Jump to content
Quincy

Prelude 2.0 16v 5th Gen Vs Civic 1.6 125 Hp 5th Gen

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

незнам коло дава ама АКО си чел съм се пускал с 3-4 от горепосочените прелюди с ръчни скроости и то не по веднъж разликата е огромна в полза на сивика ! и то сивик седан не хечкакто каза няма кво да се каже по темата ЕСИ е много по бързо от такъв прелюд :)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така е Кире ! И аз съм се пускал много пъти с B16A2, D16z5 (давам го като пример, защото тая специално отнася останалите изброени :) ), H22 (200кс), H23a3, B18c4 и спокойно мога да твърдя, че Д15 върви много повече :D;) Нещото, което казвам е че с твоята може да ги биеш, ама това не значи че другите вървят толкова ;) Като говорим нещо с/у нещо (като модели и двигатели) се гледа стокови коли и още по важното да не се гледа само една гонка !!! В една гонка може да бие всеки поради ред причини. Ама като вземеш 10 различни гонки с различни коли и като видиш че само 2 от 10 д16з6 бие сам си направи изводите :P Защото май само ти си на мнение че д16 е по-бързата (и то с твоята кола) :P;) Като се има на предвид че Д15 с пълна може да се каже че спарва д16з6 (не винаги) значи Прелюд 2-ка върви колкото д15 с моно ;):D п.п. ти май трупаш мнения :) Ето го и Стамат-чо

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно така като гледам 70% са за сивикаама явно пак е по бавен( :blush: ) говорим за стандарни коли твоита д15-ка стандарнта..-> е далеч от реалноста -това надявам се че ти е ясно.влзете прочете малко като не вярвате то го пише сивика е 16.4-7(зависи от варианта) на 400 метра а прелюда е 16.9-17.5(4-5 ген) (времена на 400)хората са го написали АМА НЯМА КОИ ДА ГО ПРОчете ,но винаги ще се намери някои да спори .!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

явно така като гледам 70% са за сивика

То това не е мач Левски-ЦСКА че да си за някой :blush: Говори ми с факти. Там се се пускал с такова и такова и съм бил/паднал от еди какво си. Това че някой си мисли че сивика е по-бързи ама никога не се е пускал с/у прелюд няма за какво да пише въобще. (и обратното) Само не знам защо никой не вади клипче как бие прелюд с д16з6 .... най-вероятно, защото няма как да стане :) п.п. Те и Левскарите са за Левски ама не значи че не падат от ЦСКА :D:D:) (отивам за пуканки) Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тия Прелюди бе, смешно става вече. 100% Прелюда пада, ако и двете коли са ОК и са сток

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускаите клиповете и да видим кои ще е ... :blush:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам защо ги подценявата прелюдите,вървят си много прилично, и малък втек няма много шансове(камо ли някоя Д14-ка :blush: )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да даде време и идвам да потвърдя срещу стоковия победата (ако е все още стоков), тоя с генерацията, нямах шанс ... Поздрави на габровската агитка ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А ейго STANCHO 1. Човека се е пускал и ви казва как е работата. Срещу стоковия имаш шанс при хубав старт ама ти не си никак сток :blush: И с повече от кола надали ще му излезеш.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не знам защо никой не вади клипче как бие прелюд с д16з6 .... най-вероятно, защото няма как да стане :angry:

...аз се надяваям да извадя такова :lol: ти си качил клипчета с Дел соли а те според мен по бавно ускоряват от Сивиците.Приятел с който вървим наравно е бил два такива с почти две коли разлика ,жалко,че един Дел сол не дойде да го замерим на едно драг парти :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ей голям трън ви станаха в очите тез прелюди бре.Довчера все хондаджии бяхте,ама като сае каза че прелюд може да бие сивик и влезе в списъка с мразени коли.Това вече са хейтърски изяви.Теро евала само ти не се даваш :angry:

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета вие трябва да станете автори на следващия NEED FOR SPEED ...мноо смешно изглеждат нещата от страни :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей голям трън ви станаха в очите тез прелюди бре.Довчера все хондаджии бяхте,ама като сае каза че прелюд може да бие сивик и влезе в списъка с мразени коли.Това вече са хейтърски изяви.Теро евала само ти не се даваш :lol:

