Jump to content
venkYYY

Кой, кога и защо

Recommended Posts

Колеги, тази нощ ми беше първото спиране и реших да напиша тема във форума за това кой, кога и защо са го спирали полицай .. Мен лично явно ме спряха за обикновенна проверка, през ноща дори не ме накараха да надувам дрегера :lol: Имам книжка от 7 месеца и сега ми беше първото спиране :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1- То си голям късметлия мен. Аз за 7 месеца що пари, време и нерви съм отделил на тия полицай не е истина. Особенно в Монатана с тая моята врачанска регистрация направо лудница беше.2- Темата ще е интересна е така да влезе човек да прочете малко смешни случки може би, ама нали се сещаш колко нецензурни работи ще се пишат. Аз нищо хубаво не мога да кажа за полицаите и за това как ми е минала проверката от тях и само мога да си навлеча worn, ако пиша тука.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с отношението на нашите полицаи към врачаните е истина .. също и врачанските полицаи към нас монтанчени !!! . А иначе наистина се надявам темата да стане интересна и забавна !!!

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от полицай не мога да се оплача три пъти са ме хващали в нарушение, но нито веднъж не са ми писали акт (не съм плащал нищо). Първия път ме хванаха на Севлиево за превишена скорост и за престъпване на непрекъсната лента. Полицая започна да ми обаснява нарушенията, които съм извършил, но като видя на коя фирма(за авточасти) е колата започна да пита ти там къв си, що си имате ли еди кво си и ми стана ясно, че акт няма да ми пише. И накаря се изцепи майка ти що не кара !!! Пожела ми лек и безавариен път до Полша и това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото спиране......... преди десетина години, защото птредполам приличах на 14 годишен !!!, доста младолик съм. Показах си документите, а те започнаха да се бъзикат и ме пуснаха !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста пъти са ме спирали, някой път съм бил в нарушение, но повечето пъти просто за проверка. Засега съм се разминал само с един фиш, така че лошо за полицаите не мога да кажа. Въпросът е че не съм се правил на някой отворко, както съм виждал да го правят някои хора. Друг е въпроса, че може би заради хондата са спирали точно мен - в смисъл - я хонда що да не го проверя точно тоя !!! Може и така да ми се е сторило де !!!

Редактирано от degman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Сандански съм....................иии денят в който си взех книжката,ми беше и първия АКТ !!! Контролен талон не съм виждал от 3 години !!! На Дупница са ме спирали с 200 и ме питаха,защо карам така.Искаха ми пари..........а аз имах 3 лева и ме пуснаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирали са ме доста пъти,за щастие само един път са ме хващали в нарушение и то за изключени светлини през зимата.В един от случейте останах с впечатлението,че нашите катаджий имат някаква роднинска връзка Робокоп,след като в 3 сутринта при скорост 50 км/ч са ме видяли,че съм без колан(Винаги карам с колан-просто навик) .От там почнаха едни разправий и убиди от тяхна страна,но в крайна сметка като видяха,че пари няма да им дам си ми върнаха документите.Иначе първия път като ме спряха отивах към една кръчма да прибера един приятел,спряха ме за проверка колани документи всичко ок,правиха ми проба за алкохол дрегера показа 0,00 и реакцията на полицая беше-Ама ти не си пил?!? Докато кажа,че това го знам,другия полицай се обади-То момчето като го гледам не е яло камоли да е пило !!! !!! !!! !!! Най-често са ме спирали в София,имало е дни в които по 3-4 пъти са ме проверявали,дали заради регистрацята ми или просто съм роден под щастлива звезда,като ме видеха катаджий реакцията им беше все едно са видяли майка си.Важното е като те спрът да не се притесняваш,да се стараеш да запазиш добрият тон от твоя страна,колкото и трудно да е това повякога,понеже решът ли,че си виновен,винаги ще намерят за какво.

