Jump to content
JDM.BG

Проблем с чистачките

Recommended Posts

Колеги проблема ми е следния, чистачките не тръгват когато дръпна лостчето за пръскалките, а до колкото знам трябва да започне да пръска и автоматично да почистят чистачките.... от къде да почна ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От никъде. Това е просто така на нашите хонди. Ти си решаваш дали искаш само да пръснеш или искаш и да излъскаш с чистачките :) Може да го счетеш като екстра, хах. А ако искаш да чистиш И да пръскаш дръпни лоста по диагонал надолу, така ще пръска и ще чисти. :punk:Това е

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, не на всички модели е така. На прелюд си включва и чистачките. Не знам как е на Дел Сол. Някой с такава да се изкаже и ако не е нормално - според мен е в самото лостче проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги проблема ми е следния, чистачките не тръгват когато дръпна лостчето за пръскалките, а до колкото знам трябва да започне да пръска и автоматично да почистят чистачките.... от къде да почна ??

Като дръпнеш лостчето само си пръска, не се впрягай. Трябва сам да си пуснеш чистачките. На повечето коли автоматично правят няколко цикъла, ама не и на Хондата - поне на по-старите, на по-новите модели може да не е така.Това автоматичното винаги ме е дразнело, защото често ми се е случвало на служебната да няма течност, а стъклата да са добре окаляни и като се опитам да пръсна се почва едно стържене на пясък по стъклото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, на 5-та генерация е така, а делсола е почти същото. Надоло пуска чистачките, назад пръска. По диагонал назад и надоло, пръска + чистачки. На мен лично така повече ми допада.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Акорда който е 94 година ,като дръпна лоста назад за да пръска и прави 2 цикъла на забърсване .Такаче не съм сигурен в написаното по горе.Колега Стара,стара ама Хонда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен когато са на кеф се пускат когато не са не се пускат. Имам и други наблюдения: Вали дъжд ама не много чистачките са на 1ва позиция забалязвам че е доста мокро и доста време е минало от последното включване ОК минавам на 2ра позиция но отново никаква реакция (чистачките и тогава не се пускат ) и чак като премина на наи бързото чак тогава се сеща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, аз си мислех че в мен е проблема щото и предната ми кола беше със същия "дефект" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето наблюдение че на 5-ца сивик много рядко работи пръскането + автоматичното пускане на чистачките. Не знам какъв е проблема, но в 90% от случаите не работи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мисля, че има 5-та сивик която да чисти автоматично при пръскане...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми харесва да тръгват и чистачките автоматично с пръскалото...първият ход е винаги на сухо...а това драска стъклото...точно това ми хареса в Сивика - аз да реша кога да тръгнат чистачките :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен когато са на кеф се пускат когато не са не се пускат. Имам и други наблюдения: Вали дъжд ама не много чистачките са на 1ва позиция забалязвам че е доста мокро и доста време е минало от последното включване ОК минавам на 2ра позиция но отново никаква реакция (чистачките и тогава не се пускат ) и чак като премина на наи бързото чак тогава се сеща.

Колега...ремонтирай си контакното лостче за чистачките...замърсен контакт или нагорял такъв ти е проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, не на всички модели е така.

А аз някъде да съм казвал, че на всички модели е така? :cool::) Казах, че на НАШИТЕ хонди е така, като визирах 5ген. сивиците /което включва делсола/ :beer: туй то :fun:Сивик е нисък клас кола, не е така готина кола като прелюд или акорд. Естествено, че те ще имат "удобството" да могат и да пръскат и да мият. Друг въпрос е кой какво счита за удобство и кое за пречка :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Del Sol и Civic 5-та ген, не чисти автоматично. От опит го казвам.Дърпаш лоста и само пръска, натискаш го на долу и тогава пуска чистачките.Акордите и прелюдите са друг клас автомобили, така че при тях има разлики от civic–ите.

Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...