Jump to content

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,От скоро карам Хонда Сивик Седан 1992г. Колата има много слаби фарове. Рефлекторите изглеждат добре, също така и стъклата. Може би крушките са слаби. Въпроса ми е дали Сивик по принцип са с такива слаби светлини. Моля собствениците на такъв или подобен модел да споделят мнения. Също така ще се радвам да чуя и различни решения на проблема.Поздрави

Редактирано от Alex Karamfilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Спокойно колега, не си само ти. Това е може би най-слабото място на тая генерация сивик. Решения..няколко. Аз съм с крушки Osram Nightbreaker. Вътрпеки че доста хора ги недолюбват според мен са добро решение. около 10лв е едната и свети в пъти по-добре от обикновена крушка. Има и минус естествено - имат доста къс живот. Макар че моите са от декември и до сега ми служат вярно. Даже мисля че имаше специална тема във форума по този въпрос. Друго решение, ксенон - но там парите вече са много повече.

Редактирано от Трънчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега :blink: Ще се радвам ако споделиш и други болести на този сивик да имам готовност. С вноса от Америка и от Англия мисля, че няма да имам проблеми. Ако трябва и ксенон ще вкарам. Важното е да засили малко светлината. Сега точно делкото ми даде фира и трябва първо него да намеря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едни енджъл айс с ксенон на късите 400грубо но ефекта е УАУ :blink: иначе и аз съм с някви специални крушки там ала бала 50лв дадох за тях.. амиииии настроени са перфектно рефклектора пушка стъклото и то нооо като съм на дълги хората не ми цъкат(само другите сивици :0 ) и така няма спасение без да се даде малко кешовица :) а другите слабости са вече като кажеш мотора и тн :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагай ени фарове с лупи и ксенон и си решаваш проблема като цяло около 400 стотака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мотора като цяло няма грешка икономичен и се пъни и да върви :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същият проблем, но наистина единственото решение е да си събереш някой лев и да си купиш някакви други фарове :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги мерси за отговорите. Ако може да споделите други проблеми за този модел на Сивик ще е супер понеже имам възможност да си поръчвам някои неща предварително да знам от какво ще имам нужда. Все някво слабо място ще има и е хубаво да го знам. Ще се радвам ако споделите опит.Дайте линк към готин модел на ксенон, който ще ми свърши работа да поръчам един. На тъмно се не кара :hondarulez: Поздрави

Редактирано от Alex Karamfilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би ръждата и това че стабилността заминава при висока скорост за това че е малко по-лека от другите колички :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мотора е : D15B2 1.5 бензин 90 коня.

Махни моното и ще се родиш :dry: относно фаровете колегите са изписали по горе :D Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагай ени фарове с лупи и ксенон и си решаваш проблема като цяло около 400 стотака.

400 000 са малко множко :yes: Колега, ако искаш можеш да сложиш и само ксенон H4 за около 80 лв(само на късите, би-ксенона е 140лв.) - аз съм с биксенон на 8к , и свети повече от перфектно :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкарвал съм Х4 за приятел от Китай. Ако стават и за мойта бих взел един със сигурност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагай ени фарове с лупи и ксенон и си решаваш проблема като цяло около 400 стотака.

400 000 са малко множко :rolleyes:

Колега, ако искаш можеш да сложиш и само ксенон H4 за около 80 лв(само на късите, би-ксенона е 140лв.) - аз съм с биксенон на 8к , и свети повече от перфектно :)

 

за това подчертаното не вервам докато не видим с тая синя светлина и без лупи се получава един син прожектор горко им на отсрещните

най-добрата светлина се получава от ксенон с "цветна температура" или 4300к или 5000к, като к-то е келвини а не хиляди най-добре е фаровете да са си предназначени за ксенон тогава ефекта е страхотен всичко останало е компромис

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Н4 биксенон 50W е най-добрия и евтин вариант за теб 160 лева е комплекта с една годинагаранцияЛупата няма да свети така добре както рефлектора и само ще съжаляваш за парите които си дал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем на моя Civic. На дълги е все едно съм на къси, а на къси не виждам на повече от 10 метра пред мен. Разминаването с други коли нощем е все едно отиване в неизвестното :rolleyes: Мисля да пробвам с тея OSRAM крушки, или някакви други с 30% повече светлина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Доста глупости са се изписали в тая тема !!! Първо искам да кажа че ксенон без лупи е пълен кендзеф. Относно цветовете над 5000к - светлината е супер неподходяща за България с тия разцепени пътища. От 8000к няма никакъв смисъл, освен ако не си бесен селянин, който си е оцветил двигателя в 15 цвята и розови фарове да са му идеалното допълнение към тюнинга !!! Особено в мокро време всички дупки са твои. Тествано. Има и теми във форума по този въпрос. Ако искате ксенон, слагайте и Angel Eyes. До сега не съм виждал ксенон на H4 цокъл да свети хубаво. Пилеене на пари е. Относно това какво да правим за да виждаме в тъмното със сивиците може да се прочете в Полезни технически теми, както и много друга информация. Аз съм решил проблема със светенето като си купих осрам найтбрейкър +90% и след това си направих реглаж на фаровете. Много съм доволен от графиката на тия крушки, със сигурнос виждам по-добре в сравнение с би-ксенона. Като си правите реглаж на фаровете, не е зле да се оставят малко по-високо от стандарта, защото фаровете на сивика са доста ниско разположени.

Редактирано от Shadow^Dancer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Каква е цената на Найтбрекъра и от къде ги закупи? Говорим само за крушки нали така?Тези ще паснат ли на Сивика 5г.: http://cgi.ebay.co.uk/OSRAM-NIGHT-BREAKER-...=item5888519046Не съм гледал какъв е цокъла но или е Х1 или Х4 има ги и двата и са на една цена. Предполагам, че е по-стария цокъл.

Редактирано от Alex Karamfilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Shadow^DancerНе знам какво лайно е ксенон без леща, но все пак светят доста по-силно. с тия осрам съм и аз, и наистина са по-добри от обикновените, но в никакъв случай не мога да кажа, че виждам по-добре от варианта с ксенона, въпреки че си правих реглаж.за цветната температура в келвини си прав обаче, че е пълна глупост да се слагат с много градуси келвин.А и тия лупи са голяма разправия, освен ако не смениш тотално фаровете, но пък тия ангелски очи ми се виждат тотална китайщина и им нямам доверие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alex , цокъла ти е H4. Osram Nightbreaker не са единствения вариант, можеш да преслушаш и Philips X-treme power и Philips Rally. Тия последните принципно не са позволени за движение по пътищата, щото са 80/100W, ама светят много добре. Инсталацията и рефлекторите на 5-та генерация сивик издържат, проверено е. Мишо, съгласен съм с теб че силата на светлината от ксенона е много по-голяма, но понякога по-силна светлина не означава по-добро виждане. Фокусирането при ксенона е друго. Производителите сигурно са на ясно с тоя д'ефект и търсят решения, но като се има предвид колко китайски са тия ксенони които си купуваме за 90-100лв ... а дано, ама надали :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...