Не съм видял до сега някой да е казал че мрази прелюдите, мен лично си ме кефят, ааа и не виждам каде има хейтърски изказвания, нали като се видим на габровската писта трябва да има интрига, ако няма ще си стоим със семките (както правят Хондю и Теро , защото нямат кой знае каква конкуренция) и ще си лафим. Точно от такива спорове започва човъркането по колите :D .А това деление на прелюди англичанки делсоли и сивици и незнам си какви още все още не съм забелязал да има нито в старозагорския регион нито в габровския за морския незнам :lol: . Поздрави на ВСИЧКИ хонда фенове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Довчера все хондаджии бяхте,ама като сае каза че прелюд може да бие сивик и влезе в списъка с мразени коли.Това вече са хейтърски изяви.

...грешиш аз почти бях взел Прелюд,но колегата с когото ще се дърпаме ме изпревари с 1 ден :lol: .Просто се бъзикаме да има спортна злоба

 

...ще се снимам ли с него ако го мразя :lol:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей момчетата от страница 14, я се върнете по напред и гледайте клипчетата. Там поне е снимано и стига с тез 100% за сивика, защото отива на обратно цялата работа. Както чухте бате Станчо, няма шанс срещу този с генерацията, а той си е със доста тежки 17-ки. Тъййй, че друг тука пусна спора, а пък ние ви доказахме с клипчета. Още желаещи нема ли? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol::):D:lol::D:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей така е и на Междене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Прелюда тръгна по добре но Сивика навакса ако беше направил добър старт сивика щеше да би е ама има едно ако :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% разбирам по малко от коли от вас колеги но все си мисля че ако шофер дето неможе да вкара скоростите както трябва дори и 10 ВТИ-ки в 1 кола да кара няма как да бие дори и голф /казвам голф щото ,според мен ,по скапана кола от него няма / :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

и защо все трябва да има някакво оправдание ?? Я шофера я подредбата на звездите ... :):P Тези клипчета от Ютубане не са показателни, защото не се знае кой какво :lol:

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

----

Редактирано от BlueLude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и защо все трябва да има някакво оправдание ?? Я шофера я подредбата на звездите ... :P :P

..ми шофера е важен щото на един разбирач му дадох предната си Хонда да се пусне с едно Бмв дето го бия без проблем а той завърши едвам на равно,с едно Рено като се пусках собственика като го кара остава на 3 коли след мен а един друг като се качи ми стоеше на задната броня :lol: П.П ...звездите също оказват влияние ама нощем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

терорсита ? кво приказваш бе брато тоз с д14-ката го щипнах на ваща писта... ако помниш гонката между него и сивия старозагорски сивик ? :) нестава дума за че прелудчето не върви върви но на 400 м бате нз...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се поясниш кой е "тос с д14-ката" , какво означава" щипнаха" и т.н. може и да се сетя. Пък горе до сега не съм виждал малък Втек да бие прелюд. Под малък втек разбираме д16з6.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде и аз да си кажа мнението :cool: ако сивика е

, мисля че ще бие

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

:cool: Ех... ще стане тая тема причина да си отворя компа утре (е само моя е за първи път :D ), понеже по мотора (Z9) не си личи нещо да е правено от предишния собственик (снимка съм сложил по-горе в темата) От два-три изтървани старта в началото, докато опозная кога колата тръгва добре, и на какви обороти, при еди-какво си боравене със съединител - Прелюд 4-та F20A4 сток (като моята - нов внос без подобрения) биеше всеки път, но след като мина малко време, и си опознах колата нещата се промениха в полза на Сивика...пак всеки път. Дори леко да се забавя в първите метри, наваксването не беше трудно... Пробвали сме и на мокро и на сухо по няколко пъти, заради жестоки настоявания от собственика на Прелюда ;) А потегляния от моя страна на 4000-4500 оборота просто бяха неуместни, тъй като двата мотора са различни... oбщо казано мижавия 1,6 още е далеч от една точка на сработване, и се губи нещо ценно... (пак в тази тема видях за потегляния на 1,6 при 3500 об/мин - не става)

 

По-горе в темата има свалени данни от електронни везни, където част от нещата се обясняват :P част :P

 

п.п. знам, обещах да не пиша и подхранвам подобна тема..

