Jump to content
James87

Въпрос за Honda Civic 1.3 '95

Recommended Posts

Здравейте..обмислям в най-скоро време да се сдобия с Honda Civic 1.3 95та година, но дочух че точно този двигател гори доста..около 10/100 градско. Та въпроса ми е най-вече към собствениците на такива Хонди, дали това е така или не е вярно..Мерси предварително :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...излъгали са те 8 в града и 5 извън :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е, извънградско ми гори 5/100 а градско 7/100, при нормално каране. А ти как ще си я караш то си е друг въпрос, защото зимата един път я карах постоянно в 6-7000 оборота и ми изгоря някъде 12/100. Да ти кажа само че марката си е мания и много ще се зарибиш по нея :huh:^_^

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви и на двамата :huh: Значи определено ще е такава май.. ^_^ Принципно мисля да й слагам газ, с което ще се вдигне малко разхода, обаче пак ще е добре така като гледам.А за манията да, и аз така съм чувал :P На мен отсега Хондите ми харесват, пък за после не ми се мисли.. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви са теа коли дето горът по 5-100 :huh: ? аз карам същата Д13 и най-много ми е падала до 9-100 извън градско! как ги карате ,че да ви горат 5л.извин градско и 7 градско незнам? ако можете да споделите!!!

Редактирано от МИТЙО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви са теа коли дето горът по 5-100 :huh: ? аз карам същата Д13 и най-много ми е падала до 9-100 извън градско! как ги карате ,че да ви горат 5л.извин градско и 7 градско незнам? ако можете да споделите!!!

Ами наще са сток(почти де само спортен филтър имам), а твойта данеби да е пилена главата или да са пипани жиглъорите или карбуратора, че гори толкова много. Естествено, че и зимата се вдига малко разхода, но чак пък толкоз...Ами аз мойта примерно я карам извънградско с 90-100 до 110, и пак гори 5- 5.5/100, а в града до 2200 оборота не повече ^_^Колега, ето малко инфо за сток двигателя, който си си избрал: * 1992-1995 Honda Civic DX (European Market) o Displacement : 1,343 cc (82.0 cu in) o Bore and Stroke : 75.0 mm × 76.0 mm (2.95 in × 2.99 in) o Compression : 9:1 o Power : 74.9 hp (55.9 kW, 76.0 ps) @ 6300 rpm o Torque : 75.2 ft·lbf (10.4 kg/m, 102 Nm) @ 3100 rpm o Valvetrain : SOHC (4 valves per cylinder) o Fuel Control : Single Carburetor :D Редактирано от Hot Sauce

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да аз говора за преди докато ми беше напълно стокова така ми гореше, няма на бензин няма на гас!!! и не само моята гори 10,на един приател същата кола(стокова и тя) му дава същя разход ! просто не се залъгвайте ,че като е 1.3 ще гори 5 това за мен са глупости!саветвам колегата да си земе Д15 . ''и мен ме залъгваха земи си 1.3 ще ти гори 6-7-100км.'' и аз си зех та все съжелявам и после слагай смукателни изпускателни колектори за да живне .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@МИТЙО, и моята гореше яко на газ.. 8 извъградско и 10 градско.. Ама си я настъпвах яко. После стана така че изкривих брутално едната джанта и над 100 не съм карал. Е тогава вече се усети разликата. 6.3-6.5 (засечено два пъти и сметнато средно) ми изгори :huh: Така че всичко е до крака. А на бензин гаранция че ще е още по-нисък разхода. А към колегата пуснал темата: 7 пъти мери, веднъж режи. И аз като МИТЙО, собственик на д13 те съветвам:Помисли си хубаво тая кола искаш да я направиш да върви много или искаш ежедневка. Ако е първото, и моят съвет е 1.5 ^_^ По-перспективен двигател а разликата в разхода не е много различен.. Де да го знаех това на времето.. КЪСМЕТ ( щото като вземаш жена и кола си е чист късмет :D ) и дано скоро се похвалиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моита е 1.3 10/100 гр 6/100 извън със 100 октана. Намерих и по спецификатор и дават 10 градско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз с моите наблюдения - при нормално каране до 2.5к-3к оборота градско дава към 6-7, но след тфа си гълта доста повече може би до 10 стига. Извънградско средно 6-7 . Разходът страшно много зависи от това как се кара, та си мисля, че няма икономични коли, а по скоро икономично шофиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10.. как го правите тоя разход.. трябва яко ръчка да вижда колата .. просто е била проблемна колата !!!!!! а иначе икономията на д13 и д15!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я свалите на 5 извънградско и без да лазите а да се кара нормално диапазон 90 до 110 елате и ми се обадете :huh: .

Явно всички 9 от 10 д13ки имат проблем с разхода.

