Jump to content
ivankrystev

До всички колежки/колеги, нека не си вадим очите!

Recommended Posts

Здравейте, доста е говорено/писано по/на тази тема, но преглеждам поредната тема( за мен интересна) и оставам доста "очарован"...Колега с въпрос: Написал два реда - САМО две въпросителни.Колега с отговор: Написал четири реда - САМО две запетайки.Колегата с нов въпрос: Написал пет реда - САМО две запетайки.Колегата с нов отговор: Написал четири реда - САМО три точки... Няма да коментирам и факта, че за доста от думите ми бе нужно кристално кълбо(за да гадая).До всички колежки/колеги, преди да "чукнете" на Отговор, "чукнете" на Преглед - при нужда редактирайте! Човеци сме, нормално е(по ред причини) да допуснем какви да е грешки, но нека се опитаме да ги сведем до минимум!Благодаря...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

давай остават ти още 30 поста до правото да купуваш/продаваш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегате е прав, че доста от хората правят правописни грешки но това вече е 20-ти човек които го казва това нещо дано си вземат поука повечето фенове човешко е и за съм грешал затова като се напише нещо се преглежда и после се поства :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегате е прав, че доста от хората правят правописни грешки но това вече е 20-ти човек които го казва това нещо дано си вземат поука повечето фенове човешко е и за съм грешал затова като се напише нещо се преглежда и после се поства :)

Колега, не ми се обиждай, ама и този твой пост е просто "бисерен". :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AA не що да не напишем още една тема, мина 1месец от както се дъвкахме за последно. И най-накрая всички стигнахме до единодушното решение че всеки ще си пише както си знае стига да му се разбира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишете си , пишете си.......кой както си знае. По същият начин после ще трием неграмотните мнения....... както си знаем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам защо , но на мен това , че няма запетайка или точка или въпросителен знак не ми влияе по никакъв начин. на тези дето много им пречи и ги мъчим ние простосмъртните хора дето просто си пишат тук за кеф. не подкрепям неграмотно пишещите , но не ме кефи вече тая банална тема за правописа в някви форуми , все едно се изпитваме. не мога да разбера наистина как толкова много им пречи на някои.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stanchevvv, регистриран на: 16.04.09 = 144 мнения.ivankrystev, регистриран на: 02.04.09 = с този ми риплей 21 мнения... Без коментар!В този ред на мисли колега(stanchevvv), купува/продава не ми е идея.misho, бих добавил - определен брой предупреждения, след което забрана за драскане из форума.РОДНА РЕЧ (Ран Босилек)Родна реч, омайна, сладка,що звучи навред край мен;реч на мама и на татка,реч, що мълвим всеки ден. Тя звънти, когато пея,в радостни игри ехти;вечер приказки на неябаба тихо ми реди.И над книгата унесен,родна реч ми пак шепти...Милва като нежна песен,като утрен звън трепти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

stanchevvv, регистриран на: 16.04.09 = 144 мнения.

ivankrystev, регистриран на: 02.04.09 = с този ми риплей 21 мнения... Без коментар!

 

misho, бих добавил - определен брой предупреждения, след което забрана за драскане из форума.

не е важно колко мнения имаш , а какви са ........

 

Точно така !!!

И понеже съм един от неграмотниците тука може още от сега да ме направите само зрител ....

Само дано останат грамотни хора разбиращи от коли и механика, че като си пускате темите от сорта "какво масло да налея" или " нещо ми скърца отзад" или " за какво са му на Зайо чехли като не пуши? " , все пак да има кой да ви отговаря .........

 

айде със здраве и както каза колегата stanchevvv: " не знам защо , но на мен това , че няма ......."

