Jump to content
Wolfcry

Полицейски бисери

Recommended Posts

тъй като на мен постоянно ми се случват кумични ситуации с господата милиционери :) реших да я пусна тая тема, та да споделят всички на какво са се нагледали от нашите пазители на реда :lol:снощи си карам по шести септември и бия десен за руски, доооста надул музичката :) от тротоара ми се хвърля на пътя един полицай! забивам рязко спирачки, та да не го прегазя душицата, отзад се чуват свистене на гуми и спирачки и удар, удар.. удар.. обръщам се и гледам през задния прозорец как 3 коли са се забили една в друга, но слава богу мен не ме докоснаха.. полицаят ми крещи що съм усилил толкова музиката, при което аз му казвам: "ааа.. забеляза ли, че отзад се блъснаха 3 коли?" и той такъв погледна, смени няколко цвята и осъзна какво направи :lol:оная вечер ме спират, карайки на къси светлини и искат да ми пишат акт, че карам на габарити.. ринговете не се брояли, късите ми били габарити, а не ринговете :D при което щях да получа удар :Dведнъж пак ме беха спряли и 1 час не могат да ми напишат глобата (от тия новите шарените листчета, дето пише на английски) ама стоят такива, единия пише, другия му помага, тука тва-тука онова, "ама не бе, тва не така, а така".. гледат ми колата отзад и викат - "абе тва хонда ли е бе? другия се обажда - не, не е хонда, първия отново - а бе хонда е бе, другия - не бе не е хонда".. аз реших да им помогна и казвам - а бе хонда е бе :D тоя дето пише се обръща към мен и вика - "ама да не ме лъжеш!" посъветвах го да прочете в талона, който беше в него, че това е хонда civiK(така я писаха в КАТ).. а бе нямам думи, смех голям :Dспрял съм на аварийни на четирилентов булевард във втората лента, там ми падна акумулатора просто. минава патрулка и ми пишат акт за неправилно паркиране + БЛОКИРАНЕ НА ДВИЖЕНИЕТО ( става въпрос за 1-2 часа през нощта, даже светофарите бяха спрени :D )хайде някой ако има такива историийки да се посмеем ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее.. ти си царя! Ама усещам че поне никак не ти е скучно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен комичната случка с със служителните на реда беше без кола - Тамън излизах от някаква банка и господата полицаи ме спряха за лична карта ( явно заради дългата коса съм подозрителен :) ) . Като казах че нямам, странно защо поискаха да видят документа, който са ми дали от банката - там пишело каквото трябва ?!?! Но им го дадох, на документа даже ми нямаше името, но имаше някакъв номер (сметка/транзакция/ нещо друго ... ), започващ с 48, единият започна да го чете и ми казва "Това е ЕГН-то ти нали?" , тога съм бил на 18 години и се чудя той бъзика ли се с мен. Като го попитах дали се шегува , ми върна листа леко зачервен(полицаят) и ми каза да си ходя :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стара Загора. Навлязъл съм в забранена улица. Спира ме, идва до прозореца и директно ми лепи един лист на стъклото "Ей такова разрешение трябва да имаш да караш тук". Вика ме до патрулката. "Сега народната полиция (?!?) ще ти спести 200 лв акт, защото сигурно толкова ти е заплатата, и ще ти пиша само за забранената улица"- Кви 200 лв бе?- Ми ти беше и без колан.- 40 лв е, плащах я тая глоба преди седмица. - Не, 50 е.- Е тогава какви 200 лв. - Ами тя и твоята спътница беше без колан. - Моята спътница като седне на седалката, преди да си затвори вратата още, първата и работа е да си сложи колана, иди я виж как се е опаковала.- А, така ли? Аз не погледнах. Поглеждам го с изумен поглед, а той продължава:- Не си пуснал късите през деня. - Не е вярно, още светят. - А, добре, аз не обърнах внимание. Плевен. Пак забранена улица и то пред РПУ-то (не знаех дотогава, че е забранена). Паркирам си като пич, а то обедна почивка, една камара полицаи отпред. Чува се тежкарски глас "Я го дай тоя тука, бе!" Задава се към мен едно младо стреснато "Ъъъ, тук, дай си документите и ела до колата"Отивам, а там също толкова млад, но малко по-нахакан "Ти що влизаш тук, не виждаш ли, че сме се събрали 30 полицаи отпред"- Това, че сте 30 не Ви дава правото да ми говорите на "ти". Още повече, че от 30-ната един не виждам да е с по-високо звание от мен. Погледна ме с оглупял поглед, почуди се 10-на секунди какво да прави и вика "Да не сме колеги?"-Не сме. Допиши си акта.Дописа го с треперещи пръсти, проговори ми на "Вие" и си казахме "Чао" по живо, по здраво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец и половина (тъкмо бях докарал прелюда в София - още с ТХ номерата).

 

Спират ме!

- Добър ден (не се представя). Знаете ли защо Ви спрях.

- Знам (говорех по телефона).

- Е, що така? Опасно е!

- Знам. Съжалявам! Звъни ми главния изпълнителен директор на банката - не мога да не вдигна.

- Аааа... В банка работиш... Ми... трябва да ти пиша акт.

- Пиши щом трябва! (подавам документите - още не ми ги беше поискал)

- Ама нали знаеш, че не е хубаво да говориш по телефона. Тая уличка е натоварена, стават по 5 ПТП на ден. (подава документите ми на колежката да пише)

- Знам! Виновен съм!

- И какво сега... трябва акт да ти пиша...

