Jump to content
aλexandro

Нова катастрофа с Хонда

Recommended Posts

Лека им пръст на момчетата.Най-лошото е че нямат вина,тира е ударен отзад от Мерцедес докато Хондата го изпреварва,в резултат камиона поднася и приклещва Хондата между ремаркето и камиона,късат мантинелата и минават през насрещното платно,след което падат от другата страна в пакет.Най-вероятно Мерцедеса е карал много бързо и не имал как да изпревари заради изпреварващата Хонда и се е спрял в камиона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека почиват в мир двете момчета. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 05.08.09г., около 11.30 ч., на АМ Хемус в посока от гр.Ботевград към гр.София, близо до с.Яна, л.а.”Мерцедес”, управляван от Е.С. – Белгийски гражданин, при неизяснени обстоятелства и причини, реализира ПТПс попътно движещ се т.а. “Мерцедес” /ТИР/, управляван от Е.И. на 29 години.От удара т.а. “Мерцедес” се отклонява и напуска пътното платно в ляво, с което става причина в него да катастрофира л.а.”Хонда” с водач К.К. на 28 години. След сблъсъка т.а. “Мерцедес” и л.а.”Хонда” преминават през разделителен остров на магистралата, като товарният автомобил се преобръща и пада в крайпътно дере.Водачът К.К., ПОЧИНАЛ НА МЯСТО.Пътникът М.П. на 26 години, ПОЧИНАЛ НА МЯСТО.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мир на прахта им :) "Безопастността по пътищата зависи от мен" ...... но не винаги .... :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ставал съм свидетел на подобни ситуации. Автомобил изпреварва камион или автобус, а отзад с висока скорост връхлита състезател, който присветва от 1-2 км :huh: Съответно този, на когото присветват и дават зор умишлено набива спирачки, а джигита отзад започва да криволичи по магистралата. Като нищо може да се е случило нещо такова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да почиват в мир! Офтопик: Нека по-скоро законите започнат да тежат повече и за всички и да не си позволяваМЕ да правим толкова простотии. Факт е, че само с наказание може да се научи човек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чори,не се карай на колегите.Ако знаеш нещо повече от нас сподели го за да се намалят предположенията.А повечето шофьори на ТИР-ове са ужасни копелдаци.Съжалявам,но такива са ми впечатленията.Жалко за още два изгубени живота в безумието по пътищата.Нека почиват в мир.

Колега като казваш какви са ти впечатленията от TIR-овете (макар че съм сигурен че не занеш какво е TIR както и повечето) случайно да си забелязал, че рег. табелка не е от БГ (поне в повечето случай), а от югоизточната ни съседка( мразя дори да произнасям името и). Тези още с влизането в бг почват да се наливат яко, но нали ние си имаме много готини и много бедни служители в МВР по точно КАТ те се разминават с 20-30 кинта. Ако някой не ми повярва нека да седне в едно ресторантче на входа на Велико Търново онова до бензиностанцията и да гледа какво правят южно-съседските ни водачи. Искам да добавя също,че от злополуките с товарни автомобили (не с ТИРове) моного малка част са по вина на водачът му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мир на праха на горките момчета, нека почиват в мир!!! Кучето скача според тоягата, особено в България - дано новите управници въведат по-скоро зверски глоби (от 500 евро нагоре + отнемане на книжка за години, дори и затвор) за груби нарушения от рода на шофиране след употреба на алкохол, безразсъдно каране с високи скорости (например 50км над разрешената).....няма оправия иначе. Така преди време ни научиха да караме с поставени колани, да включваме зимно време фаровете, да си сменяме изгорелите крушки веднага, а не след месец каране с кьорави фарове......така ще ни научат и на най-важното - да пазим и ценим ЖИВОТА.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да почиват в мир! Офтопик: Нека по-скоро законите започнат да тежат повече и за всички и да не си позволяваМЕ да правим толкова простотии. Факт е, че само с наказание може да се научи човек.

сега не знам, но наказанието за пиян водач, който е чужденец преди година се определяше от началника на РПУ-то и един от тях бе определил наказание от накакви си смешни 200 лв. за пиян като мотика италианец

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво е TIR, среднощни яздачо? :beer: Конвенция може би? :) Може да ни обясниш без използването на Гугъл. Белким и аз нещо още науча.Споко, майна, няма сарказъм и обикновено любопитство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на някой не му издържат нервите, защо кара автомобил тогава?

Загубил управление върху тежката машина, преминал през мантинелата и паднал в канавката, като повлякъл със себе си Хонда-та, която в този момент го изпреварвала.

 

 

По тая логика - ако на някой не му издържат нервите, защо да ходи пеш?!?!