 

А, и да живее речника на Мозила :D

 

п.п. А честит ми юбилей :D :D 2000 неграмотни поста :worthy: Дано поне на някой да съм помогнал :dry:

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора какво сте се задъвкали. Колегата ivankrystev случаино да не се някои даскал по български език? Като толкова не ти харесва какпишат колегите във форума (включително и аз) ми просто недеи да четеш постовете и всичко ще се оправи. И ти ще си доволен че не виждаш нашето "неграмотно писане" и ние че няма да ни натякваш че сме били не достатъчно уграмотени от към слагане на запетаики и тем подобни :worthy: . Без никакви лоши чувства разбира се. Айде със здраве :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се регистрирах не видях никъде тест по правопис,ако има такъв кажете къде е да го попълним и ако си с двоика няма да пишем и готово.Дано това да е последната тъкава тема в форума,че зе да прелива вече.П.С Има препоръка да се ползва търсачката преди побликуването на теми като тази за подобни такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, примерно на теста ако пропуснеш една запетаика двойка освен че след като получиш двойка повече никога неможеш да влезеш във форума а и трябва веднага колкото се може по бързо да си продадеш и хондата и с парите да си купиш GOLF :D:dry::D . Мисля че така е справедливо. А също мисля че в тази тема се пишат абсолютно празни работи вече и смисъла от нея абсолютно никакъв. :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А също мисля че в тази тема се пишат абсолютно празни работи вече и смисъла от нея абсолютно никакъв. :D

Тука обаче не мога да се съглася с теб :worthy: Темата е точно на място. Виж как всички почнаха да пишат грамотно и без грешки :D Също такива теми най - често минават на чат (както и в този случай). Принципно модовете не одобряват чата ама да погледнат от добрата страна :DСя сигурно се чудите каква е тя :D Ами хубавото на чата е че колкото повече пишат неграмотниците, толкова шанса да се научат е по - голям :D:dry:

 

Само трябва да се затвори темата за четене от грамотните, че да не се ядосват на простолюдието.

 

MAD DOG, до сега съм виждал не повече от 3-4 фрапантни случая относно правописа. и то по скоро си беше някакъв диалект. И аз като никога не съм отсъствал от час по Български и пак правя една камара грешки , какво да направя ?? Има хора , на които просто не им се отдава .... по тая логика да почнем да се присмиваме на хората, които не им се отдава математиката , че не могат да решат квадратно уравнение на ум .... :D

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко такива теми има във форума и не е толкова важно.Само не мога да разбера защо на тези,които не са имали и нямат елементарно уважение към родния си език (разбирай не са били в час по български) са им криви онези които им правят забележки за това.Вярно,не сме литературен форум но поне не се излагайте като едва ли не изкарвате неграмотността (не случайното допускане на някоя грешка,а системното такова) нещо нормално! :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото условие за този форум е да се пише на кирилица.Не виждам защо трябва да се джавкаме за правопис?!? Явно е че не всеки може да е грамотен. То ако всички бяхме идеални...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха,кой говори за идеални?човека си е избол очите да дешифрова нечии писаници,а вие го изкарвате виновен.Емил-е,човека се е регистрирал за да прочете нещо полезно. кажи ми как да отсее полезното , като не ставате за четене?Вкарвам те в групата на неграмотните,защото явно ги защитаваш,иначе не съм ги следил какви ги пишеш.п.п.между другото това с теста за грамотност при регистрация не е никак лоша идея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм колега, нека не преувеличаваме. Че се правят грешки системно е ясно, но чак да си "избочи" очите е мееееко казано преувеличено. Или просто не сте влизали в други форуми да видите за какво става на въпрос. :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неграмотността на 95% от потребителите тук е основната причина да ненавиждам българския форум на любимата ми марка автомобили. За това и го посещавам сравнително рядко. Трима мои познати каращи Хонда (един от тях има даже две) не припарват тук, а посещават чужди Хонда форуми, поради същата причина. Няма тема без "незнам" и "немога". Римските императори и химичните елементи "статиЙ", "батериЙ", както и много други са също толкова разпространени. Да не говорим за "проЙзводителност" и "наЙстина". И не, това не са грешки от бързане, а от незнание. Женската част от форума и тя е същата стока, което е още по-неприятно и изненадващо за мен. Оправдания от типа "тук не е час по български език" демонстрират пубертетско твърдоглавство, неуважение към езика и събеседника и изродено възприятие, че неграмотното писането по форумите е "нормално". Голям "принос" за това имат и модераторите. Предполагам, защото и те са от онези 95% споменати по-горе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Понеже автора на темата е визирал "всички" в този форум, следва че няма хора с добър правопис. Обаче от толкова хора поне 1 или 1.5 човека имат добър правопис и предполагам е малко обидна темата за тях, защото ги е обобщил към останалите.