- Пиши!

- АБЕ ТИ ЛУД СИ БЕ?!?!? Как ще ти пиша акт? Знаеш ли колко точки са това. Още два такива и един за колан и оставаш без книжка!

- Ами... знам, но съм виновен. Пиши щом трябва.

- Абе момче, не се бъзикай така, как ще ти пиша акт. Много точки са това. Дай да измислим нещо.

- Ами... мисли. Аз не знам.

- Ти май не ме разбра... (отдавна вече сме на Ти)

- Чудесно те разбрах, ама виновен съм...

- Оххх.... стой тука! (сякаш ще си тръгна без документите)

 

Отива при колежката в патрулката. 5 минути. Връща се:

 

- Айде... няма да ти правя мизерии. Заминавай и внимавай повече. Умната!

- Благодаря! Ще внимавам повече. (посягам да запаля)

- Чакай, чакай. Каква е тая кола? Що е с Толбухински номера (да не вЕрваш - знае старото име на Добрич)

- Хонда е. Преди 3 дни я купих и още не съм ги сменил.

- Аааа... ама тя май е спортна, а?!?!? Ручи като състезателна? (WTF?!? :) )

- До някъде. Може да се каже.

- И к'во? Много ли бяга?

- Ами... прилично. Не е 500 коня.

- Ама не я пробваш по улиците в града, нали?

- Не. Между другото минаха 20 минути, а съм на работа и ме чакат в централата на банката...

- Е да, ама си в нарушение.

- В нарушение съм!

- И к'во да те правя сега?

- Това не го ли решихме вече? Каквото искаш, но го решавай, че станаха 25 минути. (вече почвам да треперя от бяс, ама стискам зъби)

- Еееей... много сте отворени това банкерите... (какво да му обяснявам, че не съм точно банкер). Айде бягай!

 

 

И те така. До сега не бях преживявал такова нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди около 3 години, в Сливен до Новоселски Мост, още карах ладичката. Спряха ме първи път, духах в трегера - 0.00, документи всичко наред, пуснаха ме. след 20 мин минавам пак, пак същата процедура........след 1 час (да са такоам у кухата кратуна пак минах оттам, викам няма ма спрат 3-ти път я) е да , ама не, пак ме спират. Идва нашто момче и докато дойде му викам...Сержант Петров нали.....оня ма гледа кат пребит-познаваме ли се момче, да не сме колеги.-НЕ...просто вече ме спирате 3-ти път...- ;) ааа, не помня да съм те спирал (червена лада хич не се помни), ела да видим на трегера. Отиваме до патрулката и колегата му кат ма видя взе да са хили...Аве вика Петров, що не надуеш ти трегера, че кат гледам е по-вероятно да си ти пиян......Въпросния петров сигурно смени няколко цвята, върна ми документите и ми пожела приятна вечер, а аз до колата се хилих неистово, почти с припадъци..............миналия великден ме спират с Ровера за венетка и ще ми пишат акт, е пича направи около 6-7 кръгчета около колата, чешейки се по главата и накрая реших да му спестя мъките преди другите 2-ма в колата да почнат да се хилят кат идиоти.......Ровер викам Ровер...-аааааа, а аз си мислех че е опел, ама тунингован :) ..............И съвсем прясна случка, преди 3 месеца.на Мария Луиза , точно до авеню двама седят почти посредата на платното и аз идвах от тунела, ама съвсем бавничко карах нещо (странно нали :) ) и като ги приближих взе да ръкомаха единия и едвам не го згазих, успях да спра. -Абе момче (няма нито добър ден, нито се представи и веднага захвана на ти) я ми кажи, че с колега се чудихме това Хонда ли е, аз си мисля че е Мазда (Японски Любители) - господин полицай затова ли ме спряхте?-ами да ;)- Това е стар модел на порше :);):o -аааа, не бях виждал такъв, айде чао.- :o :o :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

