Jump to content
bau.bg

НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ, ЗА ДА ИМАМЕ БЕЗОПАСНИ И СИГУРНИ ПЪТИЩА..

Recommended Posts

Колеги,

 

"Български автомобилен съюз"

"Младежка интернет медия"

"Гражданска инициатива срещу дупките в София"

 

организират Национален протест пред Парламента на дата 22.03.2010 г. от 12 до 14 часа под надслов

 

“Дупките цъфнаха....Пролетта дойде"

 

Ще се радваме да се присъедините и да подкрепите инициативата за да можем заедно да сложим началото на края

на анархията по българските пътища. Гражданското общество на България започва да се събужда от летаргията

обзела го през последните 20 години. Много участници в движението - шофьори и пешеходци пострадаха от състоянието

на пътищата и от нехайното отношение на управляващите пътищата структури.

Време е да поемем пълен граждански контрол върху средствата, качеството на влаганите материали и качеството на изпълнение.

Ние вече не искаме да ни лъжат, 20 години стигат.....

 

Очакваме ви и разчитаме на вашата подкрепа.

 

http://www.bau.bg

 

http://www.facebook.com/video/video.php?v=...7593&ref=mf

 

 

Призива присъства в още 15 автофорума, присъединете се и вие

Редактирано от bau.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаква конкретна организация има ли? тоест маршрут, това онова? или просто цъфваме там и пушим кафе и псуваме?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммммммммммм, не забраниха ли протестите пред парламента???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам, ама аз мисля да се разходя да видя... ако се съберат достатъчно коли ще е забавно, пък било то и незаконно.Просто не знам как някой иска законност при тази свинщина в страната и по улиците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там съм... законно или не. Ако е незаконно, като мина ще видя служители на реда с палки и ще подмина. А ако е законно - оставам! Аз съм песимист обаче за всички такива организации. Предните протести, които правехме си бяха подбудени от явното незаконно покачване на бензина, всички колеги викаха и хранеха във форума ама после никой не дойде да ни подкрепи като правихме шествието!!! Само се говори в тоя нашия форум. Дано поне този път се види и в темата инициативността и самосъзнанието ни като клуб и българи!Аз съм там, защото знам, че не искам да гледам дупките а красотата на България, когато шофирам!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефче, много си прав, но забелязвам, че и на красотата са и намерили цаката вече. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние от провинцията ряпа да ядем ;):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммммммммммм, не забраниха ли протестите пред парламента???

До 20 метра. Площадът е голям, ще остане място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ, ЗА ДА ИМАМЕ БЕЗОПАСНИ И СИГУРНИ ПЪТИЩА..Мисля,че НАЦИОНАЛЕН е написано правилно!!!Аз приветствам инициативата с 2 ръце!Писна ми да плащам за нещо,което не съществува ;) !Визирам данъците и европейските ни пътища ;) Длъжни сме да подкрепим инициативата,поне като автомобилисти!Мися, че с коли няма да ни допуснат,но като данъкоплатци сме длъжни да покажем,че ни писна да си трошим таратайките по този лунен пейзаж ;):rolleyes: Прелагам,въпреки кризата и немотията ;) да се организираме от различните градове,поне да присъстваме ;) това поне ще покаже,че не сме безралични!!!;):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки, който не дойде на този протест няма моралното право да се оплаква като му се скъса джантата, излезне му балон на гумата, изкърти си новите KONI-та, размаже си картера и тттъъъъй нататък. Поне вече не се пише излишно, което е много радостно. От друга страна... се вижда защо сме на това дередже - тъпите гърчоля протестират за 1ст. покачване в цена на нещо, или за най-малкия проблем. Ние плащаме винетки и данъци, след това купуваме гуми, тампони и кво ли още не, ама знаем само да говорим и като дойде време за действие... нъцки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано на предстоящия протест протестиращите да не са по-малко от журналистите и полицаите, както беше на предишния...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се много ама според мен би трябвало там да присъстват не само хора от форумите а да се популизира и по радиото и телевизията за да може и останалите хора да дойдат и да им се счупят главите на тези долни мизерни измамници и крадци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не е казал, че трябва да присъстват само хора от клубове на протеста!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там съм:hondarulez:!;)!:D!!!Писнаха ми тези кратери и найстина е крайно време да направим несто по този вапрос... :D;):thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бее, що да са ти писнали. Та нали ако ги затворят изобщо всички, ще започнеш да заспиваш по волана! Да не говорим, че се губят рефлексите при въртене на геврека, трицепса спада, защото вече не е нужно да правиш рали маневри. Между другото ако имахме по-добри спонсори в рали спорта, щяхме да мачкаме всякакви Италианци, Французи и т.н.... просто сме свикнали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://dariknews.bg/print_article.php?article_id=497630

 

Като стана дума за контрол, да поговорим и за това, че в отворено писмо до медиите днес от Българския автомобилен съюз и Сдружение "Младежка интернет медия" изразяват съмнение, че това е акция за... (не се разбира - бел. ред.) гражданското общество. Заради това те призовават за спиране на ремонтите и свикват на 22 март протест с искане за граждански контрол върху изразходването на средствата за ремонта на улиците. Как ще отговорите на това искане, г-жо Фандъкова?