Теста за правопис е много добра идея. Ще бъдат регистрирани хора с перфектен правопис. Човек като му се наложи да прочете нещо ще му е приятно, нищо че 99% от темите ще са нещо от сорта на: "Котката Минка роди 9 котенца" !

 

Ако е възможно да ми посочите темите където колегата си е ИЗВАДИЛ очите да ги разшифрова ???? Много ми е интересно кои са тези теми, защото от както "неграмотните" модератори редактират постовете не съм виждал такива случаи. Ама понеже съм неграмотник може пък да не съм забелязал :worthy: Или темата може да е била свързана с котката Минка и въобще да не съм си направил труда да я отворя .....

 

пийзз , да живеят чатарите :dry:

 

п.п. pnp, като ненавиждаш този смрадлив форум , защо си пускал теми с твоите проблеми ?? Защо не използва чуждестранните форуми ?? Там обаче има вероятност да не ти обърнат особено внимание на лайшките ти въпроси ..

не се заяждам просто ми е чудно :D

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, примерно на теста ако пропуснеш една запетаика двойка освен че след като получиш двойка повече никога неможеш да влезеш във форума а и трябва веднага колкото се може по бързо да си продадеш и хондата и с парите да си купиш GOLF :D :D :dry: . Мисля че така е справедливо. А също мисля че в тази тема се пишат абсолютно празни работи вече и смисъла от нея абсолютно никакъв. :worthy:

то май,колега-ти си от тези-за 14 дни-28 мнения,само 18 годишен-толкова ли си компетентен по всичко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

pnp ти хептен ме метна у бъзито :worthy: Я ако обичаш ми дай линк на някоя тема в този форум където да има "незнам" и "немога" че нещо не съм срещнал такава.Точно пък в този форум има мнооого компетентни хора, които в 99% от случаите помагат! Ти като си ВИП пиши ако искаш във таджикистанския хонда форум :D Темата уж беше "да не си вадим очите". Едно объркано Й със И вадене на очи ли е, мили принцески?Айде стига сме се заяждали, явно тема за правопис неможе да се проведе нормално.Спирам да пиша по темата,че очната ми ябълка се разцепи на две от глупости :D:dry:

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:dry: я сега си дайте бележниците да ви тресна по една двойка и на поправителен :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смея вече да пиша! Които е имал 3-ка в училище да не пише!-иначе бан бой е.... :worthy: п.с. Колко грешки направих? п.с. Моля,поне 3ка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега policaja (разбирасе ако не се обиждаш да ти казвам колега след като съм 18 годишен и "компетентен по всичко") и би ли ми обяснил ако може разбирасе какво озночава "то май,колега-ти си от тези-за 14 дни-28 мнения,само 18 годишен-толкова ли си компетентен по всичко" от кой съм немога да разбера . Темата е за правопис и пак немога да разбера от кой тези съм. Можеби имаш в предвит от неграмотниците незнам ако е от тях да наистина съм от тях и както виждаш не слагам запетаики които иска да слага. Айде без лоши чувства и незнам защо си се засегнал от това което съм написал за да се по маитапя. А и ти си бил като мен в момента новак. Айде със здраве :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига вече с тия глупости, джафканици, караници и всеки да се изтъква, че е по-по-най от другите. Последно време само това има във форума. Не ви ли стигат и другите простотий в живота и ежедневието, че и тука да се ядосваме и караме, вместо да разпуснем?! Все пак не сме на олимпиада по Български език, а сме във форум. Ок, кирилицата задължителна, ама сега и ще се следиме кой, къде и как пише с препинателни знаци ли? Поздрави и карайте го малко по айляк, поне тук! :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

не е важно колко мнения имаш , а какви са ........

 

:worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

paRADOx, връзката/идеята на този пост?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...

п.п. pnp, като ненавиждаш този смрадлив форум , защо си пускал теми с твоите проблеми ?? Защо не използва чуждестранните форуми ?? Там обаче има вероятност да не ти обърнат особено внимание на лайшките ти въпроси ..

не се заяждам просто ми е чудно :)

В началото не знаех, че аудиториятя тук е... такава. Много бързо го разбрах и тихомълком се отдръпнах, без да го повдигам на въпрос. Изглежда обаче, че не само на мен ми е направило лошо впечатление.

 

Пише се "лаИшки". Също като "наИстина".

