Jump to content
Preludeman

Разход Прелюд 2.0

Recommended Posts

Колеги, според вас нормален ли е разход 10 l/100 km извънградско за Прелюд 2.0??? Вижда ми се доста, а градското дори не ми се мисли колко е... ;)

Редактирано от Preludeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи мои приятел кара прелюд 2.0 и казва че му гори 9/10 извън града :lol: ама си сложи газчица и ся е доволен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се вижда множко.Моя ми дава към 7-8 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За диагностика най-добре ще е в Бултрако, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си казал как го караш. Имай предвид че стила на каране: газ, газ спирачки също дига доста разхода. Най честите виновници за висок разход са ламбда сонда, запушен катализатор и задкормилното устройство ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двулитровия мотор при нормално каране (100 -120) гори около 7/100. Ако караш със скорости 160-180 може да отиде и над 15. Х23 е същото... при скорост 90-100 гори около 7 - 7,5. Ако си правиш кефа... мхм... на мен рекорда ми е 30 литра за 180 км с включен спорт режим на скоростната кутия (автоматик).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало при нормално каране да бъде 7-8/100.При ръчка може да ти качи 10/100 без проблем.На ръчка моят с Н22-ка гори към 20/100-говорим при постоянен ВТЕК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход над 8/100км на този двигател извънградско е обезпокоително. Говорим за извънградко каране съобразено със закона за движение по пътищата.

Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моя прелюд редовно му докарвам 10/100 извънградско и смятам, че е нормално. Разбира се, ако пътуваш с 90 км/ч ще паднеш и под 8/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да призная, че от време на време и аз превключвам на т.нар. спорт режим (3 скорости)... Може и аз да я ръчкам, ама определено не съм хулиган. Ще засека при спокойно каране как идва... Все пак, къде в София бихте препоръчали диагностика? Аз в Юби Ко я обслужвам, ама там не знам дали имат нужната апаратура...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то и аз на моя съм му докарвал 6.6 с 4 души в колата и багаж....ама не ме питайте как съм карал ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига беее аман....тоя па 6.6 докарал на прелюд с 4 души и багаж...как щеш го карай но тоя разход е възможен само ако през половината път те теглят!!!!!!!!!!!!1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едмундо, не се пали бре човек .. Може пък прелюда да е дизелов... ;):lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало при нормално каране да бъде 7-8/100.При ръчка може да ти качи 10/100 без проблем.На ръчка моят с Н22-ка гори към 20/100-говорим при постоянен ВТЕК.

Би било интерсно да споделиш какъв е разхода при нормално каране 120-130 и градско с Н22-ката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата си харчи съвсем нормално (от 8/100 до 18/100) в зависимост от настъпването педала на газта. Перфектна е - не я пипай, и не го мисли толкова. :rolleyes: Ако искаш да я съсипеш - сложи и една газова уредба и ще си имаш лачена кошница(която няма да харчи по малко пари, гарантирам).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да я съсипеш - сложи и една газова уредба и ще си имаш лачена кошница(която няма да харчи по малко пари, гарантирам).

Много ме радват такива спонсори на лукойл :rolleyes: Бензина си е бензин ама газта е на половин цена. Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да призная, че от време на време и аз превключвам на т.нар. спорт режим (3 скорости)... Може и аз да я ръчкам, ама определено не съм хулиган. Ще засека при спокойно каране как идва... Все пак, къде в София бихте препоръчали диагностика? Аз в Юби Ко я обслужвам, ама там не знам дали имат нужната апаратура...

Не бъркай нещата колега. Пета генерация е с типтроник кутия и няма спорт режим. Режима Д3 е съвсем друго нещо. (ако ти е интересно ТУК има повече инфо).

 

Четвърта генерация автоматик има отделен бутон Спорт/Нормал на лоста, който при натискане променя доста неща - ЕКУ-то минава в друг режим, оптимизира горивните смеси, променя оборотите за смяна на предавка и т.н.

