Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Кой точно модел имаш предвид и си пробвал? Falken Fk452 225/45 ZR17 са много хубави гуми и всичко друго, но не и по-евтини. За съжаление от къде ще взимам гуми продават почни всичко без Фалкен. Най-вероятно ще остана на Дънлоп ако намеря ТТ на добра цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал 7цата ми със ZIEX ZE,но от по старите модели и по малки размери,за новия още не съм сменялвиж тук и тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте осмаци,дайте идеи за накладки,дойде време за смяна а не ми се дават 250 евра за оригинални,а и както вече някои от вас знаят не съм доволен от тях.Дайте идеи за марки и горе долу за цени.

Мерси

 

Ето някои снимчици за малък „ъпгрейд“ на предните врати,взех ги за 50 евра,колко вървят тези аксесоари в БГ

намират ли се такива и за задните

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

А това е мечтаният разход

 

Публикувано изображение

;):cool::wub::wub::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех, за 1.6 км се постига :) Иначе моята за 640 км основно планиско каране със много завои (200 на магистралата) даде 7.7 което хич не е впечатляващо :) Иначе и аз се оглеждам за накладки, че и на мен ми искат толкова парички за оригинални пък са боклуци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

накладки си вземам ремза вече две смени съм доволен на около 45 евра предните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата година сложих EBC greenstuff.Взех и дискове , ама Бултрако отказаха.ето линк Ebc online direct

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ги гледах тях Марто, ама доставката до БГ е около 100тина лева и е малко тъпо ако не се комбинирам с някой (наплива не е огромен). Иначе знам, че тези са добри и дори има някаква отстъпка в сивинфо. Чудех се какво мога да взема на подобни цени, но да е от БГ.П.С. Какво отказаха Бултрако?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също трябва да сменям накладки, задния "механичен" датчик се обажда...:ranting: @марто, предполагам, че не случайно си избрал EBC greenstuff. Ако може накратко да обясниш , като за лаик, моля!Едновременно ли се сменят предни и задни накладки?Защо си избрал да смениш и дисковете?@victor_xtz, аз съм навита за обща поръчка, но нямам бърз начин за разплащане извън България.Много въпроси станаха, благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vesiизбрах ги след доста мнения, за по-добро спиране.Имах идея и дискове да сложа защото ОЕМ са меки за greenstuff-а,ама не...сега си имам к-т дискове, които чакат да изтече гаранцията :ranting:Така или иначе септември , ще сменям и накладки с новите дискове, така че сам навит за обща поръчка .Ако се съберем повече , ще падне транспорта .За плащането аз ще го уредя и после вие на мен .Ако искате решавайте .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Марто!Въпреки, че вече ставам нахална, може ли цена за дискове?:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Тук на мен ми дадоха следните цениДискове EBC Turbo Groove (ПРЕДНИ) : 220 euros (с ДДС.) чифт Дискове EBC Turbo Groove (ЗАДНИ) : 140 euros (с ДДС.) чифт Накладки EBC Green Stuff (Предни) : 75 euros (с ДДС.) чифт Накладки EBC Green Stuff (Задни) : 65 euros (с ДДС.) чифтЗаслужават ли си ,какво мислитеЩо се отнася до гаранцията ми казаха че не се губи ако не се бара по системата,ако се сменят само дискове и накладки се запазва.Мойте предните дискове са доста криви.В Хонда ми искаха за предни накладки 99 евро,задни 95 евро и предни дискове 168 евро отделно монтажа,тези горе излизат доста по евтини от оригиналните накладки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vesiизбрах ги след доста мнения, за по-добро спиране.Имах идея и дискове да сложа защото ОЕМ са меки за greenstuff-а,ама не...сега си имам к-т дискове, които чакат да изтече гаранцията :ebanjeee:Така или иначе септември , ще сменям и накладки с новите дискове, така че сам навит за обща поръчка .Ако се съберем повече , ще падне транспорта .За плащането аз ще го уредя и после вие на мен .Ако искате решавайте .

Мен септември ми е далеч, че засвириха и предните и задните. Ще мисля нещо друго сигурно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виктор, Марто имаше предвид, предполагам, поръчваме ги сега, а той си ги пази до Септември.Или аз нещо не съм разбрала...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:)Правилно си ме разбрала Веси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа, добре. Не съм зацепил правилно. Тогава съм навит, поръчвайте :rolleyes: За мен предни и задни Greenstuff. Да не забравиш за кода за 15% отстъпка :tooth:За плащането вече се знаем къде сме.

