Jump to content
victor_xtz

Данък лукс за автомобили над 163 к. с.

Recommended Posts

Ми хората са бедни, не могат да плащат колкото нас. Само ние можем да си позволим коли лукс. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме радва патриотизма ти, но трябва да направим като гърците, парализираме града, и пак няма да е достатъчно, според мен ще се стреснат ако видят че не са недосегаеми, както се чувстват.

Съгласен, но защо точно при това правителство, което се опитва да направи нещо?Що не скачахме при царя, станишев и оня фес , А?Щото бият пред парламента, а сега всички надали вой че се превръщаме в полицейска държава.Ама на българина както казва Shefa, май ни харесва да ни шибат.Подкрепям това правителство колкото и лаишко да е! :) Питайте след 9.09.1944г. какви неграмотни тъпаци са ни управлявали, дето не са могли и да пишат.Така се сменя власт, генерално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме радва патриотизма ти, но трябва да направим като гърците, парализираме града, и пак няма да е достатъчно, според мен ще се стреснат ако видят че не са недосегаеми, както се чувстват.

Съгласен, но защо точно при това правителство, което се опитва да направи нещо?Що не скачахме при царя, станишев и оня фес , А?Щото бият пред парламента, а сега всички надали вой че се превръщаме в полицейска държава.Ама на българина както казва Shefa, май ни харесва да ни шибат.Подкрепям това правителство колкото и лаишко да е! ;) Питайте след 9.09.1944г. какви неграмотни тъпаци са ни управлявали, дето не са могли и да пишат.Така се сменя власт, генерално.
+1PS: Ми моята количка е точно 225 коня но няма какво да мрънкаме, от някъде трябва да дойдат парите,които са необходими за закрепване на положението след катастрофата,които направиха предните. Аз се чудя след такива нагли и огромни кражби и злоупотреби как тая държава още се държи. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам...явно са забравили че трябва да възстановят надвзетия акциз пък тогава да облагат отново с измислени данъци.

да така е прав си :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...че се превръщаме в полицейска държава.Ама на българина както казва Shefa, май ни харесва да ни шибат....

И аз подкрепям с риск да стана с 100% уорн, ама това е факт :dry:.Дариус е прав и заставам напълно зад неговото мнение. Редактирано от uBaHoB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен този данък си е чист популизъм. Просто не е редно да се облагат ценности, каквито и да са те за които вече е платен законният данък. Говоря за законно придобити средства. Това е същото, като да накажеш някой, че е имал повече акъл и/или е посмял да рискува и е успял. И за това, че е успял дай да му прибираме повече данък. Нещо не я виждам логиката.Изобщо ситуацията в България е: управляващи - идиоти/престъпници/крадци/простаци/тъпаци - беден народ!Причината не е, че няма кинти за бюджета, а че няма достатъчно за крадене. Не може тези преди нас да са гепили повече, а ние да не можем!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не бе...Тест за интелигентност....Ако си под определен праг значи не са ти читави капиталите! ;)и бам даняк лукс :thumbs1:топката на страна... Но не е редно веднъж да си се успокоил че си си платил данак печалба и изведнъж да се окаже че това не било края на изпразването на джобовете....И пак ще кажа!!! Имат ЗДАЛЖИТЕЛНО да възстановяват акциз поради незаконнонприбрат такъв!!!

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен самият данък е хубаво да бъде наложен. Трябва да се заемат мерки богатите да плащат за да издържат бедните. Така е във Франция например. Там богатите имат безбожни данъци, но за сметка на това средната класа и рабирасе бедните живеят също добре, а не остават казад като тук в България. Естествено, не казвам, че трябва да направим богатите бедни, но трябва да се заемат мерки. Просто е нужно да се заимства вече готова и изпитана система, няма нужда да откриваме нищо и да се правим на уникални!А иначе до колегата sand0 - ами човече наистина трябва, но мисля, че може да се отложи /макарче отложеното е винаги забравено в последствие/. Защото представи си, че сега върнат акциз за милиони.. тогава трябва да направят данък "живот" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме радва патриотизма ти, но трябва да направим като гърците, парализираме града, и пак няма да е достатъчно, според мен ще се стреснат ако видят че не са недосегаеми, както се чувстват.