 

Подкрепям мнението на Парадокс-а - колата си гори съвсем нормално. Просто не е икономичен модел.

 

Прелюд е кола за кеф - не за практичност. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@'garfi'

 

В София има едно Ferrari с цвят червен и газова уредба...... :lol: Сигурно му харчи много малко пък си е и гъзарийка, а?... :rolleyes:

Редактирано от paRADOx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти е да цапаме темата на човека но е малко грубо да сравняваме прелюд с ферари (зависи какво е ферарито разбира се). Да беше поне S2000 или NSX но прелюд с този слаб мотор не ми се струва, че е съвсем спортната кола за удоволствие. Да не говорим, че разхода му е неоправдано висок съпоставен с х22. Разбира се това са моите виждания които не налагам на никой и ме е яд, че карах на бензин половин година преди да сложа газов ижекцион с които разхода за гориво ми падна на половина.Нека запазим добрия тон :lol::rolleyes::lol:

Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа, че моя също съм го докарвал до 6.3-6.5 л на 100, но при мъгла и максимална скорост 80 км в час.Извънградско рекорда ми е Русе - Варна 14 литра на 100, магистралата под 160 май не съм карал, и преди всичко , както и колегите казаха, прелюда далеч не е икономична кола, ама кеф.........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига беее аман....тоя па 6.6 докарал на прелюд с 4 души и багаж...как щеш го карай но тоя разход е възможен само ако през половината път те теглят!!!!!!!!!!!!1

Ами тогава аз какво да кажа като 3 Човека и багаж го докарвам 5.8 на 100 извън градско и не с 90 а със 110 постоянна скорост,колегата като не е карал такава кола нека да не бъде толкова сигорен че няма невъзможни неща ;)

 

Със стария двигател ф20а4 и ръчни скорости прелюда хачеше 10-11 смесено,като за автоматика предполагам тази цифра ще е с литър два повече,то рахода май е неизмерима величина защото сега при този невероятен разход извън града в Варна ми харчи 15 на100 без да я зоря много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ако искате Прелюда ви да върви повече и да харчи по-малко, си оправете спирачните апарати!!! На мен така есента ми се "вдигна разхода" до 9-10 литра (при най-икономично каране), когато колата стоя известно време неподвижно в най-голямата мъгла и дъжд. Оправдах го с ниските температури, зимните гуми, въздушния филтър и какво ли още не. Оказа че са си спирачните апарати. Особено предните се разглобяват много лесно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига беее аман....тоя па 6.6 докарал на прелюд с 4 души и багаж...как щеш го карай но тоя разход е възможен само ако през половината път те теглят!!!!!!!!!!!!1

Ами тогава аз какво да кажа като 3 4овека и багаж го докарвам 5.8 на 100 извън градско и не с 90 а със 110 постоянна скорост,колегата като не е карал такава кола нека да не бъде толкова сигорен че няма невъзможни неща ;)Със стария двигател ф20а4 и ръчни скорости прелюда хачеше 10-11 смесено,като за автоматика предполагам тази цифра ще е с литър два повече,то рахода май е неизмерима величина защото сега при този невероятен разход извън града в Варна ми харчи 15 на100 без да я зоря много
Просто без коментар....ще ни се смеят из всички форуми....и за пореден път питам -себе си ли лъжете?????? 5.8 литра при скорост 110 км ..????????!!!!!! с 3-4 човека и багаж!!!!! Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е невъзможен разход. :)Моя автомат 4 ген дава 8 извънградско със скорост 110-120 км/ч. Градско без зор дава 12-13.