Редактирано от victor_xtz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизел, мисля, че са същите :+1 - предни и задни Greenstuff. За сега ще се огранича - без дискове..:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За три комплекта цената с отстъпка и транспорт е 272,43 GBPт.е 209 лв. за 1 к-т предни и задни накладкиАко сте ОК кажете да поръчвамп.с Писах ги на фирмата и отпаднa ДДС-то 40 GBP

Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошълдай някоя снимка.За накладките. Бях много зает изминалата седмица.Поръчката ще направя утре.До тук сме 3-ма за 3-к-та предни и задни накладки GreenStuffАко още някой иска да се включи да пише на лично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл колега и от мен, след официалното приветствие!Наистина е добре да покажеш колата или поне кратко описание.Марто, накладките не са спешни, когато сколасаш...:) И без това ни помагаш много!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря. Сивика е черен FK2 - Hatch 5 врати,1.8 бензин (опитвах дизел, но явно не е за мен), 2007г, 40к кил. Ще кача някоя друга снимка като остане време :).

Редактирано от trick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

3 к-та накладки са поръчани.Вчера ми правиха 3-то сервизно обслужване в Бултрако 309 лв.Имат промоция удължаване на гаранцията срещу 600+ лв

Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накладките предполагам понеделник ще дойдат?Аз честно казано не съм доволен много много от Бултрако (ако ги бях слушал щях да направя излишни ремонти на абсолютно здравата си кола за 1000лв).Ако отида в Ю Би Ко за обслужване пак ли ще си ми сложат печат в сервизната книжка и тн? Някой интересувал ли се е от цената там (не че не мога да звънна де :) )?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

До тук сме 3-ма за 3-к-та предни и задни накладки GreenStuffАко още някой иска да се включи да пише на лично.

3 к-та накладки са поръчани.

Благодаря! :thumbs1: Редактирано от Zlatozator

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички,

 

Следя темата от самото начало, тъй като от известно време искам да си взема 8-ма генерация сивик. Бях се засилил за 2.2 дизела, но с идването на новия фейс лифт (който прилича на typa-р по муцнката и за който хората от Бултрако не бяха наясно до преди 2 седмици) се оказа, че са спрели производството и са оставили само 1.4 и 1.8 бензиновите мотори.

Ходих да правя тест драйв (много нелюбезни и неотзивчиви дилъри в Бултрако) и често да ви кажа за краткия 10 мин. тест не можах да придобия никакви впечатления от двигателя. Стори ми се доста муден и бавен особено за 140 кс. (в момента карам 6-та генерация 90 кс. и знам как се кара хонда J ) . Все още се колебая много между мазда3 2,2 дизел и сивика и искам да помоля за вашите впечатления относно мотора и разхода (специално ако някои има наблюдения от магистрала при 120-130 с круз/автопилот )

 

Благодаря предварително и се надявам до края да месеца да ме броите +1.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това за което говориш не е фейслифт.На 8-ма ген няма да има нов фейс.Ти говориш най-вероятно за ТИ модификация за UKТова също , като миналата година когато пуснаха само в Англия модификация СИ - 5 врати със салон и бодикит на Тайп-Р.И двете са с идеята да дигнат продажбите но ги правят само за UK.Аз лично съм фен на бензина.Ако търсиш осичка , като 5 и 6 ген с Д14 или Д15 тогава 8-ма 1.8 не е твоя автомобил.За дизел 2.2 дизела на Хонда е страшен двигател, просто си вземи една такава на малко км от Германия.Успех с новото возило.Ако вземеш Хонда си добре дошълПоздравип.с. За разхода по великден София - мотела Ихтиман с 110-130 - разход 6.3/100Пробвал съм със 138 км/ч ( границата на I-vtec) разход около 7 При каране 160-190 - разхода е около 11/100Градско с мойто каране 9.5 до 10.5 Това за 1.8 140 коня

Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря ти за бързия отговор, смятам да отида пак да покарам , а относно фейслифта ето в хонда Варна са го отразили ТУК Може да я видиш и по чуждите сайтове, просто на салона в Женева фейслифта мина покрай другите премиери .Има и промени в тапицерията доколкото знам.

Редактирано от freeeee

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимки на моя сивик:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързия отговор, смятам да отида пак да покарам , а относно фейслифта ето в хонда Варна са го отразили ТУК Може да я видиш и по чуждите сайтове, просто на салона в Женева фейслифта мина покрай другите премиери .Има и промени в тапицерията доколкото знам.

