Jump to content
jamo

Кофти случка на магистралата

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги искам да ви се оплача какво ми се случи днес на връщане от София ;) Както си карах със 120-130 км/ч тръгнах да изпреварвам един автобус и като стигнах до средата волана ми започна да потрепва леко, отпуснах гаста и след 5-6 секунди докато се усетя какво става видях как горната част на предната ми лява гума изхвърча към мантинелата и се почна едно стискане на волана в опити да не се забия в мантинелата или в автобуса. Добре, че не се паникьосах и успях да увладея колата и да спра в дясната лента. За мой късмет нямаше коли зад мен.

Ето го резултата просто от каране! Не съм удрял в дупка и съм с чисто нови гуми, явно една от тях дефектна! Внимавайте много по пътя и никога не разчитайте на късмета и винаги имайте едно на ум. Аз досега не се притеснявах от високи скорости защото винаги карам с нови гуми, но вече няма да е така. А и скороста си беше нормална на магистрала, явно просто късмета е на мен дефектна гума, но поне аз съм невредим, колата също.

Гумата е позната и според мен не евтина Yokohama C-drive Дота и е 4209 и е сложена март месец, тоест гума на 6 000 км... :)

Публикувано изображение

 

 

 

 

 

Някой ако може да качи и тази снимка, че е по-голяма цък

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , сподели каква е гумата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голям късмет си извадил колега, можеше да стане голям мармалад.Човек никога незнае какво може да му се случи, карайте внимателно че си е е..... майката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

касметлия си ти,да знаеш.кажи само кви гуми използва,че ми предстои покупка на гуми-да не зимам като твойтеиди запали една свещичка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това си е направо късмет,че не е станало по страшно сподели какви са гумите,че да знаем какво да не купуваме

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На камион не може да се види по този начин пръсната гума. Все остава по нещо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото е, че си жив и здрав и си се разминал само с малката беля. Верно трябва да ходиш да запалиш една свещичка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, че си реагирал адекватно, това е най-важно в такива ситуации! Шансът също е бил на твоя страна, особено при предна гума. На мен ми се пръсна задна със същата скорост долу горе. Добре, че нищо ти няма! Другото се оправя. п.с.: Аз като разправям за тея смачкани Йокохами, всички се смеят!!!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой те пазизапали наистина свещ жив и здрав си това е най-важнотоа иначе егати и късмета в такава ситуация-браво и за самообладанието, а аз точно тези гуми адски ги уважавам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти ми се случва подобно нещо, единия път с натоварен бус при 90 км...втория път с едно поло при 110 км...и двата пъти имах късмет, който е споходил и теб..понякога май разчитаме само на него, което е стряскащо !!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си плаче за сериозна рекламация и някакъв иск към производителя. Все пак тия неща трябва да гарантират някаква безопасност на пътя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехааа така да се разпадне гума, за пръв път виждам!късмет, че ти се е разминало!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадил си късмет колега. Надявам се, че не си извикал КАТ за да ти напишат акт, да ти е по гадно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата Slade на 100%. Отивай в мястото, от което си ги купил, все пак са нови! Ако там не откликнат, питай от къде ги внасят и отправяй искания до там! Трябва си обезщетение, защото можеше нещата да са много страшни в момента!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумата е позната и според мен не евтина Yokohama C-drive Дота и е 4209 и е сложена март месец, тоест гума на 6 000 км... :)

Някой не чете ...Кофти работа и аз винаги си имам едно на ум ,хем още не ми се е случвало и дано и не ми се случи ,че със сигурност ще бъде приключение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега добре, че си бил с нормална скорост за магистрала, че иначе наистина да е станала грозна работа .. добре, че си реагирал бързо без да се паникиосаш, че иначе тогава вече става лошото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле колега като ти гледам гумата си мисля, че си бил адски късметлияв според мен е добре на този ден да правиш курбан, направо ми се отщя да карам бързо дано дънлопките ми държат мани мани фана ме страх като ти видях новата гума на дреб :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да са ти дали някоя гума регенерат колега. Иначе похвално :) и най-важното е, че ти се е разминало всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

новите гуми имат гаранция 1год.би трябвало да ти признаят гаранцията от мястото където си ги закупил.незнам само дали няма да изкат протокол от кат.все пак не се пише акт за това нещо а само протокол,който да послужи евентуално и пред застраховател.ако имаш необходимите документи от самата покупка/фактура,гар.карта/ а не ти подменят гумата се обърни към "защита на потребителя".трябва да си търсим правата в булгаристан :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Поредното доказателство как в нашата мила лайнарска родина, всичко е едно голямо менте. Това е толкова йокохама, колкото аз съм пианист !Колега, за мен ти трябва да си търсиш правата, там от където си ги купил им покажи какво са ти продали. Ако е наистина така както го описваш, не си удрял в дупки, карал си нормално, гумата е на едва 6000км и до последно гумата не е имала видими проблеми и дефекти (балони, накълцано), значи тия които са ти ги продали тия гуми са за разстрел, лично мнение.Иначе браво, че и колата и теб си опазил цяла, явно си късметлия голям !!!