Редактирано от Fido Dido

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много жалко !!!:beer::):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискусиите са ненужни, всички виждаме за какво става въпрос по пътищата! Жалко за момчетата, нека почиват в мир! И колеги пазетесе!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискусиите са ненужни, всички виждаме за какво става въпрос по пътищата! Жалко за момчетата, нека почиват в мир! И колеги пазетесе!

колега това което си написал е самата истина. на мен ми е много ясно какво става по пътищата понеже по цял ден съм на него и се моля да дойде най-после момента в който войната по пътищата ще започне да взима много по-малко жертви, но за да се случи това самите ние трябва да го пожелаем, а докато това се случи ЛЕКА ПРЪСТ на всички загинали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тая логика - ако на някой не му издържат нервите, защо да ходи пеш?!?!

На това му се казва да извличаш думи от контекста, което не е правилно.Ако са ти слаби нервите, мястото ти не е на пътя. Изнервял се от опашки, изнервял се от ниска скорост. Ами това е пътя. Това са реалностите. В щатите на магистралите имаше две аварийни платна - вляво и вдясно. Дори по време на ураганите тези платна оставаха незаети! Там какво, по-малко изнервени ли са? Защо те чакат, а ние да не можем?! Стане малка опашка, спре движението и започват да минават по ниви, банкети и тротоари. А тия, дето чинно чакат?! Цялата ни работа е такава. Не твърдя, че аз имам железни нерви, а просто че имам култура, каквато всеки един шофьор трябва да има..И принципно фразата, която съм употребил за нервите нямаше нищо общо с катастрофата. Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бог да ги прости :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека им пръст и да почиват в мир !П.С Знам, че е банално да изменяме темата ида пишем за тировете и т.н !Искам да споделя няколко случая, защото при два от тях нямаше да съм тук, но моя CRX ме спаси и затова аз казвам ще го карам докато се разпадне и няма да го продам, въпреки, че преди тези случай бях закъсал здраво с ОББ и щях да се разделя с него !Преди 2 години се възстанових от катастрова с един микробус в който се ударих след ненормална маневра от страна на таксиджия слизащ от тротоар на околовръсното и с почти права траектория запътил се към левия завой към Борово пресичащ 4 платна, та както и да е възстановх се и всичко беше ок ! Нова страхотна боя цялостна, нови части, ново ново ново и т.н ! И един ден си карам излизам от локално върху околовръстното отново и изведнъж както си чакам да си светне зелено и колите пред мен да потеглят усещам удар отзад, колите потеглят в същия момент което бе хубаво за тях, а аз понеже асфалта бе леко заледен и мокър се завъртях и докато седях гледах как един Тит Скания ме лови за задната броня, вежда, кални, калник, лява вртата и поне вече се бях завъртял добре си ме влачише така, стъклото ми се пръсна след адско огъване и имах врме да се прикрия лицето, влачи ме 15 метра, после спря! излвзнах през другата врата погледнах шофьора и му казах какво правиш бе ?!!!? А той само ме изгледа видимо уплашено и ми каза : "Извинявай, не те видях, слезнах да видя защо не върви камиона " ! За тези 15 метра си изгорих клаксона от свирене, виках и какво ли не, хората отстрани викаха колите свиреха, но той не ме видя, че съм пред и после под него !Ако не ви стига тази ситуация другата зарад която нямаше да пиша сега е с турски тир най-вероятно, защото само такива тирове съм гледал, че карат тук, дори ромънците спазват правилата ! Тамън си купих колата, минаха няколко месеца, научих се да ме слуша, защото беше по-различна от всичко което съм карал ! Имах приятелка, която работи и живее в ст.град ! Прибирах се късно през ноща към Овча Купел по околовръстното ! Нямаше никакво движение, нямаше го новия сегашен маршут които е осветен и беше тъмница ! Карах известно време и пред мен изникнаха два бели буса Форд без номера. Явно ги превозваха от някъде за някъде през ноща, за да не ги спрат и да не дават пари за камион ! Настигнах ги и погледнах ! Имаше светлини на голям камион много далеч! Единствените светлини отсреща, бяха толкова далеч, че си изпреварвах със същото темпо не много бързо! Погледнах към буса когато бях по средата му и когато обърнах отново поглед напред тира беше пред мен !Толкова близко, че нямах време да спра и да се върна или да продължа и тогава нещо ме опази, натиснах до край, върнах от 5-та 3-та и ритнах съединителя, колата ми скочи и влезнах между двата буса, чвно ми няха направили малко място ! Не ме е страх и не знам какво е страх, но тогава го изпитах, бя плувнал в студена пот и гледах впперено в огледалото, а тира дори не наступи спорачките продължи с това темпо с което беше дошъл ! Изчеза за секунди, а тези секунди ми бяха като векове, но осъзнавах аква му е скороста ! Карах на изпреварването с около 70км/ч в максимума, защото бех понамалил преди това ! С колко е карал онзи отсреща !? Имах бяка светлина силна доста, не може да не ме е видял !Нямам повече коментар ! Нека преценят хората и нека си го изрисуват какво е било ! Това ще изпоментирам !Сега след втората катастрофа имам още явни следи от нея и всички ме забелязват, но това е моята кола, а нещо ме е опазило, дано така да ви пази и вас и всички да сте живи и здрави, защото тук не е просто форум ! ТУК СМЕ СЕМЕЙСТВО !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турски гастербайтер ударил ТИР-а, убил 2-ма мъжеhttp://dnes.dir.bg/2009/08/07/news4884682.html