 

Аз ще бъда много, ще бъда много доволна, ако всички граждански организации, легитимни граждански организации, които имат интерес да участват в тази дейност, се обърнат към нас, аз ги каня наистина. И неотдавна имаше един протест, който беше твърде ограничен като представителство, но тогава също отправихме такава покана, и ще се радвам, ако представители на тези организации участват, аз всъщност ще ги поканя да участват при приемането на работата. Това за мен е още по-голяма гаранция за по-добро качество. И ако ми позволите, ще дам и един конкретен пример със зимното почистване, да кажа, че неколкократно подчертавах ролята на контрола и благодарение на възможностите, които се даваха в сключените договори с новите фирми през този сезон, и благодарение на контрола, който се осъществи, искам да ви информирам, че тази година сме платили по-малко средства за зимно почистване, отколкото в миналия сезон, когато все още беше старият концесионер с едни твърде неизгодни договори, непозволяващи добър контрол. Сами разбирате, че миналия сезон нямаше такава тежка зима, както сега, а с милион и половина почти средства по-малко сме платили през тази година. Затова говоря, че е изключително важно все пак да се плаща само за реално и качествено извършена дейност и ще съм благодарна на представителите на гражданското общество, които се включат в тази дейност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо се прибирам от запой, но свърших поне нещо полезно - казах на таксиметровия шофьор да дойде, а той каза, че ще дойде и ще покани други себеподобни :D Айде, до скоро!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеВчера /20.03/ се срещнах с хората, които организират протестаТе помолиха за наща помощ и подкрепа /както и другите клубове/Протеста е национален: * София - 12 часа пред парламента * Велико Търново - 18 часа пред Общината * Сливен - 12.00 ч. пред Общината * Плевен - 22 март 12 ч. пред Общината * Варна 2 етапа: 1 етап: Начало 16:30 от паркинга на МЕТРО Варна с автопоход по определен маршрут. 2 етап: Начало 18:00 пред Общината * Търговище - 22 март 16:30 шествие от Паркинг "Банята" * Бургас - пред общината в 12ч на 22.03 * Русе – 12 часа пред общинатаМоля, всеко който смята да участва да се запише в темата /и за кой град/ за да можем да знаем горе долу колко човека ще дойдатповече информация можете да намерите на http://dupka.net/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже протеста е утреще ви помоля наистина да се запише всеки който смята да отиде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 -утре, 12ч., пред Парламента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1, но като гледам явно шофьорите на хонди не ги вълнува много състоянието на пътищата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+2 София

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз идвам! А трябва ли да съм с колата?

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Варна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Участвам винаги! Усилията, които трябва да се направят за едно такова присъствие не са много на фона на желаното...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз идвам! А трябва ли да съм с колата?

не

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Супер :lol: Амии тогава пишете още един съфорумник, който не може сам да се впише, затова аз казвам за него.След протеста да не съм чул оправдания от сорта на "Ама аз бях на работа, нямаше как да излезна..." Аз си отмених бизнес среща, а братовчед ми изпуска изключително важен семинар!!! Затова всякакви оправдания са несериозни, и никакво оплакване да не съм видял. Шибана, грозна българска работа!

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

жалко, че не мога да присъствам :lol: в пловдив дори и да има събиране, пак не мога да отървя службата! дано се съберат хора, дано се получи нещо! само да се похваля, че вчера счупих 2 джанти и пръснах 2 гуми на една дупка с 2 метра ширина и 50 санта дълбочина на средата на един булевард :)