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се замислям , че е по-добре с втора ръка гуми , поне някой ги е пробвал че не са дефектни.Че вчера както се бях изсилил ако се беше пръснала гума и нямаше да се познава каква кола е било.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-важното е че си жив и здрав !!!преди години както изпреварвах един тир на един завой и изведнаж ми спадна гумата напълно и карах доста бързо хубаво че нямаше коли зад мен и успях да отбия на следваштата отбивка.тогава карах с гуми втора ръка след този инцидент си купувам гумите новите директно от Англия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, такова нещо не съм виждал.Това ми се струва невъзможно за гума Дот 4209 на 6000км! :) Гаранция има измама в тая гума.Пазиш ли гаранцията и касовата бележка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... след този инцидент си купувам гумите новите директно от Англия.

Това е друг вариант.Там никой няма да си позволи да продава боклуци и после да го усъдят.А нископрофилните гуми на 40-45 като се спукат не е толкова страшно като с балонките на 65.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът не е късметлия, а просто има добри шофьорски умения и реакции, за което евала! А колкото до гумите - случва се, макар и изключително рядко... и то не само на скапани гуми, а дори и на скъпи и висококачествени! Лошото е, че по никакъв начин не можеш да докажеш, че гумата е била дефектна или че не си влязъл в дупка с нея преди да се разпадне!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранционните карти са в мен, но просто днес нямах възможност да ида до там. Мисля, че трябва да ми признаят гаранцията, защото не съм карал по джанта за да се отреже гумата от ръба на джантата а просто се е разцепила и протектора излетя, за жалост неможах да го намеря. Днес си погледнах километража и излиза, че гумите са на точно 4200 км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пални една свещичка за здраве приятелю! Радвам се, че си невредим. Точно преди година, един час след като карах с 220 на магистралата гонейки се с едно ауди /което рядко си позволявам/ стоях и говорех с приятел до акорда.........и изведнъж едната гума гръмна до крака ми и спадна за 5 сек :) Явно е имала фуска отстрани, голям късмет изкарах!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само нещо да уточним колеги. Пръскане на предна гума и рязък спад на налягането при скорост над 90 км/ч води на 99% до ПТП. Гледах го на док. филм в Германия, където професионалисти не успяха да овладеят колата при контролирани спуквания на предна гума. Според мен гумата се спаднала сравнително бавно и след това се е разцепила.

Редактирано от sAsKE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

зависи с какъв профил е ако е нископрофилна, не е както казваш.колега иначе си изкарал късмет.. просто нямам думи какво може да се случи и то с нови гуми ужас !!!!!!!!!!!!почвам да си мисля или дефект в гумата или е побългарена нещо...........МНОГО се радвам че си жив и здрав.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така като се заговорихме за гуми... Както и със повечето неща на пазара, АКО СА ОРИГИНАЛНИ, то те съответстват с описаните им по каталог характеристики! САМО , АКО СА ОРИГИНАЛНИ! :P В случая дали са?! И дали в нормална държава няма да "обезглавят" ритуално търговеца, които ги е продал и е поставил в опасност живота на ПОНЕ един човек! :( За голямо съжаление българският пазар на авточасти и консумативи, в това число гуми, от дълги години си плува в долнопробни ментажи... Аман вече!Затова ще си купуваме от чужбина!В английските сайтове редовно има промоции, доставките не са скъпи... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

си купувам гумите новите директно от Англия.

Колега и аз така ще правя понеже още не съм копувал гуми от България карам с ирлански гуми вече почети 3-та година и ги пиля усилено и ще изкарам и този сезон и ги хвърлям понеже ще са гладки като стъкло ... Та колега от моя опит с гумите, гумата се е разцепила понеже си минал през някой пирон или нещо което се е забило в гумата ти и е спаднала с карането . по описанието ти че си усетил трепване на волана това показва че вече ти е спаднала почти до долу и си започнал да намаляш скоростта :(Всеки който е карал със спукана гума // било то на кола // моторче // колело // може да каже че самата джанта реже гумата и гумата започва да се отделя долния пласт а крайния резултат се вижда на снимката :PКъсмет е в случая че си намалил скоростта и не си си казал " а това може да е от пътя " понеже на места и на мен ми са е случвало да си мисля че съм спукал гума а да се окаже че е от пътя :PУспех колега , запали 1 свещичка за здраве Със Здраве колеги :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям късмет си изкарал...

