Jump to content
Fero

Драскат ми колата

Recommended Posts

Колеги драскаха ми колата няколко пъти на паркоместото ми.Купих си охранителна камера и за една седмица извършителя не можа да издържи и отново го направи,но този път го имам черно на бяло.Въпроса ми е как да го измисля,че никога повече да не се сеща за подобни деяния.Мисля че има доста вещи по темата които могат да помогнат....

Редактирано от Fero

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ал_Капоне е твоят човек.Той ще ти разясни как е постъпил в аналогична ситуация.Имаше и темичка из форума...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми черпиш го едно и ставате приятели :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мале,ти чак и тема си пуснал за съвети.....пич,отвътре какво ти идва да направиш?ами направи го и не питай в скапания форум.боят възпитава,това е доказано.или поне всява респект и не само че ще спре да ти я драска,а ще трепери ако някой друг ти я надраска.стига да му го обясниш достатъчно цветно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мале,ти чак и тема си пуснал за съвети.....пич,отвътре какво ти идва да направиш?ами направи го и не питай в скапания форум.боят възпитава,това е доказано.или поне всява респект и не само че ще спре да ти я драска,а ще трепери ако някой друг ти я надраска.стига да му го обясниш достатъчно цветно.

И ако отсреща човека го осъди или викне "помощници" кво правим?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е пишлеме - 2-3 шамара и после при баща му да ти плати каквото трябва. ако е някакво наркоманче или някой бабаит не ти препоръчвам саморазправа.викни "компетентните" органи, пък дано си свършат работата поне веднъж

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мале,ти чак и тема си пуснал за съвети.....пич,отвътре какво ти идва да направиш?ами направи го и не питай в скапания форум.боят възпитава,това е доказано.или поне всява респект и не само че ще спре да ти я драска,а ще трепери ако някой друг ти я надраска.стига да му го обясниш достатъчно цветно.

И ако отсреща човека го осъди или викне "помощници" кво правим?
какъв съд,кви 5 лв.?бой и му обесняваш,че занапред е по-добре да не задълбава.докато го побийваш му взимаш и личната карта да го видиш кой е и къде да го намериш.ако дойде с полиция или нещо такова не го познаваш,пък той да дава обеснения защо един непознат го е бил.иначе помощници може да има и от двете страни,така че това не е проблем.

Извършителя няма ли кола?

А ей това е тъп вариант защото се почва едно надцакване и по-добре да си прежалиш колата.....неговата кола не е виновна за нищо,така че агресията я насочи към виновника. Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покажи снимките на застрахователя си.А ако нямаш застраховка - кажи на въпросното лице, че вече си казал на застрахователя си. Да не спи спокойно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих му хвърлил 1 здрав бой , без да му казвам от къде знам , че именно той е надрал колата. Нека после да те съди,дума с/у дума , не съм те бил и точка. А записа ти стои с неговото дело:dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега даи да видим клипчето ако не е проблем :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега даи да видим клипчето ако не е проблем :dry:

С бой ще стане по-зле.Първо личен разговор, ако е темерут го пускаш на застрахователя и на полицията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега даи да видим клипчето ако не е проблем :rolleyes:

С бой ще стане по-зле.Първо личен разговор, ако е темерут го пускаш на застрахователя и на полицията.
хаха,какъв личен разговор бе?след този разговор ще изчезнат ли драскотините от колата на колегата?око за око,бой си трябва.пък после след боя може да си говорите:punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Иво. Има хора, които не разбират от дума, каквото и да му се говори, то си знае неговото. Най вероятно и тоз ще да е такъв. Бой бате, това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпроса дали разбират от дума или не,макар че той за да дере колата явно възпитание няма,съответно не разбира от дума.Просто е наивно да си представите следната ситуация:лайното ми дере колата,аз го снимам и знам кой е.виждам го и започвам да му говоря с любов и да му обеснявам че така не се прави.т.е. се опитвам да наваксам пропуснатото от родителите му,което е обречено на неуспех.а той виновно е навел глава и се разкайва дълбоко.и след този разговор се разделяме усмихнати и двамата,като от лайното става майска роза и мие колите на хората без пари вместо да им ги дере с ключ.просто няма такъв филм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига с тия лапешки приказки - бой, бой, ама ако оня излезе по як или трениран кво??? Хем нашия с надрана кола, хем с разбит нос....Да не говорим ,че оня може да го осъди и колата да му вземе накрая! Не подвеждайте така хората да си хванат беля с такива съвети, ами идете вие да биете ако ви стиска !!! Съвета ми е ако имаш каско иди със записа при застрахователя, ако ли не - търси познат полицай от районното или адвокат да ти каже какво да правиш. А най-добре дай на "сладура" едно копие от записа и му кажи, че ако не ти оправи колата в срок отиваш в прокуратурата, може и една нотариална покана да му връчиш за стрес.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е човек и да разбере от дума ама от писаното разбирам, че не му е за сефте и следователно не е човек. Полицията в повечето случай не прави нищо, ето защо подкрепям колегата "prelude" един хубав бой и после като види колата или подобна да побягва, за съжаление само това е решението.