Редактирано от demon89

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз покрай Казанлък карах с към 110 и изпреварвах един тир, а пред него куки. Видях, че се кани да дигне палката и гледам в ляво един черен път - бааам мигач и тръгнах по пътя. Той пък се оказа задънен, та се върнах. Куките ме бяха запомнили и като ме спряха. И ми викат - това изпреварване или ляв завой беше. И аз - ми изпреварване. А те - да, ама направи завой, та за него ще ти пишеме акт. Писаха - 20 лв. и никакви точки. !!!П.п. По тоя повод се сетих да питам - при това положение може ли да си извадя златен талон? Талонът ми винаги си е бил с макс точки.

Редактирано от MachineMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен пък спира ма куката и гледа сенника оо голиам е вика не оригинален, дигни малко стъклото,гледа не е затамнено хм........ номера ми не светеше и опаааааа фиш 20 кинта !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен пък спира ма куката и гледа сенника оо голиам е вика не оригинален, дигни малко стъклото,гледа не е затамнено хм........ номера ми не светеше и опаааааа фиш 20 кинта !!!

Да се заяждат за сенници за пръв път чувам,но както казах по-горе решът ли ,че си виновен все ще намерят за какво.На мен ако ми отворят аптечката няма да намерят нищо друго освен гаечни ключове !!! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........................................П.п. По тоя повод се сетих да питам - при това положение може ли да си извадя златен талон? Талонът ми винаги си е бил с макс точки.

Тоя златен талон за какво е всъщност? Доста са ми споменавали, че като нямаш актове определено време и можеш да си извадиш такъв, но каква е реално ползата от него? Малко е оффтопик въпроса ама ми стана интересно....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........................................П.п. По тоя повод се сетих да питам - при това положение може ли да си извадя златен талон? Талонът ми винаги си е бил с макс точки.

Тоя златен талон за какво е всъщност? Доста са ми споменавали, че като нямаш актове определено време и можеш да си извадиш такъв, но каква е реално ползата от него? Малко е оффтопик въпроса ама ми стана интересно....
Ми като нямаш нарушение 6 години, може да си извадиш такъв, и при нарушение не ти взимат точки и пари. Ама, нали, това само пръвия път, после ти дават стария талон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами интересно ако примерно съм превишил скоростта с 50/60км/ч и какво - взимат ми книжката за 3 месеца, плащам си глобата и след като ми изтече наклазанието си взимам стария талон с пълните точки, или ми опрощават всичко. Защото малко е сложно точно какво нарушение ще ми опрощават мисля. Както и да е аз такова нещо златен талон няма и да си вадя :D@demon89 точно както си мислех - винаги си плащаш само точките ти си стоят същите.

Редактирано от degman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен за първи път като ме спряха беше, за да ме информират, че не съм си пуснал фаровете.Полицаите излязоха приятни типове и не ми направиха проблем тогава :D

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мен само сливенски катаджии,са ми правили проблем за превишена скорост-опитаха се да ми пробутат чужда,но греда.....Да се чувстват поздравени и да знаят,че ги чакам в Казанлък,защото и аз съм.......кука:D!!