Съгласен, но защо точно при това правителство, което се опитва да направи нещо?Що не скачахме при царя, станишев и оня фес , А?Щото бият пред парламента, а сега всички надали вой че се превръщаме в полицейска държава.Ама на българина както казва Shefa, май ни харесва да ни шибат.Подкрепям това правителство колкото и лаишко да е! :) Питайте след 9.09.1944г. какви неграмотни тъпаци са ни управлявали, дето не са могли и да пишат.Така се сменя власт, генерално.
+ 1По добре те да са те , отколкото ония ГЕЙ Станишев + хората на Дуган ( нищо против мюсолманите ) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъка ще е добре да се направи за луксозните коли, и да има ясни правила, ама много ясни.Иначе както казват колегите ще пострада яко народа.Богатите пак ще си пишат каените за баничарки!След 170kw да е данъка, както се увеличаваше акциза от 121кв -35лв, а от 170- 60лв.Дано не греша цифрите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като ще ги мерят богатите с друг метър тогава да имат застраховка загуба :)Губат ли пари, държавата им споделя загубата :D а не само да им гледа в джобовете!!Бах ти...Отщява ми се да ставам богат :(

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Богатите се мерят с друг метър винаги колега, щото няма такъв който да не укрива данъци.Особенно в осигуряването яко се спестяват данъци, да не говорим за оборота касовите апарати и компютрите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Те точно за това се укриват на богатите данъците!!!Похвално!Щом има високи данъци за тези които се справят тогъз някоя офшорка ще оперира с парите им.Това е като галениците... Те са малкии те не могат да се оправят.... дай да цоцнем от тези който се оправят..Съответно галенника става още по мързелив... нали има кой да го дондурка... за сметка на можещите.Както се казва закона е равен за всички... но явно за можещите важат по рестриктивни закони!!

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола не е регистрирана в общината, а като чета за тия данъци, още повече се радвам, че не съм я регистрирал!

Бате, ако ставаше така никой нямаше да ги регистрира...за съжаление няма да минеш между капките. От скоро КАТ и Общината са свързани посредством обща база данни и в КАТ виждат кой не е платил данъка. Когато купих моята кола (Октомври 2008ма) не я регистрирах веднага, а отидох Март 2009та, и ми писаха акт, за това че съм закъснял...пожелавам ти да се разминеш леко, но си приготви парите за данъците за изминалото време, и някой лев за глоба. Не ти го пожелавам, но е факт, имаше тема за данъците, където това е обсъдено надълго и нашироко.И за да не съм оф-топик - наистина е смешно да търсят големи суми пари по този начин от обикновения данъкоплатец...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Автомобил 100 000лв. /. Автомобил 10 000лвравносметка на данъците м/у двете:20 000ддс / 2 000ддс8000 каско / 800 каско10 000мито / 1 000 мито. (ако е внесен извън ЕО)2*акциз гориво / 1*акциз гориво (заради поне двоиния разход)Та колко ще го ебават заможния?? Забравя ли се в пъти по голямите разходи че и нов данък???Забравя ли се че имат да възстановяват надвзет акциз?

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих :cool:10 000лв / 1 000лв плодък данък (печалба)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
:cool: A някой замисли ли се защо изобщо трябва да ни облагат с допълнителен данък а не как мен да не ме фане па комшията да го ..... и през панталоните у Белите държави стимулират икономиката да тръгне а нас пак данък защо? 1 Защото у нас икономиката съществува само виртуално една мъртва душа от 1989г. насам кога точно е не се знае.2 Защото винаги можеш да бръкнеш у изпокъсаните джобове на народо вместо да пробваш да реанимираш отдавна отишлия си гореспоменат покойник.3 Защото като в оня виц само на БГ казана няма дявол за пазач винаги ще се намери "услужлив" съгражданин да те дръпне обратно :cold:4 И защото има една българска поговорка "Преклонена глава сабя я не сече" Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е възможно модераторите да променят заглавието на темата на "Данък лукс за автомобили над 163 к. с", че в момента е малко подвеждащо. Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Богатите се мерят с друг метър винаги колега, щото няма такъв който да не укрива данъци.Особенно в осигуряването яко се спестяват данъци, да не говорим за оборота касовите апарати и компютрите.

