Jump to content
Quincy

Prelude 2.0 16v 5th Gen Vs Civic 1.6 125 Hp 5th Gen

Recommended Posts

Привет колеги,имам един въпрос коя от двете коли върви повече,говорим за сток коли прелюда е автоматик а сивика седан :cool:'

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси темата-Згоних се най-накрая.Задаи там този въпрос.или на кратко-http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=6296&hl=

Редактирано от X-a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюд с ръчни скорости има равен старт с сивик купе, а от 3та нагоре върви доста повече.Предполагам, че автомата ще е по бавен от седана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно съм съгласен с rockDrive. автомата ще е по бавен от седана. Ама ако е ръчна ще го бие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако седана не могат да го карат, ще падне от автомата (все пак там почти няма какво да сбъркаш) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сивика ще убие прелюда до 200км (100% е по бърз)нагоре(след 200) може би прелюда ще има лек превес заради кубатурата да не забравяме че прелюдите са си "кораби" :) за гонки на къси отсечки не са нещо особено

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кви двеста бе колега, като доло горе това са им максималните скорости и на двете коли. За мен Прелюд-чето си е Прелюдче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кви 200 ли ;) ти явно не си карал такива коли така ми се струва на мен. :) :) :);):) прлюда е доста по бавен от сивика ако искаш и невярваш сам провери . :);):lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами максималната скорост на моя Прелюд 2,3 е тъкмо около 215 и по нагоре няма мегдан от път. Вярно сивик не съм карал, но познат се пуска със същия прелюд като моя с/у едно стоково ВТИ и Сивик-а на трета изостава значително. Малък Втек не съм карал прав си, но в горният пост съм изказал мнението си. Все пак на тези облози има и печелещи и губещи. Нека се пуснат колегите и ще разберем от кои страни сме. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не знам какви ги изкарахте тези малки втеци . ... ама май ги позасилихте повечко от колкото вървят. Единствената причина , поради която сивика може да бие е че прелюда е автомат.

 

Прелюда на mEtaka преспокойно отнася малък втек в 5ген хетч. Говорим за стокови коли. Даже и втй-ка май ще преплаче от него, ама няма налична да замерим.

 

А сме замервали 4ген прелюд с ръчна 2.0 литра - също отнася малкия втек(хетч), но не с много.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и за преелюд 2.3 срещу вти бих поспорил доста с теб :lol: наи малко че вти-то(седан) е 15.8 на 400 метра а прелюда 16 :lol:д16-ката (125 коня е 16.7 на 400 метра прелюда е 17.1-2 :) малко данни също така и проверени факти :lol::) :) :lol:;)първо четете техническите данни и после пишете.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ВТИ седан 6-та генерация пада от Прелюд 2,3 това поне го знам. За 5-та генерация хеч или 6-та хеч немога да говоря, защото не съм се замервал. Но това е един друг спор далеч от темата. Пускал съм се и със 2.0 кубиков Прелюд и ми хареса как върви. Най-пристрастно си изказах мнението, че съм за Прелюд-а.Със здраве

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако говорим точно по темата данните сочат 16.7 на 400 метра срещу 17.5 за прелюда(Авт) ! :) 0-100 8.8 0-100 9++ така добре ли е за :) пред темата с точни Данни ?! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 0-100 е мн. подвежащо,защото може:1.Прави 9.0 до 100 на 3та.2.Другата прави 8.7 до 100 но на 2ра.А след това пак следва трета...Ще дам пример.Моя кораб прави 0-100 7.8 на 3та(по гтех) и 7.1 на 2ра. Но на 400м времето ми е по-добро като пусна 3та преди 100(около 95-6).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сивика че е по лекичък мисля че ще има преимущество :)

Редактирано от BlueLude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кирееее,Кире.Пак прибързани заключения спрямо прелюдите.Преди време имах 4-та прелюд с ф20 мотор 133 коня,старт от място и дръпка с сивик 4-та генерация с д16а6 двигател(колега е даже)поне до 120-130 бяхме наравно,нагоре нямаше накъде че беше в града(при основание че е по лек поне с 300 кила от мен)друг е факта че според мен този двигател е по респонсен от малкия витекТака че в случая недей вади предварителни заключения,особено за седан който поне тежи 1100+кг.

