Jump to content
victor_xtz

Данък лукс за автомобили над 163 к. с.

Recommended Posts

Е да де... Само дето единия плаща 1000% ( 10 ПЪТИ!!) повече!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешно ти е мисленето, но щом така си решил :)п.п.Не ми обеснявай ся, че наистина плаща 10 пъти повече.Знам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ти кажи 10% от 100 000лв и 10% от 10 000лв колко е?10 Пъти!!Същото е с ддс-то20% от 100 000лв и 20% от 10 000лвпак е 10пъти ддстоили те богатите не си харчат парите??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толко е брат ;) споко.Ти просто не ми разбираш мисълта още от първия момент.п.п.Излизам от нас и няма да мога да ти отговарям повече :)Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те.Презумция за виновност "п.п.Не ми обеснявай ся, че наистина плаща 10 пъти повече.Знам"Но не, ти искаш да стане държавата като братя галеви..Все едно да ти се натресе галев и да ти каже от днес (пък и не само от днес) ти ставам съдружник с дялово участие 30-50% Когато има пари плащаш, като закъсаш, не ме търси. А и от днеска до фалита ти съм в 100%това платена отпуска :) де мек ме викай само на заплата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sando не е така братле, не си прав.До колкото разбирам ти защитаваш ревностно плоския данък.Това за Галеви ще се направя, че не съм го чул, защото ти въобще не знаеш аз какво искам.Когато имаш пари плащаш, когато закъсаш не ме търси....ми точно така.Така е по белия свят, това е начин да се стимулира бизнеса и държавата да работи.Когато фирмата ти работи добре плаща повече за сметка на моментите, когато си на дъното и държавата те улеснява максимано, като ти иска възможно най-малко пари.И запомни едно нещо много важно:И най-силната е фирмата е по-слаба от най-слабата държава ;), иначе казано може само да си пишем с тебе във форума, а комунягите и ДС да си правят квот си искат :P;):) п.п.Единственото нещо по-силно от държавната машина това е народната машина ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе и аз ще се направя че не съм те чул с това как държавата ти помага като не ти иска да плащаш когато нямаш пари. Благодаря...това е ОГРОМНА помощ за пиявица която иначе само смуче.Чай и аз да кажа нещо...п.п.Не ми обеснявай ся, че наистина плащат всички данъци по малко заможните и как винаги гледат да купуват с ДДС а не да питат може ли без ДДС :)И да, плосък данък 10% е много добро нещо.Пример: Ирландия

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо е страхотно :) :) :);) ;) :P за да може богатите да останат още по-богати...за нищо друго, даже и за хазната не е добре

Редактирано от uBaHoB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Келтски_тигър

http://bg.wikipedia.org/wiki/Келтски_тигър

 

 

Много икономисти отдават заслугите за ирландския растеж на ниското корпоративно данъчно облагане (10 до 12,5% в края на 1990-те).

 

Вярно имало и 50% баси ??? Нещо като невидим партнер.

Публикувано изображение

 

Последици [редактиране]

В периода на Келтския тигър Ирландия се трансформира от една от най-бедните страни в Западна Европа в една от най-благоденстващите. След поредица правителства, водени от слаби и често корумпирани политици като Чарлс Хоги, страната бързо се превръща в една от най-богатите в Европа.

 

Икономически последици [редактиране]

Разполагаемият доход достига рекордни нива, довеждайки до огромно повишение на потребителските разходи. Скъпите коли се превръщат в обичайна гледка в градовете из цялата страна.

Безработицата спада от 18% в края на 1980-те до 4,9% в края на бума, а средните заплати в промишлеността достигат едно от най-високите нива в Европа.

Инфлацията достига 5% годишно, повишавайки цените в Ирландия до нивата в Северна Европа. Най-силно засегнати са потребителските стоки, като цените в супермаркетите в Република Ирландия понякога достигат два пъти тези в Северна Ирландия.

Публичният дълг е драматично редуциран. В края на 2001 той е около 34% от БВП, един от най-ниските в Европа, което позволява удвояването на публичните разходи без значимо повишение на данъците.

Големи инвестиции в модернизацията на инфраструктурата и градската среда

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе някой май не е запознат с концепцията за "процент". сложна история, големи мозъци има тука.интересно ми е сега като си плащам осигуровките, какъв х*й да чакам при болничен от грип, на 3тия ден? това ако минат новите мерки (59+1) на хахото Дянков. айде сега някой да ми каже нещо за ползата от високите данъци и изрядните платци?кого ще издържам в този случай, крадците горе или някой пенсионер... никой не знае къде отиват парите.

Редактирано от gin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Колеги помислете малко дали въобще трябва да има данък МПС,след като има ВИНЕТКИ.ТРЯБВА ДА СЕ МАХНАТ ДАНЪЦИТЕ-защото плащаме винетки а караме по повърхност близка до тази на луната!Сега кадето живея плащам само пътна такса,която когато си пожелая я връщам и си взимам остатъка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Колеги помислете малко дали въобще трябва да има данък МПС,след като има ВИНЕТКИ.ТРЯБВА ДА СЕ МАХНАТ ДАНЪЦИТЕ-защото плащаме винетки а караме по повърхност близка до тази на луната!Сега кадето живея плащам само пътна такса,която когато си пожелая я връщам и си взимам остатъка.

Абсолютно съм съгласен с теб.п.п. Кажи обаче колко плащаш? По мои изчисления около 450 паунда на година за трите ти хонди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...