Jump to content
Sebulba

За камерите

Recommended Posts

Информативна!П.П. Не видях да има подобна. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информативна? Да разбирам ли, че си с желанието да помогнеш... И да помогнеш за кое, на кого?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека иска да ни спести някоя честитка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека предразполага другите към нарушение... Това хич не трябва да те радва колега!Не би трябвало подобни теми да се пускат и толерират от който и да е - а замислете се защо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иване съгласен съм с теб , но в случая наличието на тоолкова много камери из страната предполага стряскане към всеки нарушаващ правилата :) Лично мое мнение е , че поне още 5 години камерите няма да имат кой знае какъв ефект над българския шофьор :) също така съм на мнение , че не само "бързо" каращите са опасни за движението , а и много влачещи се по пътната настилка :) Важното е да има колегиалност към всеки един - като кара бързо е не само защото се състезава или е простак , но остави го да мине по живо по здраво и край , като кара бавно - превиши с 5 км/ч скоростта и го изпревари - достатъчно е :) Но вече като те засече , като кара с превишена скорост в населени места с ограничение 40 км/ч ( а не 50-60 или 70 защото и такива населени места има ) камерата ще го щракне и готово :) Спиид камерите , който снимат само при превишаване на скоростта са по-малко от посочените и снимат нарушители , които карат с над 32км/ч от позволената !!! Всички останали камери са за наблюдение и при установяване на нарушение те заснемат( нарушение може да е и каране с превишена скорост , но ако при ограничение 50 минеш с 62 се съмнявам дълбоко да те поздравят с писмо :) )Към това ви призовавам , да бъдете по-търпими към всеки на пътя ;)!!!

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че повече информация на никого не е излишна, а вече всеки си има глава на раменете и да си прави сметката за какво и как ще я използва.Ето още малко по въпроса, има го и като приложение за Андроид.Камери, радари, стоянки на КАТ в България

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки с мнението си, всеки с главата на раменете си... Обадих се не за друго, а понеже засичам някаква модна тенденция ли какво - как всеки се старае да помогне на колега(въпреки, че е предпоставак за нарушение), как едва ли не всеки се присмива/злорадства понеже бил излъгал и прскочил глупавите "куки" и закона като цяло.Попаднах дори на тема, където били хванили колега в нарушение и какво можел да направи, как можел да се измъкне и видиш ли 234234253434 съвета! Е това на какво прилича?Вчера мисля даваха репортаж по ТиВи пак за камерите - показаха снимка на на някакъв ухилен "баровец" да показва среден пръст... А това на какво прилича?Докато го има това мислене, докато я има тази "колегиалност", доакто има подобни действия...После/следпис: Щом има нарушение, трябва да има и наказание - На това му се викаше (май, за през юли и юни не знам) превъзпитание на околните. Стараем ли се да го заобиколим всячески, ще си мрем в батака и ще сме си още 20 години на същото дередже! Пък после ревете колеги, че нямало закони, нямало правосъдие, имало дупки, ниски заплати, никакъв толеранс и разбиране и каквото се сетите като във една нормална европейска държава...После/следпис 2: Мислете ГЛОБАЛНО и действайте ЛОКАЛНО!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично тези карти с камерите ми въздействат, като ме карат все по-стриктно да спазвам правилата. С всички трябва да е така, а не да се опитваме да заобикаляме закона и да избягваме наказанията. Нито ще запомня къде са всички камери, нито ще мога да стоя постоянно на тръни - действам по схемата "да ми е мирна главата" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, и камерата на Джъмбо(входа на София, след Д. Богров) вече работи :) Аз съм мн анти всички тези камери! Но щом ги има съм ЗА това да знам къде са, съгласен съм, че не трябва да се хвърчи с 200, но има доволно тъпи и ненужни ограничения 60 извън града в цяла България! Относно скоростите..... най-разсеян съм като карам с 70-80км и всичко ми е монотонно, затова всичко трябва да е с акъл имаш ли доверие на колата и себе си не мисля, че ми трябва камера за да ме ограничава. И къде отиват кинтите от всички тези глоби?! Само рекламки колко много нарушители у-а, ам са все същите гадни пътища, магистралата от Ботевград до София е отвратителна, крайна лява лента е с мега огънат асвалт и то на завоите след 3я тунел преди Сф..... иначе камерката на Лукойл е там да снима, ако минеш с над 120 по най-добрия й участък и то на спускане и при положение, че след това няма остър завой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ivankrystev, имам точно 2 въпроса към теб.1. Извънградско. Караш си по прав и нормален път. Изведнъж ти се явява знак 50. След 100 метра има камера (за която незнаеш естествено). Ти намаляш ли до скорост 50 км/ч на извънградски прав и широк път? Това е въпрос-закачка по действителен случай.2. Колко пъти са ти присветнали с фарове за полицаи и точно тази колегиалност ти е спестявала главоболия?Иначе за в града съм абсолютно съгласен - 50 и не повече. Камери на всяка пресечка. Писна ми от БМВ-та (и не само те естествено) с качени задници по тротоарите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото може да е нормален пътят, толкова е нормално и това ограничение от 50 км/ч. И също толкова нормално е да те санкционират, ако си превишил. Когато видиш безумен знак на пътя, не трябва да разсъждаваш, а да го спазиш. В противен случай си търпиш наказанието.

