Jump to content
kembo

Проблем с упльтненията

Recommended Posts

Здравеите ,колеги карам Дел Сол и тъи като вече е сурова зима имам проблем с уплътненията така замръзват че немога да отворя вратата (колата стои отвън за съжаление ) намазах ги обилно с течен парафин но не помага чак толкова ПИТАНЕТО ми е някои може ли да ми каже какъв препарат да си купя (колкото и скъп да е) и от къде .но да не замръзват след употребата му БЛАГОДАРЯ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глицерин ,върши добра работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги мазах със силиконова смазка. Някои мажат с WD40. Продават и специални спрейове за гумени уплътнения и повърхности и пр., виждал съм ги големите вериги с щандове за автоаксесоари, като Практикер, Кауфланд, Мосю Бриколаж и пр. Аз също търся такъв препарат, че тва дето имам не е останало много а се ползва за 3 коли и за зимните обувки да не пропускат влага, но търся смазка, а не спрей.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чичко Глицерин прави чудеса! От както намазах уплътненията на всички врати, през уикенда, до днес всички се отварят без никакъв проблем. Имаго в Аптеките за 85 стотинки шишенцето. :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както каза ZaRRicK има силиконови спрейове за гумини уплатнители.Най-добрите са в сиви флакони със синьо-зелени картинки под формата на спрей.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за глицерин, при нас е 0.96 лв. 50 мл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих днес ГЛИЦЕРИН (трудно се намира) намазах уплътненията ще споделя ефекта като паднат пак температурите ( дано не падат вече :) ) БЛАГОДАРЯ на ВСИЧКИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мазах с парафин,не помага много...затова и по няколко почуквания с юмрук по врата дето има уплътнение и става....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В две теми едно и също публикувам ама ще ме извинят модераторите :) да не пускам линк към поста си ще го напиша и тук:А за уплътненията аз ползвам парафин ама не този от аптеките ( явно е доста слаб или разреден и аз незнам точно ) ами такъв от лаборатория и за сега нямам ядове. Вчера колата беше запечатана от всякъде с лед и отгоре със сняг и вратите се отвориха без никакви грижи Проблема е обаче от коя лабораторя да намерим такъв парафин че и моя свърши вече, накой ако има познати да свирка, ще си платим каквото струва

Редактирано от Draik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един + за глицерина, с този парафин от аптеките наистина нищо не става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години ми изпадна 0,5л силиконово масло. С добре напоен парцал, в началото на зимата като си намажа уплътненията на вратите и багажника на Астрата - нямам проблеми цяла зима (имам предвид няколко години вече). Сега ми е първа зима със Сивика - намазал съм го също. Не че е станало студено, но съм 99% сигурен че пак няма да залепват уплътненията.

Намерете си силиконово масло. ;)

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глицерина е хубаво нещо, но имайте в предвид, че е водоразтворим (ползва се за пълнеж на бонбони, също :bounce: ) -> трябва от време на време, да се намазват наново, проблемните области.

Редактирано от LAMER
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...