Jump to content
Kollety623

Запитване за покупка на Honda

Recommended Posts

Здравейте колеги , нов съм в този форум и смятам следващата ми кола да е сивик , прегледах повечето теми и мнения на колегите и виждам че от техническите въпроси половината са за тунинг кои искал да барне колицата и т.н. , та питанео ми е защо масово се продават с този двигател honda civic 1.4 16v 95г седан или хеч имали някаква причина , масово в мобилето и карс.бг го продават този двигател , преди няколко дена гледах една хонда , но 1.5 vtec и като цяло останах с добри впечатления , ако може да ме насочите към някой определен модел на сивик горе долу за около 4000лв мога ли да си намеря някоя читава хонда и да е в рамките на 95-98 евентуално 99-00 , ще съм много благодарен ако ми съдействате мерси....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлега, не ми се отдава писането ще съм кратък до 4000 лв си вземи ХОНДА с 3 врати около 97-99 с клима сивик няма значение двигателя 1.4 90 кс. си е хубав и надежден и икономичен ако имаш възможност си вземи 1.5 115 кс. икономик но е голяма рядкост като купуваш гледаи ламарините и коша да са здрави с двигателите няма проблем ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

весели празници на всички , доколкото разбрах хеча е японски и натам се ориентирах , а седана английски , мислех да вземам някакъв голф , но се поотказах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седана също е японски. Ето преди и след фейслифт модел:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...ic_LX_sedan.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...Civic_sedan.jpgИма хечбек с 5 врати които е английски, както и комбито. Изглеждат така:http://img337.imageshack.us/img337/7752/11...87885401pic.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...Civic_Kombi.jpg

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата кембо ти го каза ... , вече ти си решаваш за какво ще използваш колата и най вече личните ти предпочитания относно дали ще е 2/3 , 4/5 врати и кое ще ти е най удобно за лично ползване. Успех в търсенето и покупката евентуално. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като цяло не ме интересува комфорта толкова , колкото това да е със здрав двигател и ходова част , ще търся японската версия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що си мислиш, че на английските модели моторите и ходовата част са болни ?

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото масово се продават такива хонди с този двигател , тава е лично мое мнение , защо според теб на 40 страници с обяви за сивици 32 страници да се продават точно тези модели , това не мога да си обясня , и затова питам , да не би да не са доваолни хората от самия двигател , слаб ли е , неикономичен ли е в сравнение с по - големите кубатури , дефекти , неща от този род ме интересуват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто защото 1,5 е малко по мощен и който купи не се разделя лесно с него,но и 2та са добри

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто са повече като съотношение, не че са по лоши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да не се притеснявам за издръжливостта на двг . Утре ще ходя да гледам още 2 тука от Варна , дано да си харесам нещо .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит мога да кажа,че англичанките по нищо не отстъпват на японките-нито по здравина на двигател,нито на купето.С моята 1,4 съм изминал вече 20000км и то повечето здраво каране и съм нямал никакви проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има го и момента че 1,4 е най-малкия (може би и базов модел) и когато излиаз от завода това е най-евтиния вариянт....затова се и продават повече....от тука нататъка колега ти рпеценяваш какво искаш да караш....лоши думи за хонда не съм чул досега.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм чул нищо лошо за сивиците , имам 2-3 колеги които карат такива коли и не смятат да ги продават , имам и една оферта за едно венто и се чудя още ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

От личен опит мога да кажа,че англичанките по нищо не отстъпват на японките-нито по здравина на двигател,нито на купето.С моята 1,4 съм изминал вече 20000км и то повечето здраво каране и съм нямал никакви проблеми.

Подкрепям колегата с две ръце :):P:D :D Аз също съ така близо 80000хил.Няма по идиотоустойчиви коли.японките и те не отстъпват,но са ми малки.п.п. Успех с покупката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

таман се върнах от огледа на един хеч , хареса ми като цяло , но няма да е точно тази която гледах , но вече категорично съм за сивик , с двете си ръце и двата си крака , и жената щом ги хареса значи ще е хонда :) . Първото впечатление което ми направи беше че двгто беше мито и пак леко се забеляза къде има малки одтечки на масалце като напримчих парното на макс си промени оборотите , а и според вас нормално ли е за 5 минути колата без да е карана (само беше запалена ) да загрее на 90 градуса

Редактирано от Kollety623

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Нормално е.Тия коли така загряват.целогодишно са така.стрелката стига до едно ниво и квото и да праиш не мърда никога.оборотите не се притеснявай-нормано е.много им е бедна сместа и за това.потърси темата за инфоборда и поразгледай.мисля че им даваха разход на място на топъл мотор 0.7л/час. а на брат ми скодата под 0.9 не пада.не му играят оборотите грам,ама се натрупва по трафика доста разлика.щом е мит мотора дирекно си тръгвай.мой не беше мит и никога няма да го мия и няма грам масло никаде.те течовете са свързани с гарнитури и семеринги и не са скъпи,но е разправия.каквото и да гледаш имай в предвид ено-тампоните на задния мост са им слабо място,също и предните амортесиори,но пък носачи и шарнири са бетон.ако има клима го тествай и него задължително,защото там е филм.п.п. и като си я купиш да се похвалиш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега клима нямаше , но човека каза че е сменял едното каре , после нещо спомена че заради каретата нямало да падне на по ниска цена , в крайна сметка не го разбрах дали е едното или и двете , и другото колегата скоито ходих да зяпаме колата забеляза че има разлика в предните фарове и капака.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Е то има един лаф:"не ударена кола и не нае..на жена не останаха" Ако е направена качествено не се притеснявай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, и аз съм се запътил към този модел и имам някои питаниячетох в нета че 1.4 90кс и 1.4 75кс са един и същ двигател но по слабия имал някакво ограничение на входящия въздух или нещо такова, така ли е наистина и може ли да се модне по някакъв начин 75кс да стане 90? също като отида при търговеца как да разбера 90 или 75кс е даден двигател, има ли някакви отличителни белези защото май има доста некоректни търговци...приблизително какъв разход на гориво дават двата 1.4 двигатели както и 1.5 и подходящи ли са за газифициранеи последен въпрос, как са им съединителите на тия хонди защото гледах 2 и едната и беше тоста твърд педала и прискърцваше а другата беше с много мек педал но пак имаше леко скърцане, до колкото знам е с жило? от какво може да е това скърцане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:huh: Да, има си тема колега: http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%B5%D0%BB%D0%B0п.п. Не са с жило тези специално, с две хидравлични помпи са :D Скърцането да е проблема, не друго - оправя се лесно също! Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...