Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Искам да ви кажа че аз съм силно разочарован от евроинс. Тия са супер гадни застрахователи. Първата щета я оправиха обаче за втората и изобщо за всяка следваща искат 50% самоучастие когато е в паркирано състояние. Втората щета ми беше като на vesivanova само, че на предния капак - и ми я оцениха за 52лв имах и трета на шофьорската врата /някой ме беше одраскал с неговата врата при отваряне/ - та нея 60лв я оцениха - пак със 50% самоучастие,дори и на сервиз да я закарат пак ми искаха да плащам 50% и тогава сумите щяха да са други. И това за кола която нямаше дори година и половина - пълно безочие.още при първа възможност минах на Уника - там няма самоучастия, само дето трябваше да ми маркират колата /60лв/ - при Евроинс това го нямаше.

Значи да внимавам тая година, да не се повтаря...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да се похваля,направих току що първите 20 000км за 8 месеца :) .Вчера направих обслужването и ме оръсиха 230 евра,честито ама кво да се прави :blink:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да се похваля,направих току що първите 20 000км за 8 месеца :drunk: .Вчера направих обслужването и ме оръсиха 230 евра,честито ама кво да се прави :P

Леле ,тоя разход е супер.При мен това се случва само извънградско без магистрала.Честито за новите филтри и масло :P Макар че малко скъпичко идва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че аз врътнах днес 80км. в София на 6.8/100 с бензинката! Тежки са ви джапанките май :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Че аз врътнах днес 80км. в София на 6.8/100 с бензинката! Тежки са ви джапанките май :cool:

И това :( Ама и днеска много движение ли имаше ? ;)Аааа да , освен това си R16A :P Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да се похваля,направих току що първите 20 000км за 8 месеца :angry: .Вчера направих обслужването и ме оръсиха 230 евра,честито ама кво да се прави :D

айде честито и от мен, и следващият път повече :lol: Марто, при Бултрако колко е първото сервизно? не е ли и то толкова? че на мен ми предстои до края на месеца, да се подготвя психически ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес отново съм в Хондатааааааа :):ermm: Взех я преди 15 мин от Бултрако. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да се похваля,направих току що първите 20 000км за 8 месеца :ermm: .Вчера направих обслужването и ме оръсиха 230 евра,честито ама кво да се прави :)

айде честито и от мен, и следващият път повече :) Марто, при Бултрако колко е първото сервизно? не е ли и то толкова? че на мен ми предстои до края на месеца, да се подготвя психически ;)
Малко под 200 лв ми взеха миналата година

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си сложих KN панелен филтър на интейка.Представлява директна замяна на сток хартиения въздушен филтър.Промяната не е кардинална ,но е осезаема.Колата има страшен риспонс на 1 и 2 ра скорост.Звука има лека промяна във високи обороти.Общо колата е сякаш по-жива :unsure: Заключението е , че са добре изхарчени 150 лв. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво намерих:

 

Публикувано изображение

 

Имитират (много бегло) ефекта на капачката аксесоар на Хонда. Според вас дали ще стане по-добре или ще дойде циганийка? Става дума за черно или сиво от първия вариант за кола галакси сиво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво намерих:

 

Публикувано изображение

 

Имитират (много бегло) ефекта на капачката аксесоар на Хонда. Според вас дали ще стане по-добре или ще дойде циганийка? Става дума за черно или сиво от първия вариант за кола галакси сиво.

Моята в момента е стил 3 черна

Изглежда добре.

Другата седмица чакам да дойде Алуминиева от Хонда :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, честито от сега! Много са готини тези от оригиналните аксесоари :lol: Аз за една топка на скоростния лост как си мечтая. Ама двеста и косур лева :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес отново съм в Хондатааааааа :):) Взех я преди 15 мин от Бултрако. :)

Честито !!!Макар и на патерица... Безпроблемно, от тук насетне! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Габарити - сравнение

 

Публикувано изображение

Задна - 1

 

Публикувано изображение

Задна - 2

 

Аз пък си смених изцяло предните крушки, интериорните (LED),заден номер (LED) и светлините при каране назад (25 LED)... давам снимка само как изглеждат за сравнение с новите габарити и задни светлини. След някой ден може да кача и снимки за сравнение на старите къси/дълги/мъгла с новите. Разликата е доста голяма. Сега отпред изглежда, че съм с ксенони. Няма вече жълто :). Мисля даже да се пробвам да карам с габарити когато е задължително да се кара с фарове, че те са 25 LED крушки и си светят доста добре. Купих нещата от форума www.civinfo.com. Ако някой иска може да окажа съдействие с линк към темата там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес отново съм в Хондатааааааа :):) Взех я преди 15 мин от Бултрако. ;)

Честито !!!Макар и на патерица... Безпроблемно, от тук насетне! !!!
Благодаря, ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз пък си смених изцяло предните крушки, интериорните (LED),заден номер (LED) и светлините при каране назад (25 LED)... давам снимка само как изглеждат за сравнение с новите габарити и задни светлини. След някой ден може да кача и снимки за сравнение на старите къси/дълги/мъгла с новите. Разликата е доста голяма. Сега отпред изглежда, че съм с ксенони. Няма вече жълто !!!. Мисля даже да се пробвам да карам с габарити когато е задължително да се кара с фарове, че те са 25 LED крушки и си светят доста добре. Купих нещата от форума www.civinfo.com. Ако някой иска може да окажа съдействие с линк към темата там.

