Jump to content
cobra89

дайте мнения за Prelude...

Recommended Posts

имам мерак да си земам Prelude,ама ми наговориха сумати глупости за японските коли и по точно за хондите...не че ми пука де :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам мерак да си земам Prelude,ама ми наговориха сумати глупости за японските коли и по точно за хондите...не че ми пука де :)

Освен че са супер коли друго невиждам какво могат да кажат. Глупости могат да ти говорят хора които не са притежавали японец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а това форумче си има и търсачка :) карай си аудито доста по-добро е от японските кошници

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви мнения очакваш освен реклама тук? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и за коя генерация прелюд ? 3 4 5 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е че докато не се качиш да покараш екземпляр от някоя гененерация Прелюд , няма да разбереш нищо ... намери колата и я покарай , всичко друго е дрън-дрън ... само не карай 3 генерация , че после кошмари с аудита ше сънуваш нощем ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да добавя, че съм сменил вече 5 или 6 хондака, но в прелюд 4-та ген. само се повозих и покарах за около 30 мин. Направи ми много добро впечатление как стои на пътя този автомобил, просто като залепен. Само да допълня че и ауди купе съм карал, но за мен доста отстъпна на прелюда. Абе ти да не мислиш, че краставичар ще хвали доматите на съседната сергия :) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя генерация те интересува? Прелюдаджиите от Сф си правим срещи от време на време, следващата се очертава на 4.10 (неделя) ако искаш ела на място и ще получиш инфо от първа ръка :) Интересно кой ли ти е наговорил глупостите за японските коли и по-точно Хонда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя генерация те интересува? Прелюдаджиите от Сф си правим срещи от време на време, следващата се очертава на 4.10 (неделя) ако искаш ела на място и ще получиш инфо от първа ръка :) Интересно кой ли ти е наговорил глупостите за японските коли и по-точно Хонда :P

На бас че е някой немскоговорящ :) Пробата му е цаката ;) Какво очкваш да ти кажат във дорума на хонда, онтосно хонда.само хубави неща :P Питай конкретни въпроси.;) Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,позна за немскоговорящия.....ама му затворих устата нескахонда ше има до края на седмицата,а аудито си остава и то

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи си взел решение за себе си :) и на следващата Prelude среща може да сме с още едно попълнение ;) колегите с 4 ген да казват, ако имат някакви забележки към колите си ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако има климатик-да се провери дали работи добре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилен избор, успех с покупката! Нямам какво повече да кажа за тази кола. =)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, колега не забравяй като покараш малко Прелюда да кажеш и ти с какви впечатления си :) За мен, до сега това е единствената кола, която карам вече две години /а съм сменил вече 7-8/, която не ми се ще да сменям! Не виждам каква друга кола бих могъл да си взема за тези пари, която да ме кефи повече. От немските коли за 5000 до 10000 лв. не виждам сносна алтернатива. Наскоро един приятел си купи С- класа от същата година, като моята за 9 бона. Даде ми да я покарам около час и честно казано не бих я сменил с прелюда без солидно доплащане от негова страна. В случая говоря само за кефа от шофирането, без да се вземат други критерии за покупка. Иначе харесвам и немските возила, но тези с цена умножена най-малко по 3 ;)

Редактирано от Prelude98

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе откак съм зела книжка съм се на немски кошници,аудито най добро излезе.....ама зе да ми оръзва....прелюдките много ме кефят още от едно време,та затва.....впечатленията ще са добри със сигурност ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за разхода на Хонда Прелюд, четвърта генерация, с 2.0 мотор. Ако може да кажете при скорост ~90-100 извънграда и градско, макар че много си зависи от града, но да кажем при каране без задръствания? А понеже не съм се качвал в такава кола (макар много да ми харесва като дизайн) вярно ли е, че е "двуместна" - с други думи, че задните седалки са много неудобни за възрастни и за дълъг път? :lol:P.S.: Сега виждам, че с cobra89 караме коли братовчеди и имаме общ вкус за следваща кола :lol:

Редактирано от sloter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните седалки са много удобни и комфортни,проблемът е ,че няма място за краката или ако има-на този пред теб няма да му е удобно,защото ще е забит много напред :lol: Това е кола за 2ма възрастни и 2 малки деца.Градско разходът варира(за 2.0) от 10 до 14,зависи от много неща.... Изънградско 8+ , зависи колко ти тежи десния крак :lol: А тази кола е трудно да се кара с 80-90,някак си от вътре те натиска да я настъпиш(вярно 133к.с не е кой знае колко бърза,но като цяло има чудесно поведение на пътя.пс. 4 ген е в пъти по приятна за каране от 5та....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мърдъре, не знам как е 2.0 автомат, но с моя (предния) 2.0 с ръчни скорости, София-Варна-София ми даваше среден разход 7.0 - 7.3. А аз определено не го карам с 80-90 :lol: С Х23-ката обаче, ако не успея да се удържа да не минавам 120 ... става страшно. Варна- Търговище 30 литра (около 180 км извънградско). Вярно, че забравих кутията на"спорт", ама... Беше си неприятна изненада като ми свърши бензина на Търговище :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-ниския разход Бургас-Пловдив(слаб трафик)-6.6л.,при скорости 90-130кмГрадско 10л.,зимата 11+л.:двигател ф20

Редактирано от Dotz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пс. 4 ген е в пъти по приятна за каране от 5та....

защо 4та е толкова по-добра?по-мощния двигател и 4ВСа ли само или има и друго...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cobra и аз съм го замислил да си зимам предлюд обаче се чуда м/у 3ген и 5ген , понеже са ми голяма слабост . А четвърта незнам ама ми е адски грозна поне на мен :lol: естествено иска ми се х22 ама надали :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода не знам как го докарвате такъв, аз на градско под 12 не мога да сваля, а на извън - 10 :lol: последния тест беше София - Варна - София. Резултата беше точно по един резервоар в посока, ноооо под 100 рядко падах... магистралата 160-200 км/ч

пс. 4 ген е в пъти по приятна за каране от 5та....