В никакъв случай не казвам, че всички знаци са правилно поставени.

Просто заради опита, който съм имал, гледам да не съм повече от 15-20 км/ч. над ограничението извън града (при прав и широк път, какъвто е примерът на колегата). Просто толкова мога да си позволя да платя, ако се стигне до глоба.

Колегиалността с присветването не го приемам като кокошкарско измъкване - нали има резултат - по-ниска скорост в участъка и по-малко произшествия, евентуално.

Иначе въпреки че всеки си позволява по-свободно каране, безопасността - личната и на околните, трябва да е водещото, колеги...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък са ми много смешни заключение - като " за това сме на тоя хал " и т.н. :) Ако си мислете , че в чужбина , която се тачи и дава за пример толкова не е пак така , просто адски много се лъжете :) На магистралата всеки кара с колкото може и като дойде камера , а те повечето също се знаят , всеки намаля скоростта и като премине дава газ :) Имам не малко опит с каране в чужбина и вярвайте ми "говедата" са навсякъде :) Но истината е , че повечето наистина си карат с разрешената скорост , защото не им се дава по 300+ евро за глоба , така ще стане и тука , ама след 5 години :) А мутрата пак ще си се плези , вярвайте ми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трънчо, ако ме беше попитал преди десетина години, щях да тикажа - кво ти пука, дай да въртим гуми. Имам няколко катастрофи зад гърба си, пукане на гуми в движение, да не говорим за такива на мои приятели и познати(дори смъртни случаи)... Та от много години насам си карам в рамките на позволеното...Първият въпрос дето си ми вкарал - е повярвай ми не съм изпадал в подобна ситуация. За втория... мисля, че ти отговорих вече. Tino, но е едно да взимаш хиляди евра и съвсем друго средна 500лв. Едно да караш на - пътя джам, съвсем друго е да караш на - пътя дупка до дупка, че и кратери на моменти. Едно е да караш зад Ханс, с включен мигач от 5 минути(чак да те изнерви, ако е в БГ) и съвсем друго е да караш зад Гошо, който да свие в ляво на два санта от теб без мигач. Тук говорим и за някаква култура ако щеш на пътя... И да все ги даваме за пример и има защо не мислиш ли?Друго се питам аз, как със нашите пътища някои колеги вдигат от тук до там по 200км.?И сега се присетих за една друга тема - онази в кяото колега щеше да сигнализира дупките по пътищата със спрей или флагове... Какво стана със тази идея? Имаше сякаш доста запалени фенове, доста ми скочиха(сякаш и на бой :) ), а в последствие една голяма 0 или?После/следпис: Всеки си казва - на мен няма да мис е случи, а когато се случи(ако имаш късмета да го осъзнаеш) е късно! После/следпис 2: Моля, не ми отговаряйте/пишете = това ми бе последни пост в тази ИНФОРМАТИВНА тема...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време ме праснаха в града със 90 км...един месец без книжка и 150 кинта на гъза...осъзнах какво съм сторил и от тогава не преминавам ограничения в градски условия..