Jump to content
Radko

замръзнала течност за чистачки

Recommended Posts

Колеги, колата не бях е карал една седмица,беше с лятната течност (предполагам беше останала малко). И като се качих в колата, като опитах да пръскам към стъклото се чува само моторчето да работи, но не пръска течност.След това нялях зимна течност за чистачки, но пак същата работа. Има ли идеи за размръзяване?Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сешоар пич. топла вода.

Гореща вода.Или пистолет за горещ въздух.Най-добре в топъл гараж!Сипваш горещата вода в казанчето, източваш и пак гореща вода, докато отпуши, проверено лично!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година и аз направих тази грешка. Стоях 1 месец без пръскалки, много тегава работа. Бях оставил колата с чиста вода и тя чисто и просто си замръзна. Отидох в Mall of Sofia в подземния гараж и я оставих три часа и половина с налята вътре течност за чистачки, която да спомогне за размразяването... да,ама не - не стана. Стана едва след като се позатопли времето само... Реално ще стане с наливане на гореща вода и източване... както и с нещо като пистолет за топъл въздух също може да стане. Провери след това и всички маркучета да не е замръзнала И в тях вода, макар че тя се размразява от топлината на двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вкарай една ракия с голям градус, после си купи течност зачистачките :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята я размръзих на улицата при температура ~ - 2-3 градуса само с гореща вода. Но доста време ми отне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде да източа това казанче като налея с гореща вода? В момента има зимна течност за чистачки, и забелязвам че моторчето не работи... дали е замръзнало още повече?

Редактирано от Radko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

налеи чист спирт синият за горенето пробвал съм деиства

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като те гледам май искаш да си търсиш ново моторче а :D замръзнало замръзнало защо го зориш да работи ?Та на въпроса при мен се оправи като карах колата повече време и всичко се размрази това със сешоара и топлата вода е нож с 2 остриета ако не внимаваш от топлото може да разлепиш маркучите и да протече ако все пак го пробваш водата да е хладка а не вряла сешоара на минимално а течносттта можеш да я изкараш като пъхнеш един маркуч през гърлото до дъното засмукваш и източваш, другия вариант е да напълниш предварително маркуча с вода и затапваш от единия край с пръст другия край пак в казанчето и източваш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,сега като не чувам никакъв звук от моторчето за чистачките значи ли,че е изгоряло и трябва да се сменя? Или от замръзването изобщо не иска да завърти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,сега като не чувам никакъв звук от моторчето за чистачките значи ли,че е изгоряло и трябва да се сменя? Или от замръзването изобщо не иска да завърти?

Не го пробвай изобщо, ще го изгориш.Размразявай с гореща вода и източвай(както се точи бенз)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен така замръзна,но успях да я размразя,пустата вода,но задната ми пръскалка не ще да се размрази. Сега чакам по-добри дни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата година я размръзих като я вкарах в паркинга на един МОЛ!Грешката ми беше ,че отидох със жената и размръзяването ми коства 100-тина лева :P;) ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да запалиш двигателя да поработи и да затопли положението. Нещата наистина се размразяват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пострадах, толкова беше замръзнало, че чак моторчето не се чуваше (като на колегата). Сипах зимна течност и когато двигателят позатопли, пръскалките тръгнаха. Лошото е, че сега вечерта пак замръзнаха! Имам чувството, че течността е менте, въпреки че пише до -25 и беше 3л, които отидоха всичките в казанчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако живеете във град кадето има МОЛ със подземен паркинг, влизате на най-долното ниво на паркинга, разхождате се около 1.5-2 часа, слизате до паркинга и Воала, чудото е станало, всичко по колата ви е размразено.Аз днеска си размразявах ръчната, че реших да се изпързалям на един обратен и блокираха жилата, та до МОЛ-а със почти влачещи се задни гуми на дрифтове се докопах, хапнах разгледах магазините и ръчната беше се оправила :unsure:

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима и аз не се усетих да си сменя течноста лятна/зимна..и добре че в казанчето имаше малко..размрази се от топлината на двигателя,но от постоянно пробване дали се е размразила..изгорих моторчето..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако няма МОЛ, топлата вода е най-доброто решение :) наливаш до горе с топла (не вряла) вода ... после източваш, наливаш пак :) и след второто източване моторчетата тръгват само трябва да не им се дава зор докато са замръзнали щото горят. като пробваш и не стане, от втора проба смисъл няма :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се размрази като постоя на слънце. Аз се чудя защо беше замръзнало пак, а то било -15-20 снощи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и на мен ми замръзна шибаната течност за чистачки ,но интересното е ,че бях се подготвил със зимна течност от доста време и това се случи на температура не повече от -6.На двама мои познати който постоянно карат пак им замръзнаха течностите даже единият беше сложил и много силна ракия за всеки случай.Лично мой съвет е да си слагате син спирт за горене за да имате по-голяма сигурност на пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де не мога да разбера като загрее двигателя как няма да се размрази течността като и казанчето и маркучите са при двигателя.Не мога да разбера какво се чудите и съветвате? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 5 ген казана е под калника и е доста далеч от двигателя.Ако караш градско 2 часа без да спираш може и да стане ама извъг града не.Даже преди да сипя спирта онзи ден замръзна повреме на извънградски преход а беше -5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При англичанките не става - изпитано в цял ден градско. Само в гараж или на слънце!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамицата им на тия лайнари, които правят тази зимна течност за чистачки !При празно казанче, взех една, която е до -60, разредих я 1/1 (за -30). Викам си "сега ясно, че за -30 няма да е, но поне -15-18 дано издържи" Да, ама... член. На -6 замръзна всичко ;) Сега като ви чета мненията и си спомням как пробвах постоянно дали не са се размразили, нищо чудно да съм скапал моторчето ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторчетата са държеливи, не изгарят толкова лесно. Тормозил съм ги замръзнали на не една кола, но все пак трябва да се внимава!Тия дето правят течностите за чистачки наистина са абсолютни мошеници. Трябва да се ползват само изпитани марки и по възможност по-малко да се разреждат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година на миналата ми кола 5 ген. сивик,забравих да сменя водата с течност,всичко беше станало на лед;)Слезнах една вечер запалих и след 20 мин. слушане на музика всичко беше размразено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oпределено вече ще зная ....

