Jump to content
Guest

Един начинаещ шофьор моли за съвет, какви зимни гуми да си купи

Recommended Posts

Guest

Здравейте колеги и в Пловдив времето се поразвали и идва време за зимни гуми и тъй като съм шофйор от скоро нямам си и на идея какви зимни гуми да си сложа на Хондето!Баща ми дава зор за Кормуран имал приятели,който отстъпка ще направят ;) ,а и бюджета ми не е голям,все пак съм скромен студент :D!Давайте съвети колеги,какви гуми да се купуват,че скоро ще настане "Време разделно" :D Който има впечатления от Кормуран също може да пише или е чувал нещо!Благодаря на всички отзовали се,безавариина зима :D

Редактирано от Indomabile_car

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз тия дни ще слагам Kormoran :DЗа тази цена по-добра гума няма да намериш. Миналия ден сложих на бащата 185/65/14 за 64лв бройката, изкара ли са и нов модел тая година с друга шарка и са по-меки. Щом половин Пловдив кара с такива гуми, значи има защо :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

И аз тия дни ще слагам Kormoran :DЗа тази цена по-добра гума няма да намериш. Миналия ден сложих на бащата 185/65/14 за 64лв бройката, изкара ли са и нов модел тая година с друга шарка и са по-меки. Щом половин Пловдив кара с такива гуми, значи има защо :D

И на мен този размер ми трябва ти от къде си ги взел колега,баща ти доволен ли е? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам добри впечатления от Debica, а като цена мисля че няма голяма разлика.А какво е Хондето?

Редактирано от Gagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

И аз имам добри впечатления от Debica, а като цена мисля че няма голяма разлика.А какво е Хондето?

Хондето е Civic 6 gen. 1,5 в-тек 114 к.с.,Корморана е 64 лв бр. Дебиката колко ще е,май към 100 върви !?http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=...;AlbumId=134423 Редактирано от Indomabile_car

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Твърдички,не ми направиха добро впечатление.+ за корморана и дебицатаВзех си ГИСЛАВЕТ германски,преди седмица изглеждат добри.Мога и тях да препоръчам,195-65-15 =90 кинта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корморана никак не е лоша гума и дебицата също сигурно тези дни ще взимам дебица

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги купете си каквато и да е нова гума само не и Корморан работя във фирма с 64 леки коли карали сме с поне 10 вида гуми за да не описвам подробноти НЕ корморан твърди тресът и т.н.т. колкото до цената има 1 джиславед новия модел румънски обаче , но са на добра цена в дианата Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Debica

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nokian WR G2! Това е гумата!Не са твърди!Взех ги от "Мото Екперт" Благоевград за 85лв. бройката 185/65 R 14 90T NOKIAN WR G2 XL,това е със отстъпката за фирмата в която работя!Ако някой знае нещо по-добро за тия пари да казва на момчето да вземе хубави гуми а такива галошки курмуран :lol: Ето и малко полезна информация която ми дадоха от Мицубиши форума:http://www.avtogumi.com/bg/liubopitno/winter_tires.phpИначе такива теми са и доста объркващи,защото всеки си кара с някакви гуми и си е доволен от тях си ги хвали а пък и хубавите зимни гуми наистина са доста,и затова мисля ,че най важното е да си отсееш коментарите и да вземеш максимума цена,качество според твойте възможности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз си взех ето тея... http://toyotires.bg/tire.php?id=28 тойо доста са меки ама на сняг още не съм ги пробвал...но все пак са японски :lol: ...иначе са на промоция в радиал 97 лв парчето........

Редактирано от kristi09

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

+1 за Гиславет.3 коли имаме и ги караме и 3те с такива. добра гума и то много ,мека е и е на мн добра цена.мойте са 4ти сезон и вече за "малко" износени,но ще изкарат.много добре се справя на сняг и лед,но над 130 шумът доста.п.п. карайте леко,че живота ни е един!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима карах с Кормуран... гума като гума :D все една работа вършат , разликата е в цената според мен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гиславет - с две ръце :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си едни всесезонни Toyo и не се занимавай с глупости.Нито ще ги сменяш нито ще ги мислиш. Гумите са истински.На сняг се държат много добре.. през зимата уличките в квартала не ги чистят.Зимните им са с една идея по добри .. но е безмислено да даваш излишни пари.особенно че си и начинаещ и не знаеш какво че ти трябва и защо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като нов шофьор ти препоръчвам да си купиш ИСТИНСКА зимна гума, да не е под 100лв/бройкатаи вземи стандартния размер на хондата ти, мисля това е 175/70 R13, не се изхвърляй на по-широки гуми на по-голям цолаж джантизимата крие доста неприятни изненади за младия шофьор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих при един вулканизатор на един приятел в Пловдив зимни гуми Спортива (чешки по лиценз на Континентал) с мек каучук са, карах дори в септемврийските жеги за сега са добре, не знам по - нататак, самия той ми ги препоръча и каза, че цена - качество са добри 185/60/14. Цената на бройката беше към 80 лева (с безплатен монтаж).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добра гума от Gislaved Nord Frost 3 едва ли ще намериш.Карал съм такива гуми гуми - връх на удоволствие и проходимост. Имат един недостатък - не са достатъчно стабилни за път без снежна покривка. Усещах леко поклащане на колата при скорости над 100 км/ч и сух път.

Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Гиславет, но не помня Норд Фрост 3 ли са. По4ти всеки ден пътувам по магистралата и карам с 140+ (в Германия съм),но не съм забелязал да има покла6тане. Ина4е мой 4овек ми даде Гислата, понеже била по-висок клас от Дебицата... А стандартните размери за този Сивик са 175/65/14 и 175/60/13П.П. сори за 4ислата, но съм в унито и използвам кирилизатора на форума и не изписва съответните букви

Редактирано от Gagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си ги слагал чисто нови - поклащането е неизбежно - протекторът им е много мек, но очудващо дълго издържаха гумите. Това за Nord Frost 3. За други не мога да коментирам по очевидни съображения.Поклащането е на сух път. Твърде е възможно това да се е дължало на окачването на автомобила, на който бях монтирани. Но пак е странно, защото беше с газови амортисьори и доста твърдо возене. Т.е. не е от нестабилност или някаква неизправност по колата.А сравняването с Дебица или както се пише/чете е просто неуместно. И да не забравяме - Nord Frost 3 е типична "нордик" гума. Т.е. за много тежки зимни условия.

Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMHO Debica Frigo2 са прилични зимни.Другия варинат - добри всесезонни - защото истински зимни условия в София и Пловдивско има 5-6 дена в годината

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че пак навлизаме в една особена материя, Restless. Трябва ли да има сняг, за да карам със зимни гуми?А човек, който почти постоянно е в движение, въобще не трябва да прави компромис - минават се проходи, поледени мостове. И след като може да си тунингова някой автомобила и да вложи стотици и хиляди левове, какъв е проблемът да се бръкне с 400 лева за 4 добри зимни гуми.Няма ли начин модераторите да обединят няколкото теми за зимни гуми за по-прегледно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карах дори в септемврийските жеги за сега са добре, не знам по - нататак

по-нататък ще стават само за коша, или да избуташ зимата - дано не ти се наложи да имаш нужда от зимни гумикарането в жегата е смърт за зимната гума, изпича се и свойствата и са до там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит първи сняг, при мен вече вали. Аз от сряда съм с 4 чисти зимарки на Корморан 175/70/13 60 лв. бройката с безплатен монтаж гумата е много мека и съм много доволен .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тази година, както и предната в малкия размер гуми, отново на първо място в тестовете на ADAC са VREDESTEIN SNOWTRACK.И за 175/65/14 вървят около 100 лв. бройката.

Редактирано от Slayer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че пак навлизаме в една особена материя, Restless. Трябва ли да има сняг, за да карам със зимни гуми?А човек, който почти постоянно е в движение, въобще не трябва да прави компромис - минават се проходи, поледени мостове. И след като може да си тунингова някой автомобила и да вложи стотици и хиляди левове, какъв е проблемът да се бръкне с 400 лева за 4 добри зимни гуми.

Че кой го оспорва за човека в движение?!Просто гледах тестове от тази есен на всесезонни - най-добрите 3-4 модела (да не излъжа, има ги в Аутобилд - Мишелин, Кумхо, Тойо, накаква нова Сава и Бриджстоун май...) - бяха много малко по-слаби от нормална зимна гума на снягИ доста по-добри на сухо и мокро. Може би ако човека ще кара около Пловдив такива ще му свършат работа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма такъв тест

оки-доки, довечера ще сканирам броя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

КАТИНАР:)!От днес вече съм със нови зимни гуми! :P Благодаря на всички отзовали се и изказали мнението си ! ;):confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАТИНАР!!!!От днес вече съм със нови зимни гуми! ;) Благодаря на всички отзовали се и изказали мнението си ! :D:cool:

честитка. и в крайна сметка на какво се спря ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

Еми колеги в крайна сметка,реших да се спра на Корморан да ви кажа въпреки мнението на някой колеги,че са лоши гуми,карам цял ден и съм доста доволен!Колата се държи добре,все едно е на терлички,мекичко вози,спира по-добре и волана се върти много по-добре!Сложих си заводския размер 175/65/14 ,гумите излизат 60 лв. броя,сложих ги в Michelin центъра в Пловдив!Момчетата там си разбират от работата и консултациите са на ниво,все пак имам познат там и не е тръгнал да ме лъже!Гумите е среден клас и думите му бяха,че ако карам повече градско са идеални,а и цената е много добра,а вече,ако пътуваш постоянно по балкана си има и по-добри и съответно и по-скъпи гуми.За сега съм доволен от покупката и не съжелявам :PИ да ви се похваля,преди броени минути ми писаха фиш за не спиране на СТОП,който ще ми излезе 20 лв.,това ми е първо провинение,надявам се,да няма други ;) Чувставам се малко старанно сега... :P:punk::D

Редактирано от Indomabile_car

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да ви се похваля,преди броени минути ми писаха фиш за не спиране на СТОП,който ще ми излезе 20 лв.,това ми е първо провинение,надявам се,да няма други sad.gif Чувставам се малко старанно сега... huh.gif dry.gif sad.gif Късметлия си все пак. При мен такова провинение е 270$ и 3 точки (а те са само 12) :punk:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
браво за ентусиазма да го сканираш, но този "тест" и аз го четохвъпреки това твърдя, че не трябва да се гледа на него с доверие. първо аутобилд са на нивото на нашия авто труд, пишат за каквото им се плати. после преводачите омазват сериознои вадят някакви заключения, без да се базират на факти. Какво означава "Лятна гума" и какво "Зимна гума" в техния тест? Ако са се пускали срещу последната продукция на Вида Видин, съм съгласенединствената всесезонна гума, която може да се включи в тестове срещу зимни гуми, е Good Year Vector - и Slayer е пуснал линка. Ясно се вижда как отстъпва и на сухо, на мокро единствено се доближава, и на сняг никаква я няма. По-високите цифри означават по-лош резултатсамо че никой не е пуснал тест как се държи всесезонна гума след каране едно лято, изпечена в жегите - гледката ще е грознана автора на темата - честито, и по-внимателно карай. дори и чисто нови, зимните гуми не спират така добре като летните гуми в жегите на сух асфалт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...