пак от тогава не "святкам" колегиално с фарове...не го правете и вие!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иване понеже виждам , че си от Варна - колега разбирам те напълно за дупките и пътната ви инфрастуктура !!! По-разбити градове от северно-източните не съм карал ;) Разбираемо е и как недоумяваш и си ядосан на шофьорите - там ;) Хубаво е да обобщава човек , но и за конкретни случаи/места ;) Също така , вярвай ми Ханс като ми пусна мигача и караше с 10 км/ч под моята скорост , а тя не беше с 10 км/ч над разрешаната и ме засече защото си мисли , че мигача му дава предимство - не ми стана много приятно ;) Също така Ханс не ме кефи да ме изпреварва в дясна лента или да ми кара на 10 см от бронята ;) Всъщност Ханс е Хуан , а Германия не е Европа ;) а и се чудих как Жил не се претрепа като се напъва да ме изпревари с Пижото си , а отбивката му идваше след 200 метра ;) Искам да ти кажа , че човек не е добре да е краен - разбира се не се отнася за всички ситуации ;) Също така не е добре да си мисли какво лошо може да стане , а да мисли какво хубаво ще стане - да обстановката и държавата не ни го позволява , но нека опитаме ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезна тема, браво колега. Мойто мнение е, че наслагаха толкова много камери, НЕ за да намалеят катастрофите, а за да си пълнят хазната от скъсаните ни джобове. Нека някой да ми покаже статистика на място на което е сложена камера, с колко се е променил броя катастрофи на това място. Всичко е зор да ни съдерат от глоби за да ползваме градския транспорт, защото явно някой печели и това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право да разпространява и получава информация стига тя да не е класифицирана, като секретна. Къде са разположени камерите не е секретна информация- даже напротив, според закона където си изложен на видеонаблюдение трябва да е поставена информационна табела за това. Всеки който иска да разбере къде са камерите би трябвало да може да получи информацията свободно.Нетолерирането на подобни теми, както някой по-горе поиска може да стане с решение на екипа на сайта - друг е въпроса че би било неморално и в нарушение на чл.41 от Конституцията на РБ. ;) Също друг е въпроса, че в тази в тази карта има доста неточности и много липсващи камери ;)И съвсем друг, че съвсем законно се продават карти за GPS устройства с вкарани всички камери и се актуализират редовно ;) Чл. 41.(1) Всеки има право да търси, получава и разпространява информация. Осъществяването на това право не може да бъде насочено срещу правата и доброто име на другите граждани, както и срещу националната сигурност, обществения ред, народното здраве и морала.(2) Гражданите имат право на информация от държавен орган или учреждение по въпроси, които представляват за тях законен интерес, ако информацията не е държавна или друга защитена от закона тайна или не засяга чужди права.