 

Колега д15.. за да не се вкарваш в филми после ^_^ .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви. Значи принципно и аз се чудя дали да не поизчакам и да си намеря някой Сивик 1.5, обаче тая оферта ми се струва доста добре..при положение че е 1.3 с климатик, ABS и ел.пакети за около 2600 лева..Вие какво мислите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами това си е нормална цена за 1.3 с клима и ел. пакет, ама те съветвам да поразгледаш сивиците в mobile.bg, да видиш че има д15-ки и по 1800 лева :( ,но всичко си зависи от състоянието на колата все пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА и интегра с к20 ще вземе за 2000 лв ;) аз нз просто тая д15-ка за 1600-1800 лв ква ще е ? момчето иска хубава кола да се качи и да кара ;) и да има екстри клима а у .. да зима д16 за 2500-3000 лв :(;):D д15 е добро решение взимай Я

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пише, че има ABS бягай на далече... лъжа и измама :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пише, че има ABS бягай на далече... лъжа и измама :(

Да, и аз днес говорих с един приятел и той ми каза че Civic с ABS няма ;):D Ама кой да знае.. ;) Та сега съм се пренасочил към 1.5, 95та година, пак с клима и ел.пакети..и най-вероятно такава ще е..да се надявам скоро и аз да се присъединя към клуба ;) Редактирано от James87

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не има сивик с абс (моя е такъв) но не и 1.3 с абс :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic с ABS има (моя си има например), но точно 1.3 няма такъв :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic с ABS има (моя си има например), но точно 1.3 няма такъв :(

Може да е суап ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви са теа коли дето горът по 5-100 ;) ?

...ми точно толкова ми гореше сивика при нормална скорост и оборотомера да не минава 3000.Ти още малко и лъжец ще ме наречеш твоята като е ламя моята не е и си беше супер запазена.Който иска да се веземе някой таралясник за без пари и после да се чуди що толкова гори?Къде ми отива маслото?Защо трябва да сменям тампони изпуснали амортесоьри и т.н.Логоката е проста ако колата е наистина хубава никой няма да тия даде за без пари :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2600 лева е прекалено за д13 та ако ще да има и навигация и директна връзка с НАСА и космодрума в Байконур.

Хора стъпете на земята малко бре .2600 и ако е нов внос 200 еко такса,200 обслужване, 200 регистрация с застраховка .

 

Кола на 15 години за 3000 и косур лева па и най слабия матор.

п.п Еди ти го прие мноо на вътре бе френд :) тя на мотйо колата оня ден с расцентровани карбове с 2,5 литра мина 7 километра :D:lol::) :) .Повечето си папкат и аз съм на това мнение.

 

 

П.п lgtori какво продаваш???

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: Това е и една от причините да се ориентирам и към 1.5 и да е в движение в България..Ще видим тия дни ще пообиколя да поразгледам и се надявам да си взема нещо. Според теб каква е нормалната цена за д15 с екстри ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво разбираш под "екстри", защото сивика е далеч от тези ти му работи :lol: Ама повече от 2500 за 5ген ..... е смешно. Това за всички модели без ВТЙ-ката и при условия че е регистрирана и е в добро техническо състояние. Това че някой ти предлага "най-запазената и гледана" кола на света и иска 5к не значи че трябва да се метнеш на нея.

 

Нов вност 5-чки с 1.5 съм срещал и по 1500 лв.

 

 

Еди , покажи ми кола 2-ра ръка дето няма да се прави нищо по нея .. да е буквално качваш се и караш ?? НЯМА такава кола. Просто собственика и му се иска да е такава.....

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво разбираш под "екстри", защото сивика е далеч от тези ти му работи :lol: Ама повече от 2500 за 5ген ..... е смешно.

Ами да има климатик и ел. пакет примерно..че защо не и направо сложено газово (защото така или иначе мисля да слагам).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според теб каква е нормалната цена за д15 с екстри ?

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details

 

Нещо такова :D ама и клима с малко лев отгоре.лошото е че тази е 92ри набор, първа ми излазна.В тоя клас 2к до 2,5к

 

П.п не мисля че една оферта ако си заслужава не може да се разходиш :lol: .Кое е същото? Земи си д13ката за 2600 и си свиркай !

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според теб каква е нормалната цена за д15 с екстри ?

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=detailsНещо такова :lol: ама и клима с малко лев отгоре.лошото е че тази е 92ри набор, първа ми излазна.В тоя клас 2к до 2,5к
Лошото е че съм във Варна..а от това което съм гледал тук са малко по-скъпи в сравнение със Западна България :) а да ходя до там да я вземам пак ще излезе същото. Благодаря за включванията на всички ви. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф но какво и е по специалното на ВТИ-то за разлика от другите 5-ти, пак е кола на над 10 години пак си гние :) това че мотора и е с повече к.с. нищо не значи. Всеки си определя сам цената на това което продава. Знаете приказката за баницата......Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми е интересно как коментирате цена на кола която не сте виждали.. Представете си че въпросната д13-ка,15-ка,16-ка и т.н. е със брутални джанти, ангели, здрава музика, спортно окачване, генерация, колектори и т.н. Мисля че станах достатъчно ясен. Та, как така определяте цената на конкретна кола само на база на общите "извадки". И все пак състоянието на колата не е никак без значение щото тия д15ки за 1500 лв да ме прощавате ама не са "сядаш и караш". Даже гледам колегата си търси с климатици и АБС-и... Ясно е че цените не са такива каквито бяха, но нека бъдем и малко реалисти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трънчо, защо си мислиш че тези от 5000 са сядаш и караш ??? Защото така ти казва продавача ?? :)

