Jump to content
МИТЙО

хванаха ме с алкохол

Recommended Posts

колеги днес ме спреха полицаите в 8:00 и ми показа 0:58 на апарата,дадах кръв та искам да питам някои има ли представа ,дали е вазможно да ми покаже по малко от кравта :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти много кофти колега нали нзанеш,че пиян зад волана не трябва да сядаш лошо, че са те хванали дано се отървеш лесно и си вземеш поука

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги днес ме спреха полицаите в 8:00 и ми показа 0:58 на апарата,дадах кръв та искам да питам някои има ли представа ,дали е вазможно да ми покаже по малко от кравта :angry:

Зависи, кога и какво си пил. Някой видове алкохол се разграждат по-бързо други по-бавно. ако ти покаже и на кръвната пак толкова обикновенно пишат на границата 0.5, така, че имаш всички шансове. Иначе ако искаш да убиеш себе си или някой друг на пътя, алкохолът , въпреки, че е много често използван, не е най-бързия и удачен вариант. Успех. :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пил сам от 19:00 до 23:30 и сам изпил мекаде около 350 грама (ракиа домашна)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно идентична ситуация имаше на скоро мой много близък приятел и се отърва.кръвната проба беше на ръба.сигурен съм че сега ще минеш метър, но повече никога не го прави.ако беше блъснал неориентиран пешеходец недай си боже?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички знаем ,че не е хубаво да се сяда зад волана пил както и колегата които са го хванали.Стига с това ако това ако онова.Тои от къде да знае че алкохола не му се е разградил.Колегата не е виновен за мен и нека тази тема не се превърне ПАК в анкета кои карал пил и кои какво мисли по въпроса а да се дават конкретни отговори на въпроса който е поставил колегата.Има вероятност на дрегера да ти отчете повече ако си пушач.Ако не си на кръвния тесст ще покаже малко повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги ако не ми се налагаше да патувам верваи те ми ,че немаше да стана сутринта в 7:00

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно на кръвна проба от бира показва по-малко,но ако си я изпил и веднага след това си тръгнал да караш.Ракията като твърд алкохол на кръвна проба може би ще покаже по-голяма концентрация.Когато обаче не дадеш кръвна проба нараства шанса ти за обжалване в съда след това.Мен също ме хванаха скоро,бях пил бира и ми показа доста коляма концентрация,взеха ми книжката за 11 месеца но обжалвах и ми го намалиха на 4 :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги днес ме спреха полицаите в 8:00 и ми показа 0:58 на апарата,дадах кръв та искам да питам някои има ли представа ,дали е вазможно да ми покаже по малко от кравта :lol:

не искам да те плаша но на кръвната ще ти отчете повече.алкохола в организма се разгражда напълно за 24ч.а ракийката си държи. Редактирано от besniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги какви глупости наговорихте, направо ще падна от смях.Първо метаболизма на алкохола в организма е биохимична реакция от първи порядък, т.е. каквото и да правите не може да ускорите или забавите разграждането и намаляването на концентрацията по никакъв начин. Независимо от поетото количество, както и вида на алкохолната напитка - черния дроб разгражда с еднаква скорост.Зависи единствено от количеството ензими в черния дроб...Фактори са пол, възраст, заболявания, вземане на определени лекарства и т.н., но не и какво пиеш (бира, ракия или вино). Също пълна глупост са 24ч за пълното разграждане... Ако съм глътнал 2л ракия дали ще ми стигнат 24ч?Единствения начин кръвната проба да покаже по-малко е да е отнело доста време (час-два), за да стигнеш до болницата и да дадеш кръв или дрегера им да не показвал вярно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа, но на доста хора ни се е случвало след вечер в която сме пили на другия ден да караме. Наистина е различно при всички времето за разграждане на алкохола както каза колегата по-горе зависи от ензима в черния дроб. Имаш шансове да покаже по-малко в зависимост колко след като са те спрели си дал кръв. Докато спиш проесите са забавени както и разграждането на алкохола от черния дроб така че е минало време докато си буден между спирането ти и даването на кръв. Можеш само да се надяваш да покаже по-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

