Jump to content
Fido Dido

За всички катраници - страстни пушачи...

Recommended Posts

Не знам вие как я мислите тая работа с новите цени, ама аз не съм навит да давам по 5 лв. за тъпото им Виктори.

 

БТВ, темата е за пушачите - не искам да чета реплики - ами откажи ги, като ти е скъпо, тровиш се и т.н. Тия ги слушам достатъчно.

 

Тоя сорт съвети ги предавайте на Андрей Слабаков.

 

Та така.

 

Мисля да се запозная по-отблизо с така наречения хенд-мейд папироси.

 

http://www.gigadrinks.com/categories.php?CategoryID=112

 

Чувам, че станало модерно, а и определено по-евтино. Пък и труда е важен - не се става лесно човек.

 

Ще помоля катраниците като мен, дето са в час със системата, да тряснат по едно мнение, пък каквото сабя покаже... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм пушач, но родителите са ми.. Значи те намериха доста по-евтин и казват, че цигарите са били доста по добри.Казано най-на кратко правят си те цигари.Използват този тютюн ( http://www.gigadrinks.com/product.php?ProductID=1522 ) Тези празни цигари http://www.gigadrinks.com/product.php?ProductID=1720И от един такъв пакет с тютюн който е 100 гр. правят около 7 кутии!Като за свиване използват такава машинка http://www.gigadrinks.com/product.php?ProductID=1587

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 месеца съм в играта ... опита ми е малък , затова ше споделя какво ползвам аз.Спрях се на продуктите с марка Lexington .. машинка , празни цигари и тютюнец ! Пробвал съм няколко вида тутун .. RED BUll също ми харесва /virginia blend/ , даже е по ситен и повече като количество , но ми идва малко серт ! Принципно всичките идват доста по хард от обикновенна цигара ! За справка аз пушех оражев Pall Mall.Както и да е .. с едно пакетче Lexington/зеления/ най- ми допада като аромат , изкарвам около 50 цигарки, средно натъпкани.Съвет от мен ... не се опитвайте да ги тъпчете като оригинална цигара ... нема смисъл , по бавно горят и по трудно се дърпа.Още един съвет ... има празни цигари с активен въглен.Аре приятно пълнене ... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се насочил точно натам. Хем по-малко ще пуша, хем е по-приятен аромата на тютюна. Иначе насоката е това, дето нито ти, нито аз искам да слушам :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при нас 100 гр хубав тутун е10 тина лева( на битака има 1 кг-10 лв от мургавите ни събратя, но сигурно е от листа от череши). една празна цигара, ако се купят 500 парчета излиза 1 стотинка :cool: аз минах на електронна цигара. бях доста скептичен, НО се оказа, че върши страхотна работа(25 лв от битака, 1 пълнител=20 цигари)-0,60 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста мои приятели минаха на ръчна изработка на цигари.И са доволни .По евтино от 1. 80 им излиза една кутия.Скоро мисля и аз да преминавам на "Направи си сам- доволен ши останиш :cool: "П.П И баща ми има електронна цигара (120 лв я купи) ... Първите 3-4 дена пушеше по 2 цигари на ден ( и то сутринта с кафето) и на 5тия ден пак си ги почна по старому... ( 2 кутии).Аз и майка ми също се пробвахме с тая електронна цигара ,обаче ефекта беше нулев.Явно отказването зависи повече от нас самите... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

квото и да правите винги требе да имаш някоя "къширана" цигара :cool: пробвал съм да си свививам.. забавно е ама... аз сутрин като се събудя първата работа ми е да запаля цигара и да се запътя към кенефа :D а след тежка вечер къде тепърва ще въртиш цигари :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stan4o е това е проблема тежките вечери и цигара след цигара една нова година стигнах 4 кутии после не пуших 6 месеца 3 дена ми беше ролко гадно ,че се заинатих и непуших амааааа....Пак си седнахме една лятна вечер и бега конйо у барата :D .