93год. Прибирам се аз по тъмните улички около Плиска, щото бях изпил 1 ракия, а тогава закона беше...И хоп-един еничар пред мен ми маха слънчогледа. " Сега я втасах" казвам си, ама стискам зъби и гледам да говоря настрани-да не му лъхна. Все още карах старата "костенурка" на VW, та не правеше впечатление. - Документите...Кво? Та на тая кола нито двигателя, нито купето имат нещо общо с талона!!? Кво ша прайм ся? - Каквото пише по дебелите книги - продължавам да говоря настрани. Онзи ме изгледа като уловена преди месец скумрия и взе да тупа с документите ми по дланта си. - Кво работиш? - Художник съм...- преглъщам сухо. - А! Та аз от такива като тебе ли ще печеля бе! Марш оттука:o След секунда вече бях на Плиска по Цариградско шосе. След малко същите тия ме гонят с включени буркани и сирена. Отбивам, спирам и се опитвам да гледам като цигане пред Билла - жално, жално... " Надушили са ме" казвам си и се свивам още повече. Онзи идва и ми чука по стъклото. - А бе, да си беше взел документите а?? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец някаде - прибираме се с Акорда от Обиколка из БГ, колата е инциденто с 5 човека и препълнен багажник. Преди Ямбол нещо си бъзиках GPSа и съм карал мн бавно(и слава богу). Ръкомаха някакъв със слънчогледа. Знам че не съм карал бързо, всичко ми е наред.2 млади момчета бяха.Викат:-Документи за проверка.-Ами в багажника са - сега ще ви ги дам.Излизам аз и 2рия гледа надписа по колата и вика на 1вия - "видя ли че е Хонда".1вия:-Аме пише Акорд,ама ти не си ли виждал Акорд досега, те не са с 2 врати!-Абе момче - тоя надпис ти ли си го слагам - ме пита-Как ще съм го слагал - Акорд Купе е това!-А е няма такъв модел- ми вика 1ния-Ама върви сигурно много тая кола а?-Ами мн е натоварена и му показвам - гумата горе леко скрита в калника - 5 човека сме с багаж и трудна работа.-Абе как така - на тая кола и с 7 човека да я натовариш пак ще върви!- каза авторитетно другия и ме прати да си ходя...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди години още, със старата кола съм се засилил по сливница и изскачат едни момчета да ме спират (аз съм в крайна лява лента, а те на тротоара в дясно, до мене други коли карат). както и да е спрях и ме викат да сляза. Показва ми радара на 75км. аз май карах с повече, но както и да е:- Както ще правим сега младеж, трябва да пишем....- Еми щом трябва.- Ама гледай сега, нали знаеш - зимаме ти талона и след месец в кат. Ако искаш да оправим нещо нещата и да не се занимаваш.- Еми добре, ама имам само едри пари...- Еми няма проблем, младеж. казваш колко да си хванем и ще ти разваля.... :DИ ми развалиха 50лв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година някъде, правя обратен на едно място, предполагах че е забранено ама там редовно си обръщат, викам си "и аз да врътна там, че да не обикалям".Точно си врътнах и вече доволен потеглям, гледам скрита патрулка и полицаи ми ръкомаха (радва ми се). Явно си знаят за този завой, и си дебнат.- Добър ден, документи за проверка. Нали знаете защо ви спрях, този обратен е забранен, тука много ПТП-та стават (малко преувеличава, ама го докарва).- Знам, сбърках. Заповядайте (подавам документите).- Сега акт ще трябва да пишем.- Еми пишете, шом съм в нарушение.- Ама вие бързате ли, защото трябва да извикам колегите с друга патрулка да доидат (не си спомням вече защо, а и не го слушах много).- Бързам, ама ся като си трябва какво да направя.- Къде работите?- В киноцентъра.- Ама значи сигурно бързате, а?- Ми да, бързам че почивката ми свърши и закъснявам.- Те щото колегите ще се забавят, сега ще проверя.... (поразходи се малко...) поне 15мин ще се забавят. Сигурно много ще ви забавя, да не ви е проблем.- Еми нищо, щом трябва ще ги чакаме. (тук вече явно загуби интерес)- Ама айде, сега ще ви се размине но да знаете че тук е забранен обратния. Лек ден.... Ще ми се да имам камера винаги пусната и да ги заснемам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ле ле пичове вие много разкази много нещо ,направо немог ада повярвам че има толкова много изпълнения.Аз милсил мислих и нищо не се сещах до края на темата ,но хоп току що се сетих за една уникална случка !Та развива се случката около 2006г зимата януари месец мисля беше голям студ вънка ама ние на гонки :) обаче нещеш ли аз съм се пуснал вече и се връщам ,но в насрещото /то есествено няма коли а и е много широк пътя за към Созопол на КПП/но изведнъж буркани,викам си ей ся е загазих;) Идват те спират точно срещу мен излизат и викат ,как така карам в насрещото защо ,забранено било колата книжката ще ми вземели и такива други.Успокоиха се след като си изляха муката и простотията и аз им обеснявам че колата се повреди и невърви/прелюда карах още/ и трябваше да се върна защото малко по напред викам им около 400м видях много момчета са бяха събрали и все някой ще помогне.И те веднага нали уж невърви как я караш тогава ,обесявам ми мн бавно ама ся нема запали ,я дай да видим аз бутам тайно копчето на гас а гаста е разкачена и те верно непали ,ама и неможем да я оставим така посредата на пътя вика единия,и ето тук големия куриоз : Единия вика ай качвай се в колата ние ще те избутаме до КПП/около 400 500м студ -10 поне ! в 23ч./Избутаха ми колата те и дори им стана жегаво в студа но като сопряхме отварят те капака и гледат вика единия аз разбирам от коли сега ще я оправим,барат те барат ама само пипат кабели и железата ;) след малко им викам иииииииии сетих се какво и е барам един бушон слагам го пак,влизам вътре оправям копа на бензин и хоп пали ,и те аме как не те е срам ние тук ти помагаме а ти на правиш на маймуна що не се сети по рано и...... както и да е останахме само ние вечеи почнахме да си говорим за гонки и дали му бягала колата,а аз от много време имах мерак да се фгоня с патрулка ;) и им викам айде да ви покажа колко ми бяга колата да се гоним с опела :D и те ок ама ще кажим да те чакат колегите от другата страна за акт :P како и ад е тръгваме ние ама те се изравняват домен и свиркат,викам си готови са пускам им малко аванта и после само от 2ра и станаха точка ,а зад нас били мои авери които немогат да повярват на очите си ;) Хем са ми бутали колата в студа хем се гоня с тях ,данеговорим за карането в насрещното :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тва последното е върха на сладоледа,трябваше да им кажеш да ти сипат и малко служебен бензин :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година, като взех прелюда, все още беше с транзитките от германия, карам си го, не ми се слиза. Отдалеч ме забелязва госин полицая, и доволно потупващ палката ме изчаква да приближа. Мята доволно, какво ли е очаквал?Спира до колата, представя се, - Документите, моля, личните и на колата! давам аз книжка, талон и документите на колата, които се състоят от две талончета за транзитните номера.Гледа той, даде на колегата си, и колегата като по-отворен пита, - То тука има застраховка, нали ?- Има!- Винетка има ли ?- Има!Като се убедиха, че има всичко, желаейки ми приятен път, този по-отвореният, казва:- Момче, много е хубав, този хюндай, само по-леко карай! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Момче, много е хубав, този хюндай, само по-леко карай! :)