name='Slade' post='367563' date='Nov 14 2009, 03:12 PM']Колеги какви глупости наговорихте, направо ще падна от смях.Първо метаболизма на алкохола в организма е биохимична реакция от първи порядък, т.е. каквото и да правите не може да ускорите или забавите разграждането и намаляването на концентрацията по никакъв начин. Независимо от поетото количество, както и вида на алкохолната напитка - черния дроб разгражда с еднаква скорост.Зависи единствено от количеството ензими в черния дроб...Фактори са пол, възраст, заболявания, вземане на определени лекарства и т.н., но не и какво пиеш (бира, ракия или вино). Също пълна глупост са 24ч за пълното разграждане... Ако съм глътнал 2л ракия дали ще ми стигнат 24ч?Единствения начин кръвната проба да покаже по-малко е да е отнело доста време (час-два), за да стигнеш до болницата и да дадеш кръв или дрегера им да не показвал вярно.все си мисля,че има разлика между 350гр. ракия и 350гр.бира за това колко ще отчете дрегера и за това колко време ще ти държи! А и да,за 2л. ракия щи трябват повече от 24ч.да не кажа,че такива количества домашна ракия няма как да се изпият от сам човек

Редактирано от besniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само се моля да не ми покаже повече,от кръвната проба!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен се разгражда за 4часа.Ще бъдеш на ръба :) Но нека ти бъде за урок и обица на ухото :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

верваи ми,че повече никога няма да се кача сношен или пак пил дори и една бира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега що не отидеш да се консултираш с некав адвокат и да обжалвш.Поискаи още един кръвен тест на твои разноски и до три дни го обжалваи.Все пак глобата си е сериозна и си струва да опиташ а докато се даде ход на делото ще мине доста време а и най-нещастния адвокат да хванеш малко от малко ще ти смекчи наказанието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега що не отидеш да се консултираш с некав адвокат и да обжалвш.Поискаи още един кръвен тест на твои разноски и до три дни го обжалваи.Все пак глобата си е сериозна и си струва да опиташ а докато се даде ход на делото ще мине доста време а и най-нещастния адвокат да хванеш малко от малко ще ти смекчи наказанието.

защото мо казаха,ако дам кръв сам нямал право да обжалвам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стискам палци колега, да не олекнеш. Дано всичко мине както трябва. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, я само поясни, че не съм сигурен, че те разбрах правилно - пил си вечерта, а са та хванали на сутринта, така ли? Леле, и аз твърдя, че никога не карам пил, а колко пъти съм карал на сутринта. Иначе ако ти се случи друг път като те прати КАТ-аджията да дадеш кръвна проба мини и купи една кутия бонбони за сестрата, да те прати да се разходиш 2 часа пък да ти пише пробата за по-рано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, я само поясни, че не съм сигурен, че те разбрах правилно - пил си вечерта, а са та хванали на сутринта, така ли? Леле, и аз твърдя, че никога не карам пил, а колко пъти съм карал на сутринта. Иначе ако ти се случи друг път като те прати КАТ-аджията да дадеш кръвна проба мини и купи една кутия бонбони за сестрата, да те прати да се разходиш 2 часа пък да ти пише пробата за по-рано.

