Jump to content
vesivanova

откъде пак ни разтресе?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Земетресение към 19.18 или така ми се стори?Рано е да ми се мае главата :)Да, май е това:Magnitude M 5.0 Region Greece Date time 2009-05-24 at 16:17:51.4 UTC Location 41.3 N ; 22.76 E Depth 10 km Distances 75 km NW Thessaloníki (pop 354,290 ; local time 19:17 2009-05-24)14 km S Bosilovo (pop 12,447 ; local time 18:17 2009-05-24)5 km NW Stathmós mourión (pop 1,576 ; local time 18:17 2009-05-24)Как сте в Петрич? :)

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Земетресение си беше!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Петрич се усети ,но нищо особено хем съм на 4-ти етаж.Пък сега чух,че били повече трусовете,но при тая лятна буря дето се развихри за половин час с тоя ураганен вятър и тия мощни гръмотевици едва ли доста хора са го усетили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от гръцко , а от маакедонско :huh:най-силното

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в софия на 7мия етаж доста неприятно се усети :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че беше кратко :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пак нищо не усетих, колко земетресения изтървах вече.****Хаааааа:huh:! Точно казах ,че нищо не усетих ,но ей сега ни разтресе доволно.. ххахахах !! :cool:

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега отново разлюля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що разтресе малко по-силно :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кво ста, май пак имаше , или ме хваща параноята?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех да се люлея като пиян

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа, преди минутки пак. Аз първия път бях в Хондата, и понеже й е бетон окачването и не го усетих! :cool: Хаха, това е на ебавка, нали се сещате :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май няма да се спи спокойно тая вечер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм на 12-тия етаж и много много не ми пука ,най-много да падна. К'во толкова ? =)Без паника ,най-много да се срути някой друг блок :huh:

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига толкова, че ми се спи! Голям страх си пада с тия трусове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да, и по-чести ще стават. Не говоря специално за тази вечер, но като цяло... веднъж на няколко стотин години /цифрата е бая точна, нещо от сорта на 150 или 300/ се наблюдава много голямо земетресение в нашия, български район. Това земетресение сега закъснява с над 4 или 5 години. Това си е просто закономерност, измерено по земните пластове и т.н. /не съм сеизмолог или геодезист/ но четох... та сега по-добре на често но малко, от колкото наведнъж но силно. Аз много се страхувам от земетресения, но трябва да проумея - това никой не може да го контролира, и решило ли е да става - няма спасение. Затова.. когато, каквото, както... ако стане-стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да и аз първия път не го усетих,тъкмо се връщах от баскетболен мач и бях в асансьора,но сега се изплаших...мдаа и сега и Шефчето още повече ме изплаши....

Редактирано от VersaceGirl

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ужас пак трус... как ше се спи тая вечер не знам !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ужас пак трус... как ше се спи тая вечер не знам !

аз знам , зимам спалния чувал и боц в 5-ката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе , пловдивчани сме калени :huh: ние преди 6-7 години как ни люля , е тва си беше страх :huh: Всеки ден около 10 , 5 от които силни , в продължение на седмица - две :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък до сега не съм усетил силно земетресение, явно винаги когато има съм някъде навън. И днешните ги пропуснах ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май ще се махам от апартамента. Всички трусове усетих и направо ми се разби мозъка :huh: Чакам другото и се махам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В дъртите блокове се усеща доста емоционалничко и с тия приказки на Шефа,пък и както съм сама тая вечер... май и аз ще слизам в Хондата... :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега е момента за национална Хонда среща , всеки е готов да поеме с колицата :huh: рекорден брой участници ще съберем..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усетих ги и двата, много гадно. pemy няма страшно, удрях две бири и хич да не ти пука. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не исках да всявам паника, ама и аз като съм прост какво друго да очаквам. Идеята беше само да споделя какво е възможно, а и рядко има леко земетресение последвано от катастрофално. Споко, днес няма да мрем. Гадничко си е, признавам, и на мен ми е гадно, само дебна лампите и ги гледам да не се люшкат. Ама и да влезнете в Хондите, ако е писано нищо не може да ви спАси. Живейте си сега като за последно, напийте се, правете каквото ви се прави за удоволствие и т'ва е :cool: хехе.. карайте хондите тоест :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам, ама мене най ме е шубе от земетресения.направо си го казвам :huh: .страх ме е от нещата срещу които не мога да противодействам, едно от тях е товав.п.п.дано да няма повече трусове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак ти притрепери пръста та го пусна два пъти :huh: Стига с тия земетресения. Има много по-вероятни и тъпи начини да си отиде човек :huh: И ако това те успокоява, " на който му е съдено да се обеси, няма да се одави" :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахаххаха това с пръста не е баш така, иначе може би си прав...доказано е че е по-вероятно да се возиш в колата си и да умреш от ПТП от колкото да умреш от земетресение, но пак казвам че съм супер беззащитен в тоя момент и ме гони яко шубе :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига бе само тука при нас в дупница ништо не се е усетило до сега колко и земетресения да е имало нито едно не сам усетил кофти работа :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идвайте във варна тука няма земетресения ;) единственото което може да ви смути сънят е силна музика и пиянски изпълнения :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората от Варна са в опасна близост то огнището под Турския регион, много опасна близост... ние тук сме си по-добре от гледна точка на разстояние до опасни тактонични сблъсъци. ;)Аз викам на Варна да идва насам :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората от Варна са в опасна близост то огнището под Турския регион, много опасна близост... ние тук сме си по-добре от гледна точка на разстояние до опасни тактонични сблъсъци. ;)Аз викам на Варна да идва насам ;)

Абе Витошка като изригне и почне да плюе лава ще ви видим вас :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАХАХХАХА, големи сте оптимисти бре ;) ;) ;) Ако друсне едно силно ще видите колко качествено е новото сторителство, като човек, който е учил геодезия и архитектура, мога да ви кажа, че са мноооого малко качествените постройки и затова аз ще си седя в дъртото блокче и ще гледам как падат кат кибритени постройки новите кооперацийки.Иначе си се осети снощи труса, почудих се първата секунда защо ми се люшка монитора и веднага скочих да придържам гардероба дето е до мен да не ми тупне отгоре ;) ;) :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите панелки наистина са си бетон ;) , от 60-те години колко земетресения са ги люляли и още няма пукнатина ;) говоря за моята панелка в Пловдив :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха старите панелки са бетон само тук таме някоя мазилка да падне. Пенсиите в моя блок даже и не се притесниха. Аз в момента правя ремонт. Преди 2 седмици докато бутах стената на банята бая се притесниха а не беше носеща. А нашите в Бъргас на 11 етаж нищо не са усетели даже и мазилка не е паднала. Извод: Спокойно нищо няма да стане нищо. Обикновенно от изневиделица трясва силно и после по слаби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-здрави са П-образните панели, тоест при строежа, стаята е един цял излят панел и само междинните малки стени са тухла. Тези блокове могат да издържат дооооста сериозен трус. След тях са ППП (пакетно повдигани плочи), ако са направени като хорта също са многоздрави и при тях асансьорната шахта играе ролята на противоземетръсна тръба, която държи целия блок. При новото строителство не се покриват почти никакви предпазни стандарти, там гонят график, пестят пари и носещи колони ;) ;) да не ви говоря какво ще им се случи при един сериозен тръс :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...