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Пловдив никъде не прочетох да се събират протестиращи! Поради тази причина изразявам моето недоволство тук! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях сам.. сам самичък от целия клуб, като познавам колеги, които се оплакват от безработица. Срам ме беше да стоя там и да викам сам, с какъв гръб? Петстотин пъти ме питаха аз ли съм представителя на Хонда Фен Клуб и аз .... ми не, аз съм само нещо като член. Сега, понеже оправданията са предимно, че е делничен ден и всички са на работа /а почивка се взима много лесно, ако става дума за кръчма/, следващия протест е на 10 Април. Това е СЪБОТА. Тоест, на теория, няма оправдания и БИ трябвало всички мрънкалници да дойдат на паметника левски и да викат за промяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се случи в Бургас! Нормален делничен ден. Влязох в общината, попитах...отговориха - "да, знаем всички за протеста.." ...та много си ги къткаме пътищата тука, не щем да ни ги "развалят" :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление аз закъснях поради кофти проблеми в работата но минах в 1:30 и нямаше никой ... за 10ти април мисля че можем да се организираме доста по добре за неналичието на хора - го отдавам на много малкото време ... от неделя до понеделник .. някък е малко времето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 13:30 бяхме пред общината да пускаме исканията си. А иначе темата е създадена на 15 Март... което прави точно седмица да се съберат хора :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 13:30 бяхме пред общината да пускаме исканията си. А иначе темата е създадена на 15 Март... което прави точно седмица да се съберат хора :lol:

за мен проблемите бяха следните- работен ден- липса на информация - много късна среща на организаторите с клубовете но мисля че за 10 ти нещата ще са по друг начини за мен най-важното е да се опитаме да помогнем с каквото можем на даржаватазащото ние сме държавата :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работния ден НЕ може да бъде съществена причина. Сега всички ще скочат на защо да не е? Ами защото гърците, това е последен пример, затвориха магазини, офиси, и зарязаха всичко за да тръгнат да подпрепят протестите!Ние не сме гърци ще кажете, ние сме работлива нация :lol:Ами тогава как днес във Варна се събраха 66 автомобила? Какво трябва да е тяхното оправдание - ами нямат, просто те са с по-силно самосъзнание. И знаете ли какви бяха колите, драги колеги-фенове - ГОЛФОВЕ. Може да са всякакви, но са задружни и знаят какво искат и знаят как да го постигнат!!! Има безработица, всеки реве - ама си седи у тях и люпи семки и гледа какво ще направят другите по телевизията, защото видиш ли, от него нищо не зависи!?Иначе липса на информация имаше - и това беше за масите, не за клубовете. За всички останали, които не са знаели кога и защо е този протест. За това съм съгласен, но иначе темата си я имаше в нашия форум една седмица. И колко човека писаха в нея? Какво беше същественото написано? Кой каза, че ще дойде? Да не говорим, че се вписваха някакви "цифри" +1, +2, У-А... и кво? Седя аз там сам и зяпам... крива работа, неразбрана... Няма как да се оправим ако не го направим ние. И за да ви докажа, че съм прав - някой да ми даде определение за парламентарна република, за формата на управление на нашата държава? Кой според закона трябва да държи властта? А в конституцията какво пише? Ми май ние бе хора, май ние трябва да определяме какво се случва. И как ще стане това, като сме избрали някакви 200 дебели прасета да ни казват какво да правим и как да си караме колите. Еми няма да стане.Както и да е, айде, че се ядосвам. Самоче да не се сърди някой после като го нахраня в темата му "Отново високи цени на бензина!" или "Скъсах джанта и гума, разбих си тампоните, разпрах си картера"...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Подкрепям горните изречения с две ръце, но това едва ли е от някаква полза.. Трябва да се пробва. Не може вечно да разчитаме на "другите", че ще я свършат някаква вместо нас, докато имаме, или вече сме си намерили солидни оправдание да не присъстваме. А кои ли са тези другите - май пак ние :lol: Не се тръби обаче много за този протест, и едва ли е случайно (не ми се коментира) То и само по автофоруми да е разпространено, пак е показателно, че все пак доста народ предпочита да не се занимава... По-лесно е да не се вярва все пак..Да видим активността на 10-ти Април..

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И във Варна беше слабичко поне според мен, макар че казаха че тук е било най-силно, за мен поне не беше кой знае колко срелищно, колоната се разкъса по светофарите, макар и да имаше опити за спиране на движението не се получиха, примерно аз бях в 18:00 на общината, докато намеря място за паркиране, то стана "100" часа....Надявам се да има още и някой друг протест и тогава всичко да е организирано както трябва.пс: krasen-e да го махаш тоя гоуф чак по телевизията те дадаха.пс2: sa8o искам и аз такъв сенник...Поздрави на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз не можах да изляза от работа - ръководството заяви, че протестът и придвижването до него ще отнеме твърде много време и не позволи. По обясними причини в тая криза всеки гледа да пази работата ;) На 10-ти април ще дойда с най-голямо удоволствие, но кой от управляващите / общинарите ще бъде там, за да види за какво става въпрос? На кого ще се предадат исканията тогава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...