.... за "англичанката" поне 3пъти са ме питали за 1година различни хора дали го бива Хюндая :D Викам бива, ама това е Хонда ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

вечерта към 23ч. на Раковска около Славейков, си карам и по средата на пътя се щура един пешеходец на пътеката напред-назад, викам си този колко е зальохан и почти спирам, а то се оказа полицай който ръкомаха и спира наред... и мен... :D вика" Добър вечер, сержант <едикойси>, документите моля, вашите, и на колата ако има" :)

 

Направо се облещих, но всичко после мина нормално, явно е искал да се прави на интересен ;)

Редактирано от gin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахах, направо ме утрепахте, ба..и случките, особено гонката с патрулката просто ме фърли в тъча. :):D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

М/у другото наистина незнам някой друг от нащи да се е гонил с патрулка без последствия :( НО да си кажа честно на другите колеги наистина ми харесаха повече историите,дори се чудих дали наистина може да има такива глупави полицаи ,ама има като се сещам и за моя случай,остави гонката ами бутането беше якото :( ПП:Тази тема в отговор на предната за изцепките на шофцорите пред кат ли е? защото 2те са много сходни :(

Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Зетя веднъж го хващат зад 1-во РПУ в забранена улица и хоп палката да спира ;) ,
идва куката към него и леко прескача 'Добър ден, аз съм ..." и директно му пуска едно: ;)
"Такааа.... с кое сме в повече с актовете, точките или парите" ;)WTF



PS. Извадки от мото форума, Тема: Ако не спреш на палка :

Ами така си е:cool:
Последните години само се поздравяваме, те вдигат палката, аз ръка за поздрав:) Гледат за номер, ама нъцки, само 289 отстрани на корите и на каската;)

тая седмица в Обзор имаше яка хаика
доидоха и сигмите от Варна
и 4 патрулки от бургас
и стана голямо шоу
един колега нещо запецна пред куката
и мина бавно и оня успя да го удари с палката
счупи си палката Smile Smile Smile
после трима минаха покраи една патрулка на един мотор
по едно време видях един да се разкарва чисто гол на мотора
аз един път спрях и ме провериха
после един път не спрях
и после два пъти проверка както си пия кафето
писаха се яки актове,но купона бе голям

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното никак не е смешно и забавно. Заради 80% от мотористите, МРАЗЯ и останалите 20%, които са културни хора.Много ме е яд, като ревнат "Ама нас никой не ни пази и не ни смятат за част от движението". Ами пичове, ако карахте по правилник, без да превишавате ограничението на скоростта с 200 км/ч. (вместо 50 > 250), ако не карахте между колоните от автомобили (не знам дали помните, че нямате право, а сте МПС-та като всички други и за вас лентите също важат), ако не правехте безумни слаломи в натовареното движение - сигурно щях да ви уважавам повече и да ви съчувствам.Аз как да ви видя в огледалото, като при скорост 160 -180 минавате от най-лява в най-дясна лента между колите? На всеки 3-4 секунди си рефрешвам ситуацията на пътя в огледалата. Но при вашето каране няма как да се съобразявам че сте на пътя. Не е от липса на желание - просто физически не е възможно. Освен това НАГЛОСТТА на мотористите е БЕЗГРАНИЧНА. Само в България (и безумни държави като нея) някой може да си позволи да се ебава с полицай. Живял съм в щатите, и съм бил за по-кратко в много "бели" страни. НИКЪДЕ го няма това.Знам, че има и свестни и съвестни сред тях, но масата са малоумници и прозвището ДОНОРИ им приляга перфектно! 95% от произшествията с мотори стават по вина на водача на мотора! Това е официална статистика.Сега сигурно Иво ще ме нападне, че не съм прав. Конкретно него го уважам и като член на клуба и като фен и дори като моторист. Това е човек, който си разбива главата и мотора за да предпази малоумни пешеходци на пътя. Но такива като него са наистина единици.Съжалявам, че се разпалих така, но тази тема вече ми къса нервите. Нищо лично...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз преди време си карам към Варна, обаче съм в ограничението. В един момент изкачат зад едни храсти две куки...- Добър ден, страшина еди-кой-си- Добър ден, някакво нарушение ли съм направил?- Аааа, сега ще видим, сега ще видим! - поклащайки заканително глава. :cool: Обаче неможа да се хване за нищо и ме пусна по живо по здраво. :)

