко им е изрядно по спирачната система, включая добри гуми. 50 метра влачене ознавача минимум 130-140 км/ч. Да не и повече, при положение, че момчето е играло ролята на буфер :lol: Вчера в най-лява лента на пътя от Мебелна къща към Кауфланд велосипедист си караше най-спокойно в 1 през нощта. Там се случих и аз. Движех се с около 70 км/ч. Видях го в последния възможен момент. Нямаше никакви светлоотразители по себе си. Разбира се, отчитам това, че съм превишил скоростта малко, но късния час малко смекчава нарушението. Хората от Пловдив знаят за какъв път става дума. Нищо фатално не е станало. Просто по-рязко натиснах спирачката и отбих вдясно. Пиша това, защото не трябва да се гледа едностранчиво на всяка трагедия. Така описаният случай (лека му пръст на момчето) изкарва виновник единствено и само шофьорът на возилото. Не че даването на детайли ще върне момчето от гроба, но просто за форумна информация би трябвало да се сподели нещо повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...