Jump to content
Not_Impossible

Скъпа ли е поддръжката на 5 генерация?

Recommended Posts

Не открих никъде подобна тема, а сега точно би ми била много полезна защото тепърва ще си купувам (и търся) возило!

(Моля ако има подобна тема, моята да бъде изтрита и по възможност да ме насочите към старата!!)

 

Та по въпроса: Ще купувам колца, но и най-простия селянин няма да се втурне към нещо, когато незнае какво го очаква насреща! Насочих се към помоща ви колеги, заради много различни мнения по въпроса(един:скъпо ; втори:не толкова) които само ме объркват и разколебават(донякъде)!

Страхотни возила са "Японците", но всичко си иска поддръжка!

Скъпо ли е :?

 

Благодаря предварително колеги, ще следя и чакам отговорите ви!

Извинения към админите и модераторите, ако дублирам тема!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако е по-удобно скайпът ми е: honda.powerofdreams, но това не означава че няма да следя темата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:stupid: Зависи какво си карал досега малко по скъпо от голф 3ка,за мен си е супер евтина подръжката!Отиваш в няколко магазина и разпитваш - ремъци ролки - после окачването и така - няма нищо стряскащо в тая кола!Части във форума бол!Лично за мен малкич в-тек д16з6 125 коня е наи-добрата оферта като цена-мощност.п.с. говоря за сивик - това си си написал в профила...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една хонда и качествени части винаги ще ти злезе по евитно от голф /незнам защо правим с него сравнението/ :stupid:Като части разликата в цените не е голяма, взимай и не се притеснявай.Ако не избиеш от евтини части, от разхода на гориво ще си напред :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10ина години поддръжката беше доста по скъпа от евро колите,защото япоските бяха по малко и трудно се намираха части,на днешно време цената е горе долу еднаква за всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някъде тема,но немога да я намеря,един колега прави сравнение с цените на определени неща за определени марки,и излиза,че цените са относителни.Едното ще ти е например по-скъпо с 20лв,например от на голф(защо казваме все голф :stupid:),ама другата част,ще ти е с 20лв,по-малко,и така.Вземай сивика и не се тревожи!Евтиното излиза 2 пъти по-скъпо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвах се с няколко от колегите в скайп; прочетох и вашите мнения по темата тук и все още оставам с решението за Японски автомобил с марка Хонда.Много благодаря на отзовалите се до момента и с нетърпение чакам да чуя още мнения по въпроса!Малко не съм на ясно с номерациите от типа д16з6 и т.н, но с течение на времето, като напредващ потребител и използвайки често услугите на форума и тях ще науча.Ееее и стига с този Гол-Ф вече, че да не се объркам и да си помисля, че ми го препоръчвате!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не спестяваш от обичайната поддръжка проблеми с Хонда няма да имаш. Все пак МНОГО зависи в какво състояние ще завариш твоя автомобил. За сега моя стар Сивик не ми напомня много за годините си. Дано имаш подобен късмет!

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение-по добро от ХОНДА не съм карал.От 09.2007 съм със Сивик 1.3 94г беше на 140К вече е над 210К и за това време съм правил не повече 4-5 незначителни ремонта(заради мои изгъзици по време на каране),с частите не съм имал проблеми с намирането и цената им не е много по различна от тази на немските гиганти-OPEL,FORD и WV ;) .Купувай смело.Не съм съжалявал и за секунда че карам ХОНДА.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента 5-та генерация Сивик D15B2 е НАЙ-ЕВТИНАТА за поддръжка Хонда в България!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е защото вече са пълнолетни и се потдържат сами ;);) Майтапа на страна, няма нищо скъпо в тая кола (освен може би рейката)... естествено че има хора които се опитват да продават на доста високи цени, но принципно не е така.Успех с покупката! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто като сменяш нещо се постараи да намериш качествена част защото разлика в цената с китаиските боклуци е нищожна. Аз сменях шарнири взех си боклуци с 10лв по евтини и след 10000км ги смених пак само че този път зи взех доста по дообра марка и за сега нямам проблем.Хората са казали "Евтиното излиза скъпо".Успех с избора на кола.

Редактирано от Белов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента 5-та генерация Сивик D15B2 е НАЙ-ЕВТИНАТА за поддръжка Хонда в България!

;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко, което прочитам стигам до един единствен извод: Мечтата да стана притежател на такъв вид автомобил не е неизпълнима, нито трудно осъществима! За всичко е нужно време, търпение и не всичко е до пари!Ако днес няма какво да се добави ново по темата, мисля че може да бъде закрита. През последни 12 часа чрез форума придобих толкова полезна информация, колкото да обикалям 2 месеца по магазини, сервизи и други "информационни бюра"! Много благодаря на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още полезна информация и съвети - виж в раздел "Срещи" кога и къде се случва това в Плевен.Отивай направо на място да се запознаеш с феновете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТОВА Е ХОНДАТА - 5 г., НЯМА ДА ИМАш ГРАМ ПРОБЛЕМИ, НО СЕ ИСКА ОБСЛУЖВАНЕ ЗА НЕЯ!!!:punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТОВА Е ХОНДАТА - 5 г., НЯМА ДА ИМАш ГРАМ ПРОБЛЕМИ, НО СЕ ИСКА ОБСЛУЖВАНЕ ЗА НЕЯ!!!:)

карам такъв сивик от 1 седмица.Ето някой цени за начално обслужване което аз напрвихРолка- 35 лвремък 35 лвремък хидравлика 8лвремък динамо - 8 лвВодна помпа 55лвТампон на мотора 45 лвВъзд филтър 10 лвнакладки задни 25 лвДоволен съм много :( Редактирано от Honda_fen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТОВА Е ХОНДАТА - 5 г., НЯМА ДА ИМАш ГРАМ ПРОБЛЕМИ, НО СЕ ИСКА ОБСЛУЖВАНЕ ЗА НЕЯ!!! !!!