Редактирано от kalio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега като чета и се сетих какво ми разказваше веднъж един приятел, не знам истина ли е или не, но ми е мн смешно :cool: на светофар чака зелена светлина, отстрани стои патрулка, решава да се направи на мъж ( маздичката му е около 150-180 коня, някъде там, при рязко тръгване трудно хваща пътя ). светва зелено и тръгва от ~6000 оборота и естествено - палка. на акта пишело - цитирам - ТРЪГВАНЕ С ПРЕВИШЕНА СКОРОСТ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахаха Несъм чул някой да тръгне с превишена скорост ,ама явно таз кука е от УМНИТЕ ;) да му беше писал акт за хулиганство на пътя по би прилягало.М/у другото аз имам един акт за непрестойно поведение пред полицай :cool: бяха толкова тъпи и дразнещи че им теглих по една майна ама по културна :) и почнах да се базикам с тях ,ама това беше от годините където си мислих че щом лети се яде ;) Сега м/у другото съм много културен шофьор и си спазвам общо взето правилата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две седмици се прибирам с колата към Турция и край Хасково не спрях на един стоп. А то там видимост 200 метра, стопът е напълно излишен и те явно знаят, че там масово се пропуска и там чакат. Дойде, обясни ми какво съм нарушил, загледа ми винетката (а тя изтекла, защото е седмична). Вика ме при патрулката с документите и почва да пише за стопа. За винетката, вика, няма да ти пиша, че е 200 лв акта. Сеща се по едно време да ме пита и за зелена карта, защото съм с чужда регистрация. А аз тоя разход обикновено си го спестявам, защото не ми се дават по 85 евро на всяко влизане в България. Зациклих за секунда, след това от документите си извадих турската гражданска и му я бутам в ръцете. Той гледа всичко на турски (не се сеща, че на зелената ката трябва да е на английски. Или пък и турския и английския му изглеждат по един и същи начин) и вика, ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цитирам - ТРЪГВАНЕ С ПРЕВИШЕНА СКОРОСТ :D

:):D Една есенна вечер е, бе направо сутрин, към 2.00 :D Побърквам се, не ми се спи, не ме свърта. Реших да се поразходя безцелно с колата по напълно празните улици, белким разсея обзелата ме простотия :( . Уж за малко, уж наблизо.. и взех че се озовах на околовръстно шосе, и вече май излизам от града :) Карам си общо взето бабешката ~60-70км/ч. Люкове, прозорци - долу (полъха на вятъра е много важен :D ) Изведнъж сякаш от нищото изкача чичко полицай. Мигач, аварийни - спирам, гася. -Момче, мноо силна музиката ве, чак от моста се чува! (вкарва приятелски тон)Но тук няма жива душа! На кого преча?-Има няма, трябва да е по-тихо..Добре, ще се съобразявам.-Караш бързо, знаеш ли?Но тук ограничението е 80!?-80 е след 100метра и на отсрещното платно, тук е 50. Какво ще правим?-Какво работиш?(не съм от тия дето "бутат" и когато това му стана ясно се започна ;) )-Документите ако обичате (изведнъж вече не сме на "ти" :D ) - Слезте и елате до полицейската кола, че ще се наложи да ви напиша акт. Слизам, вече примирен че ще се разделя с някой лев. Пише си той, а в този момент профучава някаква скъпа лимузина поне със 100. Питам го - Тези какво ги правите? Вчера видях как два такива екземпляра пренебрегнаха палката на ваши колеги... поне закона да важеше и за тях! - Ами записваме им номерата, и после ги глобяваме.Как, с високоскоростни камери ли ги заснемате!?! Друг начин няма!(тук вече доста се издразни) - Ти да не си адвокат?Не. Просто се чудех...Написаха акта, подписах.-Довиждане.Нямам нужда (отговарям леко сърдито) Потеглих демонстративно със приличен форсаж, ( с превишена скорост :):lol: ) но без умисъл за нарушения, и онези като решиха, че ще излитам скочиха в колата и....бам! :lol: горкия Опел :) сигурно вече Хлопел, защото слезе рязко от най-малко 25 сантиметров бордюр. Покараха известо време зад мен, и се отказаха.После се светнах, че можех, и бях в правото си да имам възражения - бяха се скрили ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време се прибирам в София на дедо ми с Лансерчето, който е със Старозагорски номера, на влизане в София от "Хемус" и на излизане ат Богоров където почти винаги пазаят за ограничението на скороста "60 км.ч." вече на правата отсечка изпреварвам един камион като внимавам за скороста, но не съм видял знака забранено изпреварването след което последва спиране от стърчащите край пътя полицаи. Ще ви спестя преамбюла, полицая: "защо предприехте маневра изпреварване след като е забранено", аз: "тъй като напуснах границите на населеното място, а знака има действие до края на населеното място, затова предприех маневра изпреварване" полицаят ме погледна ехидно и вика: "а ония къщи ей там какви са, а" като ми показва къщи напред по посока на движението ми, а аз в същия дух: "тези къщи са извън регулация аз съм гледал кадастралния план". Полицайчето мига на парцали с отворини уста в продължение на 5-6 сек., а аз вече падам от смях, като полицая не се усеща че табелата за край на населеното място е на 200метра след нас по посоката ми на движение. На полицая му стана доста тъпо и ме пусна :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се запиша с една случка от вчера. Спират ме господа офицерите на едно кръгово след знак Стоп успешно изпълнен от мен и идва офицера и ми вика "Добър ден, сержант незнам си кой документите на автомобила" вадя аз и му давам всичко и седя и чакам по едно време се обръщам а нашия ми чете стикерите за Националната среща и изобщо не ми гледа документите, след успешното просричане на стикера идва и ми дава документите и ме пита "Как мина срещата?" казвам му "Ами супер мина" и той "Лек ден и умната" с което ме срази просто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Бях забравил за една случка преди няколко години. Седя си на светофара, изведнъж някой ми чука на дясната врата, поглеждам - полицайка ми прави знаци да отключа вратата и в следващия момент си отваря и направо сяда и затваря след себе си :hondarulez: при което ми казва да я метна до следващото кръстовище което ми е по път... а аз докато успея да се осъзная и само успях да кажа "...ми добре"... Та така си се возят явно понякога милите полицаи :)

