Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги,

напът съм да си взема 4 броя Toyo Proxes 4 и понеже съм чел доста различни мнения, някои от които добри, някои лоши, реших да пусна тази тема за хората които са карали конкретно с този модел. Става въпрос за този Toyo Proxes 4 :

Публикувано изображение

 

а не този: Toyo Proxes T1-R

Публикувано изображение

 

Става въпрос за PROXES 4 215/40 R16 86W RF . Съдейки по тези тестове barzgumve.com Proxes 4 има доста по-добри показатели от T1-R. Всъщност Proxes 4 пише че има по-добри показатели дори и от доста по-скъпи гуми като например Goodyear F1. Ако някой има опит, нека сподели как са на сухо, на мокро, студени, топли и т.н.

 

Междо другото ако някой е пазарувал от този сайт, нека сподели дали е останал доволен. Цените там очевидно са доста примамливи, но дали гумита наистина са това, за което ги представят..

 

Благодаря предварително

Редактирано от Stancho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега малко.Не може да сравняваш всесезонна гума каквато е Toyo Proxes 4 със чисто лятна гума каквато е PROXES T1-R и Goodyear EAGLE F1.Пък и общата оценка на Toyo PROXES T1-R е много по-добра от на Toyo PROXES 4,но все пак е глупаво да се сравнява лятна с всесезонна или зимна гума.Зависи ти какво точно търсиш.Toyo PROXES T1-R Summer car tyres: http://www.tyretest.com/pkw_sommerreifen/t...t1_r/index.htmlToyo PROXES 4- All season tyres: http://www.tyretest.com/ganzjahresreifen/t...es_4/index.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз миналата година си взех такива само че 15-ки....... и съм много доволен от тях ........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,относно гумите немога да кажа много, защото карам с Toyo Proxes T1-R, но те не са тема на разговор, относно сайта, именно от там купих моите, аз лично съм доволен, получавах мейли за всичко, за получаване на парите, за изпращане на гумите абе за всичко. Малко им е тромава процедурата с получаването на парите, един съвет от мен, не плащай с дебитна/кредитна карта, а плати с банков предвод първо че е по бързо второ не рискуваш нищо. Относно това което получих, идеални гуми на супер цена, ДОТ 4809 което мисля е доста добре. Друго за момента не се сещам, но ако има нещо питай ще помагам ако трябва ;)Поздрави.пс: мой приятел гумаджия ми препоръча Toyo Proxes T1-R вместо Toyo Proxes 4, като по добри, просто отзив на човек който се занимава с гуми.

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега малко.Не може да сравняваш всесезонна гума каквато е Toyo Proxes 4 със чисто лятна гума каквато е PROXES T1-R и Goodyear EAGLE F1.

всесезонни ?! в търсачката на сайта избрах летни гуми, сега пак ги гледам, пише че са летни...Сигурен ли си, че са всесезонни ? Ако е така, въобще отпадат като вариант.. Дори не съм решил твърдо да са Toyo, просто искам възможно най-добрата лятна гума за около 150-160 лв/бр. Преди съм карал с нови Kumho 195/50/15 и бях доволен, но нямам база за сравнение за да преценя дали са достатъчно добри или просто "стават". Като цяло съм склонен на всякакви предложения, стига да са от хора, които наистина са пробвали конкретната гума и имат база за сравнение с други модели.Благодаря отново на всички отзовали се ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yokohama parada spec - 2 195/50/15с такива съм отпред на прелюда и старта е адския...

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам Toyo-то си е лятна гума :) карах такива две лета ,никакви проблеми на сухо, и мокро.Добро поведение имат и на двете настилки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на задните колела със Проксес ТР1 и съм много доволен. Във мокро време са чук,никакви проблеми. Имат едно лошо качество само,и то е че лятото малко отиват да шумят,заради самата шарка,иначе са перфектни гуми за лятото!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За марката гуми който си избрал нищо не мога да ти кажа, аз предпочетох Falken Ziex, но за сайта мога да кажа че няма проблем...мойте гуми пристигнаха за +-6 работни дена. Поръчах си гумите без регистрация но после пратих молба за забравена парола за да мога да проследявам къде са гумите ми във всеки един момент. Ако поръчаш 4 гуми не се шашкай че са 2 колета... гумите са опаковани 2 по 2. Също така може ако има много пратки...да получиш едната в един ден а другата на следващият ден...но това са много редки изключения. Направи както те посъветва колегата Атом..плати предварително по банков път...те ще ти пратят на и-мейла точната банкова сметка...и обезателно като плащаш в банката...на ордера да напишат номера на поръчката ти...него също ще ти го пратят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yokohama parada spec - 2 195/50/15с такива съм отпред на прелюда и старта е адския...

не знам от кога си с тях, но бързо ще се разочароваш :P тия гуми не стават и за боклука ... само за конкурси за красота са :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм такова тойо 15-ска. Наистина се води всесезонна гума, нямах проблеми нито на суха нито на мокра настилка, всичко си беше ОК.Обаче :) много са шумни, имах чувството че нямам един здрав лагер по колата си.lookcho: Наистина ли е зле парада-да? Мислех лятото да обуя две такива за предни.

Редактирано от Marcus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yokohama parada spec - 2 195/50/15с такива съм отпред на прелюда и старта е адския...

не знам от кога си с тях, но бързо ще се разочароваш :D тия гуми не стават и за боклука ... само за конкурси за красота са :)
А колега на какво се дължи това мнение.В момента карам с Proxes 4 и не мога да кажа, че съм силно очарован за разлика от Parada-та.Карал съм 2 сезона с Parada и сморед мен е доста добра гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам с 4 такива proxes 4 вече година и половина и зиме и лете :D абсолютно никакви проблеми здрави и красиви :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я пак за всесезонните гуми. Какво имате в предвид под всесезонна гума M+S ли? Или някакъв много нов универсален каучук, който не се изпича лете за да е готов зиме и който е достатъчно пък твърд за да е супер през лете. Интересно? Принципно на зимна гума се слага обозначението M+S= Mud + Snow- дано си го преведете. Но пък може да си купите и всезенни от старите руски или някой регенератче. Това си е чисто лятна гулма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За парадата-много мека е , според мен е перфектна ако обичаш гонките, вярно бързо ще се износи , но се загрява за отрицателно време , а сцеплението на сухо време е отлично.Преди ползвах Eagle F1-3 http://letnie-shiny.com.ua/goodyear/img/eagle-F1-GSD3.jpgи мога да кажа , че парадата на сухо е по-добра.... за мокро е по-слаба...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших вече, че ще е Toyo Proxes T1-R.Единственото, което ме притеснява е това превеждане предварително на цялата сума. Моля някой който е пазарувал от този сайт да се свърже с мен и да ми даде повече инфо.skype: ctah4y5555Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...