 

И защо си мислиш че кола примерно карана от обикновени хора (не фенове на хонда) и в следствие я продават на разумна цена е по-лоша от тази дето я карал някой "фен" и и иска майка си и баща си ..... Не казвам че някой може да каже на човек за колко да си продава колата, просто не се самозалъгвайте че като е по-скъпа е по-хубава. Просто лично бих предпочел да си купя кола примерно за 1500 лв и да дам още 600 за ремонти от колкото да дам 2500 за кола и после да дам още 500 за ремонт. НЯМА кола дето сядаш и караш .... (не и 2-ра ръка)

 

А относно "екстрите" дето си изброил ако ми предложат такава кола ще му кажа на човека да си махне цялата селяния от колата и да ми смъкне цената .... Това че него го кефят големи джанти и сменени фарове не значи че на мен ми харесват и бих дал и един лев за тях :)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да няма? Това че е рядкост, не значи че няма :)

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теро, никъде не съм казал 5к.. За "селяниите" по колата - ок, имаш си мнение. За едни е селяния, за други екстра. Обаче идеята ми е че както и да ги квалифицираш, тия части си имат стойност. И ти неможе да кажеш на човека който е дал 1к за тия части че колата не струва. И не си ме разбрал правилно - не говоря само за оптичен тунинг, части могат да се налеят по колата бол. Просто ми беше интересно как оценявате конкретен автомобил на сляпо с минимална информация за него. Ако ти тръгнеш да продаваш твоята кола (ПРИМЕРНО) и й искаш много повече от нормалното за този модел..какво? Някой идва и ти казва "оо тая кола е малолитражна, оо тя не е от най-новите, не става" Ясно е че не е прав.. Стига съм спамил темата на колегата, просто се издразних с тия квалификаций, макар и да не ме засягат пряко. Момчето отива, гледа 10 хонди, прави си сметката и тегли чертата.Това е.. И както много пъти е казвано "една кола струва точно колкото определи собственика" (и пазърлъка :) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти тръгнеш да продаваш твоята кола (ПРИМЕРНО) и й искаш много повече от нормалното за този модел..какво? Някой идва и ти казва "оо тая кола е малолитражна,

Ами човека ще си е много прав. И съм с ясното съзнание че дори и да тръгна да я продавам не мога да и взема повече от 500 лв над нормалната цена за такава антика. Защото ако и искам толкова колкото ми е излязла освен да ми се смеят (напълно нормално) друго няма какво да стане :lol: Като съм вложил много пари в части, махам си ги и я продавам на нормална цена, а не да убеждавам някой че колата ми е "перфектна" ;) Отделно такава кола би я купил някой дето го кефи да ръчка, обаче повечето такива хора предпочитат да си я направят самички, защото това е част от кефа :lol: Ако я вземеш готова не е същото :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еди , покажи ми кола 2-ра ръка дето няма да се прави нищо по нея .. да е буквално качваш се и караш ?? НЯМА такава кола. Просто собственика и му се иска да е такава.....

...ето тая купих я седнах и карах малко под 20 000 само съм сменял маслото.Нито гореше масло,нито тракаше абсолютно безпроблемна наскоро гледах подобна в мобилето за 3 бона като излязла от магазина

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не гори масло значи не се кара тая кола ;) ;) :) И каква беше цената ??? ..... Като имаш предвид че преди няколко месеца взех 5ген и единственото сменено е жила на ръчната ..... и гаранция че такава цена няма ;) Доста коли може да караш само и да не ти правят проблеми .. все пак е Хонда. Просто въпроса е че не е нужно да даваш някаква цифра за такива коли като има същите за далеч по-малко. Каквато ще си купиш за 5К същата може да се намери и за 3К ;)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...преди 3 или 4 години я взех за 4.700 карах я година и малко доста гонки е видяла и 8000 об. продадох я за 4500 мацката която я купи я носи в техния сервиз мъжът и я гледа на канал с лампата святка и я взеха без пазарлъци колата имаше климатик,ел.люк и стъкла 95г. беше.Преди година взех на приятел Англичанка 1.6 само акумулатор е сменил кара я с пълна синтетика и не бута и грам е той не се гони :) купихме я за 4500 има клима и ел.пакет 96г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз седана го взех за 2200 .. сам смятай колко са до 4500 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...