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо леш ! Табани за Джипърс :hondarulez: ... остава Омбре да разкаже за шапката на полицая ;)А по темата с возенто на стоп ... пътувахме към Плевен и предната кола ( BMW-т на Иво ) до удря палка без да е нарушил .. отиват, говорят с него, говорят с друго ченге .. другото ченге отова и се качва .. и се вози :) не се сещам от кое село, но бяха към 30-50км до плевен :) ченгето улучи да се качи на лагерна количка с легенчета вместо седалки ... слезе като пребит милия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Същата работа.Отивам вечерта,след като играха националите,да играем футбол с отбора на Хонда,срещи отбора на "Пежо",ако не се лъжа.Спускам се към игрището,но пътя затворен,заради изборите на следващия ден.Изнервям се,защото игрището е на 1 мин път така,пък иначе трябва да обикалям много.Газ към другия път,карах с 70 някъде,и от храстите изкача някой,стряскам се рязко спирачки и гледам полицай.Спирам аварийни гася колата и чакам.Добър вечер <еди кой си>.Документите за проверка и алкохолна проба при колегата.(Пък преди това имаше мач,и пийнахме по няколко бири).Викам си отиди книжката,отивам при колегата му,и ме вижда,че съм с горница на Хонда.Още докато ме видя вика "Ооо запален фен на Хонда",викам му да,даже отиваме да играем футбол с отбора на Хонда и минах от тука защото пътя по-нагоре е затворен.Полицая вика,а така ли футбол ли играете,разприказвахме се,и докато приказваме си давам документите.Обаче дадох всичко но книжката забравих да я дам (А той дори не се усети),и казвам а книжката забравих да дам,и той вика,че ти имаш ли :hondarulez:,и аз отговарям еми намира се :).След като разбра,че съм голям фен на марката Хонда ми каза,лека вечер,отивай да спортуваш,и последните му думи преди да си тръгна бяха,и аз имам "Хонда",ама мотор.Дори не ме провериха за алкохол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Евала на катаджията, ама на теб не ти прави чест това че си пил няколко бири и се качваш :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха голям смях до тук.Та на мен какво ми се случва. На околовръстното в София правя десен завой на червено, и бам стоп палка. Почват едни заплахи, че ще ми вземат 20 точки, че акта бил 300 лв и разбира се въпроса "е сея ко праим". Викам му пиши там. Той ме гледа и ми вика "е сеа момче няма за ко да ти вземаме кнжката - сложи в документите колкото сметнеш за неоходимо и ела пак". Аз веднага добре. Влизам в колата и гледам в портфейла си 4 банкноти по 2 лв. Мале, викам си к'во ще правя. Решавам да му дам 6 лв и с другите 2 да пия 1 бира. Нося му документите - в тях парите, отваря ги той и почва: -Абе момче к'во е т'ва бе? Тук за по 1 кафе нямаме с колегата. Обяснявам аз, че тва са ми всичките пари, а на тоз взе че му стана гузно, че ми взема всичките пари и ми връща 2 лв и ми вика- ето и ти да пийш едно кафе. Отказах да ги взема с претекста,че има кой да ме черпи 1 кафе. Качих се в колата и заминах. Още не мога сам да си повярвам на случката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха голям смях до тук.Та на мен какво ми се случва. На околовръстното в София правя десен завой на червено, и бам стоп палка. Почват едни заплахи, че ще ми вземат 20 точки, че акта бил 300 лв и разбира се въпроса "е сея ко праим". Викам му пиши там. Той ме гледа и ми вика "е сеа момче няма за ко да ти вземаме кнжката - сложи в документите колкото сметнеш за неоходимо и ела пак". Аз веднага добре. Влизам в колата и гледам в портфейла си 4 банкноти по 2 лв. Мале, викам си к'во ще правя. Решавам да му дам 6 лв и с другите 2 да пия 1 бира. Нося му документите - в тях парите, отваря ги той и почва: -Абе момче к'во е т'ва бе? Тук за по 1 кафе нямаме с колегата. Обяснявам аз, че тва са ми всичките пари, а на тоз взе че му стана гузно, че ми взема всичките пари и ми връща 2 лв и ми вика- ето и ти да пийш едно кафе. Отказах да ги взема с претекста,че има кой да ме черпи 1 кафе. Качих се в колата и заминах. Още не мога сам да си повярвам на случката.