Страшно изглежда. !!! Преди време смених габаритите със сингъл LED, ама твоите са мнооооояки :hondarulez:П.С. Днес ако идваш на месечната ще ги видим тъкмо наживо Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора никой с 8-ма нямаше на месечната.Даже и да си вземете стикерите за националната !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора никой с 8-ма нямаше на месечната.Даже и да си вземете стикерите за националната :)

Сори че не дойдех, но бях рожденник в петък и имах гости за ликенда и нямаше как да дойда. Какви са тез стикери ... специално за националната или тез които са си на хонда клуб?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от София има ли тема за пътуване заедно към Габрово... че търсих и не намерих?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А от София има ли тема за пътуване заедно към Габрово... че търсих и не намерих?

Намерих тема за пътуване събота сутрин, сори за предишния спам !!! Редактирано от Yanko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Не знам дали на правилното място правя темата, но понеже си търся автомобил на старо и съм фен на марката попаднах на тази обява.

Публикувано изображение

 

Мисля че цената е много добра, дали няма уловка?

Бих искал да ми кажете какви са и слабите места, на какво да обърна внимание, като отида да я оглеждам, от вън от вътре, при пробното каране, за да не съжалявам като я взема.

И какво ви е мнението стува ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Не знам дали на правилното място правя темата, но понеже си търся автомобил на старо и съм фен на марката попаднах на тази обява.

Публикувано изображение

 

Мисля че цената е много добра, дали няма уловка?

Бих искал да ми кажете какви са и слабите места, на какво да обърна внимание, като отида да я оглеждам, от вън от вътре, при пробното каране, за да не съжалявам като я взема.

И какво ви е мнението стува ли си?

Нещата на които да обърнеш внимание на дизела на тия километри:

1.Съединител

2. Скорости

3.Амортесьори

 

По интериора - уплътнението между предния прозорец и пластмасовия капак.

Провери дали не скърца механизма за заключване на задните седалки по време на движение

 

Много е важно скоростите да влизат лесно !!!

Дано съм бил полезен

Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за ОФФ-а , ма веро ли има толкоз кусури таз нова кола уееее .... нема си зимам !! :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за ОФФ-а , ма веро ли има толкоз кусури таз нова кола уееее .... нема си зимам !! :)

Тия са най-масовите ама има и мнооо други :unsure:))Ама да не го плашиме човека! :cool: То т'ва да не е Прелудец 3 ген :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ medicusА да , цената я бива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо е подарък,но се информирай допълнително с търговеца.Ако е за тези пари взимай го,няма да съжаляваш.Има малки недостатъци ,но не е болка за умиране.Успех и дръж ни в течение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря ти марто за позезната информация и на теб Георги. Обнадеждихте ме. Колебая се между нея и Ауди А3 2.0 ТDI същата година и същата цена. И двете коли ги харесвам. Дилемата е голяма :D П.П. Съмнявам се това да са реалните изминати километри, така че със сигурност ще трябва добре да се провери как върви моторът, оборотите които поддържа и евентуално течове. Не знам как стоят нещата с новите Хонди и дизеловите им двигатели, но съм очарован от 2 литровия Ivtec 150 к.с. Карам вече 7 години CR-V с такъв двигател и до сега освен доливане на масло нищо друго не е правено по този двигател :P Перфектно качество, има нещо вярно като казват, че Хонда двигателите са "вечни". Въобще колата не е дала никакви по-сериозни дефекти, освен изгорели светлини в купето и по таблото, повреда в заключването на задната врата и май това са. Единсвеният минус е, че много бензин гълта ама така е тогава не беше излязъл дизеловият двигател. Както и да е, нямам впечатление от дизеловите двигатели, силно се надявам да са продължили традициите си в качеството и при тях :lol:А горе-долу как стоят нещата с резервните части на тези сивици, консумативите, предполагам излиза скъпичко?