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе , лошо няма. Важното е че си се пускал, а не го пишеш защото така си мислил или ти се иска :unsure: А с колко го взимаш ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
:unsure: В интерес на истината не с много - има повече тегло, но по-къси скорости и повече въртящ момент, но до колкото мога да съм съсредоточен, и да гледам поне малко какво става в огледалата - грубо не повече от 3 дължини коли, като по средата на 3-та скорост леко изостава... Но отдавна не сме се закачали . Приятели сме, и го правим заради самото забавление.. Вече не иска, след като последния път кара с махнат филтър и 100 октанов бензин (колко е такъв..), и пак не успя... :lol: Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами някаде кам кола и половина 2 :lol: иначе аз не казвам че не върви..просто с такива впечатления оставам след дръпка.. :o лично мое мнение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е тая тема ще стане на воина скоро усещате ли.. нещо не се разбираме.. много но за*би..аз казвам пробвал сам се с прелуд на 2-3 пъти и до сега не ме е бил.. сега може да са били пътници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 дължини коли, колега знаеш ли за какво иде реч там. Много бих искал да го видя това на живо. При нас по-скоро Сивика вървеше със 2 дължини коли отзад. Фреш4и, няма да стане никаква война човек. Може би това е една от малкото теми в която добрият тон се е запазил. Просто си коментираме и като има възможност мерим на писта Междене. При нас поне е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mEtaka нз. брато аз лоши чуства нямам просто казвам че аз имам 125 hp civic и мои фр. има ф20а4 и се се пускали доста пъти приятелски до 160 и го водя .. пускал сам се с още 1 със същия мотор пак го дръпнах .. може аз да случвам на куци прелуди нз.. не споря просто аз изразям мнение в основа на преживяно :) здраве и без_аварИино ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

интересното е че моя сивик и тои прави 3-4 дължини на прелюдите (С които съм се пускал 2-3 броики)очакваите скоро :dry: интересен старт с прелюд ще има и клип повече инфо след старта:((за да има поне малко напрежение)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да замерим колиците на Междене. Тъй като моя прелюд е в дъното на спора аз съм готов да се замеря със всички, приятелски ^_^

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

терорсита ? кво приказваш бе брато тоз с д14-ката го щипнах на ваща писта... ако помниш гонката между него и сивия старозагорски сивик ? smile.gif нестава дума за че прелудчето не върви върви но на 400 м бате нз...

Тоя с D14-ката сигурно съм аз, и си ме бил явно защото си е сток вече и не върви, разбира се че ще ме биеш и то доволно. Преди като бях с кратуна от D16Z6 нямаше кой да ме бие с твоя мотор, даже рядко се давах на някой в растояние на 1-2 месеца и после колата вече не е конкурентна стана пак семейна. Давам ти 1 клип бонус когато колата вървеше да видиш къде е бялото пежо, просто такива бяха времената, после вземах бинокъла, но дори и накрая когато се предаде опуках няколко конкурента от твоя калибър.http://www.vbox7.com/play:dc3142beп.п: Прелюда на pepi ще те бие яко бате щото знае как да кара а аз ще ви снимам да кача клипа после тук да се кефим. Ако не ще черпя бира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюда на pepi , даваше страхотен отпор на Доковата д14 дори и с Втек главата. Отделно дори и аз не можех да го бия, като бях с пълна инжекция. А аз и Доктора (когато беше с Втек) не сме имали загуба от Малък Втек.

 

Пък ако Малкия Витек е баран и вземе да бие pepi , ще се обадим на Владко от Севлиево ^_^ , колата му е само с генерация ама прилично бие прелюда на пепи и пада не с кой знае колко много от H23 .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюда на pepi , даваше страхотен отпор на Доковата д14 дори и с Втек главата. Отделно дори и аз не можех да го бия, като бях с пълна инжекция. А аз и Доктора (когато беше с Втек) не сме имали загуба от Малък Втек.

 

Пък ако Малкия Витек е баран и вземе да бие pepi , ще се обадим на Владко от Севлиево ^_^ , колата му е само с генерация ама прилично бие прелюда на пепи и пада не с кой знае колко много от H23 .

пък ако нещо се обърка викнете и мен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюда на pepi , даваше страхотен отпор на Доковата д14 дори и с Втек главата

Какъв отпор той все ме биеше, тук таме някоя случайна победа-бакшиш. Ей тоз прелюд много луд бе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...