:) :) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивам към метро,миналата година беше със сеата на татко.Обаче ще има рали и се отбива от няма и къде...та карам си аз и на едно кръстовище чичковчета :Д И полицая ме пита: За къде момче? Аз му отговарям че отивам към Метро и той ме упъти...тръгвам аз ама със свален прозорец и музичка и се чува как някой тича към мен и маха...спирам аз и се чува от другия чичко ... "Еййй играч къде уа?" Отговора беше "Играча отива до Метро" та погледа ме няколко секунди и ме попита що не съм го питал ....и аз му обясних че неговия колега ме е упътил...след което се чу : "А...убу чао" И така родните полицаи са ...някви супер големи простаци или поне булшинството...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кара пред мене некъф черен голф с 5 км/ч пред Медицинска. Изнервен аз съм се лепнал за него. Ама некъф тъпак излиза отдясно (паркирал и решил да потегли) и всички се нанизваме. Аз - на голфа. Идват полицаи, пишат актове... то една мацка в голфа, сервитьорка в известно нощно заведение в София. "Що не й вземеш телефона?" - питат ме полицаите след като свършихме с неприятната част. "Една идея е над текущите ми критерии за възраст, а и с тези нощни смени - не я ли виждате?" – отговарям простичко и откровено аз. - "Абе момче, стара риба нема!" - Бащински продължиха те. Пътните полицаи са мъдри хора. Преди години (сигурно е било 2002) в мрачните години на "полицейския тормоз" по улиците, когато нямаше глезотии от рода на "има право да те спира само пътен полицай" и "има право да те спира само когато си извършил нарушение" "не може да се крие в храстите", имаше джиесеми и Интернет (но не и Фейсбук), но аз си карах още стария Форд Ескорт и парите бяха кът... Та с последните си собствени пари купих цветя за мацката и после някакси от една приятелка взех 5 лева назаем (5 банкноти от тези червените еднолевки). Закарал съм девойката у тях и се прибирам с последни пАри газ. Спират ме некфи 4 куки, ама куки ви казвам, типични, от тези обикновени полицаи, не пътни (тука се сещам вица за "Петров, обикновен педераст"), с личен автомобил дебнат някъде около Св. Троица в мрака в 2 през нощта. То граждански, документи.. абе нещо не беше у ред. Ония, естествено, си искат, то не е срамно да си поискаш, срамно е да откажеш, както казват хората (но по друг повод). Аз такъв хъката-мъката им нося при тяхната кола 5-те еднолевки (а те четирима!), викам "срам-не срам"... сигурно сега ще ме заключат за ебавка със закона.. Ония викат "Аре бегай, махай ни се от главата!"... Веднъж ме спряха през нощта, а някой зарязал един син буркан на задния ми джам. Куките го видяха... Тогава беше по-дълга историята, ама не ми се иска да си я припомням :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мислех, че на мен такива неща не са ми се случвали, но ето че дойде този светъл ден, в който и аз видях изцепка на "другаря милиционер".Случката е следната:Карам си из дружба 2. За онези, които познават квартала - действието се развива на улицата, кото минава пред кауфланд на кръстовището посока дружба едно. Аз идвам по път без предимство. Намалявам и започвам да чакам колите, които вървят по пътя с предимство, да се източат, за да мина. Минават всички коли, виждам своя шанс, натискам педала на газта, колата не потегля, обаче доволно се форсира. Един вид дизеловата печка показва зъби ;) ;) . Усещам, че съм изключил от скорост, бодвам първата и газ. Малко след кръстовището има пешеходна пътека, а след нея малко площадче. По пешеходната пътека върви момиче. Няма хетеросексуално същество, което след като я види въпросната мадама, да не я загледа. Момичто ме гледа (рошав, небръснат, свалил джама, провесил лявата ръка през джама, кара гоУф с раниШка, че и дизелов, че и го форсира на всичкото отгоре.....приказна картинка) и се усмихва такава една.....само да й посегнеш, след това продължава да се усмихва и минава по пешеходната пътека. И аз й се смея отвърре на мацката и и продължвам и изведнъж гос'ин полицай ми размята слънчогледа, надлежно прикрил се на площадчето. Викам си край, нещо не направих както трябва, наруших с нещо закона, ама карай. Аз: - Добър ден! - Сержант.....осмо РПУ. Ти книжка имаш ли бе? - Амиииии, да?! (преглъщам тежко и си мисля, сега ще каже " няма да ти трябва повече") - Ми като имаш книжка не се ли намери някой да те научи как се сваля мацка на пешеходна пътека бе! Как само ще форсираш колата, ми пилни и малко гумите, я я виж госпожичката каква беше засукана. Дай малко газчица! - :):D;) само за това ли ме спряхте?!?! (преглъщам успокоен) - Ми за т'ва ми! Айде бягай! Десет минути след това не можах да спра да се хиля! Добре, че ги има такива полицаи, да съблюдават не само нормативния, но и социалния и интимния ред по улиците! Както се казваше в едно предаване "Хвала на такъви граждани!"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Карам си преди може би 4 години бяха с москвича зимата пускам се отдолу по Коматесвския посока Коматево тъкмо изкачвам лекото дигче и хоп СТОП палка.Спирам идва господина полицай "добър вечер..." всичко по каналния ред не ви свети единия фар (а фара си светеше когато си иска кво ли не сменях по него) документите на колата иска давам му ги слизам отварям капака и почвам отремонтиране на фара докато той ме разпитва къде кво що правя/работя чия е колата вече си минават 15 мин мн е студено вън викам му какво правим сега вика чакаме колегата да се освободи че пише акт и ще ти пишем и на теб за техн. неизправност (примирен му викам добре) и си отремонтирам фара вече са минали почти 30 минути колегата писар още не е приключил и моя фар вече си свети ,но въпреки мохабеда и обясненията ,че ми влиза в положение вика ще пишем отивай чакай до патрулката вече стават близо 40 мин умирам от студ и почвам да давам зор защото бързам при което след близо вече 50 мин чакане идва моя ред (така и не разбрах какво пишат толкова).Идва и другия до патрулката давам документите този до мен пояснява на писара за техническа неизправност не му свети единия фар при което писаря отговаря :"Само това?! О колега не ми се пише повече пускай го момчето!" :drunk: Не ми се вяраше!!!

