Jump to content
МИТЙО

хванаха ме с алкохол

Recommended Posts

Не се цупи, прав е колегата по-горе.Малко по-отговорно ако се подхожда, ще има много по-малко дертове.4 месеца без книжка и 300 лв. глоба нищо не са, на фона на последствията, които може да има в друг случай, така че се примири и си понеси отговорността.Айде късмет и безаварийно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се цупи, прав е колегата по-горе.Малко по-отговорно ако се подхожда, ще има много по-малко дертове.4 месеца без книжка и 300 лв. глоба нищо не са, на фона на последствията, които може да има в друг случай, така че се примири и си понеси отговорността.Айде късмет и безаварийно :)

не го одричам,че не сам виновен просто ме издразни израза ,,МАЛКО СА ТИ,,! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А я си представи че точно в тоя момент се случи нещо сериозно с твое участие и ти лепнат едни 20 години, ама не без книжка. И тогава как ще ти е? Със здраве и не ми се цупи , всичко си е за тебе :) и израза не е малко са ти , а малко са- което не важи само за теб ,щото тука има доста такива "герои"

Редактирано от frisko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина са ти малко заслушаваш поне година да не сядаш зад волана .Що народ изтрепаха такива като теб ...

Редактирано от MonzA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво нападате човека? Нито е пил и направо се е качил, нито нищо! Я се спрете малко, сигорен съм че вие тримата дето му викате, че са му малко, също всяка вечер си пиете ракията, бирата и винцето и на сутринта карате! Не видяхте ли колегата кво е написал, пил е вечерта до 23:30, изпил е около 350г ракия и на сутринта се е качил да кара! :hondarulez: Ако се случи на някой от вас ще има да се молите да не ви пишат нещо и ще убеждавате че не сте пили! И недейте ми отговаря, че няма да ви се случи, никой не е безгрешен! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се много аз разбрах че веднага се е качил да кара

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не са малко 4 месеца,все пак 0,55 % не е кой знае колко :D Но вече си имай едно наум за в бъдеще :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво нападате човека? Нито е пил и направо се е качил, нито нищо! Я се спрете малко, сигорен съм че вие тримата дето му викате, че са му малко, също всяка вечер си пиете ракията, бирата и винцето и на сутринта карате! Не видяхте ли колегата кво е написал, пил е вечерта до 23:30, изпил е около 350г ракия и на сутринта се е качил да кара! :yes: Ако се случи на някой от вас ще има да се молите да не ви пишат нещо и ще убеждавате че не сте пили! И недейте ми отговаря, че няма да ви се случи, никой не е безгрешен! :dry:

Явно говориш от личен опит за пиенето и карането , обаче преди да говориш за другите не е лошо да се информираш дали въобще употребяват алкохол. А на мен лично няма как да ми се случи да ме хванат с алкохол , обаче ми е омръзнало за 12 години по пътищата да гледам кървища и труповете на разни пиинали "мъже" и глупаците които се возят при тях.Това че е било на сутринта не го оправдава - всички знаем за колко време се разгражда алкохола, а и като не можеш да плуваш - не се събличаи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте ми пример с някой сутрешен дето е причин тежка катастрофа и тогава ще се съглася, че на колегата му е малко наказанието! frisko, Founder да разбирам ли че спазвате всяко ограниечение ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за алкохола(което е основната тема тук) - ДАи трябва ли да мога да ти дам пример за да те убедя в нещо пиите,караите, трошете си главите и с тоя ви начин на мислене се доближавате много до потребителите на един друг авто форум :yes: Със здраве и краи от мене по темата :dry:http://news.ruse24.bg/86673.html - първото което ми попадна в нета - има още хиляди сещаш ли сеи между другото пробвах наскоро маршрута София - Солун караики с 80-90км/ч. Резултата беше 4 часа. Аз мисля да не бързам за там където така или иначе ще отида.