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пазя спомена от първото ми спиране от страна на господата от кат. Случката беше преди 4години бях още със Сивика ми и тръгвам от един светофар, пред мен на светофара, беше един москвич и аз нали съм наперен карам Японска кола, каде ти, тоз Москвич ще ми пречи на изгледа. И решавам даго изпреваря тръгвам, аз да го изпреварвам, ама едно бавно лежевно, не че съм искал така бавно да го изпреваря просто колата беше мъртвец тогава от всякъде ама ручи трещи бръмчи онова гърне ако воопще може да се нарече гърне тъй като ръждата го беше изяла от всякъде. Но музиката беше на шест и в тоя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пазя спомена от първото ми спиране от страна на господата от кат. Случката беше преди 4години, бях още със Сивика ми и тръгвам от един светофар, пред мен на светофара, беше един москвич и аз нали съм наперен карам Японска кола, каде ти, тоз Москвич ще ми пречи на изгледа. И решавам даго изпреваря тръгвам, аз да го изпреварвам, ама едно бавно лежевно, не че съм искал така бавно да го изпреваря просто колата беше мъртвец тогава от всякъде. Ама ручи, трещи, бръмчи онова гърне, ако воопще може да се нарече гърне тъй като ръждата го беше изяла от всякъде. Но музиката беше на шест и в тоя момент гледам палка, ами сега мале кво направих да се ..ба в главата една паника едно чудо мале ко ще правим сега. А господина полицай пристъпва бавно и тържествено, като на парад един иступан. А аз още малко ще захапа да си гризя ноктите от нерви. Свалям стъклото той ми каза нещо, ама аз него разбрах в умопомръчението си бях забравил касетофона увеличен, ама яко. Той взе да ми вика и ръкомаха и аз се осетих и намалих музиката. Господин полицая вежливо се претстави и съвсем не толкова вежливо ме запита ти глух ли си или кво а. Дай документите .Аз вадя документите, ама един такъв треперещ като осъден на смърт при вида на дръвника Той ги гледа усмихна се и ми вика, новобранка а А аз гледам, като изтърван и нищо не обелвам само гледам и осещам, че краката ми се подкосяват, огъват,като червей настъпан в единия му край. Но си викъм ти си мъж, дръж се мъжки .Ама квоти мъжко, аз вече бях готов да омажа долните крайници.Униформения ми вика за къде бързаш.А аз, ми не знам Абе, бях се сконфузил много. А той ме погледна и с усмивка на уста ми вика айде бягай и кротката.Абе,много страшно ми беше първия път сега ми е смешно щот от тогава са ме спирали 20 -тина и повече пъти, ама тогава беше мале мале :D :D :DТова пък горното как се появи модовете даго изтрият. ГРЕШКА СОРИ

Редактирано от predatov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пазя спомена от първото ми спиране от страна на господата от кат. Случката беше преди 4години, бях още със Сивика ми и тръгвам от един светофар, пред мен на светофара, беше един москвич и аз нали съм наперен карам Японска кола, каде ти, тоз Москвич ще ми пречи на изгледа. И решавам даго изпреваря тръгвам, аз да го изпреварвам, ама едно бавно лежевно, не че съм искал така бавно да го изпреваря просто колата беше мъртвец тогава от всякъде. Ама ручи, трещи, бръмчи онова гърне, ако воопще може да се нарече гърне тъй като ръждата го беше изяла от всякъде. Но музиката беше на шест и в тоя момент гледам палка, ами сега мале кво направих да се ..ба в главата една паника едно чудо мале ко ще правим сега. А господина полицай пристъпва бавно и тържествено, като на парад един иступан. А аз още малко ще захапа да си гризя ноктите от нерви. Свалям стъклото той ми каза нещо, ама аз него разбрах в умопомръчението си бях забравил касетофона увеличен, ама яко. Той взе да ми вика и ръкомаха и аз се осетих и намалих музиката. Господин полицая вежливо се претстави и съвсем не толкова вежливо ме запита ти глух ли си или кво а. Дай документите .Аз вадя документите, ама един такъв треперещ като осъден на смърт при вида на дръвника Той ги гледа усмихна се и ми вика, новобранка а А аз гледам, като изтърван и нищо не обелвам само гледам и осещам, че краката ми се подкосяват, огъват,като червей настъпан в единия му край. Но си викъм ти си мъж, дръж се мъжки .Ама квоти мъжко, аз вече бях готов да омажа долните крайници.Униформения ми вика за къде бързаш.А аз, ми не знам Абе, бях се сконфузил много. А той ме погледна и с усмивка на уста ми вика айде бягай и кротката.Абе,много страшно ми беше първия път сега ми е смешно щот от тогава са ме спирали 20 -тина и повече пъти, ама тогава беше мале мале !!! :D :DТова пък горното как се появи модовете даго изтрият. ГРЕШКА СОРИ