 

П.П.Случката не е кой знае какво но като млад шофьор бях мн афектиран:tease:И ест същевременно удовлетворен че съм се разминал с акт. :tooth:

Редактирано от Стоянчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години имахме едно фиатче 500(тогава бях малък !!! )Спирът ти полицайте ма усемето в бургас.-Добър вечер (беше много ядосан)-Добър вечер (Издирва ли са точно същото фиатче малко лилаво )Полицая вика на Баща ми.-Слизай от колата!Отваряй багажника!-Нямам багажник! (колата наистина си нямаше багажник-попринцип е отпред но няма място за ништо,там беше резорвара,резервната гума,една чанта с инструменти,крика,и тва е,няма повече място,сичкия багаж на задната седалка :(:D .-Аве отваряй багажника!(гледа гледа отпреде ништо няма)-Отваряй отзаде!-Отзад ми е двигателя-отваряй отзадееее! (много настояваше,и викаше :D )Баща ми като отвори отзаде и ония стой и гледа :tease: и незнае ко да каже.-А ма той наистина двигателя отзаде бе.Ма ти наистина нямаш багажник бе! :D :D -Ми аз като ти казвам че нямам! :D :D :D Полицая толкова беше учуден че забрави че издирват кола като нашата :D -Аре трагвай.Много често даже ни спират само за да се нарадват на колата :P Даже една кука искаше да я кара :D Става въпрос за ей тая красавица :Phttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=39...mp;pid=13307182 Някой може и да е виждал в Бургас преди около 7-8 години.Апък колко издънки сме имали....един път ни фракна задна дясна гума... :P вечерта 2 4аса търсим болтове.. :P :P :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната случка.Вчера вечер,към 00:00ч.Решихме с приятелката ми да се разходим бавно към плажа,и тръгваме.Карам в града както си му е реда бавничко,на всеки стоп се спира,светофарите са изключени и на тях се спира на стоповете и така.Стигнахме до плажната алея,спускаме се към буните,през цялото време от 4-та буна до Екстраваганца съм карал с не-повече от 30.На Екстраваганца правя обратен завой защото не може повече на пред и пак с 30.Сигурно 5-10 коли ме изпревариха,даже като караха зад мен и давах мигач за да ме изпреварят,за да мога спокойно да си карам бавно и с приятелката ми да се радваме и горедеем,че сме родени в един от най-красивите градове в България - Варна.Стигаме до 3-та буна (Така известната на всички варненци),и решихме да се отбием до там.Слязахме приказвахме си,целувки и т.н.,романтиката е голяма,морето,луната,колата,жената,абе общо взето всичко беше 6.Решихме да търгваме,и потегляме към 4-та буна да изкачим байра и да се прибираме.Да обаче някой караше много гадно залепен до мен, и ме дразнеше,и качвам бавно байра на 2ра предавка,обаче колата е с ремус,и е на 2 хиляди оборота и ръмжи,качих байра и пак леко леко с 40 в града.Качвам се на булеварда и някой пак залепен до мен,викам дай малко да настъпя тоз ще ме удари,и вече карам с 50-60.Правя обратен за светофара,и докато го правя,виждам,че колата която се беше залепила е полиция.И пак почвам да си карам в града не повече от 40км/ч.Полицайте пак залепени до мен,това взе да ме нерви,но седя кротко.Давам мигач както си му е реда и минавам на дясно по-път към паметника в кв.Чайка,и казвам на приятелката ми,тез не се махнаха,значи искат нещо,очаквай скоро да ме спрат и тя седи и гледа,баща и полицай,но няма какво да направи в този случай,и след като казах тези думи,100 метра по-напред,ми пускат сирени и дълги.Давам аварийните спирам в бус-лентата,и тез зад мен.Идва полицая представя се и казва с документите при мен.Слизам нося документите,и другия полицай вика какво е гарнето,и аз се правя на луд и викам незнам така я купих,и той почна да ме разпитва някакви работи,а аз се правя на луд.И почна сега ще ти пиша акт,ще те спрем от движение,и минаваш предглед пред кат,и аз спокоен викам добре,защото са ми ясни какво искат,но няма да им го дам.И почна единия който щеше да пише акта казва на другия:Колега къде са ми актовете - незнам бе колега,ти да не ги хвърли,и в същия момент докато каза да не ги хвърли бърка някъде и ги изкарва.Почва да се прави,че пише и почва да ме разпитва,къде работиш,кое е това момиче с теб в колата,тя има ли 18,видяха на портмонето ми снимка на сестра ми и мъжа и,и почнаха да питат това кой е онова какво е.И както и да е,питат къде работиш,казвам им в един Бар,питат как се казва,казвам им Бар "Нота Бене",и те веднага,а ни го знаем преди пихме кафе там (Шефа ми ги познава почти всичките полицай във Варна),и аз казвам еми да май съм ви виждал.И веднага почнаха кога си на смяна и викам еми то се прави седмица за седмица,и те понеделник коя сняма си,викам незнам,седмица за седмица се прави графика.И те ок,хубаво,и пита колегата си:Колега,какво ще го правим,и отговора на другия беше:Еми нали има познати там,и другия вика е ще отидем да пием едно кафе там,и аз веднага,след 20-30 мин държене,им казах елате ще почерпя,и докато кажа,ми дадоха документите и казаха,ще минем да пием нещо.Качих се в колата и си заминах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси вчера големи емоции а? :) Големи преследвания, голямо нещо :) тепърва ще разглеждам останалите страници, но в тази беше много забавно особено ситуациата на WaveMastaa е незабравима :) в крайна сметка заключението като цяло е че полицаите и те са хора и те работят за ежемесечната си заплата и тн. когато нурашаваме закона и при проверка се държим добре винаги има изход !

Редактирано от Candy_Blue_Slab

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...