Това е фейса от 2009 :)Бултрако продават само такива ...Промените са предната решетка- на 5 врати с дупки за охлаждане, 3 врати с решетка като на Тайп Р.Платовете на тапицерията са вече обикновеннир защото се износвали на модел 2006-2008.Таблото при километража е вече пунт на карбон , защото тези от преди фейса се драскат.Има вход за USBтова са разликите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимки на моя сивик:

Добре дошъл колега,добре изглежда колето

Благодаря ти за бързия отговор, смятам да отида пак да покарам , а относно фейслифта ето в хонда Варна са го отразили ТУК Може да я видиш и по чуждите сайтове, просто на салона в Женева фейслифта мина покрай другите премиери .Има и промени в тапицерията доколкото знам.

При мен колега в Португалия тази маска я слагат само 1.4,а в момента последният фейслифт е че ги няма вече сивите лайсни на калниците и сивито под бронята,всишко е цвета на купето и дръжките са хромирани Това на снимката е 1.4 с много неотиващи на колата джанти,но това е мое мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички,

........Все още се колебая много между мазда3 2,2 дизел и сивика и искам да помоля за вашите впечатления относно мотора и разхода (специално ако някои има наблюдения от магистрала при 120-130 с круз/автопилот )

 

Благодаря предварително и се надявам до края да месеца да ме броите +1.

 

Имаш един тест-драйв на 2.2. Разход - ще видиш.

Е, няма все още 40 хил. и накладките са за смяна...:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

.....

Марто при теб има ли проблем с разхода на борд компютъра и реално от зареждане до зареждане? При мен винаги ми дава 1 или 1.5 разлика в по-малко на колата, а реално като сметна по зареждания ми дава по-висок реален разход? Дали това може да се оправи ако питам в Бултрако или да си карам така и да си смятам с 1 нагоре от това което пише :) Редактирано от Tino
Изб�гвайте цитирането на пълни� размер от по-�таро мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен зависи от начина на каране и маршрута. В градски условия борда дава повече грешка, на извънградско съм забелязал, че е доста по-точен. Мен разликата ми е около 0.7 литра от реалността. Карам градско само ама половината ми е по околовръстното.П.П. Кво стана с накладките? :)

Редактирано от victor_xtz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто, какво става с накладките?Извини ме за въпроса...., оценявам жеста и съм :worthy: ....Но вече е спешно, ако трябва помощ - пиши.:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@ vesi i viktor3-те комплекта предни и задни за Сивик вече пътуват и във вторник или сряда ще са при мен.Окончателно цената е 301 Евро вкл транспорта, т.е по 200 лева на к-т предни и задни накладки.Thank you for your order, ref: 4527130L7V placed on 27-May-2011 at 13:00:08 (UK time)Your Order Total is: 268.93 GBPYour payment has been successfully authorised - payment will be taken when your goods are shipped.Vehicle: HONDA/Civic/1.8 Type-S (FK FN)/2006-Item Part Number Qty Unit Price Unit Weight Part Description1. DP21901 3 47.17 1.6kgs Actual Greenstuff Brake Pads (Complete axle set, both wheels)2. DP21902 3 40.94 0.9kgs Actual Greenstuff Brake Pads (Complete axle set, both wheels)Shipping: 50.00Shipping Discount: -5.75Order Discount: -39.65Net Total: 268.93VAT: 0.00Grand Total: 268.93Shipping will be via Euro 48 International ScheduledActual weight shipped 7.7kgs, including 0.2kgs packagingPromotion: Civic Promo Code - 15% Discount@zlatozar - бях зает много и се позабавих, двамата колеги обаче са на зор и поръчката тръгна.Ако още искаш виж си в сайта избери си всичко което ти трябва (не си ми го дал точно) и от крайната сума без VAT вадиш 15 % и добавяш 50 GBP транспорт. За твойта поръчка понеже е по-скъпичка и не се познаваме ще искам паричките предварително.Поздрави на всички . Още веднъж съжелявам за забавянето , ама нещо мнооо зор напоследък :)

Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

Марто при теб има ли проблем с разхода на борд компютъра и реално от зареждане до зареждане? При мен винаги ми дава 1 или 1.5 разлика в по-малко на колата, а реално като сметна по зареждания ми дава по-висок реален разход? Дали това може да се оправи ако питам в Бултрако или да си карам така и да си смятам с 1 нагоре от това което пише :)
Да но е по-малка 0.5-0.7Проблема идва от това че скоростомера е оптимист 5-10 км/ч :DВ civinfo има тема за калибриране на скоростомера, ако ти се занимава и го направиш ще имаш точно отчитане на разхода.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...