Jump to content
vanko ABF

Некоректен купувач - Weezer

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да споделя за този некоректен колега :) weezer :P Бяхме се разбрали да му пратя два подкалника от Сивик 5г за 35 лв ;) След като бях пратил подкалниците митаха 4-5 дни и от Еконт ми казаха че стоката не е освободена :o Обадих мусе и той каза че от Еконт неса го осведомили и се разбрахме че същия ден щеги вземе :lol: След което пак изчаках 4-5 дни и стоката още не беше взета от него :( Отново му звъннах и той ми каза че е отишъл до Еконт но там саму изкали 30 лв за престой на стокатаи дефакто подкалниците 35 лв + 10-тина транспорт + 30 престой =75 лв което си е доста повече :lol: И се разбрахме аз да звънна на Еконт и да проверя няма ли вариант даси вземе стоката без да плаща престой :huh: Когато се обадих в Еконт Добрич лично разговарях с управителя и от него разбрах че колегата "weezer"въобще не е ходил до офиса им и че имал още една пратка която не си е взели че ако отиде даси е вземе няма да плати никакви 30 лв за престой ;) Вече разбрах че този "нещастник" нещо ме занасе и като се опитах дасе свържа с него по телефона вече неми вдигаше :P:P;) Лошото е че за 35 лв подкалници сега трябва да платя и обратен транспорт общо около 20 лвПисах това не заради парите а зада внимават и другитеНяма нужда от такива колеги във форума ;) Ако някой иска подкалници за 5 ген. ще има промоцияПоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой колега от добрич си ги хареса може само с едно нареждане от твоя страна да променят получателя и готово. Няма да има проблеми и мен така ме наигра преди време един колега. Само където при мен нещата бяха за комплект джанти за 600лв + транспорт около 60 мисля.

Редактирано от Founder

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехее значи не само аз горях :P .С тия пратки по еконт ама не са те виновни.П.п за статистиката 24 лева.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина има някой мераклия от Добрич ще попълня една декларацияи дори аз ще поема транспорта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже съм нов във форума и повече чета из постовете, май не съм забелязал да има тема "Некоректни потребители" във доста форуми го има именно заради такива случки, а и заради измами със пратки. Например купувам табло за кола, а човека ми е пратил старо CD за комп

Редактирано от CB 650 SC NightHawk '83

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно заради това писах в заглавието ако трябва дасе преместизащото и аз не намерих такава тема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами все още няма такава тема. Много кофти са те изгърбили. Дано потрябват подкалниците на някой друг от този град.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не случаино има една отметка ако сте забелязали, която според мен е задължителна, когато искате да ви изпратят нещо по еконт и не познавате продавача.Аз лично му пиша да е отметнато разрешение за проверка на стоката при получаване.Така поне няма да получите и платите нешто което не сте поръчали или не съответства на договорката.Това че ,колегата е поръчал нешто а после се е отметнал е супер некоректно от негова страна и си заслужава вместването в графа НЕкоректен купувач. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман от некоректни.Направете им една тема и им сложете снимката телефона и адреса да висят там, че да се знаят тея тъпанари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че и модове могат да му "намекнат", че дължи някакво обяснение. Тва не е циганският пазар, ебаси - преметнеш някого и да си обереш крушите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже е прието в повечето случаи продавача да е кривия,за много колеги/клиенти съм си премълчавал че са ебалници нещастни.Много невзети пратки без обяснения,или подменена стока :) и върната.Поне 7-8 пратки за малка стойност до 20 лв,които не си ги вземам обратно за да не плащам магазия и куриерска услуга в двете посоки.Изобщо интернет търговията е странна и за двете страни продавач/купувач.:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намекнах му на колегата да пише тук и да се разбере за какво иде реч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намекнах му на колегата да пише тук и да се разбере за какво иде реч.