Моторчетата са държеливи, не изгарят толкова лесно. Тормозил съм ги замръзнали на не една кола, но все пак трябва да се внимава!Тия дето правят течностите за чистачки наистина са абсолютни мошеници. Трябва да се ползват само изпитани марки и по възможност по-малко да се разреждат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велика тема :( като ви чета постовете имам чувството , че или си нямате хал хабер от физика или карате кола за първи път през зимата :) Колегите с по-старите Хонди , за да си размразят течността , каналчетата и пръскалките е елементарно !!! Освен наливането на течност в казанчето , ще стане по-бързо и "масаж" на каначлетата до пръскалките - при самото натискане на каналчетата си лични къде е замръзнало и къде не :D След това като наливате течност си оставете няколко капки и за самите пръскални !!! Ако имате препарат за отмразяване , пръскайте ги и пръскалките с него !!! Спирт , ракич , но не и топла вода също вършат работа :)!!! Нищо , поговорката е ясна , не питай старило , питай патило :D Хронос , егати ръчните дето си й ударил на колата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велика тема :) като ви чета постовете имам чувството , че или си нямате хал хабер от физика или карате кола за първи път през зимата :ph34r: Колегите с по-старите Хонди , за да си размразят течността , каналчетата и пръскалките е елементарно !!!Освен наливането на течност в казанчето , ще стане по-бързо и "масаж" на каначлетата до пръскалките - при самото натискане на каналчетата си лични къде е замръзнало и къде не :D След това като наливате течност си оставете няколко капки и за самите пръскални !!!Ако имате препарат за отмразяване , пръскайте ги и пръскалките с него !!! Спирт , ракич , но не и топла вода също вършат работа :D!!! Нищо , поговорката е ясна , не питай старило , питай патило :lol:

Хронос , егати ръчните дето си й ударил на колата :o

+1

На служебната кола и беше замръзнала течността - около половината казанче, налях от моята - гласена за около -30 на другия ден всичко се беше размразило.. Ако казанчето е по-пълно сипете по-концентрирана, може и спирт или ракия, но не знам ако ви спрат за проверка какво ще обяснявате... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ай стига бе :D с топла вода не ставало :) кой каза ? аз имам документирани материали едва ли не от тая процедура ... спирт, ракия, ала бала, течности за размръзяване ... да ама не, щото някой път си някъде където няма МОЛ да си купиш спрейче за размръзяване или спирт, а ракията сте я изпили (примерно на вилата) и сутринта на слизане прихвърча дъждо-сняг и казанчето на чистачките замръзнало ... I'm lovin' it ! :D и добре че ви нямаше да ми кажете че с топла вода не става, иначе щях да се мъча да карам до долу така. става и още как ! разбира се, колкото е по-пълно казанчето, толкова по-кофти :D ама сега ... съдба. иначе маркучите със стискане се оправят, това е начина за тях. самите пръскалки и те обичат банята с топла вода ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден се наложи да размразявам моята...ама беше мн яко замразнала :) 7 литрово шише от Девин пълно с топла вода и заливаш кадето ти трябва ;) ;) няяяма начин да не стане ....ако не стане имаш почерпка от мен до повращане :):lol: А колкото до течноста...явно найстина има и доста боклуци които не вършат работа :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз замръзнах (нали съм си блейка). Сипах 1л. концентрат и вчера тръгнаха...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много интересно :lol: колата ми не е виждала зимна течност за чистачки от поне 2 години, за това пък редовно й сипвам чушмянка ... случая е следния - отивам да си взема колата от пред сервиза оня ден, слагам акумулатора паля и тръгвам ... двигателя не беше загрял достатъчно, че стрелката да мръдне ... реших да пръсна с водичка на джама и воала - цялото ми стъкло се покри с приятен слой лед а дясната чистачка се вкочани в поза "квазимодо" с две допирни точки д остъклото ... та се наложи да спра и да почакам докато започне да духа над 0-та по стъклото и да го стопи ...след което си донапръсках стъклото и нямах повече проблеми, но мисълта ми е - как подяволите след почти цяло денонощие спряна на открито и -9 градуса според термометъра на акорда, не беше успяла водата да замръзне в казанчето , но замръзна на секундата при контакт с предното стъкло ?!? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време карах едно BMW, което имаше ел. отопление на пръскалките и ключалките, но не и на цялата система

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпарява се съставката против замръзване попадайки върху стъклото,поне така ми се е случвало като съм сипвал някакво менте,миришещо на шльокавица.А и стъклото веднага възприема температурата на околната среда,докато течноста в казанчето изтива по-бавно.

Редактирано от toniemi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукчо, може би това е при теб феномена http://en.wikipedia.org/wiki/Supercooling :) Супер-охладената вода замръзва невероятно бързо при допир с твърдо тяло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги проблема е решен! Системата се размраси от топлото време. Само да кажа,че и моторчето си бачка,а явно и то беше замръзнало яко :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...