Jump to content
georgivanov1

Кой,какво колекционира

Recommended Posts

Здравейте колеги,дайте да видим кой,какво колекционира.

Ето аз например колекционитам с предтекст ,че колекцията е на сина ми,но аз се радвам повече от него като му купя някоя някоя кола дето я нямаме.Вече е доста трудно да се намери нещо не повтарящо от филма КОЛИТЕ

 

Публикувано изображение

 

Хайде показвайте вашите мании :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колекционирам ,готини неща за колата си-колектор,интейк,окачване ,джанти ,такива дреболии! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега и аз мислих да пусна такава тема,ама ти ме изпревари. И аз имам хоби свързано с колите и всичко свързано с втората световна война, тези дни смятам да направя снимки и да покажа моите колекции.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ден за статистики.Пощенски марки ,ама няма как да ги снимам всичките .И акорди :angry: както е тръгнало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ех тея статистики тц тц.. ама пишем.Колекционирах е точната дума при мен :P Имах богата колекция от старинни монети, при това имаше и запазени - от онези с по-високата колекционерска стойност. Яд, яд, яд, че не са у мен вече, но такива грешки са непоправими, и няма за какво да го мисля.. Имам обаче страхотен класьор с пощенски марки :angry: със всякакви жанрове... Доста безгрижно настроение ме обзема от такива теми, в иначе автомобилно насочен форум :lol::D:D

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз също се записвам при филателистите, безброй марки, събирани в едни поотминали времена, сега е по-трудно. :angry:п.п. Сега колекционирам основно приятни емоции с хондите :lol:

Редактирано от BLEIN MONO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм от пощенската група :lol: .4 класъора и над 1000бр.над 100серии като имам една с картини над 30бр.Май ги продавам или заменям за едни хубави елипси :lol: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За пощенските марки та дори и за други колекции не важи само бройката а качеството и уникалноста на марката в случая.Ето една малка част с различни жанрове от мен.

H22_turbo_Vtec За нищо на света не бих си сменил пощенските марки които съм събирал с толко желание,мерак и ентусиазъм.Камоли за едни елипси.

Покажи нещо от твоите !

Аз съм решил да ги подаря на един близък и много запален човек като придобивка към неговите!

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колекционирам стендови модели. Основно в мащаб 1/72, Втора световна - авиация и бронетехника. Преди всичко немска и японска. Напоследък и модели от сагата Star Wars на японската фирма Fine Molds.

 

Засега огромната част от колекцията стоят по кутиите несглобени, поради липса на време. Сглобените съм ги показвал по форуми и изложби.

 

Ето част от несглобените:

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колекционирам умалени модели на автомобили в мащаб 1:43 и 1:64... ето тук редовно пускам всичко ново, което си купувам :)http://diecastcarsbg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=4679http://diecastcarsbg.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=5928

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колекцията ти от модели 1:43 е страхотна, също както и снимките и текстовете в описанието на всеки от моделите. Аз също споделям страстта към макетчетата на класически спортни и състезателни автомобили и затова искрено се възхищавам от това, което си постигнал!Респект! И успех занапред!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето аз например колекционитам с предтекст ,че колекцията е на сина ми,но аз се радвам повече от него като му купя някоя някоя кола дето я нямаме.Вече е доста трудно да се намери нещо не повтарящо от филма КОЛИТЕ

хахах това все едно съм го писал аз :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ ПЪК часовници SEIKO,плеари PIONEER и оръжие

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колекцията ти от модели 1:43 е страхотна, също както и снимките и текстовете в описанието на всеки от моделите. Аз също споделям страстта към макетчетата на класически спортни и състезателни автомобили и затова искрено се възхищавам от това, което си постигнал!Респект! И успех занапред!

Благодаря, колега! Много трогателни думи... ако го беше казал някой мой близък, едва ли щях да се трогна толкова, колкото от непознат, защото определено изразяваш мнение на непристрастен! Благодаря още веднъж... надявам се занапред да мушна повечко Хондички именно в колекцията си в мащаб 1:43, защото го събирам отскоро, но определено ми стана много любим! :P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПАРФЮМИ:lol:Но не смея да пусна снимки на колекцията си... :) Няма тематичен. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си колекционирам така небезисвестното и много скъпо "колекциониране на бъркалки от кафе" (само от офиса)

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също се присъединявам към порасналите деца с количките. Имам 53 модела в малкия мащаб 1:53, 4 Хонди в 1:32, 4 камиона в различен мащаб (за фон на витрината) и още няколко колички от шоколадовите яйца. Въпреки, че доста се напълни пазара в сравнение с детството ми, допълвам колекцията си само с модели на Хонда ;) п.п. все още не ми стигат уменията да качвам снимки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз колекционирам питбули. много фешън хоби ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам цялата колекция на ферари от миналата година и тези камиончета дето ги бяха пуснали по коледа от кока-кола !!! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ето ги и новите попълнения

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,дайте да видим кой,какво колекционира.