 

Tr1nky, пусни едно търсене във форума за "незнам". Резултатът е 27 страници. В тази тема също можеш да го намериш малко след твоето мнение. На всичкото отгоре ти самият си написал "неможе".

 

Обещавам повече да не ви се меся. Жалко, че такива проблеми съществуват и са причина да не бъдем по-голямо и по-сплотено общество. Замислете се върху това. А аз ще се постарая да чета повече за да не ви губя времето с лаИшките си въпроси. Със здраве.

Редактирано от pnp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99% от хората, които са пуснали отговор на тази тема, са направили поне една правописна грешкав повечето случаи аз разглеждам темите във форума и чета това, което ми е интересно /това е във връзка с едно от изказванията, че някой се бил регистрирал преди 5 години и имал само 5 мнения/ и какво от това? нали за това е форум, всеки може да каже каквото иска и когато иска, а вече друг е въпроса дали го е написал правилно, на мен ми е забавно ако прочета нещо, което не е написано правилно...така че не се заяждайте :) не е толкова фатално, все пак не сте на училище, но пък определено всеки може да се постарае малко по отношение на правописа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ебати заядливото племе.. мисля да решим проблема така. тези на които им хвърчали очите и които НЕ правят грешки да получават ВРЕДНИ , които останалите простосмъртни ще събираме. нека върнем онези, които ходят по другите форуми , за това че тук повечето били неграмотни.. моля ви се върнете се , без вас форума е някак пуст и много се усеща липсата ви! или тук има някакви уникални интелектуалци чак пък да не се четяло какво пишат хората :???? аз все още не съм срещнал такъв пост! а ако тези теми са , за да се изтъкне някой , защото на такова ми прилича (умря циганката дето ви хвалеше) и някой ми говори за отсъствия по Български език (не гледай чуждите паници , нали ти си бил в час и сега извличаш ползата от това) , както и веднага тези, които "защитаваме" грешките излезнахме неграмотните. това пък на нищо не прилича всеки иска да се оплаква! някой не писал грамотно и да тръгна да правя трагедии колко е неграмотен форумаС?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Целта на този форум е доста далеч от този пост,сигурен съм,че има колеги ДОЦЕНТИ и такива без образование.Важно е да си бъдем полезни и да се разбираме, до сега се получава идеално сигурен съм ,че и за напред ще е така.Та така,не съм разбрал или чул за нашият Висше ХОНДА Университет-(ВХУ) :) да има приемен изпит,но нямаме нищо против да ни проверяваш постовете и да им слагаш оценки.Така всеки ще може да си вади бележка и ще се ограмоти по Български език. ;) ЧОВЕК ДОКАТО Е ЖИВ СЕ УЧИ! ;) ОТ ТАМ НА ТАТЪК БОЖА РАБОТА ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля , че целта на форума е както да бъде образувателен , така и пригледен . Навремето се наложи да се пише само на български език , сега виждам за напълно нормално да се изисква да има и пригледна визия ;) Да пишеш пригледно не се изискват знания или умения , а наблюдателност . Оставянето на място след и преди всяка точка или запетая , преди всяка главна буква , писане на главни букви , правилно постявяне на запетаи и т.н. Учителките ми по български език винаги са ми повтаряли , че по-добре да има повече запетаи от необходимото , отколкото по-малко ;) Съгласете се , че структурата на изречението се променя коренно при не поставяне на запетаи , какво да кажем за точки :) Ако щете ми вярвайте , но срещам големи затруднения когато пиша sms-и или в Скайп-а на маймуциа - навик ! Поставете си тези неща като навик , следете какво пишете , прочетете една две книги или статии в Интернет напсани на правилен български език и ще видите , че ще има голям напредък ;)Сетих се за един юзър/уизър навремето , който пишеше повече от трагично и неграмотно и за това си нещо постоянно се караше с администратора и модератора , без изобщо да се постарае да вникне в думите им - резултата беше бан :)