Това с направи си сам ми напомня 2001 когато си бях набавил такъмите ;) и си сядам в едно кафе с един ежедневник /четиво/,кафе и си вадя тютюн/много готин беше/ да си свия цигара .Та персонала ми викнаха куките щото съм си свил цигара и помислили че е джоинт :P .После ги почерпих и тях де :cool: органите на реда.

Та на въпроса или ще почна да си ги правя щото тия дет ме познават знаят че седна ли да работя нещо, без да димлява нестава :) или ще ги спирам, незнам как ама 5 кинта по 365=1825 лв. ;) без празниците и запивките :P .

Как незнам .някой ако знае каде е разковничето да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За по евтино е да не пушим :cool: , ама да не пуша е все едно да не си карам колата...... По темата -тютюн до 8лв. 40гр. е по евтино ,доло горе това е цената на обикновените цигари ,от 8лв(за пакетче 40гр.) нагоре излиза по скъпо. С другите машинки, които са като табакери занимавката е по голяма ,но е по добре с тях излизат повече и по-тънки цигари. Хартииките , филтрите и тютюна си ги носите във вас. Като ви се пуши свивате палите и т.н.Аз лично пробвах , но за сега ще си пуша нормални цигари , поне докато не ги вдигнат с още 2лв или почна да пуша по повече. Сега съм на кутия за два дена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като ви мързи да си свивате намерете си такъв като мен - дето му е готино да свива. Вуйчо ми пуши, та ме хвана мен и ми е кеф... празни свити цигари, с онази машинка, слагам и пълня. И му направих една кутия и половина за 1 час, като през това време си правя и други работа и така... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като ви мързи да си свивате намерете си такъв като мен - дето му е готино да свива. Вуйчо ми пуши, та ме хвана мен и ми е кеф... празни свити цигари, с онази машинка, слагам и пълня. И му направих една кутия и половина за 1 час, като през това време си правя и други работа и така... ;)

да бе ;) и по кръчмите ще те водя, като Санчо Панса моя верен оръженосец ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се питал, не може ли да се намери обработен тютюн, наситнен, да кажем от някой завод, направо, на едро. Мисълта ми е, че необработеният, не става за пушене, но на тютюнопроизводителя го изкупуват за ХХ стотинки на килограм ->обработка и го пускат на "балъците" за 8лв/40гр. Разликата, май излиза не в стотици, а в хиляди проценти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам електронна цигара китайска за 30лв. ;) Вече една седмица не съм пипал друга цигара не ми се и пипа ...НО при мен положението е малко по-различно аз просто съм свикнал да ми дими нещо в ръката и затова ел.цигарата ме устройва. Преди нея бях се заиграл с тютюните ама много трудна работа ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който има познати минаващи през Люксембург ги помолете да ви вземат тютюн. 150 гр е 7 евро. Има за 14 лева да пушите.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - какво излиза?Че е по- евтино с тази процедура, докато не вдигнат цените и на този тютюнец, копелетата.Че докато си играеш да си свиеш цигари за утре, се занимаваш с общополезна дейност, тъй като ръцете са ти заети и не пушиш.....много.Че като си пафкаш миролюбиво, никой не се мръщи, щото тютюнеца е ароматизиран и мирише добре, та непушачите около теб не мръщят нос, а душат като дакел пред лисича дупка.Ей за това питах!Мерси за отговорите, колеги, поръчвам си атрибутите и ги отнасям като гладно прасе - блажен вестник!

Редактирано от Fido Dido

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да подметна, че и електронната цигара е до известна степен алтернатива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прочетох всичките постове от темата и ми потекоха лигите,аз от осем месеца не пуша и полудявам направо,ама инат-иначе давах по 198 лв на месец за цигари

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 5 години редовен пушач спрях така:1 ден равносметки + 1 час размисли и страсти + много воля + нова кола за стимул + още повече воля + още воля= 216лв. спестени пари+Хондица(началото на Февруари):)Според мен цигарите са повече дългогодишен навик(да запалиш, да държиш в ръка, да си дръпнеш), от колкото пристрастяване! Както казах трябва стимул и воля(поне аз така успях) и не мисля, че е невъзможно!Успех колеги!

