Jump to content
major

Night Braker

Recommended Posts

Здравейте колеги,знам че има теми за фаровете, но вчера си смених крушките с НАЙТ БРЕЙКЪР и след малък реглаж на фаровете останах доста удовлетворен. С две думи прогледнах. А идва и зимният сезон. Та за колегите, които се чудят дали са добри тези крушки, хич да не се чудят, а да тичат към Ауто +(само там ги има в нашия град). Цената е 28 лв за двете.Имам и снимки ама не знам как да ги кача

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с найтбреъкъри, само че на дългите, защото на късите мисля, че ще заминат по-бързо - нали били със скъсен живот... Някой има ли впечатления колко време изкарват?Иначе си правих есперименти на късите фарове - едната беше найтбрейкър, другата кучемарка и определено найтбрейкъра светеше много по-бяло и малко по-силно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а спрямо Osram/Phillips с 30 или 50% повече как светят?как са ценово,по-скъпи или по-евтини от горните две марки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повече светят от всички скъпи крушки на пазара - смея да твърдя, че съм ги пробвал всичките. никога не купувам крушка от 5лвтези са по 15лв, тоест 3х на нормалната. като сложиш, че горят и по-бързо, сигурно стават 5х по-скъпино пък цената е малка за големия кеф да виждаш къде карашп.п. за година нито една (от 4) не е изгоряла

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те са си на Osramhttp://www.osram.com/osram_com/Consumer/Au...mily/index.htmlЖивота им е по-къс, пише си го на опаковката. Мисля че и на опаковката пише колко по-силно светят, но е осезаемо. колега си взе такива миналата година, още не е сменял. Има ги и на OMV.

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колегиИмаше такава тема за крушките Osram- за H4 от вносителя им в София: + 50% са по 8.20 лева, а + 90% са по 13,60 за бройка.Потърсете темата за повече подробности и адреса на фирмата вносител.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди доста се пишеше по-тази тема.

НО аз също си купих от тези крушки на Осрам найт брейкър +90 за - 14 лв./бр.Както и братми си ги купи, пак за сивик 5-та.

 

Извода:Страхотно светят, няма спор в това.Сравявал съм си с друг сивик.

НО и двете крушки ми изгоряха, както и тези на сивика на брат ми.ЕДната ми изгоря след няма и 1-2 месеца, а другата след 5-6 мес.

Купих ги от Ауто+, тези за мен там са си абсолютни мошенници, не за тази покупка, а за предишни, но само там ги имаше в Хасково.

 

Ето и разликата:

Преди да сложа Осрама с обикновенни халогенни на 55W

Публикувано изображение

 

След смяната:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея снимки не са никакъв критерий за сравнение, даже са леко подвеждащи. По едно и също време ли са правени снимките, с едни и същи настройки на скорост и бленда ли са правени? Или просто са щракнати 2 снимки на Auto? :oops: Щото вторите крушки явно и небето осветяват :D

Редактирано от FROSTY

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък заложих на Phillips +60% на цена 27лв бройката и вече година и половина постоянно на фарове все още не са изгорели... :oops:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея снимки не са никакъв критерий за сравнение, даже са леко подвеждащи. По едно и също време ли са правени снимките, с едни и същи настройки на скорост и бленда ли са правени? Или просто са щракнати 2 снимки на Auto? :oops: Щото вторите крушки явно и небето осветяват :D

Колега никога не съм твърдял, че съм профи фотограф, последното нещо, което трябва да има в този форум е да има хора, който да се заяждът.Вземи дай някой съвет да си от полза, а не да критикуваш другите.А за снимките на човек му трябва малко време за да смени 2-те крушки на 5-та ген.За това и снимките са такива.А аз бях с Осрама първо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. регулираш двата фара да светят на еднаква височина и посока2. сменяш лампата само на единият3. правиш снимка, после може да затъмниш единият +снимка, затъмняваш другият и пак снимказа по лесен начин не се сещам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам снимките, определено изглежда, че вторите крушки ще заслепяват насрещните водачи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с НБ от 2 години купих си ги от вносителя ф.Амперел за 13лв. бр. разликата е видима.За разликата в цената м/у Осрам и Пфилипс е почти двойна.Пфилипс мисля,че нямат НБ,имат Кул Блу към 20лв. бр.но имат по-дълъг живот.Осрам НБ светеха 1-2години на сивик 5г от личен опит сега пак съм с НБ защото няма по-добро на пазара освен ксенон :oops:

Редактирано от ALEX

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея снимки не са никакъв критерий за сравнение, даже са леко подвеждащи. По едно и също време ли са правени снимките, с едни и същи настройки на скорост и бленда ли са правени? Или просто са щракнати 2 снимки на Auto? :punk: Щото вторите крушки явно и небето осветяват ;)

Колега никога не съм твърдял, че съм профи фотограф, последното нещо, което трябва да има в този форум е да има хора, който да се заяждът.Вземи дай някой съвет да си от полза, а не да критикуваш другите.А за снимките на човек му трябва малко време за да смени 2-те крушки на 5-та ген.За това и снимките са такива.А аз бях с Осрама първо.
Не си ме разбрал, не се заяждам. Просто подобни снимки не помагат, даже може да объркат някой. За да са някакъв критерий, трябва да са направени при еднакви условия. Например да е достатъчно тъмно и да няма влияние от други светлинни източници, снимките да се направят с някакъв апарат, който има възможност за ръчни настройки и да снимаш при едни и същи такива. Фотоапарата да е на едно и също място, без да се мести, не е задължително да е на статив. Тогава може да се каже, че има някаква база за сравнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около година се бях засилил към NB, една вечер искаха да ми пишат акт и в бързината, от първата бензиностанция взех някакви Navara с 50 % повече светлина и 10 % по синя или нещо подобно бяха на цена около 25 лв. Има разлика в сравнение с обикновена крушка, но още по-голяма разлика има ако фаровете се поддържат чисти, когато зареждам гориво поглеждам и фаровете..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече 3-ти месец карам с тия на осрам х1 и наистина светят в пъти по добре от старите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали имат по-къс живот, не съм имал проблеми с това, но ралзиката с тях е огромна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам целогодишно на къси светлини. След 7 месеца въпросните +90% изгоряха през 3 дни и двете. Далеч съм от мисълта, че ще светя без пари, но мисля да сменя марката. Два комплекта "ОСРАН" за една година няма да стане! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със Осрам найт бреикър + 90 % от два месеца.Наистина светят по-добре.За живота им незнам как стоят нещата ,рядко карам на къси през деня (по -често на габарити) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През половин година ми изгаря по една.Иначе съм много доволен :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През половин година ми изгаря по една.Иначе съм много доволен :D

И при мен така, но поне виждам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина Osram се представят много добре. От 2 дена съм с Cool Blue +90 и е в пъи по-добре.На снимката се вижда разликата,макар и да е правена на светло. Старите бяха Philips и са 55w, колкото са и Cool Blue :offtopic: струват си наистина (11 лв бройката)

Публикувано изображение

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си взех Osram Nightbreaker H4 от бензиностанция SNG в Пловдив на кукленско шосе за 11 лв бройката. Обикновените H4 са по 4,50 лв.Само да поясня, че ми ги предлагаха по 12,50 лв (но ги нямаха в наличност) на бул. Източен отдясно, преди колелото на БИЛА-та.На пръв поглед фаровете светят по-добре, само че като ги гледам на светло. Иначе на всякъде ни цакат с цените. Аман от мошеници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам целогодишно на къси светлини. След 7 месеца въпросните +90% изгоряха през 3 дни и двете. Далеч съм от мисълта, че ще светя без пари, но мисля да сменя марката. Два комплекта "ОСРАН" за една година няма да стане! :o

Мда и аз така им викам "осран", зареди цената.Продават ми led, за огледалото в банята за цена от 99.95лв.Малоумници!И крушките са им далеч от качеството!Горят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е просто, не виждам тези, на които крушките им карат още да се оплакват :o Така че всичко си остава на личен избор, изгарят крушките и ги сменяш с Филипс ако се наложи. Ако и те изгорят значи нещо по електрото не е наред, но аз така или иначе не разбирам от електро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...