...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз пък колекционирам wallpaper-и ,но само най-доброто качество и не по-малки от монитора ми специално подбрани ,хах! (1920х1200) Това сигурно не се брои за колекционерство ,но все пак аз така си го чувствам. ;)Надявам се да събера пари ,някой ден, за един хубав апарат и сам да си правя пейпърите.

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим, че колекционирам счупени турбо компресори :) Имам една солидна колекция и от захарчета за кафе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
eDaniel, много яка колекция извади! Двете мъничета и аз ги имам :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята колекционерска страст е тясно свързана със Закона за движение по пътищата.По точно прилагането му от органите на КАТ "Варна".Колекционирам наказателни постановления - фишове и актове за превишена скорост, издадени на мое име :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eDaniel, много яка колекция извади! Двете мъничета и аз ги имам :);)

Радвам се, че ти харесват! Много ме блазни Хонда-съкровището в EBAY само дето не съм сигурен дали ключа ще става за вратата у нас след като си поръчам 10 сантиметрова Хонда за 100 лв ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз като всички вас събирам парички. Понякога обаче се случва да изпадне и чужда валута. :) Отдавна не ми е страст и даже я бях забравил тази мания, но добре че е тая тема да изтупам прахта и да я споделя колекцията с вас :lol: Събрал съм от над 100 държави. Книжните са от Хондурас, Белиз, Тринидат и Тобаго, Мексико. А от стотинките има и доста по-екзотични.Общо взето това е :)Публикувано изображение

Редактирано от Трънчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам над 150 модела малки колички ,но при една катастрофа преди 6-7 години // бях си взел колекцията да я покажа на брадчед ми // повечето се загубиха :)Колекцията включва :Хеликоптери количкикамиони караваниремаркенца линейки пожарни пътни помощи и всякакви разновидности :) Ще потърся снимки в стария комп да видя да я покажа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eDaniel, много яка колекция извади! Двете мъничета и аз ги имам :hondarulez::lol:

Радвам се, че ти харесват! Много ме блазни Хонда-съкровището в EBAY само дето не съм сигурен дали ключа ще става за вратата у нас след като си поръчам 10 сантиметрова Хонда за 100 лв :guns:

 

Аз да чукам на дърво до момента нямам проблеми с това и си пазарувам без ограничения :P На първите четири снимки са в мащаб 1:43 - в момента от тях чакам да пристигне и бял CR-X втора генерация. На последната снимка са 1:64 - тях си ги събирам по цветове, защото са евтинки :P

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аааа ... Devil, ти си направо Demon човече! :worthy:

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз па съм сабрал над 100 оргитални СД-та с рок,хард,хеви и тн.също и 40-50 ножа,щика,мачете,както и малко огнестрелни антики...................... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А аз колекционирам ЦРХ,мащаб 1:1... :lol:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от KATANA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че MAD DOG-a води в класацията... Мен ме е малко срам да си кажа, че май колекционирам плюшени мечки :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колекционирам запалки Zippo. Но засега колекцията ми е малко бедна. Имам 10 различни модела закупени от щатите с кутийки са и сертификат и Waranty. Много ми харесва металният звук от Crome-polish-ите които нямат никакви орнаменти и са изчистени. Ще кача снимки като имам време :dry:

 

Събирам и актуални чуждестранни монети - шилинги, центове, мексукански и перуански монетки, бразилски центоваси, корейски монетки, пенсове от UK.

Предварително се извинявам за качеството на снимките

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

В щатите продават и в Евро !!! :dry:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колекционирах кутии от цигари, имам 2 шкафа с такива, но нещо манията ми отмина. Сега се писъединявам към хората които събират пари - сегашни хартиени и ститинкови от всички възможни държави, както и старинни (римски, тракииски, византииски). Колекциите са ми на Козлодуй и за това не мога да ги снимам сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето част от колекцията ми

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ако някой има такива хартиики и стотинки и ги смята за излишни да сфирка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз събирам билети от рок концерти. Ламинирам ги за да се запазят по-дълго време :book: . Също така събирам и сд-та на любимите групи :D (само оригинални дискове разбирасе).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

автомобили хонда и мазда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

макети на млки мотори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

събота като си отида на село ще снимам и ще кача да видите колекциите са от бураго после събирах макети после роботи ииии такаааа нататък :lol: :lol: :lol: сега събирам камиончетата на кока кола :huh::blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...