И аз снощи така се бях подкосил, но поне не бях в нарушение .. те ме спират аз вадя документи същевременно музиката си бумкаше и колата работеше .. та се усетих и угасих !!! Много се бях спекъл и му казах, че това ми е първо спиране, а той ми отговори "Спокойно всеки си има първи път, това е само ротинна проверка" .. А аз нашия незнам кои документи на колата да му дам :D Та той човека взе талона на колата погледна и ми го върна със се книжката, пожела ми лек път и това беше .. а аз леко по леко тръгнах на полу съединител .. толкова много се бях стреснал .. добре че не бях в нарушение, че тогава щеше да си припадна !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето първо спиране беше една вечер,около 02:00ч.Тъкмо бях взел книжка и кола,и отивам на гонки на магистралата.Прибирам се и до вкъщи има един мост,а пък колата е със спортно гърне(ремус).Викам я да видя дали се чува добре,и първата до края я изтощих (ефекта беше,"Шумахер ли минава от тука").И продължавам бавно нагоре и след 300м. полиция.Спират ме,и почнаха какво е това гърне,не можеш да караш с такова.Акта е от 500 до 1500 лв.и можем да те спрем от движение,и аз им казал съвсем любезно,че така съм купил колата и незнам как да си го сменя (не че ще го направя де),и дойде колегата му на помощ и рече: "Пиши му акт пиши".И този който ме проверяваше ми бутна документите и вика "айде айде бягай".И това беше.Иначе още много спирания,много заяждания (явно количката ми се бие на тяхните очи),и само 1 акт за 30 лв и 4 точки.Всеки път минавам без акт и без пари на рака,късмет!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Други колега не са ли ги спирали никога ? :о :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си внесох сивичето, при регистрацията имаше реплики от една "голяма работа" в бургаския КАТ заради табелката Канада-САЩ бла-бла, въпреки друга табелка, която указваше съвсем друго. Както и да е. Технотеста беше незаконна машина за прибиране на пари, сега незнам как е. Така или иначе се наложи пътуване до София, където се намира и въпросния говно-тест. През канала им за тестове не успях да мина, понеже окачването и въобще клиренса на колата не го позволяваше.. След 10 минутно умуване и тел. разговори ме пуснаха да мина едва ли не като длъжник, и просто ей така ме препратиха направо към "дъ греат плащане of the каса" - не беше много евтино. Та именно в София ми беше първото съприкосновение с двайсетолевките. На шосето вливащо се в "Тракия" бях в доста напреднала резерва, и здраво се търсеше бензиностанция, но за късмет имаше такава мъгла, че видимостта беше незначителна, и спирах навсякъде, където ми заприлича на пресечка, с надеждата да не изтърва последната бензиностанция. Несъзнателно карах без колан, явно заради честите спирания и отбивания, но вместо поредната пресечка видях нервна полицейска палка :lol: Документите бяха изрядни, но видяха нарушение, за което и не предполагах. Последваха от явни по явни намеци за ценни книжки, но не стана на тяхното :lol: Актче за без колан - едно от най суровите откъм пари (за точки не се сещам) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смело мога да твърдя че хондите са едни от най-често спираните коли - защо? Незнам. Просто факт. ;) След като взех книжка, карах известно време един голф 3ка ( айде сега няма нужда да ме замеряте с камъни, не беше мой пък и тогава само такова имаше.Млад шофьор - само чака да види ключове и кълве ;) ) близо 2 месеца. Еййй сигурно 100 патрула можеха да ме спрат, но не. Нито веднъж. Дойде заветния момент да си купя Хонда. На втория или третия ден си карам сивика с усмивка на лице из града и не щеш ли, подава се един слънчоглед. Светлини,колани,документи,аптечки - всичко провериха и всичко изрядно. Накрая, явно нямайки за какво да ме захапят, дойде репликата "Абее ти с това гърне..май много бучиш". И аз сега паника, сефте си имам раздумка с КАТ. Позамислих се малко, направих ей такава физиономия Публикувано изображение