Редактирано от medicus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти марто за позезната информация и на теб Георги. Обнадеждихте ме. Колебая се между нея и Ауди А3 2.0 ТDI същата година и същата цена. И двете коли ги харесвам. Дилемата е голяма :D П.П. Съмнявам се това да са реалните изминати километри, така че със сигурност ще трябва добре да се провери как върви моторът, оборотите които поддържа и евентуално течове. Не знам как стоят нещата с новите Хонди и дизеловите им двигатели, но съм очарован от 2 литровия Ivtec 150 к.с. Карам вече 7 години CR-V с такъв двигател и до сега освен доливане на масло нищо друго не е правено по този двигател :P Перфектно качество, има нещо вярно като казват, че Хонда двигателите са "вечни". Въобще колата не е дала никакви по-сериозни дефекти, освен изгорели светлини в купето и по таблото, повреда в заключването на задната врата и май това са. Единсвеният минус е, че много бензин гълта ама така е тогава не беше излязъл дизеловият двигател. Както и да е, нямам впечатление от дизеловите двигатели, силно се надявам да са продължили традициите си в качеството и при тях :lol:А горе-долу как стоят нещата с резервните части на тези сивици, консумативите, предполагам излиза скъпичко?

Точно моторя е по-по-най.2.2 дизела на хонда беше мотор на годината.Карал съм го на тест драифффф и беше по тих от бензиновата кола с която отидох.Тука има некои колеги с такава и могат да ти предоставят инфо от по-първа ръка.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за ОФФ-а , ма веро ли има толкоз кусури таз нова кола уееее .... нема си зимам !! :P

Тия са най-масовите ама има и мнооо други ;)))Ама да не го плашиме човека! ;) То т'ва да не е Прелудец 3 ген :P
ехее Марто, къде ги откри всичките тези кусури? :lol: аз мойта вече една година я карам (точно днес се навършват :D ) и единственият кусур, който съм открил е, че върви много, поради което скоростта не се усеща и постоянно те предизвиква да я настъпваш :D що се отнася до дизела - нямам наблюдения, но доколкото съм чувал, повече го хвалят и го препоръчват пред бензина, въпреки че на мен 1.8 иВТЕК-а ми се струва също доста икономичен. И все пак аз не съм някакъв спец, но като собственик на такава кола, определено ти я препоръчвам и не мисля, че ще се разочароваш ;) успех с избора :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

дизела е перфектен ! тих и..хм в някои случаи е и икономичен..зависи от това как се настъпва :lol: покарай и после едва ли аудито ще те впечатли !

Редактирано от tuindl

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

....Колебая се между нея и Ауди А3 2.0 ТDI същата година и същата цена. И двете коли ги харесвам. Дилемата е голяма :D

Точно моторя е по-по-най.

2.2 дизела на хонда беше мотор на годината.

Карал съм го на тест драифффф и беше по тих от бензиновата кола с която отидох.

Тука има некои колеги с такава и могат да ти предоставят инфо от по-първа ръка.

Поздрави

 

Колега, твоите симптоми са същите като моите преди 2 години. Решение - спри да четеш съвети и пробвай...

Писала съм по дилемата, само ще добавя отчет за разход отпреди 2 седмици - до, по време и от Черноморието, при съобразено с полицейски изненади шофиране - 5.8л (грешка - 4.8, сега го проверих) по отчет на компа. Досега, освен консумативи и поражения от "доброжелатели", проблеми не съм имала.( но моята кола е на 28 хил. км ) За тестдрайв - става, ако те интересува..

Успех! :)

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно съм съгласен за това ,че ТЕСТДРАЙВ трябва и по-малко четене , но !! тоя разход...не го вярвам , поне аз за ) 25 к не съм го правил за дълъг път , дори и да се съобразявам с всички знаци и да се озъртам за куки ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaто гледам вече си писал в профила ти че караш Сивик 2.2 I-CTDI,така че забрави аудито и атака към Сивика,всеки 2ри кара ауди...Бъди различен от останалите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вмъкна само по темата за обслужването на 20 000км - днес го направих и ми взеха 276лв - масло филтър и въздушен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А от София има ли тема за пътуване заедно към Габрово... че търсих и не намерих?

:) Радвам се че се запознахме .Трябваше да останеш да се пуснем накрая , да видим тоя K N филтър има ли некъф ефект.Догодина да си с пре(с)пиване и да пийнем по неколко цитирам : " Jameson in the Jar " :P)))Че ония с прелудета за срам го допиха , ние като не моем ;) Редактирано от marto_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А от София има ли тема за пътуване заедно към Габрово... че търсих и не намерих?