Здравейте, първо не смятам че съм виновен или трябва да се защитавам но все пак е нужно да обясня. От доста хора съм пазарил не пазя имената им във входящата поща но до колкото помня единият е AMD от който купих регулатор за бензина + спортно гърне, имаше едно момче което ми продаде чисто нова броня за 5 ген хеч, купил съм стопове от форума, от bktuning съм пазарил на стойност поне 800 лв и още други неща дребни от форума. В този случай за пръв път пуснах обява за подкалници момчето ми писа разбрахме се да ми ги прати, но проблема беше че му писах на лични а той отговаряше с дни закъснение и след като ги е пратил аз даже и нз че ги е пратил. Понеже не се задържам много в нас поисках да ги прати до поискване /винаги са ми ги пращали така и като доидат нещата ми звънят/, но този път той ми зжънна след една седмица и каза колега пратих ти подкалниците ама не сам си получил парите, а моят отговор беше че не са ми се обадили да ми кажат че нещо е пристило за мен. Понеже имах задачи за вършене денят си мина а на следващата сутрин ми се обадиха от еконт и ми казаха че имам пратка при тях а моят въпрос беше кога е дошла пратката а тя ми каза преди седмица ама имали проблеми с вивателските номера и затова немогли да ми се обадят което смятам че е глупост. Минах през еконт да ги взема понеже трябваше да замина до Варна но когато отидох ми казаха че нещата са стояли повече от седмица и трява да платя престоя, за който аз нямам вина. Поскарахме се малко и той ми каза че ще говори с шефа си и ще ми се обади да ми кже какво са решили. Никой не ми се обади и след няколко дни колегата пак ми зжънна да попита какво е станало аз му обясних и той ме помоли да мина да видя какво е станало че го притесняват него. То така но се случи, че приятелката ми се блъсна и колата и е чисто нова и ходим да се занимаваме с застраховки, полиции, доказване че е било хлъзгаво и такива глупости. Удара не е фатален но смачка двете сдтранични врати на Toyotata. Савсем изклиучих пратката за което се извинявам но и след това се ядосах че колегата е написал куп глупости за мен на лично съобщение и казах дори и да ми трябва няма да ги взема подкалниците. Който иска да ме вини но смятам че сам действал правилно. Това е което мога да кажа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК колега написъл съм глупости за теб :D а имали нещо което да не е верно от написанотои когато ти звънях последните пъти ниможеше ли да вдигниш и дасе разберемСъщо ти писах и лично че няма да платиш престой и да звъннешИ те предупредих че ще пусна специална тема срещу теб и ти пак нищоА съм сигурен че несъм първия и няма да бъда и последния пре...анПо некоректно от това незнам ;)

Редактирано от vanko ABF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже е прието в повечето случаи продавача да е кривия,за много колеги/клиенти съм си премълчавал че са ебалници нещастни.Много невзети пратки без обяснения,или подменена стока ;) и върната.Поне 7-8 пратки за малка стойност до 20 лв,които не си ги вземам обратно за да не плащам магазия и куриерска услуга в двете посоки.Изобщо интернет търговията е странна и за двете страни продавач/купувач. :D

понеже сега виждам темата искам само да кажа че съм на 100% съгласен с драгича.Аз като продавач също имам доста такива случаи и предлагам да се направи тема специално за "оплюване "на некоректните продавачи/купувачи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и двамата да помислите трезво и градивно. Колега weezer, ти буквално му казваш да си вика обратно пратката и това, че няма да види никакви пари от теб. Или поне аз така те разбрах. Както се разбра от писаното от теб и vanko ABF, той си е спазил неговата част от задълженията. Пратил ти е нещата. Това, че си имал лични ангажименти и това ти е попречило да си вземеш пратката на време, не е по вина на vanko ABF. От друга страна, след като знаеш, че за теб ще пристигне пратка в еди кой си офис, защо не си се обадил ти там или не си отишъл на място да провериш дошла ли е пратка или не? Има само едно разумно обяснение и то е несериозно отношение, за което трябва да се носи отговорност. Способни ли си да си носите отговорността? И да не стане така, че вземам страна, нека всеки да предложи решение на проблема, така както е правилно според него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Савсем изклиучих пратката за което се извинявам но и след това се ядосах че колегата е написал куп глупости за мен на лично съобщение и казах дори и да ми трябва няма да ги взема подкалниците. Който иска да ме вини но смятам че сам действал правилно.