и измъмрих "Господин полицай, аз скоро я взех колата... Дразни ме това гърне и мене. Ще го сменям, ама нямам пари сега." (като споменаването на думата "пари" незнам дали не беше ефектен автогол със задна ножица... :) ) Всъщност и аз като колегата kras3n съвсем не взимах думите си на сериозно. Даже ако трябва да съм честен, настръвах като и чуя "гласчето". Поразправяхме се още 2-3 минути и ме пуснаха с уговорката да си сменя гърнето :lol: Е,смених го. Само че като се издъни след 1 година :lol: И го смених с мъф - още по-гръмогласна стана. Та така де. Това ми беше бойното кръщене. Следващите 10тина спирания за проверка минаха далеч по-гладко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акта мисля, че беше 8 точки и до 100 лева ако не се лъжа .. а относно "Трънчо" физиономията е била уникат :lol::lol: Аз пък днес какъв гаф направих ... карам си аз с баща ми прибираме се от село и при ограничение 60 аз с 80 и само в последния момент гледам патрулката, баща ми вика "НАМАЛЯЯЯЯЯЙ" и полицая излиза и почва да се чуди мен ли да спре или онзи от другата страна .. явно не ме бяха засекли и спряха другия човек. Нямате си на идея какъв камак ми падна от сърцето, а баща ми каза само " Те са ако и твойта книжка ако беше отекла направоо ..." Понеже точно на бала ми му писаха акт за 20 над ограничението 50 кинта и 4 точици ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случки много, първата точно не я помня, ама помня няколко интересни:1. Може би 7 месеца след като взех книжката (и респективно колата) ме спират на Цариградско (точно на 8ми март сутринта, беше неделя). Тъй като по това време не бях най-увереният щофьор, а трябваше да се кача на Цариградско от Алея Яворов, забавих малко престрояването (защото идваха коли и не исках да засега някой). Както и да е, престроих се, но имаше полицаи малко по-напред, които дебнеха. Като видяха СТ явно решиха, че съм техният човек. Спряха ме, и като ме видяха че съм млада риба...обясних йм че не съм шофирал преднамерено в БУС лентата, а съм изчакал колите но нЕ! Започнаха едни пазарлъци, и единият "колега" ми поиска по деликатен начин 20 лв, като намека му прозвуча като : "дай 20 лв да те пуснем" Казах - добре. Отидох до колата и се върнах при тях. Дадох. Тоя агент ми връща документите, и аз гледам че талона ми го няма. След 2 секунди ми подава да подпиша и акта. Доста тъпо се почувствах. Само да спомена, че той в началото започна от далече, как щели за шофиране в бус лентата да ми вземат 10 точки и 200 лв акт...Както и да е, платих си акта от 20 лв, а на тях тая 20ка халал да йм е.2. След работа (някъде 01,00 сутринта) излизаме с 1 колега и той ми дава да карам неговото А3. Бръмчим йз квартала, и щях да вляза на 1 паркинг на Кауфланд да обърна и да се върна. Да, обаче точно на ъгълчето се бяха скрили те, и въпреки че бях почти спрял с мигач за ляв завой, реших че няма да е добра идея и продължих. Те явно решиха, че сме някакви измекяри и тръгнаха след нас, буркани, светкане с фарове, това онова. Спират ни и почват да ни обработват: Какво карате, какво сте пили? казвайте бързо?! Казвам йм - нищо бе хора, сега излизаме от работа. Беше февруари - 1 сутринта...студ, а те ни карат да висим до патрулката докато направят справка. Отне около 20 минути. Накрая разбраха, че не сме престъпници и ни пуснаха да си ходим по живо по здраво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме спряха за сефте преди 6-7 години. С две аверчета решихме да идем за риба с "осмака" на дядката ;) . Обаче кой да си сложи колани... Спират ни, мен ме вадят от колата и обяснения ( така и така, еди кво си-еди що си). И куката вади един голям лист с ценоразпис все едно е менюто в някой изискан ресторант и ми вика: " За без колан - еди колко си". И аз ;) ;) ;) тоа па отде го извади тоя лист :) . И така - 40 кинта и 10 точки назад.... Иначе последния път бях с един скутер преди месец. Нямах лична карта, нямах книжка, нямах документи на мотора, нямах номера на мотора, нямах каска, нямах и пари.... и минах метър! ;):lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да се "похваля" :) Преди седмица си карам извънградско със около 60 км (доста бавничко беше за извънградско според пътните условия) и точно преди един ляв завой без видимост гледам знак с ограничение 20км/ч и пътят в ремонт. Както бях с 60 намалих някъде на 35км и точно след завоя слънчогледа се показва. Оня куката даже и радар ми насочил. Спира ме и се почва. Добер ден бла бла бла.... След като вече отидох да патрулакта показват ми на радара 35 км/ч Никаква възможност нямаше за компромис... г-н Полицая ми написа фиш за 30 кинта и след подписа ми вика:И карай по-бавно ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофирам от 25 години и имам 3 акта дотук. И трите са за неправилно паркиране в центъра на София, т.е.- паяк ме налази. :) Най-комичното ми спиране, признавам си - след яко нарушение беше преди 1.5 година- Княжево, където трамвая от локала на Борис влиза в централното платно.Има два светофара, втория е пред пешеходна пътека, първия - преди трамвайното включване. Синхронизирани така, че когато 1-вия свети жълто, на втория (след 15-тина м) си на червено :) .Прибирам се от ските на Банско и минавам на жълто, на пешеходната няма никой....но КАТ е на пусия там. След кратки обяснения и разкайвания - 20лв.Спаси ме това, че съм блондинка - не мога да спра за 15 м., а трамвая срещу мен идеше...?Смешно ми стана, като на финал, един от полисмените ме попита за какво е голямото червено копче отляво на волана - казах му - за нитро...