Що ли пак има замесен комшия?Защото няма нито един вкаран в затвора или с отнето свидетелство и то за тежки ПТП-та.Верно е че турчолята яко се наливат в БГ, щото в Германия ще им вземат камиона и ще ги вкарат в затвора. ;) Като гледам сегашното правителство как уволнява, почвам да ставам оптимист.А и уволненията са доста знакови, щото обещанията са доста смели.Т.Станишев шеф на ДАИ е уволнен за "системно несправяне" с проблемите в автомобилния транспорт.Време беше! Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След всяка следваща катастрофа все повече искам да си купя танк.Как може за 20 г една магистрала да не построят. Масово катастрофите стават на 1вокласните пътища.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R.I.P. Преди седмица докато карах към морето гледах как един ТИР кара в лявата лента на магистралата със 140 км/ч... - карах зад него и мога да кажа със сигурност, че се движеше с тази скорост. Не знам какви малоумници трябва да са тия тираджии, че да управляват 20-30 тонна машина така - сигурно ще има 400-500 м спирачен път. На прибиране пък между Карнобат и Стара загора имаше полицаи на всяко по-голямо кръстовище и във всяко село по пътя - общо 26 бр. По принцип е похвално, но си нямате идея за какво изпреварване ставаше въпрос между тези контролирани места - явно на някои хора много бързо им кипват нервите като им се налага да карат нормално. Направо се прескачаха един друг...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много трагична случка !!! млади момчета :) лека им пръст :D ...не ми се коментира движението по пътищата ни..нямам думи,малоумна работа..побъркана...днес се прибрах от морето,какво да ви кажа,и на отиване и на връщане съм карал с 80-90км/ч.понеже возя жена си и двете си момиченца и ме е страх да настъпвам когато съм с тях...то не бяха свирене..премигване..откачени изпреварвания,на отиване две верижни катастрофи/внезапно спиране и не спазване на дистанция..а и скорост/ много много помия има по пътищата ни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!!! Колеги, днес имах малко работа до КАТ- Дървеница и видях въпросния CRX, много жалка гледка- когато се приближих направо ми се дорева...Жалко за момчетатаНека всички да бъдем малко по- търпеливи и толерантни на пътя

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже, едното момче се казва Калоян Кирилов (като мен).....направо изтръпнах като прочетох! Нека почиват в мир!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека почиват в мир момчетата! ;):argue: Мале тез камиони и аз като ги видя направо изтръпвамВеднъж бях свидетел на пътя Девня-Варна двулентов как 2 тира единия с ремарке изпреварват камиони на път строй и в насрещното, където бяха тировете приближаваше пътнически автобус, който по всякакъв начин къси дълги клаксони спирачки в последния момент . . . ужас представям си какво можеше да се случи. Автобуса беше пълен :P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да оправдавам тираджиите, но в тази ситуация за мен е явно- виновника е леката кола Мерцедес!Факт е че тираджиите (особено турските) са нещо страшно, но и такива джигити с по-мощни коли, които летят без да осъзнават и преценяват ситуацията са също много опасни. Вчера се прибирах от морето, тръгнах да изпреварвам един ТИР. Пътя прав,чист..Абе никакъв риск при това мое изпреварване.Зад мене обаче имаше една Х6, която тръгна заедно с мен да изпреварва. Още малко и щеше да ме потика.никаква дистанция - ценен му беше всеки милиметър от задната ми броня до неговата предна...то не беше святкане с фарове, бибиткане..а аз съм натиснал и си изпреварвам нормално, насреща не идваше никой в радиус на километър поне.Незнам за къде бързаше толкова много този гъзар,нито защо тръгна да изпреварва с мен. Докато има такива индивиди на пътя,ще има и нелепи катастрофи с невинни жертви..Най-лошото е че ВИНАГИ ще ги има. Съжалявам за момчетата с рекса, наистина нелепа ситуация ;( а като си помисля как все се оплаквам че съм най-големия карък.. :o

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:puke::):D :D :no::):D :D :D:cry: Редактирано от Blo0d

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...