и какво и е в пъти по-приятното на 4 ген.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами направи 1-2 кръгчета на спортно каране с 4,после с 5 и ще усетиш разликата :lol:ps.поне аз съм го правил и да карам 4 ми доставя доста по-голям кеф

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 5-та генерация, ръчни скорости. Значи за минимален разход, тоест постоянна скорост 100, ми е давал 6.5/100. Замерването е правено пълен резервоар карам 400 км, пак пълня. Бяхме 4-ма човека в колата на път за Загреб. Това е с ОМВ 100. 5-тата генерация става и за 4-ма човека, 4-та гн. определено не. За градска клола не мися че това е оптимален избор. Но за да решиш, че това е твоята кола трябва да я покараш. Не вярвам, че някой с прелюд, ще каже нещо лошо за колата, освен разход в града, но това си е grand tourer, а не градска количка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... аз градското затова не го споменавам изобщо. С ф20-ката не е падал под 11/100 никога, а с Х23-ката е между 12 и 17-18. Зависи колко го настъпвам. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... аз градското затова не го споменавам изобщо. С ф20-ката не е падал под 11/100 никога, а с Х23-ката е между 12 и 17-18. Зависи колко го настъпвам. :lol:

18 е страшно много, мойта турбинирана не харчи толкова :lol: Не казвам, че не е възможно просто си е доста. Към автора: Прелюда си е супер - всичките генерации. Ако се двуомиш между 4 и 5 ген. аз бих избрал 5.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюда е готин автомобил който и да си земе няма да съжалява. Но колегите ме обиха с този малак разход който им дават колите за Ф20.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюда е готин автомобил който и да си земе няма да съжалява. Но колегите ме обиха с този малак разход който им дават колите за Ф20.

Не им вярвай :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи в този толкова различен разход при градско няма нищо чудно. Тази сутрин се наложи да карам във Варна в 4 ч. сутринта, като прекосих цялия град за има няма 5 мин. Същата процедура ако я почна в 17 ч. незнам дали ще я свърша в 18 :lol: Така че, за градско няма какво да се коментира- всичко е относително. Извън градско всичко зависи от скоростта. Според мен до 110 км/ч- разход не повече от 7 на сто. От там насетне расте в прогресия, може да мине и 20 на сто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха,кой каза че всеки собственик на прелюд само си ги хвали?аз пък съм най-недоволния.отвратителна кола е.мойта е с Н22 двигател и дава извънградско 7.5-8,не знам какво правите с вашите малолитражки? ;) 4-та генерация е недоразумение сред прелюдите от гледна точка на дизайн,но определено си има хора които си я харесват именно такава.кофти е че няма къде да си сложиш краката под предните седалки,че видимостта назад е кофти заради вдигнатата задница и че трудно се влиза и излиза заради ниското табло.при 3-та и 5-та генерация тези проблеми ги няма.но пак казвам,това са най-гадните коли на хонда,а те хонда по принцип са каруци......покарай и прецени за себе си,така е най-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи в този толкова различен разход при градско няма нищо чудно. Тази сутрин се наложи да карам във Варна в 4 ч. сутринта, като прекосих цялия град за има няма 5 мин. Същата процедура ако я почна в 17 ч. незнам дали ще я свърша в 18 ;) Така че, за градско няма какво да се коментира- всичко е относително. Извън градско всичко зависи от скоростта. Според мен до 110 км/ч- разход не повече от 7 на сто. От там насетне расте в прогресия, може да мине и 20 на сто.

Ако минеш 20л/100 значи не караш Хонда ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, колега зареди във Варна 20 л. бензин и карай до Шумен по магистралата /100 км/ само с пълна газ и ти гарантирам че няма да стигнеш ;) Умишлено не споменавам за скорост, защото ще се налага да намаляш тук и там заради трафика, но на отделни отсечки има мегдан за 200+ км/ч. Сигурен съм, че няма да ти стигне бензина и то най-вече имено за това, че няма да се движиш равномерно, а ще трябва да намаляш и ускоряваш, а при пълна газ и максимум ускорение колата си е направо ламя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готина кола - откакто я имам открих, че удоволствието от карането и външният вид на един автомобил са имали значение и за мен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да ми говорят невярва за такъв нисак разход по 8 на сто извън града. а в градско няма смисал да говорим там вече бяга над11-12. Всичко останало са празни приказки икономична хонда над 2.0 кубика няма освен дизел там незнам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от стила на каране и скоростта, която се поддържа! Аз съм с F20 и въпреки че съм с автомат, съм падал до 7.2 при 100км/ч на автопилот на равен път, замервал съм го с пълен-пълен резервоар на 2х250км разстояние, но това с много галене на педала и максимално икономично каране без резки изпреварвания - просто си бях дал задача да проверя до колко мога да падна с разхода, а не бързахме за никъде - правихме си разходка по Странджа-Сакар. Там пътищата не са така натоварени и може спокойно да се поддържа скорост, но и не е магистрала за да гониш високи скорости. Всичко това с 4 човека и включен климатроник за повече от половината път. Но нормално си гори 8 - 8.5/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 литра = 300км(който иска да вярва) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) хиляда хиляди мнения,ама някой да твърди че прелюд 4-та е грозна.......за мен е обратното няма по-красива кола от 4-та ген.на прелюда.5-та е смешна, особено предницата и.разхода колегите са прави при галене можеш да го свалиш на 7-7,5 извън града,на градско не съм го засичал, една кола гори дето вика един мой познат колкото и сипя това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...