:P Радвам се че се запознахме .Трябваше да останеш да се пуснем накрая , да видим тоя K N филтър има ли некъф ефект.Догодина да си с пре(с)пиване и да пийнем по неколко цитирам : " Jameson in the Jar " ;))))Че ония с прелудета за срам го допиха , ние като не моем ;)
Аз също се радвам, че се видяхме. Много полезно беше за мен - видях, че странният шум (за мен) над 5000 оборота е нормален за тоз двигател ;) Като за първи събор толкоз. Беше много яко иначе. Другата година живи здрави с преспиване. Таз година поизгорях докато се редех за кебапчета :) и към 5 часа вече си тръгнахме. Не можах да погледам най-интересните драгове при мощните коли. Другата година таман ще съм нарпавил още някой километър и разработил колата и може да се пуснем в драг клас - Икономик ;) Иначе се запалих да си оправя озвучението. Днес след работа може да отида до Авител да поразпитам малко. ;) Редактирано от Yanko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от София има ли тема за пътуване заедно към Габрово... че търсих и не намерих?

:rolleyes: Радвам се че се запознахме .Трябваше да останеш да се пуснем накрая , да видим тоя K N филтър има ли некъф ефект.Догодина да си с пре(с)пиване и да пийнем по неколко цитирам : " Jameson in the Jar " :P)))Че ония с прелудета за срам го допиха , ние като не моем :tooth:
Аз също се радвам, че се видяхме. Много полезно беше за мен - видях, че странният шум (за мен) над 5000 оборота е нормален за тоз двигател :P Като за първи събор толкоз. Беше много яко иначе. Другата година живи здрави с преспиване. Таз година поизгорях докато се редех за кебапчета :P и към 5 часа вече си тръгнахме. Не можах да погледам най-интересните драгове при мощните коли. Другата година таман ще съм нарпавил още някой километър и разработил колата и може да се пуснем в драг клас - Икономик ;) Иначе се запалих да си оправя озвучението. Днес след работа може да отида до Авител да поразпитам малко. ;)
Като казваш май и аз ще взема да я свърша тая с музиката , че усилвателя и процесора са хванали прах вечеКато ходиш дай отзиви дали са натоварени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от София има ли тема за пътуване заедно към Габрово... че търсих и не намерих?

:D Радвам се че се запознахме .Трябваше да останеш да се пуснем накрая , да видим тоя K N филтър има ли некъф ефект.Догодина да си с пре(с)пиване и да пийнем по неколко цитирам : " Jameson in the Jar " :D)))Че ония с прелудета за срам го допиха , ние като не моем ;)
Аз също се радвам, че се видяхме. Много полезно беше за мен - видях, че странният шум (за мен) над 5000 оборота е нормален за тоз двигател :P Като за първи събор толкоз. Беше много яко иначе. Другата година живи здрави с преспиване. Таз година поизгорях докато се редех за кебапчета ;) и към 5 часа вече си тръгнахме. Не можах да погледам най-интересните драгове при мощните коли. Другата година таман ще съм нарпавил още някой километър и разработил колата и може да се пуснем в драг клас - Икономик ;) Иначе се запалих да си оправя озвучението. Днес след работа може да отида до Авител да поразпитам малко. ^_^
Като казваш май и аз ще взема да я свърша тая с музиката , че усилвателя и процесора са хванали прах вечеКато ходиш дай отзиви дали са натоварени.
Днес оставих колата да се прави. Казаха, че може би днес няма да стане, че си е доста работа. Не е проблем да стои 2 дена там .. важното е да се свърши качествено работата. За натоварване .. трябва да се обадиш 2 дена по-рано и няма проблеми. Иначе за сега ще слагам усилвателя директно към сток радиото, че тез процесори доста скъпи и за тез пари по-добре след време да сменя изцяло радиото. Но не съм чак толкоз взискателен за супер качествно на звука така че мисля че и така ще ми харесва. Ще видя как ще свири без процесор и ще го мисля тогава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Yanko ЕЕЕе ти си мнооо рапид ^_^Я разкажи по-подробно за тая музика, какъв усилвател, какви говорители, изолация, пари .Като стане непременно прайме една бърза 8-ма ген среща да я преслушаме тая нова музика:DПо мое лично мнение афтърмаркет музиките равалят фасона на таблото , ама това е по моя вкус Чакам инфо :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Yanko ЕЕЕе ти си мнооо рапид ^_^Я разкажи по-подробно за тая музика, какъв усилвател, какви говорители, изолация, пари .Като стане непременно прайме една бърза 8-ма ген среща да я преслушаме тая нова музика:DПо мое лично мнение афтърмаркет музиките равалят фасона на таблото , ама това е по моя вкус Чакам инфо :D

Оки като стане утре ще ти пиша точно какво съм взел и първи впечатления. Иначе от одавна съм за 8-ма ген среща да поразгледам кой какво е правил по колата си, каква музика е сложил, току виж някой Type R се появи да го видим (вчеря видях 1 сив 8-ма хеч като наще на 1 светофар до мен) ,но нещо сме несериозни 8-ците ... добре че поне с теб се видяхме на националната ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...