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ето нещо нагледно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не мога да разбера защо всички се пенят толкова много.... и какво толкова се кумят кой щял да спечели! Ами отивайте на стартаи след 20-тина секинди ще разберете кой ще спечели... винаги ще има победител и победен, но като гледам по някога ви е по год да си задавате въпросите "кой ще бие...vs..." отколкото наистина да се състезавате! Има ли значение кой ще бие вие си начешете крастата от скороста пък... ! Не карате в шампионат по дяволите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не мога да разбера защо всички се пенят толкова много.... и какво толкова се кумят кой щял да спечели! Ами отивайте на стартаи след 20-тина секинди ще разберете кой ще спечели... винаги ще има победител и победен, но като гледам по някога ви е по год да си задавате въпросите "кой ще бие...vs..." отколкото наистина да се състезавате! Има ли значение кой ще бие вие си начешете крастата от скороста пък... ! Не карате в шампионат по дяволите...

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кирееее,Кире.Пак прибързани заключения спрямо прелюдите.Преди време имах 4-та прелюд с ф20 мотор 133 коня,старт от място и дръпка с сивик 4-та генерация с д16а6 двигател(колега е даже)поне до 120-130 бяхме наравно,нагоре нямаше накъде че беше в града(при основание че е по лек поне с 300 кила от мен)друг е факта че според мен този двигател е по респонсен от малкия витекТака че в случая недей вади предварителни заключения,особено за седан който поне тежи 1100+кг.

аиде вади 2.0 133 коня аз ще изкарам сивика седан 1100kg++++++++++++ 125 hpи да видим какво ще стане пари слагаш ли ?! Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кирееее,Кире.Пак прибързани заключения спрямо прелюдите.Преди време имах 4-та прелюд с ф20 мотор 133 коня,старт от място и дръпка с сивик 4-та генерация с д16а6 двигател(колега е даже)поне до 120-130 бяхме наравно,нагоре нямаше накъде че беше в града(при основание че е по лек поне с 300 кила от мен)друг е факта че според мен този двигател е по респонсен от малкия витекТака че в случая недей вади предварителни заключения,особено за седан който поне тежи 1100+кг.

аиде вади 2.0 133 коня аз ще изкарам сивика седан 1100kg++++++++++++ 125 hpи да видим какво ще стане пари слагаш ли ?!
Много е забавно да чета такива теми.......и както винаги няма да има старт, жалко че смених мотора, но съм сигурен че прелюда ще победи. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че сивика ще бие поне с 2 коли и нагоре прелюда няма да може да го настигне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм и двете коли, със сигурност прелюда пада и до 100км и до 200км. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:( тука въпроса може да се реши само на пистата.относно спора е добре да се вземе в предвид ,че на някой може част от конете да са "умрели" а други да са "куци" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,имам един въпрос коя от двете коли върви повече,говорим за сток коли прелюда е автоматик а сивика седан :)'

Аз направо като чета и не вярвам на "ушите си" :) Говоря при положение че и двете коли са в час, а ме едната да е мармалаТСивика направо ше разпори Прелюда като сандал... може би на 400метра ше му направи поне 2 коли разстояниеИмах сивик и знам как вървеше, а пък един приятел има Прелюд 2.0 и там знам каква е хавата...Относно другия спор за Б16 и H23В момента карам H23 и мога да кажа, че е изключително запазен на фона на бройките които прегледах и карах преди да го купя....Знам как върви и Б16 за това ви казвам, че Б16 бие H23Ако има невярващи хора, мене мамко ми трябва... идвам и замерваме(за Пловдив и околностите) :(пп... сега ми дойде на ум, че се спореше и за това, до колко километра Сивика щял да е отпреде или отзаде...Моя на 4-та изключваше на 200 така, че коментарите дето бяха писани че не можел да вдигне толкова или че това била максималната му скорост май не важат... Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само една черна нинджа може да бие друга черна нинджа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кириле на колко години си?дете ли си какъв си?Какви пари взе да ми слагаш кви седани :( Ти четеш ли изобщо или просто ей така за спорта?Споделих конкретен пример който ми се е случил.Няма как сивика с който съм се дърпал да не е вървял,по простата причина че е правен при варненския майстор "4ikiRiki"(Дидо)а моя"кораб"си вървече като за "кораб"133 коня.Кви пари взе да слагаш ко ти стана?Колата я нямам от 2 години вече,нито ще тръгна да ти се връзвам да детските прищевки.Аман от рейсъри :)пп/С тези технически характеристики дето все ги вадиш можеш да си избършеш г..а

