Jump to content
aλexandro

Нова катастрофа с Хонда

Recommended Posts

Двама загинаха при тежка катастрофа на магистрала "Хемус" край софийското село Яна, съобщиха от МВР. Катастрофата е станала между ТИР и лек автомобил „Хонда”. Камионът е разкъсал еластичната ограда, излязъл е извън пътното платно и се е преобърнал. На място са аварийно-спасителни екипи, предаде "Фокус".Сигналът за тежкия инцидент е подаден в 12.10 часа. Загиналите са пътували в колата. Участъкът не е затворен за движение. Сигнализирана е аварийната лента. Трасето се почиства.От Пътната агенция призоваха шофьорите да бъдат изключително внимателни в района на катастрофата.

R.I.P.  :) Надявам се, че не са били колеги от форума, въпреки че два човешки живота са си два човешки живота.  ;) Призовавам всички колеги да бъдат максимално концентрирани на пътя  !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека почиват в мир! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R.I.P. :) Нямали са никакъв шанс, като гледам в какво са се блъснали. Че и камионът е изхвърчал извън пътя... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кой е виновен?Защото аз от новината специално нищо не можах да разбера. Само че има двама загинали. Една смачкана до неузнаваемост кола и един преобърнал се камион. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много грозна гледка.Като знам как се карат тези коли най-верояната при4ина е несъобразена скорост с неправилно предприето изпреварване.. как да е - нека по4иват в мир.Другото кофти е , 4е вероятно около 85% от собствениците на Хонда ЦРХ в България са 4ленове на нашия клуб :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://news.ibox.bg/news/id_1398479823Катастрофа на АМ „Хемус" отне два човешки живота.Инцидентът е станал на около 3 километра от София.ТИР, движещ се към столицата, се врязва в мантинелата и навлиза в насрещното платно.Там се блъска в насрещно движещия се автомобил Хонда.След това е двата автомобила падат в дере.По първоначални данни загинали са и двамата пътници в лекия автомобил.Причините за движението на ТИР не са ясни.

Май не е виновен лекия автомобил... Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така поднесена информацията вече е по-ясна. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още по лошо ...тия ТИР-ове не трябва да се движат по така наре4ените ни магистрали.Днес пътувах от Ямбол за Бургас и на 2 пъти щяха да станат сериозни катастрофи то4но заради изпреварване на тирове.Не всеки издъжа да кара 2-3-5км с 60 зад някой голям камион и предприемат отка4ени изпреварвания, всевъзможни маневри и резултатите доста пъти са пътища осеяни с трупове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен за ТИР-овете. Освен идиотската психика на шофъорите е занижен и техническия контрол и при лоши метереологични условия стават убийци.п.с - не че не е занижен и над автомобилите...30% от колите карат с гуми и спирачки от миналия век.

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на някой не му издържат нервите, защо кара автомобил тогава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужасно тъжна новина, за съжаление в БГ е разрешено движението на тирове в лява лента. ЦРХ срещу тир - никакъв шанс. RIP и карайте внимателно по пътищата, макар че и това не винаги помага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз съм съгласен с вас.Тия с тия камиони карат като ненормални,като видят че няква малка кола се опитва да ги изпревари и почват да правят кви ли не простотии.Ще кажеш че на тях нищо не може да им се случи.А имам един колега който за два дена го блъснаха два тира.Единият път е било на автомагистралата Пловдив-София ония въобще не го е видял и го е натиснал в мантинелата.По чудо са оцелели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спомням си наскоро, приятел имаше инцидент на магистралата, катаджиите му казали докато чака пътна помощ - да зарязва колата в аварийна лента и да чака другаде че щял да мине някой турски тир през него и през колата ако остане там :) и не било безопасно

Редактирано от addevil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R.I.P :) имаше една анкета на 24 часа, мисля, без ТИРоризъм по пътищата, тези ТИРористи карат като луди и не им пука от нищо, ДО КОГА???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R.I.P.Жалко за хората :) И аз имам лоши спомени от срещи с тирове :) особенно турски ;) Тези се мислят за .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорите така, всякаш товарните автомобили се карат от киборги, а не от хора. :) Влезте малко под кожата и на шофьорите. Хората чакат по граници. Притискат ги с ограничения откъм времето за шофиране. Шефовете им мрънкат на главите да карат по-бързо и без почивка. И накрая резултатите се виждат. Излиза, че шофьорите на автомобили могат да се изнервят, а тези на големи товарни камиони не могат ;) Освен това чисто техническа може да е причината за навлизането на камиона в насрещното..Само гадаем обаче.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей такива нелепи катастрофи са още по ужасни - караш си и в насрещното в магистралата ти влиза тир - никакво спасение ... Май всеки си е патил от тирове по един или по друг начин и нищо не можем да направим по въпроса :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Oto Kluge, прав си за гадаенето - може и повреда да е било, може и шофьора да е заспал, не знаем. Но до колкото знам тираджийте не могат да карат повече от 8 часа, даже май има забрана, тоест са задължени да си почиват, точно за да се избягват неприятни инциденти. Разбира се, че и те са хора и се изнервят и какво ли не, само дето на тях това им е професията ... няма да е приятно хирурга докато те оперира да се остави стреса, нервите и проблемите му да ръководят ръката, с която реже. Същото важи и за всяка професия и за тираджийте.П.С Съжалявам за последователните постове

Редактирано от prozium

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R.I.P нека почиват в мир :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много жалко за загиналите :)Не ми стана ясно само от това което прочетох, хем камиона е навлязъл в насрещното където ударил Хонда-та, хем малко по-надолу се казва, че колата в този момент го била изпреварвала.По-склонен съм да си мисля за грешка на шофьора на ТИР-а, но това няма да промени трягедията ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R.I.P.!Много кофти случка!