 

Пукал съм предна гума докато съм карал на писта почти на лимита и единственото което усетих е че колата започна да недозавива.След една обиколка реших да вляза в бокса и да огледам колата. На пръв поглед нямаше нищо, но след 30сек гумата спадна. Видях че беше се забил някъв гвоздей който явно съм хванал от някой от шиканите.

 

Веднъж като се връщах от работа пред мен една кола спука предна гума и беше цял късмет, че не удари някой, при условие че магистралата е пълна и има 5 платна. Колата излетя от пътя и се спря в нивата като вдигна голяма пушилка. Но интересното беше, че 10 сек преди това летяха парчета от гума, което си беше сигнал че предстои нещо сериозно и аз нарочно вдигнах крака от газта. Та ако усетите, че нещо става спирайте ВЕДНАГА. Рано или късно положението ще стане сериозно.

 

Тука в САЩ преди време имаше няколко подобни инциденти и се оказа, че гумите с които са карали са били чисто нови, но произведени преди доста години и седяли по складовете. Баха споменали, че една гума е годна ако не е по-стара от 6 години. Мисля, че осъдиха 1-2 компании да платят доста милиони. Всяка гума има дата на производство върху нея:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,радвам се,че не е станала по-кофти случка, всеки трябва да си има едно на ум при по-високи скорости, че не винаги имаме късмет. Да кажа и аз моите впечатления от гумите които се продават в БГ и не само. Карал съм с гуми втора употреба, слагал съм и нови на Кумхо, които са си добри гуми, и да Ви кажа, всичко взето от БГ е един дол дренки. Новите се изтъркаха без време и то на сивика който си го карах спокойно. Сега за ТТ-то си взех две чисто нови от Англия, заедно с джанти, които ми излязоха доста по-евтино отколкото от тук. Ами не може да става и дума за сравнение, при всеки удобен случай се опитвам да въртя гуми ,което би трябвало да не е проблем при тези коне. Да, ама не. Със сивичето дето е някакви 75 коня въртях редовно, с маздата няма грижи,редовно тя беше 90 коня. И сега, ТТ-то дето е над 200 коня не може да превърти гумите. Почти съм сигурен,че ако сложа гуми купени от тук ще се скъса от врътки. Може и да греша, но това е опита ми. Повече гуми от БГ: никога ^_^

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко инфо, как да се избягват подобни случки!Гумите НЕ се пукат!Даже си спомням, че бмв бяха измислили специална гума с пластична шина на джантата, на която ляга протектора ако се спука гумата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да си кажа какво стана с развръзката... :D:):D След като почти 2 седмици никой не ми се обади за рекламацията на гумата или каквото и да било реших да отида на място за да проверя какво става. Джантата и гумата си бяха там както си ги бях оставил. Казаха ми само, че било останало твърде малко от гумата за да правят експертиза и най-вероятно аз съм бил виновен и съм бил минал покрай нещо остро което е срязало гумата отстрани. След което просто ми подхвърлиха джантата с оръфаната гума :) Нямало как да докажа, че не съм винивен аз така ми казаха...Бях много хубав когато 3 години подред всяка пролет купувах по 4 нови гуми и съм оставил над 1500 лева там :P Няма да пиша повече, защото само псувни ми се въртят в главата!От мен един съвет, не си купувайте гуми от фирма "Боряна" - ( централния склад им е в Дряново ). Моите бяха закупени от Автосвят 2000 ООД в Пловдив, намира се до Кауфланд, от там гуми вече НИКОГА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирасе... просто българска работа от всякъде! В някоя бяла страна да ти бяха сменили гумата 3 пъти от страх, че ще ги съдиш за вреди.Както и да е, добре, значи няма да купувам и аз гуми от там, сега само трябва и целия форум да го види и тая гума ще им излезне през носа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купувам чисто нови гуми от вносителите в Люлин срещу Технополис. Винаги следя за годината на производство и се старая гумите да са Bridgestone или в краен случай Firestone.

В момента карам с 4 броя еднакви Firestone закупени от там, и дори не съм пукал гума до сега. А за такова разцепване като в случая на колегата и дума да не става.

Просто се чудя как се овладява кола при такава скорост, и при спукване на предна гума?!...

Евала на колегата jamo, че е успял да се справи със ситуацията!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слава Богу че си се оттървал.Бива да запалиш свещичка.И най-доброто което можеш да направиш за колегите е както си посочил марката гуми,така и търговеца от който си ги закупил. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да си отправиш рекламацията писменно.Искай да ти дадат писмен отговор.В рекламацията вмъкни и някоя и друга институция/защита на потребителя и др/.Може пък да се стреснат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...