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен са ме спирали точно 4 пъти за цялата ми кариера (1 година) като шофьор. Първия път беше за превишена скорост (20км над ограничението), втория път беше за да свидетелствам, че някакъв бакшиш не иска да си подпише акта, 3тия път пак за превишена скорост но ме е срам да давам детайли:). И последно ме спираха само за рутинна проверка.Парадокса е, че сред познатите ми съм известен, че карам бавно като баба, а ме режат все за превишена скорост :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият път си карам аз и ми звъни телефона и нали съм културен спирам говоря и си изключих фаровете да не светя на хората обаче я оставих на габарити и си ми свети таблото и то беше доста осветено и не ми направи впечатление.Естествено след няма и 200 метра спират ме униформените,документи-изрядни и ме пита "Тая кола къси няма ли??".Обясних му той излезе разбран обаче ме викат до колата и другия който караше Нива-та само мърмори "ти знаеш ли сеа акт май май..." и т.н. и се ме пуснаха. Тази година до Бургас обаче си карам аз и баща ми говори по телефона изпреварвам аз патрулка в ограниченията си бях и те ме догонват и спират.Идва полицая наежен тип "ей сеа кво ще ти се случи като говориш по телефона" и идва баща ми сваля стъклото и той "Ами аз такова не видях,че колата е с десен волан" :D;):D Стана по-нисък от тревата ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път ме спряха около един месец след като карах. Чакам за ляв завой на светофара и съм надънил Нова-та на макс, на жълто тръгвам на пилеж, газ в завоя и гледам на спирката 3 патрулки. Спират ме и викат КВО ПРАВИШ БЕЕЕ, ПИЯН ЛИ СИ ??? И аз им викам, не бе тествам си :D И куката - КВО ТЕСТВАШ БЕЕЕЕ, слизай от колата.. Ма нищо не ми казаха :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто имам книжка са ме спирали не повече от 15ина пъти, като лоша дума за полицаите не мога да кажа. Най-често са ме спирали просто за проверка, 5 пъти съм бил в нарушение и не мога да кажа, че полицаите не са били прави или са се заяждали. Първият път когато ме спряха беше преди сигурно 7 год. Карах една жигулка. Та проверяваха ми всичко тогава - къси, дълги, стопове, габарите, аптечки и т.н. Накрая само ми каза че не ми се осветява задната регистрационна табела и ме пусна по живо по здраво с уговорката да отсраня проблема. Иначе за останалите нарушения - един акт са ми писали за без колан, винаги го слагам и нямам идея как точно тогава не съм, мислех че ме спират просто за проверка, защото беше късно вечерта но... когато г-н полицая ми каза "Нали знаеш, че коланите са задължителни !" разбрах че съм без колан. Иначе от останалите пъти, в които съм бил в нарушение най-интересните ми събеседвания с полицаите са когато още карах Вектрата ми:1. Спират ме вечер с включени фарове за мъгла. Представи се униформеният и ми зададе въпроса: "Знаеш ли какво гласи член 'еди кой си' от правилника за движение по пътищата?", а аз отговарям нахакано "Ми... те точно па тоя съм го забравИл, ма кат' те гледам сигурно преди малко си го прочел и ше ми го напомниш!" Той на висок глас ми изрецитира, че тези фарове се ползват само при намалена видимост поради мъгла и/или снеговалеж, а аз го попитах: "А, ако вали силен дъжд немо'е ли да ги включа?" (то вярно ще беше валяло тази вечер, но беше спряло от 2 часа вече и пътят почти беше изсъхнал). Той погледна нагоре към небето и каза: "Ми че то ся не вали бе?", а аз: "Виждам и сам, просто питам..." Незнам дали заради това че се правих на интересен или просто бяха решили да го играят на "доброто и лошото ченге", но ме отпрати с другия му колега до патрулката, а там той доста учтиво и културно започна да ми обяснява как ще ми състави акт и т.