...абе не стига че си виновен,че и се правиш на тежък човека вместо теб звъни и се оправя с Еконта да ги вземеш ти после уж забравяш пак да ги вземеш и смяташ че си прав прекалено зачестиха случаите и е време Модераторите да ги разкарат тия мошеници от Форума!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно баннче за "готиния" колега, аз като получих пратка от еконт ми пратиха смс от къде от кой и т.н. айде да не се лъжеме че не си знаел ;) Наистина ако може да има такава тема за тарикатите на форума да си ги знем независимо продавач или купувач.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно баннче за "готиния" колега, аз като получих пратка от еконт ми пратиха смс от къде от кой и т.н. айде да не се лъжеме че не си знаел :D Наистина ако може да има такава тема за тарикатите на форума да си ги знем независимо продавач или купувач.

И аз работя с ЕКОНТ , само получавам , абсолютно всеки път съм известен със SMS , даже и часа на пристигане пишат . Някой май се оправдава тук ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделно в този смс пише и номера на човека, който ще донесе пратката. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хитър Петър ( vanko ABF) си намери майстора :huh:

Преди време копувам от vanko ABF Втек глава с всмукател и испускателен колектор. Всичко е точно вика. Вземам от Еконт и какво да видя испускателя му няма втората част, само четворката. Звъня му и викам:

-как ми го продаваш тоз испускател?Какво да го правя?

- Ами сложи си твойта част ми вика!

-Коя моя от Д14-ката ли? Аз плащам за испускател!

-Той испускателния колектор е само 4-2 от двигателя другото е тръба! ;):lol:

-Питай някой да ти каже какво е испускател!

-Добре след седмица ти го пращам.

Идва испускатела който вече е платен, тоя път с наложен платеж ;) 20лв. Взех го и му звъня какви са тия 20лв. като съм ти го платил?

-това е отделна част затова.

Направо му затворих.

Днес е най-щастливия ми ден, 20лв. от мен ги даде на друг ;)

Който цака ще го цакат, щото всичко се връща.

Е сега кажи излъгах ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завършека на темата ми хареса :lol: маи от 2мата 3тия излиза прав ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да в повечето случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по това което чета, vanko ABF е за една друга група потребители, а weezer просто за бан, но това не зависи от мен, така че няма да се меся :huh:

аз като получих пратка от еконт ми пратиха смс от къде от кой и т.н. айде да не се лъжеме че не си знаел :lol:

груба грешка ;) не знам защо всички форуми са залепнали за Куриерска та фирма Еконт, но аз по-големи мушеници от тях не съм виждал 1. цените им са значително по-високи от тия на другите фирми2. има прекалено много оплаквания от некадърно отношение за да се подминат току, така ;)а ето и моята история:пратих си изпускателния колектор на момче от форума, като имах само адрес, но не телефон на получателя - дадох моя телефон ... сметнах случая за приключен ... след месец жена ми вижда в локва пред входа писмо адресирано до мен ( това е куриерска фирма, която не ми е доставила писмото, а го е пратила по български пощи ! ) отварям писмото( което е почти разложено ) и разбирам, че преди седмица и два дни, е започнала последната седмица преди да откарат пратката ми за унищожаване ! т.е. пратката трябва да е била откарана преди два дни - няма СМС няма обаждане !обадих се на националния им телефон и се докопак до няква тъпа патка - шефката от най-високо ниво до която ме допуснаха - и й обясних крещейки( имах нужда да си го излея ), че ако случайно пратката не бъде доставена, ще ги прекарам през всичкия нужен съд докато им отнемат разрешителните за всичко ... тая женица намери пратката и ми обясни, че ще я пазят още един ден ! казах им, че ако имат късмета след този ден да повторят предната случка, ще ги вкарам в съда така или иначе ... е успяхме да вземем колектора, но защо трябва винаги да се стига до там ? и винаги в центъра е тая фирма ... ползвам още 4 куриера доста по-често и с тях такива случки нямам ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълнение към горната история:

Аз съм момчето с колекторите.След като ми се обади Lookcho ,отиваме до офиса на въпросната фирма и те казват че са идвали и е нямало никой вкъщи.След голям скандал и от наша страна,казаха че пратката е на път в куриера.След което се получи и обаждане от куриера,ако можем да кажем кой точно вход сме?Нали аджеба е бил идвал до вкъщи :lol: Как така не знае адреса ;) .И след два часа чакане пред блока в крайна сметка колекторите пристигнаха.И така с куриерите....