Ма то оборота на касовите апарати го спестяват и търговците, които имат по 100 лева оборот на ден, не само богатите. Изобщо не знам защо ги кръщават "Антикризисни мерки", като това просто са си мерки за пълнене на бюджета, или "Откъде точно да вземем". Отговорът е: ще опипаме на различни места и откъдето най-малко се разреват, тях ще ударим. Антикризисни са мерките, които стимулират икономиката, в момента на криза по целия свят се наливат пари в бизнеса и в населението, само в България потокът е с обратна посока.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко народа.Данък лукс е променен за коли над 70000лв и недвижимо имущество 300000лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо се бях отказал да си купувам Скайлайн и турбо за Сивика... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антикризисни са мерките, които стимулират икономиката, в момента на криза по целия свят се наливат пари в бизнеса и в населението, само в България потокът е с обратна посока.

Абсолютно вярно.Да погледнем лихвите 9.5%ипотечен кредит и 12 до 18% потребителски и кредитни карти.Иде ми да псувам, ама.........Монопол, по-точно картел!Основен лихвен процент 0.59!Това е за съжаление, разликата в устата на лакомите банки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото казаха по новините преди малко-за коли над 70000 лева само.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка бизнеса и оправните хора опират пешкира... :huh: Бахти сбърканата тъпа държава!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

70000лв когато е купувана преди 20 години? или кога?? моментната и стойност по швайзето??Ехх и сега какво трябва да си строя къщата на релси..Ахх и да не забравят да върнат за 3 години надвзетия акциз моля...

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тази сутрин по радиото казаха 70 000 лв. по данъчна оценка. За имотите е пак по данъчната ... те обикновено са малко по-занижени от пазарните. Това вече наистина прилича на свестен данък, доволен съм.

Редактирано от victor_xtz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин по радиото казаха 70 000 лв. по данъчна оценка. За имотите е пак по данъчната ... те обикновено са малко по-занижени от пазарните. Това вече наистина прилича на свестен данък, доволен съм.

Данъчните оценки на имотите са занижени само по селата, иначе след падането на пазарните цени много от имотите имат по-висока данъчна оценка от цената, на която биха се продали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам от къде имаш информацията, но в момента се занимавам с покупката на имот в южните квартали на София и данъчната е по-ниска от реалната пазарна цена. Не мога да твърдя нищо за останалите имоти, но си вадя изводи. За автомобилите не знам как стои ситуацията, но не вярвам много хора от форума да ги грее с този висок праг от 70 000 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уточнят моля парите от акциза и парите от надвзетия акциз какво правим. И могат ли със стара дата да прилагат закона? Ако да да дойдат да им продам вдномилионния си апартамент щото данак със задна дата не плащам.Вече апартаментите от 300 000 ще ги купуваме стая по стая ли? За да избегнем данъка :cool:нямам апартамент от 300 000имам 5 стаи по 60квадрата закупени независимо една от друга :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sando, не става така както си ги въобразяваш.Напълно вярно е всичко което казахте.И за банките и за антикризисните мерки и тн.Истината е много проста.Никой не иска да ни помогне.Не си спомням кой министър каза, че правителството нямало влияние върху лихвите на банките-ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ, разбира се, че правителството има влияние върху политиката на банките.Главния проблем е друг, а именно, че нямаме средна класа.Това движи една държава напред и нагоре...средната класа.+ Това е важно да подчертаем, че тук се взима колкото от богатия толкова и от бедния.Даже от бедния повече.В цял свят е обратното.На богатите се взима безумно голям процент данък печалба.Говорим за над 50%.Тук ако вземем 50% от парите на Черепа и Ахмед Доган ще цъфнем, вържем и ще се родим :cool:.Ма кво да праишшшшш лековерна, глупава и късопаметна нация :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз сам потресен от тас некадарната даржава вече,да ги взривиш всичките малко им е , аз сам сагласен тези пари да ги взимат, НО на среща какво получава българския шофръор разбиване на бъбречни камъни "поне във Варна непомня да е било по различно", то затова българите нямаме проблеми с тази болест, за 160 коня да ми говорят двоен данак, то това е смехория,над 200 250 коня по сам сагласен и то за кола примерно след 2000ната 2005та, хората нямат хляб да ядат дет са вика, бензина пак го надули колкото в други даржавите, качеството на горивото 0ла пинизи на колонките 100% Европейски заплати много далеч от истината...на всичките лайнари в парламента заслужават да им имвземат имотите, ето са купувани с наши пари, и икономиката с такъв тласак ще тръгне, че ще надминем и Япония, няма такива крадци просто в тас жалка даржава !!! Извинявам се за острия тон, но несе здаржах.