н. В крайна сметка стигнахме до съгласието, че ще "почерпя" и точно когато изваждах една 20-то левка "лошия" дойде при нас и ядосано попита "К'во става тука?" при което аз си помислих че "изгорях", номера с "почерпката" няма да мине, а може и по-лошо да стане. Но тогава другия му каза: "Спокойно колега, ще се разберем тука." и той се отдръпна.2. Вече бях купил Accord-a, бях го регистрирал и го бях оставил в Пазарджик на баща ми, да го кара на майстор за обслужване. Прибирам се с Вектра-та от София за Пазарджик и си карам по магистралата с около 130-140 км/ч, задминавам една Хонда Сивик. Беше 5-та ген хеч, за двигател незнам. След като я задминах обаче, колегата с Хондата тръгна доста настъпателно след мен. Помислих си "Тоя пък къде е тръгнал с тая малка Хонда ?! Епа ще се гоним, щом иска..." :D Настъпвам аз стабилно Вектра-та, а Хондата плътно зад мен, не се дава. По едно време стигнах 180 км/ч, супер изненадан останах. Не вярвах, че тази Вектра може да върви толкова, а пък и преди това максимум 160 се бях престрашавал да вдигна. И със 180 вече почнах леко да се отдалечавам и по едно време колегата зад мен изчена, като че ли наби спирачки и се прибра в дясно. Аз доволен си помислих "Ха, отказа се!" и следваща ми мисъл беше: "Леле, аз съм до отбивката за Велинград, а там редовно има полицаи, дали пък този зад мен не е бил с радар-детектор и заради това да се отказа", върнах газта и... видях палката. Бяха ме засекли със 160 км/ч. Почнаха едни обяснения-разяснения как трябва да ми пишат акт... Пак се разбрахме "да почерпя" и обещах, че повече така няма да правя, извадих 20 лв, така както бяхме застанали отстрани на патрулката при което чичко полицай ми се скара че не трябва така, щото всички които минават виждат какво се случва и да отида отзад на патрулката при колегата и да ги оставя. Отивам отзад, багажника вдигнат на патрулката оставям 20 лв и питам: "Достатъчно ли е?", полицаят ми каза: "Хе-хе... толкова голяма скорост, пък толкова малка почерпка ?!" При което аз нямаше как извадих още 20 лв. и.. така, по живо по здраво....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като взех книжката имаше един период от месец - два в който си карах редовно и дотогава не ме бяха спирали за проверка. И така след като ме спряха една вечер и всичко мина нормално ... от тогава всичко не е нормално... Почти всяка вечер ме спират за проверка. Случвало ми се е да ме спират за 1 час 2 пъти на едно и също място , спирали са ме по 2 - 3 пъти на вечер в рамките на 20-30 минути и винаги ме проверяват за наркотици. Дори 2 3 пъти ме следяха в продължение на 5 - 10 минути и накрая пускат бурканите и .. пак проверка за наркотици ... Вече като видя палка направо отварям багажника , защото знам какво следва :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто сложих новите фарове започнаха всички да ме спират. Снощи Добрич- Варна 3 пъти и на връщане 2 пъти :D Искаха да ми пишат и акт за сините светлини на номера, ама след увъртания полицаят накрая се смили :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета вашите първи спирания се сетих за първото спиране на 1 приятел .. момчето кара голф 3 . Та значи вечерта точно преди спирането му той бил с компанията на кафе, когато станали той се качил в колата, качил и няколко човека и когато тръгнал, тръгнал с пищене на гуми и много газ .. след 300 метра в градски условия полицаите го спират със 120 км/ч, той нашия разтреперан скочил на спирачките запищели гумите .. качил се на тротоара и станала дълга и широка .. полицая идва при него и го пита "Знаеш ли с колко караш" той нашия казва "Не, с колко ?", полицая "Незнам, но радара щеше да гръмне!". Оттам полицая почва да му казва за какви неща могат да му пишат акт .. "Колата не е на твое име, нямаш и пълномощно, нямаш дори документ, че колата е продадена на теб. Това значи, че колата може и да е крадена, нямаш пожарогасител, аптечка.. Оо я гледай със сини габарити си също .. дори возиш лица под 18 години, а така като гледам часът минава 12, усилил си тази музика, все едно си в дискотека .." Накрая взели вече да се майтапат с него и го питат " Аа я кажи пил ли си ?" Той казва "Не съм!" Полицая "А да не си шмръкнал некоя линийка?" Той пак "Не!" .. Вече накрая го пуснали само с 1 фиш затова, че няма аптечка :lol: Обаче е било голямо чудо :unsure: И сега когато се возим винаги карам аз преди него понеже той с тази Софийска регистрация в Монтана направо си проси палката, а пък аз карам леко и всичко си ми е наред :lol:

Редактирано от venkYYY

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия ми път :Р ... Излизам от бензиностанция вечерта, обаче нали още нямах навици и не съм цъкнал фаровете. Стигам до кръстовището (кото е на 10-15 м.), усещам се, цъкам ги и си правя левия завой. След което ме настига патрулката и ми мига отзад. Отбивам аз (стресран, може би защото ми беше за 1ви път и знаех че съм виновен :unsure: ) и ония идва, документи, взе и картите на тези, които се возиха с мен. Казва ми: "Сега трябва да пишем акт? Ще ти вземат 50лв. и към 10 точки." (аз го питах колко ще е) Отиде си до колата и ми светкат отзад. Отивам и ми казва: "Виждам, че си свясно момче ... (занимава ме нещо) ... да не ти разваляме вечерта, ама да почерпиш по едно кафенце мен и колегата". Какво да правя занесох им 20лв. с гражданската ... по живо, по здраво.Обясняваха ми след това, че даже щяло да падне в съда, ама то ако се занимавам цял ден, по-добре така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не помня кога за 1ви път ме спираха, ама откакто съм с купето ме спирам почти винаги когато ме видят :lol: Даже 1 път на карулката на Ботевградско ме спираха да ме питат откъде са купувани фаровете.А пък миналата седмица си направих майтап, седят си 2мата фуражкаджии и се гледат колите и аз веднага десен мигач и спирам до тях и тия ми викат :- За кво спираш ?- Да ви дам документите за проверка, че вчера ме пропуснахте :):) Ама излязоха супер печени и се залафихме некви глупости :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май наистина по-голямата част от форума не ни спират като гледам .. само три страници :punk::honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене за първи път ме спряха някаде 1 месец след като бех зел книжката та... спират ме те беше към 10 и нещо спираха много коли 1 след друга сигорон са търсили нещо незнам спирам аз той идва иска дукоменти лични карти на тия къде бяха с мен кара ме да отворя багажника гледа гледа и вика това е след 20 мин минавам пак от там пак ме спират и ми викат престани да караш на дълги аз му казвам не съм на дълги и той абе момче нали те виждам , че си на дълги и аз му казвам я стани пред колата (ама съм се ядосал вече :punk: ) и светкам на дълги и той вика мале кви са тия фарове и аз нормални кви след това ме пита от къде сам ги купил аз му казвам от магазина и той ми вика следащия път ако минеш от тука акт ше ти напиша :honda::bg: . Оня ден съм на сфетофара те стоят на 100 метра след него с радара аз газ яко до 50 км те ме спират и викаш знаеш ли с колко кара и аз да с 50 и те а що даваш толко газ аз го питам в нарушение ли съм той не аз му викам еми ? и си тръгнах ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...