Редактирано от pgh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен не ме притесняват камерите за превишена скорост, аз така или иначе не обичам да превишавам съществено, но ме притесняват тези за минаване на червено. Много често се случва в голямо задръстване колите да се изнасят в кръстовището плътно една зад друга и аз да се окажа вътре когато светне червеното, защото един или няколко кретена каращи в н-та лява лента са решили да се наврат в тълпата на кръстовището и всички други са набили спирачки... Не смятам, че имам вина за подобни ситуации и въпреки, че още не съм получавал честитки от камерите на Ректората в София, някои мои познати вече са ужилени по този начин.Трябва да караме по-отговорно и да спазваме някаква разумна дистанция, защото вече неведнъж са ме удряли отзад такива, които са убедени, че е напълно нормално да мина на жълто, за да може да минат и те (на червено). Коя алтернатива е по-добра? Смачкана броня/задница или снимка за 50 кинта и 9 точки?Трябва да има някаква толерантност и от "органите на реда", тъй като се движим в пренаселени и презадръстени градове, чиито улици не са проектирани и за половината коли, които минават по тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези от пътно поддържане трябва га ги затворят до живот! Пред всяка камера сложили знак, че има такава а тези от Осрам даже и реклама са си сложили за спонсорирането на табелите. Всяка дискусия дали трябва публично да се знае къде са камерите се обезмисля от табелите сложени пред тях. Като се замислите това пак е начин за намаляване на скороста. В единия случай получаваш глоба и знаеш, че там се минава бавно а във втори просто минаваш бавно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си е темата позлезничка (патрулки с радари и камери всичко си показва ).Тези камери за Бургас които са в града двете не са активни..(уж)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факта, че имаме информация къде са камерите, кара шофорите да бъдат бдителни, ако ще и от гледна точка на това, да не получиш честитка. Вече 2 месеца активно ги ракламират във всички медии. За мен това е превенция. Явно е че не може по друг начин да се дисциплинираме по пътищата. Веднъж ще те снимат ще ти вземат точки и глоба, втори път може би ще се замислиш, а третия път вероятно просто ще се научиш да не превишаваш скороста. След като няма съзнание за спазване на закона има и наказание. По добре ли е да те спре катаджията с радара които, както всички знаем, може и да почерпиш и да минеш метър и след няколко километра ставаш свидетел на много кръв, смачкани ламарини и сълзи благодарение на тази почерпка.

Редактирано от Беба

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение за камерите е ,че са поредната простотия от страна на държавата измислена само и единствено да ни взема пари и от без това скъсаните джобове ....Да обясня какво точно имам в предвид, нямам нищо против камерите, но нека важат за всички. Поне във Варна важат за определени хора. Давам пример приятел мой прави обратен завой на "козирката ( къде седят такситата ) който е от Варна знае за къде говоря и получава честитка, отиде да плаща и човечето в стайчката го пита да ли има 20лв. за да не се занимават да пишат актове ... това нормално ли е ? Който си мисли, че камерите ще спрат корупцията и ще излекуват пътищата му пращам много поздрави :mellow: п.с. да не съм оф благодаря за информацията, в интернет пространството има "POI-та" за всяка марка gps навигация с тази информация :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ще има такива, които да питат имаш ли 20 лв. и такива, които да ги дават. Само дано не ни среща на пътя този, които ги е дал и е решил че е хванал Бога за шлифера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение за камерите е ,че са поредната простотия от страна на държавата измислена само и единствено да ни взема пари и от без това скъсаните джобове ................................................

На мен пари не ми вземат!Възможни причини:1. Не карам кола. Само 15 - 20 000 км. годишно. Сигурно затова имам късмет да не ме хванат.2. Не минавам там където има камери.3. Карам по ПРАВИЛАТА.Изборът е твой!п.п. За и без това скъсаният ти джоб, само държавата ли е виновна? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ползата от знанието къде са камерите ли питатте :angry: ??Един прекрасен пример Цариградско, преди да сложат камерите всеки пробваше да види колко може да вдигне а сега :) много малко хора си позволяват да прескочат 90км/ч а преди карам със 120км/ч и един малоумен бакшиш иска да ме прескочи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еваларско на колегата,дето е пуснал темата.кво се сджафкахте пак.малко инфо не е излишно.тея камери,едно че ще понапълнат хазната,друго че българина докъто не му бръкнеш горе в ляво, кендза постоянно и навсякъде без да бърши.прас 2-300 кинта,книшката с пирон и ще земем да караме по разумно.мале ми тя магистралата пълна с камери бряяяяяя :)

Редактирано от W-POWERRRRR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг начин, в крайна сметка и шофьора има права, не само задължения. Пишеш възражение с/у акта и жалиш наказателното постановление. Вярно процедура е, но си заслужава. При мен се получи. Има хора които се занимават с това. А освен това оставих един кибик без почерпка. Просто си отстоявах правата. Доволна съм от себе си доказах че съм права, не ми взеха книжката и не плащах акт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата си е супер. Благодаря на колегата :) . На който не му харесва - да не я чете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ползата от знанието къде са камерите ли питатте :D ??Един прекрасен пример Цариградско, преди да сложат камерите всеки пробваше да види колко може да вдигне а сега :D много малко хора си позволяват да прескочат 90км/ч а преди карам със 120км/ч и един малоумен бакшиш иска да ме прескочи :)