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента карам H23 и мога да кажа, че е изключително запазен на фона на бройките които прегледах и карах преди да го купя....Знам как върви и Б16 за това ви казвам, че Б16 бие H23

колега, едно е да караш една кола и да се качиш на друга. В смисъл може да ти се струва че Б16-ката върви повече ама при евентуално замерване резултата може да е друг :angry: Карал съм б16 и съм се возил 1 път на Х23 и мога да кажа че Х23-ката си е доста повече пауър от б16-ката. При него липсват умрелите ниски. Скоро замервахме Х23 срещу 4ген д16з5 (с еку от а9) и ако пистата беше 400 м прелюда щеше да изскочи малко отпред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В заглавието пише Прелюд 5-та, че и автомат. Има и малко по-голяма собствена маса от Прелюд 4-та. Какво толкова чудно има ако Прелюда не бие.Аз имам един добър приятел с Прелюд F20а4, но е 4-та ген :cool: Правили сме си стартове просто така, заради самото забавление. Никога не е успявал да излезе начело. Нямаше и значение от място/летящ. Това при условие, че нямаше и наченка за силов тунинг и от двете страни :o Колега, ако правите изобщо нещо драсни в другата тема, където се споделя кой, кого, с какво... :angry: Ще е интересно за занимаващите се със спорове..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам но сивика си е бегач малко се съмнявам прелюда да го бие но докато не се пробва нищо неможе да се каже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента карам H23 и мога да кажа, че е изключително запазен на фона на бройките които прегледах и карах преди да го купя....Знам как върви и Б16 за това ви казвам, че Б16 бие H23

колега, едно е да караш една кола и да се качиш на друга. В смисъл може да ти се струва че Б16-ката върви повече ама при евентуално замерване резултата може да е друг :angry: Карал съм б16 и съм се возил 1 път на Х23 и мога да кажа че Х23-ката си е доста повече пауър от б16-ката. При него липсват умрелите ниски. Скоро замервахме Х23 срещу 4ген д16з5 (с еку от а9) и ако пистата беше 400 м прелюда щеше да изскочи малко отпред.
Ами не знам на каква Б16 си се качвал но определено на каквито съм се возил аз вървяха доста.... тука нямат нищо общо ниските обороти, да верно е че прелюда върви от ниските, но при дръпка никой не кара на ниски, а Витека си казва думата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако има желаещ/и от Сф с прелюд 2.2/2.3 или 1.6 вти-може да ги замерим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rollin ти защо не вярваш, че прелюд 4 ген. с/у сивик 6 ген. седан, от трета сивика изостава и то с не малко. Пробвано и доказано. За хечбек немога да коментирам и да прелюда може на 4-та да ти изключи на 200 ама що не вкара 5-тата на равно да си видиш максималната скорост или е табу, че тази кола принципно няма голяма максимална скорост. 215 ще направиш и после нагоре трябва да си на магистрала и я направиш нещо я не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rollin ти защо не вярваш, че прелюд 4 ген. с/у сивик 6 ген. седан, от трета сивика изостава и то с не малко. Пробвано и доказано. За хечбек немога да коментирам и да прелюда може на 4-та да ти изключи на 200 ама що не вкара 5-тата на равно да си видиш максималната скорост или е табу, че тази кола принципно няма голяма максимална скорост. 215 ще направиш и после нагоре трябва да си на магистрала и я направиш нещо я не.