карам такъв сивик от 1 седмица.Ето някой цени за начално обслужване което аз напрвихРолка- 35 лвремък 35 лвремък хидравлика 8лвремък динамо - 8 лвВодна помпа 55лвТампон на мотора 45 лвВъзд филтър 10 лвнакладки задни 25 лвДоволен съм много !!!
Много благодаря.. много полезно!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай си една колица и да не ти пука подръжката. ;) Частите са с много малки разлики от тези на масовите коли, но разликата идва от тама че хондата е по-издържлива и то в пъти. :lol: Аз съм с D13 и мога да ти кажа че въздушния филтър ми е 18 лв, а масления филтър ми е 8 лв. (Колкото на корса Б серия) и то уж се води внос от Япония, демек части има бол на народни цени.

Редактирано от ArowanA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувай! Това е съвета ми,няма да сбъркаш ще повторя някой от колегите но е вярно в момента поддръжката на 5-та генерация излиза доста ефтино,а и разхода и на гориво е малък.

Успех с покупката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обслужване + радиатор нов 230лв. общо взето за една година друго не съм купувал! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе има някой по-проблемни (скъпи) части според мен.. Горна помпа на съединителя 90 лв (естествено нова и оригинална, няма смисъл от ментета). Нооо като цяло ако попаднеш на читава и не се троши през ден, мисля че няма да имаш проблем с подръжката. Разхода е нерелно малък :dry: Обслужваш я и караш. Вземай смело е моят съвет Едит : абе незнам защо с доста хора имаме различно разбиране за 1-цата в ника ми :lol: трябва да е "трънку" :huh:

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не спестяваш от обичайната поддръжка проблеми с Хонда няма да имаш. Все пак МНОГО зависи в какво състояние ще завариш твоя автомобил. За сега моя стар Сивик не ми напомня много за годините си. Дано имаш подобен късмет!

Тринки го каза точно. Още ли не си харесал твоята :lol: Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pamo тези дни съм на 1-2 огледа, надявам се една от тези красавици да е моята :lol:Много ще се радвам скоро да стана притежател на любимата марка !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pamo тези дни съм на 1-2 огледа, надявам се една от тези красавици да е моята :)

Много ще се радвам скоро да стана притежател на любимата марка !

[/quot Колегите са ти дали отговор на вапроса аз подкрепям повечето от тях земаи и не се замисляи д 15б2 е един от наи дурако устоичивите мотори както беше казал един колега преди време.Аз карам хеч 5 генерация с д15б2 от личен опит мн добар автомобил,карам го по вече от 3 години никви ядове,но все пак зависи кво искаш,плусовете му са:малак данак,долу горе икономичен,варви прилично,но няма обем на багажника ако искаш с по голям багажник земаи седан или купе пак с д15б2,части в форума колкото искаш и евтини.Успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голфа това, голфа онова, нашите хонди са най-готините, най-здравите, най-бързите - други коли НЕ съществуват!Имам Д15Б2 в ЕГ4 за 6-месеца му навъртях вече 13000км и да ви кажа малко гори, не върви много ама пък гори малко. Частите които съм сменял са по-евтини от на всякакви други автомобили, поради факта че си ги намирах на доставни цени - пример шарнири 10лв. бр. накрайници 10лв. бр. маншони 10лв. бр. Естествено ако търсиш някакви части особенно 2-ра употреба тук във форума ще намериш (малко соленичко) ама нали са "оригинални" а не "ментета от магазина". Като цяло няма да съжаляваш от избора си!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти представяш ли си някой да се оплаче. Нали 43890756943-875 човека ще го линчуват онлайн :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае тия бараки има ли още кой да ги купува?.... бати дараците...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди 3-седмици и аз си купих хонда сивик хеч.Разликата от другият афтомобил които карах,е много голяма,др.кола издържа 15000км. без да пипам нищо по нея само на ръчка и прекъсвачи.След това 4-месеца не излезнах от сервиза секи ден се трошеше нещо,майстора накрая ми се моли да неидвам в сервиза поне 10-дена за да може да си свърши работата която висеше вече 4 месец в сервиза.(от мен нямаше как да прави нещо по др коли) Но с хондата не е така с 30лв гориво се возя 3 дена само на пълна ръчка и като слизам някаде не я гася, на ден навъртам около 300км.Просто няма да сгрешиш повярваи аз дадох за 3-4месеца 5000лв по ремонти и небеше направена колата.Ако неискаш и ти да се ръсиш толкова купи си ХОНДА.(единственият афтомобил които мога да го сравня с толкова здрава кола като хондата, е пассата 3-ка от личен опит говоря) :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...