Редактирано от frisko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е добре да се нахвърляте върху човека и без друго му е гадно за книжката и глобата! Аз му съчувствам. Откъде да си знае метаболизма и че алкохола няма да се разгради до сутринта. Просто това трябва да служи за урок на всички ни, отсега нататък аз също ще се замислям колко и доколко пия вечер (не че съм голям пияч). Честно казано ми се е случвало да сме на купон на някоя вила и да пием до 2-3ч, а сутринта към 10 да се изнижем с колите. Аз не карам като ходя на купони, но никога не съм се замислял за хората, които МЕ карат и какво може да се случи и да направят, ако преценката им още не е "трезвена"!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на кръвната проба сам 0.55 казаха ми 4 месеца без книжка и 300лв.глоба !!!

Тая ракийка дето си я пил, май ще да е била около 55градуса ми се струва.Иначе от 23.00 до 8.00 са 9 часа и би трябвало дори 400грама 40градусова ракия да я разградиш,но и всичко е до организъм.Навремето съвета беше, пиеш и след 8часа караш и всичко е ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето около 100 фактора влияят на метаболизма на алкохола. Дали при всеки количеството ензими и обема на разпределение е еднакъв?? Малко трудно горното ще важи и за един 120кг-ов и за един 60кг индивид..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с килограмите изобщо не го вземай под внимание. Научно доказано е.Един 60килограмоч човек може да преработи алкохола много по бързо от един 120.Ти сам го написа в поста си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето около 100 фактора влияят на метаболизма на алкохола. Дали при всеки количеството ензими и обема на разпределение е еднакъв?? Малко трудно горното ще важи и за един 120кг-ов и за един 60кг индивид..

До колкото разбрах си фармацефт и разбираш от биохимичните процеси в организма.За да не се дъним като колегата с над 0.50, обясни ни как и на какви съставки се разгражда алкохола по-подробно!Време за разграждане!Дрегер за алкохол!Напитка разграждаща по-бързо алкохола!На теория може и да си прав, НО.......... Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах, сигурно има 100 фактора, които влияят на метаболизма. Теглото е само един от тях. И един 60кг човек може да разгради същото количество алкохол по-бързо от един 120кг, само ако на последния е болен, има генетичен дефект, а в същото време първия (60кг) е алкохолик и са му индуцирани чернодробните ензими.Жените разграждат алкохола по-трудно и по-силно им влияе.Както казах разграждането на алкохола е реакция от първи порядък и каквото и да правиш - не можеш да я ускориш.Етанолът се окислява до ацеталдехид от алкохолдехидрогеназата, също се метаболизира частично и от цитохром P системата. Ацеталдехида е отговорен за отвратителния махмурлук. Той се разгражда от алдехиддехидрогеназа.Каквото и да се прави, нито физическа активност, нито изпотяване, нито пиене на вода - нищо не спасява напилия се от дрегер или алкохолна проба, НО! 120кг човек има доста повече кръв от 60кг и познайте с какъв обем на разпределение е и колко би отчел дрегера при двата индивида? В този аспект 120кг може да седне зад волана доста по-рано, не мислите ли :drunk: ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с килограмите изобщо не го вземай под внимание. Научно доказано е.Един 60килограмоч човек може да преработи алкохола много по бързо от един 120.Ти сам го написа в поста си.

Не е вярноP.S. Чак сега прочетох за "Напитка разграждаща по-бързо алкохола". Прави се от артишок и струва 6лв за 30мл? Зелевия сок не е ли доста по-евтин. :hondarulez: Това е много грубо заблуждаваща платена статия! Много лоша услуга ще направи на хората. На официалния сайт на това "нещо" не се споменава думичка за елиминиране на алкохола от кръвта, а за намаляване на ефекта от МАХМУРЛУКА и протекция на черния дроб (антиоксиданти и т.н.). Никъде не се споменава за шофиране :D:P :P Който иска да си прави експеримент с властите, да пробва. Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...