Редактирано от poplo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По инфоборд моя харчи 5.5-5.8 при 70-80км/ч на 5та на равно(при вкл. cruise). Ама като дойде баир и разхода отива в Русия :o Ако имаш нерви да караш така е супер :)пс. не е за вярване,ама който не врява - ще направя клипче... ползвам го главно по големите булеварди вечер като няма трафик и не ми се ръчка

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека е с акордов витек мотор 147кона в прелюд 5г с (по-къса от акордовата скоростна кутия), който преди витека(3600 оборота) рабори на 1 входящ клапан, и неагресивен разпределителен вал,така че ако някой не вярва,нека да се обзаложи ако изка:)

Редактирано от gospod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека питаше за разхода на F20A4 в прелюд, а тази тема стана едно голямо мерене на... разходи. :o

Мислите ли че така ще му помогнете? :)

 

@Preludeman: в режим D3 се кара само при изкачвания и спускания на големи наклони (примерно в планината). Това не е спорт режим. Както ти каза и Димитър Коев. Ако си карал на D3 извън града, значи си карал без 4-та скорост. Тогава може и да постигнеш разход 10. Засечи я колко гори когато караш само на D4. Ако разхода пак е 10 при спокойно каране, отиди да ти погледнат спирачките. Нормално е да правиш разход около 8 според терена, трафика и други критерии. Аз лично мога да постигна разход около 7 по познато трасе с малко трафик.

 

ПП: При прелюд 4 "апаратурата за диагностика" е един прост кламер (или друго парче тел)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, момчета. Ще засеча пак разхода само на Д4 и спокойно каране, да видим какво ще покаже. Иначе може и една диагностика да направя в Бултрако... Относно LPG - и аз обмислях, но първо багажникът е малък за бутилка и багаж, а и четох в някаква тема тук мнение на Омбрето, че LPG съсипва Ф двигателите :tease: ...та се отказах

Редактирано от Preludeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LPG съсипва всички двигатели... :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^И сега пак ще стане баси спора.Има си теми за ГАЗ - нека тези неща се обсъждат там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, момчета. Ще засеча пак разхода само на Д4 и спокойно каране, да видим какво ще покаже...................

Един съвет от мен!Не си играй много със скоростния лост! Щракаш Д4 и си караш, не я изключвай на светофарите и не я оставяй на N за продължително време при работещ двигател. Така няма да имаш проблеми със скоростната кутия и ако галиш педала до 2500/2800 оборота ще свалиш доста разхода и колата ще си върви доста прилично за в града. Предполагам както повечето хора тук има моменти в които ти се иска да я сръчкаш, в такъв случай включваш на ръчни а, тогава разхода не те интересува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един от мен (като сме почнали със съветите) :rolleyes:)В типтроник режим колата гори чувствително по-малко (ако караш нормално), но пък кутията се скапва доста бързо. Прецени си кое ти е по-важно. Общо взето е на кантар - Спестено горивоРазход за ремонт, ако се наложи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Prelude 5Г Ф20 Англия-България малко под 8/100,каране според ограниченията :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Prelude 5Г Ф20 Англия-България малко под 8/100,каране според ограниченията :rolleyes:

Това се казва проверен разход!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И опровергава някои смехотворни твърдения....

Смехотворни за някой......ма прав си не ти плащам да ми вярваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В типтроник режим колата гори чувствително по-малко (ако караш нормално), но пък кутията се скапва доста бързо.

Интересно твърдение колега, моля да се обосновеш.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението ми се базира на лични наблюдения и на информация от други сосбвтеници на подобни автомобили (не само Прелюд). Информация по въпроса има много, особено в американските и международни сайтове (PP и PZ например).Моите наблюдения са върху Прелюд 5г. При градски режим на употреба (София), ако тип-троника се ползва за смяна на предавките подобно на ръчна скоростна кутия разхода пада с около литър на 100 км. Говоря за нормално каране без рейсърски изяви.Лично не съм чупил кутия, но има много сигнали (и тук в БГ и от чужди форуми) че при честа употреба на тип-троник режима кутията се скапва много бързо. Чисто статистически случаите са прекалено много за да става въпрос за съвпадение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...