Редактирано от kytila

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...докато им отнемат разрешителните за всичко ...

Спамера се превъзбуди ;):lol: .Ти чуваш ли са бре.Баш на еконт...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е в кръга на скандала ;)

Аз пък работя във фирма за паркет(без значение коя), чрез която ми се налага много често да работя с куриерси услуги като тези на Еконт или Спиди.По големи некадърници от Еконт няма-вярвайте ми! С очите си съм виждал как разтоварят бусовете сутрин и на какво прилича возеният от тях колет(било то чуплиж или не) ама на кой му пука кво плащаш или за кво ти трябва това което получаваш. Една сутрин ми събираха шкурките из целия микробус, та от тогава не работим с тях... правете си изводите..!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно нормално е това което се случило, аз съм го изпитвал много пъти през главата си :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв "Еконт" вече, след като радиатора за Сивика ми пристигна във формата на ромб. Кой знае как са го "разтоварвали"...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно тез Еконт наистина са големи бастуни. Преди седмица чаках пратка, която трябваше да ми бъде доставена сутринта - изгубих си цял ден чакане вкъщи и пратката дойде в 16.30 следобед. Докато чаках звънях на куриера, за да видя какво става, и тоя ми разправя "Абе тука колата ми се развали...ще гледам по-бързо да стигна.."ей такива неопределени ми ги говори. Викам си - добре бе, тия са голяма фирма, и да йм се скапе една баничарка, ще пратят друга..да, ама не...и накрая по някое време ми звъни някаква жена от Еконт да ме пита за точния адрес, щото уж не бил споменат, или нещо такова. Като си получих пратката, видях, че си е написано абсолютно всичко ясно и точно...тоя къде е гледал, не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък никога не съм имал проблем с Еконт :lol: толкова са готини, че 3 пъти излизам с мацките от офиса им и 2 от 3те пъти ме черпят мен :dry: Пращал съм обективи, фотоапарати, гпс-и, техники кфи ли не, получавал съм очила и още какви ли не щуротии всичко винаги е било 6++ . Btw по темата, има 1 плъгин за IPB , при който може да се дава рейтинг за купува/продава и така да се разбира кои са правилните хора и кои са лъжците =d