да да пих вечерта до 23:30,а сестрата кат и казах един мой френ да даде кръв вместо мен,тая ти казвам побесне почна ще ме уволнат,после каде че работа-ей такиа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако е нейния син/мъж знаеш ли тогава какви ще ги приказва. То друг човек не може да даде вместо теб, кръвната група няма да отговаря, обаче за един час можеше да се поосвестиш малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно разграждането на алкохола в кръвта мога да кажа само, че има начин да се разгради по-бързо и начина е пиенето на много течности, но както каза колегата всичко е до организъм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А до колко часа след като са те спрели за проверка се зачита даването на кръв? Колко време ти дават, за да стигнеш до болницата?P.S. Няма начин с пиене на повече течности да ускориш метаболизма на алкохола. Ако беше така пиячите на бира щяха да са облагодетелствани.Единствения начин е да си инжектираш допълнително Алкохол дехидрогеназа или Цитохром P450, което е пълна простотия.Единствения трик да ти излезне по-малка концентрацията в кръвната проба може да е да си разредиш кръвта по някакъв начин, но ще е доста зор да го направиш наливайки се с вода...

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет, тестван и проверен, когато сте пили и се налага да карате или както колегата му се е случило има начин дрегера да не отчете нищо, и той е следния вземате си ACC300 или 500 изпивате го и дрегере няма да отчете нищо, защото активните му съставки унищожават алкохолните изпарения в дъха ви, но НЕ И В КРЪВТА. И все пак правете това само ако е особено наложително, иначе никога не карайте след употреба на алкохол:)

 

Поздрави.

 

пс: успех колега, дано минеш метър и това да ти е като "обица на ухото"

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А до колко часа след като са те спрели за проверка се зачита даването на кръв? Колко време ти дават, за да стигнеш до болницата?

45 минути ако са те спрели в града или 2 часа ако е извън града.Ако е над 1.2 промила те задалжават в коя болница да отидеш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А до колко часа след като са те спрели за проверка се зачита даването на кръв? Колко време ти дават, за да стигнеш до болницата?

45 минути ако са те спрели в града или 2 часа ако е извън града.Ако е над 1.2 промила те задалжават в коя болница да отидеш
на мен ми дадоха 30 мин.,а бех на 15км. от болницата Редактирано от МИТЙО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак какво стана с пробата?

незнам кога да провера и каде нищо не ми казаха!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на теб и мущука на дрегера може да ти е бил стар ,дрегера може да не е минал преглед.....и една КУПА възражения си можел да пишеш ама като незнаеш е така.Аз ти казах консултираи се адвокат и решението можеш да го обжалваш в 3 дневен срок

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет, тестван и проверен, когато сте пили и се налага да карате или както колегата му се е случило има начин дрегера да не отчете нищо, и той е следния вземате си ACC300 или 500 изпивате го и дрегере няма да отчете нищо, защото активните му съставки унищожават алкохолните изпарения в дъха ви, но НЕ И В КРЪВТА. И все пак правете това само ако е особено наложително, иначе никога не карайте след употреба на алкохол:)

 

Поздрави.

 

пс: успех колега, дано минеш метър и това да ти е като "обица на ухото"

Човек недей така, някой ще вземе да се върже и ще се изтупа с 1,5 промила пред ченгетата, после да го вкарат в затвора!

Ако АЦЦ-то действаше срещу алкохол в издишан въздух - досега да са дали всички дрегери за скрап и да проверяват само с кръвни проби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично фармацефт ми го сподели каза че разгражда дисулфидните мостове в кръвта и малко в "дъха" и намалява съдържанието на алкохол (относно дрегера е хубаво да се поеме няколко пъти хубаво дъх и да се изкара за да поизлязат част от алкох. пари). Е предполага се че с 1.5 промила няма да ти помогне но за след тежка вечер, както е бил колегата ако е ударил един АЦЦ е можело да се размине с проверки, даване на кръв и ядове.Поздрави.

