Jump to content
IBM

Колеги от какво е този проблем?

Recommended Posts

Колеги имам следнния проблем, когато съм над 120-130 км. като натисна спирачката и в колата ми става земетресение, особено ако пак е по надолнище и завой?

На какво може да се дължи това? Единственото за което ми хрумва е нещо с дисковете но сменях накладки преди 2 седмици и майстора нищо не каза за дисковете. Ако спирам от по малка скорост нямам никакъв проблем.

Колата е 5-та генерациа 1,3л.

 

Редакция модератор: "Технически въпроси" НЕ Е Купува/Продава/Заменя и т.н. :) Има си съответните раздели за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имах същия проблем само, че при рязко натискане на спирацките в градски условия (от 50-60км/ч). Тресенето идваше само от пред и особенно при спиране на мокър и/или павиран път. Пролета смених дисковете и пакладките отпред. След смяната на дисковете пак ми се е случвало да потресе на моменти (в изключително редки случаи), но с тази разлика че сега спира :P . А гумите и джантите как са ти?

 

п.п. И само Ботев :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 100% са ти заминали дисковете нищо че си с нови накладки дисковете са ти криви вече ако имат материал се оправят ако ли не нови за мойта два диска с накладки струваха 140лева на фирма japanparts не са скъпи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имах същия проблем само, че при рязко натискане на спирацките в градски условия (от 50-60км/ч). Тресенето идваше само от пред и особенно при спиране на мокър и/или павиран път. Пролета смених дисковете и пакладките отпред. След смяната на дисковете пак ми се е случвало да потресе на моменти (в изключително редки случаи), но с тази разлика че сега спира :P . А гумите и джантите как са ти?

 

п.п. И само Ботев :)

Гумите са ми екстра на 2000 км са. Скоро ги сложих и балансирах джантите. Интересното е , че след тази операциа почна между 130-135 км да ми тресе леко, върнах се при маистора и му викам "Брат баласираи ги на ново , че нишо не си направил" и тои ми каза, че трябвало да си набия някви втулки между главината и джантата да се уплатнят хлабините.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно са криви дисковете. На място не винаги можеш да разбереш дали са криви, освен ако не гледаш специално за това. Смени дисковете, занули (изравни) накладките които си сложил последно, и би трябвало да си ок.Само имай в предвид, че евтините дискове, лесно се кривят :)А "втулките" би трябвало да се продават по гумаджииниците.

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз мисля че трябва да смениш дисковете.........ако имаш някои познат вземи за проба само и тогава купуваи нови.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са ми екстра на 2000 км са. Скоро ги сложих и балансирах джантите. Интересното е , че след тази операциа почна между 130-135 км да ми тресе леко, върнах се при маистора и му викам "Брат баласираи ги на ново , че нишо не си направил" и тои ми каза, че трябвало да си набия някви втулки между главината и джантата да се уплатнят хлабините.Колега някаде из темите един колега каза че става с пвц чашки дано не бъркам ,но сам го слушал и друг път .разровисе из темите. :o

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам следнния проблем, когато съм над 120-130 км. като натисна спирачката и в колата ми става земетресение, особено ако пак е по надолнище и завой?

На какво може да се дължи това? Единственото за което ми хрумва е нещо с дисковете но сменях накладки преди 2 седмици и майстора нищо не каза за дисковете. Ако спирам от по малка скорост нямам никакъв проблем.

Колата е 5-та генерациа 1,3л.

 

Редакция модератор: "Технически въпроси" НЕ Е Купува/Продава/Заменя и т.н. :o Има си съответните раздели за това.

100% криви дискове.

И аз имах такъв проблем и след среща с майстор който ги запили всичко се оправи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какво може да се дължи това? Единственото за което ми хрумва е нещо с дисковете но сменях накладки преди 2 седмици и майстора нищо не каза за дисковете. Ако спирам от по малка скорост нямам никакъв проблем.

Може майстора да не е обърнал внимание на дисковете, за това си ги провери отново...Ако не е от тях, провери си тампоните на носачите, кормилните накрайници и лагерите на амортисьорите, горе в тампона...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак сложи ли втулки? И аз докато не сложих колата ми беше като твойта. Отиваш при някой стругар който си има представа и за 20 кинта си готов. Ако не свърши работа тогава гледай дисковете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност да са се разбили водачите на спирачните апарати. Акорда ми правеше така и се оказа това. Обикновено това съм го виждал само на коли с АБС...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смених дискове и нови накладки преди 15000км за сега няма проблем но имах същия.тресеше като спирах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега никога не можеш да центрираш джантата точно без дистанциращи втулки ,много хора го пренебрегват това но е много важно. При теб проблема може да е и от дисковете но ти си отдели 30-40 лева и си направи втулки по джантите :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам или имах, не знам вече, подобен проблем, които обаче при мен се появи със слагането на летните гуми. Сега като сложа зимните ако не се оправи ше го мисля вече по сериозно.Какви 30-40лв, тея неща по гумаджииниците не са ли по 4-5-6 лв. пластмасовите

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% криви дискове но като ги сменяш задължително и нови накладки и по възможност накладките и дисковете от една марка иначе няма гаранция че ще си доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спирачни дискове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...