A ти си малко по-умен от малоумния бакш? Така ли да разбиме ? Все пак само със 120.И сега се кара със над 100 , намаляваш си Окръжна минаваш камерата с 80 , и газ до дупка , и кво се промени в манталитета НИ ??? НИЩОАз карам къде по правилата къде не. Къде мога давам пари, къде ми пишат и така. Който се изкарва света вода ненапита, май е главен герой тука в форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........... Къде мога давам пари, къде ми пишат и така. Който се изкарва света вода ненапита, май е главен герой тука в форума.

Ами ... давай (пари)! Пък ... после ... ченгетата искали пари!Процеса е двустранен!Що ли ми се струва, че в тази ситуация дилемата - "яйцето или кокошката" не е меродавна?- Ами ... сега ... не може ли нещо ... жена... деца ... храня ..... - Хмммм .... ай .... дай ... там ... нещо ... да пием ено кафе...... :) п.п. Да се кандитатирам ли за главен герой? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг начин, в крайна сметка и шофьора има права, не само задължения. Пишеш възражение с/у акта и жалиш наказателното постановление. Вярно процедура е, но си заслужава. При мен се получи. Има хора които се занимават с това. А освен това оставих един кибик без почерпка. Просто си отстоявах правата. Доволна съм от себе си доказах че съм права, не ми взеха книжката и не плащах акт.

Мога да дам и координати на ЛС, ако някой се интересува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам как точно ще обжалиш акт от камера (което е и същността на темата), особено ако е за 50лв (минаване на червено) и според закона НЕ ПОДЛЕЖИ на обжалване?Има още един куп предвидени глоби в закона, които НЕ МОГАТ да се обжалват и точно заради тях ни рекетират по пътищата - ако не ти се дават 20 кинта, земи тоя акт за 50 и си свиркай...От друга страна забелязвам, че навсякъде където има камери и се знае за тях 90% от колите намаляват и дори карат 10км под ограничението от страх да не ги снимат. Ами ако камерите са навсякъде? Това означава, че 90% от колите ще карат по правилата. В другите страни снимат и от хеликоптери - ако тук беше така никой няма да знае кога могат да го заковат и къде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ползата от знанието къде са камерите ли питатте ;) ??Един прекрасен пример Цариградско, преди да сложат камерите всеки пробваше да види колко може да вдигне а сега ;) много малко хора си позволяват да прескочат 90км/ч а преди карам със 120км/ч и един малоумен бакшиш иска да ме прескочи ;)

A ти си малко по-умен от малоумния бакш? Така ли да разбиме ? Все пак само със 120.И сега се кара със над 100 , намаляваш си Окръжна минаваш камерата с 80 , и газ до дупка , и кво се промени в манталитета НИ ??? НИЩОАз карам къде по правилата къде не. Къде мога давам пари, къде ми пишат и така. Който се изкарва света вода ненапита, май е главен герой тука в форума.
Бе ти тъп ли си или само ти миришат краката как да изпреваря с 80 км/ч като оня ме напъва отзат просто ускорих максимално за да не му преча и да изпреваря възможно най-бързо. Бе не знам ама малко са хората които дават газ след камерата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актовете които изпращат благодарение на камерите в основнота си част са за скорост над 31 км. от разрешената и те са за отнемане на книжката за срок най-малко 1 месец + минимум 150 лв. + точки. И в случай, че те снимат точно в момент в които изпреварваш, и това не е стилът ти на каране, а просто избягваш ситуация, защо да не обжалваш. До колкото знам има добра практика в това отношение. Актовете отпадат, връщаш си книжката с пускането на жалбата, не плащаш глобата и не ти отнемат точки. В крайна сметка всеки има права, дори и шофьорите.

Редактирано от Беба

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...