Това за 200 на 4-та го писах за Сивика... аз моя дето е H23 посмътрно не може да стигне 200 на 4-та...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто мнение е, че ако прелюда е автоматик няма никакви шансове.При ръчни скорости, напълно сток коли и еднакво техническо състояние /което на практика няма как да стане/ на 400 метра сивика би трябвало да дръпне 1-2 коли. При състезание за еластичност на 4 или 5 от 50 км/ч нагоре би трябвало да дръпне прелюда, поради по-големия въртящ момент. От друга страна, както знаете при дръпки е много важно техническото състояние на колите, както и умението на шофьорите, така че си мисля дори да се дръпнат 10 двойки различни коли, че ще имаме 10 различни резултата, вкл. разменени победи. Просто двете коли са твърде близки като възможности за да се даде твърд и еднозначен отговор :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто мнение е, че ако прелюда е автоматик няма никакви шансове.При ръчни скорости, напълно сток коли и еднакво техническо състояние /което на практика няма как да стане/ на 400 метра сивика би трябвало да дръпне 1-2 коли. При състезание за еластичност на 4 или 5 от 50 км/ч нагоре би трябвало да дръпне прелюда, поради по-големия въртящ момент. От друга страна, както знаете при дръпки е много важно техническото състояние на колите, както и умението на шофьорите, така че си мисля дори да се дръпнат 10 двойки различни коли, че ще имаме 10 различни резултата, вкл. разменени победи. Просто двете коли са твърде близки като възможности за да се даде твърд и еднозначен отговор :angry:

Това ми се струва най-вярно от 95% от коментарите до тук. :o Разилката е 8к.с. и 200-250кг ... и прелюда 179/5000об. ,а сивика ...142/5200об.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни може би ще има замерване на прелюд 4-та ф20 срещу сивик купе з9-ка, първо тук ще впиша резултатите. Спора малко ми е бемислен така има доста фактори влияещи на една дръпка - гуми шофЕр ала бала вие си ги знаете. Поздрави и мир фенове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кириле на колко години си?дете ли си какъв си?Какви пари взе да ми слагаш кви седани :angry: Ти четеш ли изобщо или просто ей така за спорта?Споделих конкретен пример който ми се е случил.Няма как сивика с който съм се дърпал да не е вървял,по простата причина че е правен при варненския майстор "4ikiRiki"(Дидо)а моя"кораб"си вървече като за "кораб"133 коня.Кви пари взе да слагаш ко ти стана?Колата я нямам от 2 години вече,нито ще тръгна да ти се връзвам да детските прищевки.Аман от рейсъри :oпп/С тези технически характеристики дето все ги вадиш можеш да си избършеш г..а

ако искаш може и товя г.з да избърша ?аз знам че ти си нямал нито 1-н вървящ прелюд!, дали е правен при баба Пена или баи Иван незнам (не ги познавам(това не го коментирам .)за това че :cool: които невярва за спора(1.6 срещу 2.0) ще изкарам сивик 1.6 125 коня седан( със слаб ресспонс на мотора(муден) някои ако идва към Бургас с 2.0,2.2,,2,3 на прелюд да се обади да се пуснем ако има някои от Бургас с такъв да ми пише лично ,ще приключим спора :cool: също така другия спор 2.3 срещу Вти пак същото някои ако има претенции пак да каже , които има 2.2 и си мисли че пак може да се пробва с някоя читава вти-аика пак да доиде няма да го игнорирам :cool: това го правя с цел решаване на спора и да има малко екшан че ще заспим в този форум . Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този въпрос според мен трябваше да бъде решен от доста дълго време,ама нали се сещаш колега(К1Р1Л),че после дискусията щеше да се обърне в друга насока и нямаше да е толкова интересна колкото сега.:angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... да има малко екшан че ще заспим в този форум .

:cool::angry::o:cool: кефите ме как се превъзбуждате и как си говорите директно.Кирил е прав,че до де не се пуснете на пистата всичко ще е плява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...