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично като занимаващ се с фармация ти казвам, че алкохола не прави дисулфидни мостове, защото няма сулфхидрилни групи. Отделно "дъха" ти не съдържа дисулфидни мостове между молекулите, за да имат нужда от разграждане.Идеята на АЦЦ-то е да накъса въпросните мостове в мукуса в дробовете (да го втечни) и да ти облекчи кашлицата когато си болен. Сори ама никаква връзка с алкохола, който свободно си се отделя в издишания въздух и никакви дисулфидни мостове не могат да го спрат...Отделно N-ацетилцистеина (активната съставка на АЦЦ-то) не реагира с етанола и не го разгражда или дезактивира.Не се лъжете - ако имаше такива свойства, редица компании (не само фармацевтични) отдавна да бяха изобретили хапче против дрегер!П.С. АЦЦ-то действа и като протектор при предозиране с парацетамол - да не хванеш рак на черния дроб, но за алкохола - сори Майкъл...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е човек да си има в колата или на ключовете един дрегер от тези с лампичките и да си направи проба всеки път когато има съмнения. Аз лично оставам сериозно замислен след тази тема, защото и на мен се е налагало да пътувам някоя сутрин след употреба на алкохол. Никога досега не съм предполагал, че човек може да се окаже пиян и без да го подозира, а никак не е приятно да го разбереш чак, когато стане беля или, когато те хванат. Аз за себе си мисля да си взема един евтин дрегер да си имам и нека всички си вземем поука от случката на МИТЙО

 

ПП: Знам че не е никак точен, но поне да го има...

 

Публикувано изображение

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично като занимаващ се с фармация ти казвам, че алкохола не прави дисулфидни мостове, защото няма сулфхидрилни групи. Отделно "дъха" ти не съдържа дисулфидни мостове между молекулите, за да имат нужда от разграждане.Идеята на АЦЦ-то е да накъса въпросните мостове в мукуса в дробовете (да го втечни) и да ти облекчи кашлицата когато си болен. Сори ама никаква връзка с алкохола, който свободно си се отделя в издишания въздух и никакви дисулфидни мостове не могат да го спрат...Отделно N-ацетилцистеина (активната съставка на АЦЦ-то) не реагира с етанола и не го разгражда или дезактивира.Не се лъжете - ако имаше такива свойства, редица компании (не само фармацевтични) отдавна да бяха изобретили хапче против дрегер!П.С. АЦЦ-то действа и като протектор при предозиране с парацетамол - да не хванеш рак на черния дроб, но за алкохола - сори Майкъл...

Значи моята фармацефтка ме е излъгала :lol: ще бъде лично наказана за лъжливата информация ;) ;) , признавам си нищо не разбирам от лекарства камо ли дисулфидни мостове, но като тествахме с АЦЦ на един от тез дрегери по заведенията и наистина показа други данни за алкохола, но знам ли :D Обобщено че намазахме на колегата темата ACC300 или 500 не става за след алкохол, колегата по горе го е обяснил защо, а момата която ме излъга ще си понесе последствията ;)Поздрави. Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет, тестван и проверен, когато сте пили и се налага да карате или както колегата му се е случило има начин дрегера да не отчете нищо, и той е следния вземате си ACC300 или 500 изпивате го и дрегере няма да отчете нищо, защото активните му съставки унищожават алкохолните изпарения в дъха ви, но НЕ И В КРЪВТА.

Не давай такива съвети колега, че ще се пребием взаимно по пътищата!Знам няколко метода за блокиране на дрегера с безобидни лекарства, но не ги споделям с широката аудитория, щото ще почнем само пили да караме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на кръвната проба сам 0.55 казаха ми 4 месеца без книжка и 300лв.глоба :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мите много си пил бре...........не може ли да направиш некоя врътка............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко са 4 месеца - щом си пил, ще си носиш последствията от тази си постъпка и другия път ще се замислиш. Сори колега ама това,че сме фенове на една марка не може да ме накара да ти съчувствам за това че са те хванали. :) Ми като имаш работа рано сутринта, няма да се наливаш толкова вечерта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко са 4 месеца - щом си пил, ще си носиш последствията от тази си постъпка и другия път ще се замислиш. Сори колега ама това,че сме фенове на една марка не може да ме накара да ти съчувствам за това че са те хванали. :) Ми като имаш работа рано сутринта, няма да се наливаш толкова вечерта.

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...