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има технически проблем със слагането на плъгини :lol: като се реши форума ще цъфне :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя темата заприлича на доволен/недоволен от "Еконт" Та по истинската тема .. Познавам момчето,нз кои е виновен дали еконт ,продавач или копувач тои беше ми споменал че си е поръчал подкалници от колега,обаче имало някакви трудности с "Еконт"незнам нищо повече по темата... Но по принцип е коректен ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обясних какво е станало и който вярва да вярва който не си е негов проблем аз нито ще се моля нито нищо. Не съм притумнал за тези 35 лв, аз и в началото казах че така или иначе все още ми трябват но не смятам че при рогатните които отнесох от негова страна ще притичам до еконт и ще го направя. Досега и аз никога не съм имал проблем с еконт и съм получавал много пратки но ето че и на други колеги се е случвало и са си измисляли оправдания. За вдигането на телефона случая ти го казах не сметнах за по важно да се разправям с падкалниците като главата ми пушеше с застрахователите, може и да не съм бил прав но това си е мое решение. И за колегите които пращат и уж са коретни случвало ми се е да пратят неща които не работят но аз така или иначе съм пратил и няма връщане назад. И за бановете които сте писали. не смятам че бан ще оправи нещатата не само за мен ами и за всички останали съгрешили по един или друг начин, понеже аз не продавам и пак мога да гледам обявите без да сам регнат, дори мога да си направя друг акаунт и пак да съм си аз. Просто за себеси смятам че съм прав и че еконт имат най-голямата вина, далеч съм от мисълта да виня колегата който ми е пратил подкалниците но за мое и негово сажаление така се получиха нещатата и той има грешка с рогатните си:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета,я се стегнете.не ви прави чест,нали уж трябва да си помагаме.пък даже прочетох коментари на хора,които злорадстват вече.и бъдете коректни щото рано или късно всичко се връща.а относно ЕКОНТ,май всичко зависи от регионалните офиси.аз сам въэмутен от Пазарджишки регион.2 пъти получавах пратки и 2та пъти имах разправии.на едната пратка имах опция доставка до вкъщи и бях вързал приятелката ми да ги чака.освен че загуби 3 дни,се наложи да звъня и аэ от гърция по офиси и да питам разни палячовци дали искат да си запазят работата,или ще ми достават нещата,за които си плащам.накрая се оказа,че в града има 2 офиса на Еконт и в единия незнаят кво прават в другия,никва комуникация,и от това страдаме ние.получих си нещата след един куб майни.незнам защо всеки ми казва ще ти го изпрата с Еконт.все едно няма други фирми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ЕКОНТ работя откакто са отворили офис в Стара Загора. Пратките са основно стендови модели - извънредно чуплив материал, или Hi-Fi техника - също толкова чуплив товар. Разбира се - старая се и опаковката да е адекватна. Иначе съм виждал в склада им неопаковани брони, врати и радиатори - ами естествено е, че след като продавача не се отнася отговорно към пратката, нто не може да изисква подобно отношение от куриера. Лично аз винаги държа да се отбележи, че е чупливо и да му се сложи съответния стикер. Освен това винаги поставям отметка провери, преди да платиш. Винаги ми пращат СМС за пратка, или за получен наложен платеж, освен това в самото съобщение има и адреса на офиса, където е пратката. Да не говорим, че всеки може да се регистрира в сайта им (както съм направил) и да следи пратките си, платежите, и да контролира етапите на транспортирането.Не че всичко е било по мед и масло, но в повечето случаи се касае за мърляви куриери, които при адекватна реакция от страна на страните по пратката си отнасят последствията и продължават да работят както се изисква, или си хващат пътя.Горното беше оф-топик по темата.Сега по същество - след като някой е поел ангажимент да купи някаква стока, то всякакви други оправдания от рода на "бях на Марс, умря котката ми, имах три дни махмурлук, хванах разтройство" са смешни и несериозни. Има достатъчно средства за комуникация между купувач и продавач, има телефони на куриерите, е... трябва да има и някакво желание да постъпиш отговорно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хитър Петър ( vanko ABF) си намери майстора :D

Преди време копувам от vanko ABF Втек глава с всмукател и испускателен колектор. Всичко е точно вика. Вземам от Еконт и какво да видя испускателя му няма втората част, само четворката. Звъня му и викам:

-как ми го продаваш тоз испускател?Какво да го правя?

- Ами сложи си твойта част ми вика!

-Коя моя от Д14-ката ли? Аз плащам за испускател!

-Той испускателния колектор е само 4-2 от двигателя другото е тръба! :):D

-Питай някой да ти каже какво е испускател!

-Добре след седмица ти го пращам.

Идва испускатела който вече е платен, тоя път с наложен платеж :huh: 20лв. Взех го и му звъня какви са тия 20лв. като съм ти го платил?

-това е отделна част затова.

Направо му затворих.

Днес е най-щастливия ми ден, 20лв. от мен ги даде на друг :)

Който цака ще го цакат, щото всичко се връща.

Е сега кажи излъгах ли?

doctor-е ти обаче забрави да споменеш че с долната част на колектора ти дойде и една

четирижилна ламбда сонда

която тогава на момента нямах възможност да сваля

и те бях предупредил по телефона че ще имаш 20 лв наложен

Така ли е -_-

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

беше едножилна и лично teror1sta я разви и я хвърли в коша, тъй като я беше прецакал яко в опита си да я развиваш. Не съм виновен че нямаш дълъг камък. Не съм и искал сонда, ако копувам нещо плащам за него а не за бонус боклуци. Чудно пък как беше развил и пластмасовия капак с белезите за зацепване на ремъка от главата, ама явно и той е отделна част, не ми го пращай ползвам моя от Д14-ката, може да пристигне с инсталация и наложен платеж за нея :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...