спомням си наскоро, приятел имаше инцидент на магистралата, катаджиите му казали докато чака пътна помощ - да зарязва колата в аварийна лента и да чака другаде че щял да мине някой турски тир през него и през колата ако остане там :) и не било безопасно

Е, това вече не е истина!Нека да вкарат само един, един единствен турски тираджия в затвора и всичко ще се оправи.Тея турци са талкова бъзливи, че ще почнат всички правила да спазват, както правят в Европа.Другия начин е да го изпревариш, спираш след 5км, чакаш го и с един камък му сваляш предното стъкло.Може да е първобитно, но си заслужава, ебати безнаказаната пасмина са тия.Между другото съм карал тир около 2години.Няма оправия с тея идиоти. Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорите така, всякаш товарните автомобили се карат от киборги, а не от хора. :) Влезте малко под кожата и на шофьорите. Хората чакат по граници. Притискат ги с ограничения откъм времето за шофиране. Шефовете им мрънкат на главите да карат по-бързо и без почивка. И накрая резултатите се виждат. Излиза, че шофьорите на автомобили могат да се изнервят, а тези на големи товарни камиони не могат :) Освен това чисто техническа може да е причината за навлизането на камиона в насрещното..Само гадаем обаче.

Тировете минават задължително технически преглед преди всеки международен превоз! А и освен това фирмите, собственици на тирове, понасят огромни глоби, ако колите им са неизправни! Така че според мен това изказване е несериозно...Причината най-вероятно е в тираджията, който се е правел на супермен, карайки повече от 8 часа без сън! Абсолютно вярно е, че турските тирове са адски опасни и аз също съм бил свидетел на ситуации, в които турски тир засича автомобил или набива спирачки без никаква причина... другото, което е, че тези шофьори вместо да спазват ограниченията по честен начин, точат нафта, карат пияни и т.н. - това е нелепо! ;) Жалко за хората с Хондата - Мир на праха им!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В статията пише, че ТИР-а е бил блъснат отзад (поне шофьора така усетил). Явно статията е променяна няколко пъти (съдя по коментарите под новината и тук по вашите). Кой виновен засега не е ясно, но резултата е ясен(-2).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R.I.P. :):P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека им пръст на момчетата....Ужасни кадри бяха в репортажа по БТВ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;)Ужас!

Бъдете внимателни колеги!Дайте по добре път от колкото живот :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лошо за момчетата.Почернена е пак нашта хубава ДЪРЖАВКА.Тази черна красавица беше едно време моя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мир на праха им,колко хора загиват по пътищата,не е истина!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R.I.P.Колеги, за жалост се налага да мислим и вместо повечето участници на пътя, защото не знаеш на онзи в един прекрасен момент какво ще му хрумне. :);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R.I.P. Нека почиват в мир

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да почиват в Мир........лека им пръст! :) поклон пред паметта им!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карайте разумно, днес и аз щях да го отнеса за малко. Почивайте в мир !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас просто, нямам думи! С каквато и кола да си нямаш шанс срещу ТИРорист! Наистина са много опасни!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека почиват в мир Извенете ме но немога да разбера зашто повечето от ваз станаха съдници на момчето карало тира ? 1. Да не би някои от ваз да е бил очевидец? --Защото нямаше никои записан 2. Или имате достоверна информация от КАТ? --Защото се води следствие ( нямя яснота ) 3. Не прочетох някои и да е минал от там ? --Заштото аз бях там 4. Някои знае ли от и за къде е тръгнал тира и колко време си е почивал преди това??????? 5. И ЗАШТО ВСЕЗНАЕЩИ НЕ СПОМЕНАВАТЕ И ДРУГИЯ УЧАСТНИК В ПРОЕШЕСТВИЕТО ( Турчина управлявал МЕРЦЕДЕСА ??????? ) КОИТО ПО ПЪРВОНАЧАЛНИ ДАНИ СЕ УДРЯ В РЕМАРКЕТО НА ТИРА КОЕТО УНАСЯ И САМИЯТ КАМИОМ КОИТО СТАВА НЕОПРАВЛЯЕМ ????????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чори,не се карай на колегите.Ако знаеш нещо повече от нас сподели го за да се намалят предположенията.А повечето шофьори на ТИР-ове са ужасни копелдаци.Съжалявам,но такива са ми впечатленията.Жалко за още два изгубени живота в безумието по пътищата.Нека почиват в мир.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека им пръст на загиналите,да почиват в мир!!!До колкото разбирам има виновен за тази нелепа катастрофа,който не е споменат в статията,а само е загатнато за него :) Най-лошото в такива случаи е,че в голям процент от случаите страдат невинни хора.Явно нито шофиора на камиона,нито този на Хондата са успели да реагират,което е довело до този фатален инцидент :P Ужас!!!Нямам думи!Тъпите копелета нямат свършване ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...