Jump to content
UglyDucky

СТРАХОТНО СКЪРЦАНЕ ОТЛЯВО

Recommended Posts

Имам СТРАХОТНО СКЪРЦАНЕ ОТЛЯВО отпред. Мислех че джантата се е развила но не.Мислех че макферсона но не...Появи се от три-четири дни но току що като се прибирах беше уникално натрапчиво през целия път УЖАС!!!Имам чувство че ще се разяадне нещо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скърца или стърже на метал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по скоро скърца

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше шарнир ;) Скърцаше адски изнервящо, дори и при наи малка неравност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шарнири и накрайници и аз ги сменях няма такова скърцане сеедно си с жигула

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъм....кой макферсон? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са втулките на горният носач ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първият, който се кефи на скърцане ... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, къде е тоя макферсон? :cool:А скърцането какво е? М? Ако е винаги, може да е пластинката на накладките, или предпазната ламаринка на диска. Ако е при неравности, нещо по окачването, което е double wishbone, не макферсон :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% шарнир

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това скърцане е от шарнирна връзка, от коя точно незнам. Иди до някой сервиз за окачване да ти кажат с точност. Ако не ти се дават пари за сервиз купи си долен шарнир смени го. Продължи ли скърцането купи и горен и това ако не помогне накрайник на рейката. И това ако не помогне вече ще трябва да ходиш на сервиз. И друго окачването на твоята кола не е макферсон и не ти скърца амортесьора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също потвърждавам, че често скърцането в предницата се дължи на "заминал" долен шарнир, пиша го в кавички, защото като го напънеш се държи като здрав, но като го смениш не скърца.п.п. Я го снимай тоя макферсон на сивик, че и на мен ми стана интересно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са ти отговорили... виж си и тампоните на носачите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Макферсона си го измислих,щото не разбирам много-много,за което моля да ме извините.НО!!! Обеснете ми... ...оставих я колата пред работа като познайте как скърцаше до там/все едно си в карета от 16 век !!! цър-ЦЪР-цър ЦЪР цър.... нон стоп. Отидох до разград със служебната по работа .... Връщам се преди малко ,качвам се /като колата цял ден е на слънце.... ако има значение ... паля,тръгвам и се прибрах без грам звук от предницата,а си карах както обикновено? ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пак ще се разскърца(поне при мен имаше нещо подобно)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега точно това са признаците следва продължение. Ако искаш изчакай не сменяй нищо до следващото скърцане, но не чакай прекалено дълго. До момента, когато сам ще се свали шарнира. Всъшност коя година е колата; сменял ли си шарнир, накрайници, тампони; от колко време я караш или е карана в БГ ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при акорд виновник за скърцането ...е горен шарнир...при мен бе така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 100% долен шарнир и при мен скърцаше точно така, от време на време спираше. Надигнах леко гумичката на шарнира напръскахго със грес от спрей и се оправи. Успех :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецко според мен много си се вманиачил,караи си така колата и си бараи фара.Ако искаш да ти обясня от кво скарца на лични съобщения мога да ти кажа щот си мои човек,за сега спорна и дан се разкарца пак ти пожелавам щот пак си при мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
КВО НЯМА ДА СКЪРЦА ..... ИМАМ САМО 8ТАМПОНА ЗА СМЯНА.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КВО НЯМА ДА СКЪРЦА ..... ИМАМ САМО 8ТАМПОНА ЗА СМЯНА.....

М да ти поне имаш 8 тампона а аз незнам какво трябва да сменя вече. При мене скърца жестоко без да спре, беше спряло по едно време ама сега пак започна. Ходих в сервиз, смених горен, долен носач и там още едно дето и на него имало шарнир (отдолната страна) така и не го видях какво е ;) . Както и да е скърца ми когато завивам с волана, обаче скърцане... няма такова никаде сигурен съм. Милиметър да до подместя волана и пук, пук едно такова много гадно изнервящо, а започна ли да навивам скърца всеедно някоя врата на някоя изба( ако ме разбирате ). В сервиза немогат да намерят от какво и от къде скърца ( правете сметка какви майстори ). Някой ако е имал подобен проблем моля ви да ми кажете как може да го оправя. мерси :D

 

П.С. Вдигнахме я с един пиятел (дето уж разбирал) на крик от дясната страна (понеже от там ми скърца) всеедно всичко си е нормално, няма звуци, няма скърцане нищо.

ПС. Отностно сервиза и майсторите там, те са единствените хора в сервиз на който мога да имам вяра. Работата е там, че не сам в България и малко ми е по сложна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"всичко си е нормално, няма звуци, няма скърцане нищо"Да.... ...ама не!Аз реших проблема си като смених силенови втулки.От вътрешната страна на носачите кадето се хваща към купето и то тия към бронята.Резултатът - няма скърцане!!! Така че колега и аз като я вдигна няма проблеми даже спираше да скърца... ама до следващата неравност ,докато улегне и пак.... СИЛЕНОВИ ВТУЛКИ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Селенови... :) , тампон... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и проблема ми струваше 2х 12,50лв + 20лв за работа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пак ще се разскърца(поне при мен имаше нещо подобно)

И при мене беше така. Скъраше, спираше. Оказа се шарнир долен ! :( успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да и при мен скърцаха доста работи и смених всичко по предницата. Ремонта излезна 230, но поне си заслужаваше. Сега няма нито скърцане нито тропане.

Редактирано от Slim_Bone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене това скърцане го има отпред отляво, но е много рядко - за около 3 години ми е скърцало 7-8 пъти и то както казва колегата, докато спра някъде за известно време! После като тръгна, вече не скърца. При мене проблема се знае - долен шарнир - не хлопа, но скърца понякога.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен проблема беше от горното легло на пружината,има гума и от там скурцасмазах го със спреи за клеасали болтове и сега го нямано свалях макферсона

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но свалях макферсона

Макферсона на кое, на Хондата или на друга кола?Веселяци!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 7 и 8 генерация на сивик-"англичанките" има макферсон :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но тук се пита за 5 ген. сивик ;) а и проблема е решен вече, доколкото прочетох.sebulba ,хонда имат макферсон,дебитомер и стъпково моторче :P:beer: и то при 5 ген. имаше и още екстри ,но не мога да се сетя в момента.

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пак ще се разскърца(поне при мен имаше нещо подобно)

колега при мен беше шарнир.взимаш една спринцовка с по дебела игла пълниш с маслои вкарваш във долния шарнир през гумата.ако не спре в горния вкарваш 100% шарнира скурца

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да гадая колега мисля ,че и други са го написали тампон на носача хахах или скьсана пружина едно от двете :):P;):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги и при мен скърца отпред , но когато натисна спирачката спира. То се получава при каране напред и завиване надясно. Четах и почнах да се плаша колко неща може да бъдат а пък това са пари все пак. Благодаря за полезната информациа . П.С. със CIVIC 97 1.4 i опънах SL на светофара тоест бяхме наравно де ккак да не си земиш HONDA :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...