Редактирано от Vladimiresko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се запътил натам.Имам 2-3 приятелчета вече правят цигари за норматив.Много скъпо стана, а пустият му никотин :cold: .... Скоро си взимам всичко нужно, една табакера и гасссс!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има перфектен тютюн -български(родопски). Сорта му е Вирджиния.След Хасково,по посока Кърджали в което и село да влезеш има по 20 лева килограма,нарязан, с парна баня,обработки и други щуроти.От 1 килограм излизат около 2000 цигари или средно 100 кутии.Голям стек листчета е 12 лева 2000 бройки.Една машинка е 6 лева+филтъчета 20 лева=58 лева общо или 44 стотинки кутия цигари .И повтарям тютюна е за износ и във всяко село го има,лесно се намира.Аз препоръчвам ако съхне бързо за 10 мин нарязани резенчета лимон в него и после ги махате.Все едно пушиш Бяло виктори без допълнителните бензини,радиоактивни бенземати , радикали и урани ,добавяни допълнително от фабриките!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега след поскъпването българина ще разбере защо по филмите хората, които пушат се водят гъзари. :cold: Гледам, че масово хората се обръщат към електронната цигара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пуша също, но при това сериозно - стигам до 3 кутии на ден.Преди 6-7 години изкарах в германия 2 години и там цените на кутия бяха 4 евро и единствената алтернатива бяха свиването на цигарите или спирането им. Е аз естествено не ги спрях и си накупих всички необходими техники - табакера, машинка, филтри, тютюн (там се продаваше в кутии по 200 г). Съквартирантите ми ме базикаха че вечер съм пускал цигарената фабрика :cold:Като гледам на къде вървят работите в нашата родина май и аз ще се върна към милите немски навици. Относно спирането, Хемингуей май беше казал: "Няма нищо по-лесно от спирането на цигарите, аз съм ги спирал поне 1000 пъти!". Е и аз съм като него, поне 4-5 пъти в годината ги спирам и след месец-два ги почвам отново с пълна сила. Пробвал съм и електронни цигари ( не ми свърши работа ), и никотинови дъвки и лепенки ( само ми покачват никотиновия глад ), и табекс ( при мен работи колкото да ми подтисне глада за 2-3 дни, след което трябва само и единствено воля ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф топик: Марк Твен е автора на прословутата фраза за спирането на цигарите, PoweRG. :cold:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След почти две години, живот без цигари отново се завърнах в редиците на пушачите. Какво да правя като ми харесва да пуша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като страстен пушач едва ли някога ще мога да спра да пуша и май и аз ще мина на този вариант. Но винаги съм се чудила на хора, които са успели да ги спрат, не са пушили няколко години и после пак пропушват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има перфектен тютюн -български(родопски). Сорта му е Вирджиния.След Хасково,по посока Кърджали в което и село да влезеш има по 20 лева килограма,нарязан, с парна баня,обработки и други щуроти.От 1 килограм излизат около 2000 цигари или средно 100 кутии.Голям стек листчета е 12 лева 2000 бройки.Една машинка е 6 лева+филтъчета 20 лева=58 лева общо или 44 стотинки кутия цигари .И повтарям тютюна е за износ и във всяко село го има,лесно се намира.Аз препоръчвам ако съхне бързо за 10 мин нарязани резенчета лимон в него и после ги махате.Все едно пушиш Бяло виктори без допълнителните бензини,радиоактивни бенземати , радикали и урани ,добавяни допълнително от фабриките!

Аз съм вътре с 1 кг, ако има някой, който може да удари едно рамо и да ми прати. Някаква надценка, е логично да има, за услугата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега LAMER! Ако имам път натам,ще ти взема едно кило,само не знам как в Еконт да го пишат .Да не ме арестуват за контрабанда на наркотици. Ще го пиша родопски чай,надценка не искам .Нали за това е форума да си помагаме. п.с Лошото е че до там пътищата не са чистени ,и малко е приключение да ходя с Хондата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 Ако не те хванат, вземи и за мен кило - пиши на лични!Черпнята е отделно.... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...