 

стига с тия лапешки приказки - бой, бой, ама ако оня излезе по як или трениран кво??? Хем нашия с надрана кола, хем с разбит нос....

Да не говорим ,че оня може да го осъди и колата да му вземе накрая! Не подвеждайте така хората да си хванат беля с такива съвети, ами идете вие да биете ако ви стиска excl.gif

Съвета ми е ако имаш каско иди със записа при застрахователя, ако ли не - търси познат полицай от районното или адвокат да ти каже какво да правиш. А най-добре дай на "сладура" едно копие от записа и му кажи, че ако не ти оправи колата в срок отиваш в прокуратурата, може и една нотариална покана да му връчиш за стрес.......

Колега моите уважения но ми писна от униформените да получавам отговори "нищо не можем да направим" , "оправяте се както можете" или "нали имаш застраховка какво се притесняваш". Извинявам се ако има колеги работещи във въпросната институция но това е положението, разбива ли са моя собственост, крали са ме, драли са ми колите и накрая НИЩО !!! Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига с тия лапешки приказки - бой, бой, ама ако оня излезе по як или трениран кво??? Хем нашия с надрана кола, хем с разбит нос....Да не говорим ,че оня може да го осъди и колата да му вземе накрая! Не подвеждайте така хората да си хванат беля с такива съвети, ами идете вие да биете ако ви стиска !!! Съвета ми е ако имаш каско иди със записа при застрахователя, ако ли не - търси познат полицай от районното или адвокат да ти каже какво да правиш. А най-добре дай на "сладура" едно копие от записа и му кажи, че ако не ти оправи колата в срок отиваш в прокуратурата, може и една нотариална покана да му връчиш за стрес.......

майна,на мен ми стиска да защитя колата си,за другите не знам.отделно,че само един поглед върху човека и разбираш дали жули бири по цял ден или ходи да тренира нещо водещо до физическа сила.плюс това колите ги драскат хора без работа,злобари и завистливи душици които вместо да отидат да тренират нещо се чудят каква простотия да направят на чужд гръб.не че твойто не е вариант,но има прекалено много променливи......това е доказателство,че ни е скапана държавата и за да не си просто преебан в ситуацията пак трябва да търсиш някакви връзки и да се надяваш на чудо.предпочитам като го видя лайното да го изненадам не с нотариална покана,а с един тупаник в мутрата още преди да е разбрал кой съм.а пича дето е пуснал темата да каже дали го знае кой е или просто има някакъв непознат на записа,който трябва да го намери из цяла варна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пред cheap shot-a всички са равни :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги първо благодаря за бързата реакция.От тук ми говори че сме доста хора с надрани коли....А относно повечето съвети за бои.Ех бога ми...колата ми е всичко за мен .... направо ще го попилея от бой!Но след това има едно АКО дето цапа и мирише.Въпросният тип нито е културист нито човек с гръб зад себе си.Млад човечец около 25 годишен.Бегло го познавам и мисля че не е много добре с централния.А наистина искам да го скъсам от бой но това не е решение според мен.За колицата ми тя няма каско от близо 5 месеца(не можах да отделя от глезотии) и само с гражданска.Конкретния ми въпрос беше дали само с гражданската мога да направя нещо по въпроса въпреки че се съмнявам.Клипчето бих го качил без проблем но ще ви трябва инсталирана програма като моята т.е. софтуер за охранителни камери.Днес утре ще пробвам да го конвертирам и така.Другото е че самата камера работи на принципа Motion Detect,и засича в определен периметър(зададен от мен) движения и тогава прави запис. И точно "Пича" преди да почне да ми обработва колата за пореден път записа спира.Прегледах 48 часа назад и повече преди това и никой освен него не минава по-близо от 50 см. от колата.А същия приятвл на клипчето излиза леко поглежда нагоре към моята тераса,застава плътно до калника и си бърка в джоба.....и там спира клипа. При това през деня си го прави...Това е от мен по-подробно за случилото се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом не е наред с главния,може да му го ремонтираш.Като за начало може да му смениш тампоните около носа,че след това :) може да му се разтресе нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КолегиМога да спомена следното в тази връзка: аз като зная с рег. номер на камиона, който ме беше задрал, застрахователите ми казаха: нас не ни интересува- ние не сме Полиция да се разправяме...Не съм сигурен (не зная) дали застрахователните компании имат и ползват все още "наказателни отряди"...Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е твоя собственост и никой няма право да упражнява каквито и да е действия върху нея или да я взима. Отиваш в полицията, казваш какво става, те ще си го привикат разпитат и след като им разкаже своята версия, ще може да си заведеш дело. Щом имаш запис не е проблем да го спечелиш и да ти плати както всички щети така и разходите по делото. Че ако вършиш работа с колата ще ти заплати и дните които не си успял да работиш заради ремонта по нея. Съветвай се с адвокат, няма невъзможни неща :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Детска градина... :) Бой.. И какво? Саморазправата е наказуема. Не забравяйте, че ако някой ви влезне в къщата и вие се опитате да го убиете, като нищо държавата ще ви осъди. Така че по-полекинка със съветите за бой.Щом имаш доказателствата черно на бяло, завеждаш дело в съща и започвате да се съдите. Консултирай се с адвокат и не се плаши за разходите. Накрая загубилият плаща всичко. Със сигурност няма да си ти. Да не забравяме, че има голяма вероятност злосторникът да поиска сам да те обезщети, при това със сума, значителна над твоите реални разходи за отстраняване на щетата. Като в замяна поиска оттегляне на иска от твоя страна и съответно прекратяване на делото.На зло куче, зла тояга, но по законния път.

Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Мдаааа съд съдилища и полиция. Ще ви кажа само какво казват в полицията като отидеш със запис - това не е доказателство. Е да но пред застрахователите е доказателство! За записа или тъй наречените СРС-та (специални разузнавателни средства) трябва прокурорска заповед за да е доказателство пред съда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запис, запис, но колегата казва че няма запис на извършването на деянието. Ако е така, това няма как да докаже каквото и да е и топката пак ще е у собственика. Ако момчето наистина не е добре, то тогава нещата се променят. Може и боя да влоши резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това искам да обясня че боя в случая е краен вариант

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще ти кажа какво да направиш.Събирате се 5 човека.Склещваш го и му обесняваш на лошия начин. Парво питаш кои ми надра колата.така трябва да му говориш, че голям бои го чака.После като си признае а това ще стане. Почваш да го глобяваш 200-300 лв или колкото ти струва. Казваш му, че ако не ти снесе парите ще го счупиш от бой и му кажи, че имаш запис и директно дело за нещо си измисли ама му обясни, че като го цакнат на компа и ще излиза саден демек неможе си намери работа и полицаите ще го вдигат за всяка одраскана кола града в 12 в 2 в 4 в 5 сутринта да го съветват.Смятам, че ще надриска и ще ти плати с наведена глава.Ама трябва да му вземеш страха от 1 пат за да не вземе да се прави на велик.Недей да го биеш само сплашване с гардероби определено има по голям респект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заклещваш го, сплашва го с четирикрилни гардероби с малки ключета. За момента ефект има.На другия ден, когато си сам, идва този, когото си сплашвал, ама не с момчета-борчета, а циганета наркоманчета.. И бой, бой, бой.И започвате един на друг да си отмъщавате.Колко по-добре е да му запишеш скритата камера и да му кажеш да си помисли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще ти кажа какво да направиш.Събирате се 5 човека.Склещваш го и му обесняваш на лошия начин. Парво питаш кои ми надра колата.така трябва да му говориш, че голям бои го чака.После като си признае а това ще стане. Почваш да го глобяваш 200-300 лв или колкото ти струва. Казваш му, че ако не ти снесе парите ще го счупиш от бой и му кажи, че имаш запис и директно дело за нещо си измисли ама му обясни, че като го цакнат на компа и ще излиза саден демек неможе си намери работа и полицаите ще го вдигат за всяка одраскана кола града в 12 в 2 в 4 в 5 сутринта да го съветват.Смятам, че ще надриска и ще ти плати с наведена глава.Ама трябва да му вземеш страха от 1 пат за да не вземе да се прави на велик.Недей да го биеш само сплашване с гардероби определено има по голям респект.