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди запетая никога не се оставя интервал - отвори произволна книга или вестник за справка. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е , но за мен е по-пригледно :) В българсия език е така , но в испанския примерно не е така :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не съжалявам, че ще изкажа 'компетентно мнение на филолог'.@kicko - така е, не се оставя интервал, правилно. Но пък колегата Tino каза доста стойностни неща. Аз също съм за правилно писане - не може да напишеш кОпувам или прУдавам и да не ти извади очите... Не искам да съм дребнав - свикнал съм да виждам повечето изменения на думите, произтичащи от писане на латиница в скайп. Важно е да се стараем да не допускаме грешки, но и да има 1-2 никой няма да бъде обесен. Най-много ме притесняват хората, които пишат без препинателни знаци, и като видя изречение от 4 реда в поне половината от случаите ми е трудно няколко минути да разбера какъв точно е смисъла му. Няма да говоря за сложни съставни изречения, подчинени такива и прочее, но е важно да се предаде основната идея на текста, за да се извърши комуникация. Общо взето като чете едно изречение, човек трябва да знае къде започва и къде завършва то, защото всяко ново изречение добавя нова информация в комуникационния акт. Ако не използваме запетаи и точки, просто хвърляме много информация накуп и е трудно за читателя тя да бъде усвоена.Съжалявам, ако съм досадил на някого.П.С. - Според мен човек както пише в форума, така се изразява и извън него. Няма да стои добре в CVто нещо от сорта на - 'кОпувал съм три тИлифона наведнъж'

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такава тема пусната в друг раздел.Нужно ли е да се повтаряме и тук?Вярно,че никой не се родил научен,но и много от нас просто са НЕГРАМОТНИ!По-лошото е,че малцина се стараят да пишат грамотно,на останалите просто не им пука :) :) То това да ни е само проблема.......... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

Не е имало случай да не се забавлявам с такава тема. Не знам към коя група точно спадам. Но при всички случаи трябва да се пише грамотно. Липсата или погрешното място на една запетая може да обезсмисли едно изречение. Или просто да го направи двояко. Да не говорим за всички онези "смешни" грешки, заради които съм се превивал от смях. И тук нещата не опират само до разбиране. Журналистите и говорителите по радиа и телевизии се избират доста прецизно. На никой не е приятно да слуша диалект и да чете текст, който е пълен с грешки.

 

Допълнителна информация:

много добър скутер за грацко и изван градцко, скоросната кутиа е тип троник. нов внос от САЩ.

 

Горното е без коментар!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога веднага да ви дам пример, защо е хубаво да се пише грамото.

 

Първо, някой ден ще се наложи да пишете нещо важно (писмо да речем), до някой важен човек. Когато види неграмотно написаното писмо, той ще си създаде някакво впечатление.

 

Второ, някой ден ще ви се наложи да потърсите помощ. Аз примерно, ако мога да помогна по дадения проблем, но мнението е написано неграмотно (имам предвид неграмотно като това по-горе, написано от Oto Kluge, а не някакви подробни грешки в запетаи и прочее), просто няма да помогна. Както питащия не си дава зор да си напише мнението нормално, така и аз няма да си давам зор да му отговарям. И това не е злоба, просто "каквото повикало, такова се обадило".

 

Трето, рано или късно ще имате деца...Все пак ще трябва да ги научите на нещо и едва ли ще ги учите как да "чатят" и да пишат "ш" със "6" или "ч" с "4".

 

За тези които не могат да пишат грамотно, защото не знаят как, просто да се постараят повече, да четат повече и да пишат по-малко. Хората с времето се учат. Аз не пиша толкова грамотно колкото искам, но определено имам напредък от момента в който си казах "запчовам да се старая, да пиша по-грамотно".

За тези които не пишат грамото, защото ги мързи, това е чисто неуважение към останалите участници в общуването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога веднага да ви дам пример, защо е хубаво да се пише грамото.... ще се наложи да пишете нещо важно ...... рано или късно ще имате деца... Все пак ще трябва да ги научите на нещо и едва ли ще ги учите как да "чатят" и да пишат "ш" със "6" или "ч" с "4".

Това не е единственият пост, с който съм съгласен, но като последен като че ли обобщава доста неща, казани вече.Ясно е, че запетайките са сложна материя, както и доста други правила от нашия език, но като видиш някой, който направо е скаран с правописа, да ти се отще да четеш.Айде стига сме се джафкали, просто малко повече внимание, за да е приятно на всички ни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале мале... тука е мястото за иакоото офтопик.Дафайте моцета. Безмислена тема, луд народ. затфаряйте темата, банвайте и мен да не се мъча да пиша повече със зьпетайки тирета, без точки. трийте моЙто мнение и тфа е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...