Редактирано от PazzO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Иванов това дето го говориш на изуст ли ди говориш?Това 50% данък е нещо кат половин национализация ли? :)значи печелиш 150 000лвна перво четене ти взимат 75 000лв данък печалба...Купуваш си 60 000лв кола + 12 000лв ддс на същата+ 6 000лв ако е с мито + данък лукс 7 920лв ...В крайна сметка колко пари е изкарал така наречения богаташ???49 000лв ??? Ако не са купили колата преди нова година когато акциза им е бил над 12000лвДемек 1/3 !!! С удоволстви ще си ги крият!

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) залагам си сивика,че нито един от наще политици не знае стихотворението ''АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ'' ако го знаеха нямаше народа да си напуска държавата от моя страна без коментар !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и някрая само да попитам....Тоя данък лук е на ще е на коли над 150 коня или както пише в заглавието 163кс...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иванов това дето го говориш на изуст ли ди говориш?Това 50% данък е нещо кат половин национализация ли? :)значи печелиш 150 000лвна перво четене ти взимат 75 000лв данък печалба...Купуваш си 60 000лв кола + 12 000лв ддс на същата+ 6 000лв ако е с мито + данък лукс 7 920лв ...В крайна сметка колко пари е изкарал така наречения богаташ???49 000лв ??? Ако не са купили колата преди нова година когато акциза им е бил над 12000лвДемек 1/3 !!! С удоволстви ще си ги крият!

Брат, позаинтересувай се как е навън с данъка печалба и тогава пак ми отговори.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересувал съм се.Примерно в сащ е към 20-30% бът... Ддс 5-8%кипър около 11 мисля че беше.Как и да е това 50% къде е???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където мога да говоря конкретно с цифра е Испания.Данък печалба започва от 35% като расте в зависимост от печалбата.В Германия мисля, че е подобно.Един вид в даден момент се обезмисля забогатяването с оглед на това, че данъка ти става все по-голям.Има колеги, които живеят в чужбина и могат да кажат как е конкретно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иванов това дето го говориш на изуст ли ди говориш?Това 50% данък е нещо кат половин национализация ли? :)значи печелиш 150 000лвна перво четене ти взимат 75 000лв данък печалба...Купуваш си 60 000лв кола + 12 000лв ддс на същата+ 6 000лв ако е с мито + данък лукс 7 920лв ...В крайна сметка колко пари е изкарал така наречения богаташ???49 000лв ??? Ако не са купили колата преди нова година когато акциза им е бил над 12000лвДемек 1/3 !!! С удоволстви ще си ги крият!

Колега, има лесно. Купуваш си кола за 10 000 - 20 000 и няма да имаш данък лукс, и ще ти останат повечко парички. Кое му е лошото на тоя данък? Че ще удари само богатите ли (не че съм за данъка, но е крайно време така наречените "богаташи" да почнат да кихат повече от колкото простолюдието)? Надявам се поне след тея пари събраните да има нещо на среща. Може би, ще си остана с надеждата, но както хората са казили " Надеждата умира последна!" ПС: Не ми приемай поста като заяждане или нещо от сорта! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой плаща повече данък бе колега?Този който плаща данък и ддс на 100 000лвили този на 10 000лв???Кажи чесно кой плаща повече?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Плащат все по 20%...

Редактирано от uBaHoB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...