Така е съберете се 5 човека и го стресни здраво.Както казаха по горе,добре ще е да му вземеш личната карта :) .Само че трябва цял ден да висиш и да чакаш да се появи.А забелязал ли си горе долу по кое време минава тоя грешник? Редактирано от MUGEN_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записа няма да ти свърши работа нито за пред полицията/съда, нито пред някакви застрахователи (особено без каско). От тук нататък вариантите са или опит да си върнеш парите чрез заплаха за саморазправа или ако целиш обикновено отмъщение - слагаш бялата шапка от аватара, проследяваш го до входа му или някое скрито от погледи място и го полагаш както си му е ред, но не с юмруци, а с бухалка, за да не се нараниш.Не понасям "драскачите", защото това са хора без смелост да се изправят срещу теб и да си предявят претенциите, ако имат такива. Лошото е, че повечето са просто долни завистници и злобари и заслужават вариант 2... Аа и не забравяй да го пребъркаш докато лежи на земята - може някой лев за оправяне на щетата да намериш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като това ми се случи скоро - направо се чувствам задължен да коментирам:DНскоро изподраха най-брутално и моята красавица...:)Много мисли за бой ми минаха през главата, но накрая направих следното:заведох си щетата при застрахователя и подадох жалба в районното полицейско управление. Тъй като човека,за когото съм сигурен, че ми драска колата е освидетелстван(наистина си има жълта книжка) една сутрин, налитайки на негова роднина съвсем спокойно обясних следното:"Някой ми е издрал колата и тъй като сумата по ремонта е много голяма застрахователите ме накараха да подам жалба в районното та ако хванат някой да му предявят регресен иск" После цитирах една доста солидна сума.Това беше преди месец. Да чукам на дърво от тогава колата ми не е драскана повече. Моя съвет е да си застраховаш колата, а този номер го пробвай като основната идея е и да намериш негов роднина от женски род;)Жените са доста по-впечатлителни, а българина най го боли като го треснеш по джоба:DПожелавам ти успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записа няма да ти свърши работа нито за пред полицията/съда, нито пред някакви застрахователи (особено без каско). От тук нататък вариантите са или опит да си върнеш парите чрез заплаха за саморазправа или ако целиш обикновено отмъщение - слагаш бялата шапка от аватара, проследяваш го до входа му или някое скрито от погледи място и го полагаш както си му е ред, но не с юмруци, а с бухалка, за да не се нараниш.Не понасям "драскачите", защото това са хора без смелост да се изправят срещу теб и да си предявят претенциите, ако имат такива. Лошото е, че повечето са просто долни завистници и злобари и заслужават вариант 2... Аа и не забравяй да го пребъркаш докато лежи на земята - може някой лев за оправяне на щетата да намериш.

колега аз един го возих до язовир Въча в багажника прегърнал една 25кг торба цимент и след което направи цялостно боядисване колата. от тогава нямам проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкарай му очите и го пребии после да не може да те разпознай. Аз лично бих го завел на аладжа манастир в горичката и няма да го бия ... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този идиот има ли нещо лично към теб че точно конкретно на теб да ти драска колата ? Странно ми е че съществуват още такива хора.Най-често срещаното е ако си спрял пред гараж,вход на блок или просто на някое място от паркинг за което някой си мисли че е негово да се предприемат краини действия с драскане . Лично моя съвет е да го хванеш и поговориш е него дали той има нещо лично към тебе,а ако ти се направи на интересен една заплаха последвана от леки унизителни шамари. И ако тва не помогне здрав пердах и гаврене!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бой! Нищо друго не върши работа в тази държава.Нито съда, нито полицията ще свършат работа или ще ти обърнат някакво внимание. Страдал съм от подобни съседски дрязги и съвета на полицаите (неофициално) е саморазправа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкарай му очите и го пребии после да не може да те разпознай. Аз лично бих го завел на аладжа манастир в горичката и няма да го бия ... :lol:

За там само за едно се сещам :lol::(:) които е варненец ще ме разбере :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми може да го заведе на манастир. Човека ще се окаже богобоязлив и ще се изповяда и покае. А пък ти смирено ще простиш грешките на ближния си :)Иначе ето това е най-правилния съвет:

мале,ти чак и тема си пуснал за съвети.....пич,отвътре какво ти идва да направиш?ами направи го и не питай в скапания форум.

Направи това, което смяташ за правилно и не се дели от акъла си...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На когото му драскат колите после ходи по бояджии :)

 

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...