Jump to content
No Limit Performance

За всички шофьори!

Recommended Posts

Преди време бях пуснал една тема , но нещо търсачката не ми помогна да я открия.

 

Искам отново да ви напомня , че самоувереността понякога не е хубаво нещо, високите скорости също не винаги доставят нужното удоволствие ... но ЖИВОТА го доставя и то на 100%.

Но какво става когато някой ви го отнеме неправомерно?

Почернено семейство, приятели ... и защо? Защото някой си е решил , че е голям шофьор с умения на професионалист, справя се перфектно с високите скорости?

 

НЕ СЕ ПРАВЕТЕ НА СЪСТЕЗАТЕЛИ ПО УЛИЦИТЕ - ИМА СИ ДОСТАТЪЧНО ПИСТИ В БЪЛГАРИЯ НА КОИТО МОЖЕ ДА СЕ ИЗЯВИТЕ И ДА ПОКАЖЕТЕ УМЕНИЯТА СИ.

 

Ето ви малко пресни снимки .. буквално преди броени минути.

 

Не ми беше приятно да стоя там и да ги правя , но преглътнах гледката за да може да я споделя с вас.

 

Може пък да държи влага поне известно време.. било то и няколко часа. Това може да спаси други човешки животи.

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

тази не е за хора със слаби сърца

 

http://www.picvalley.net/u/1624/115447238447574800.JPG

 

Както може би повечето се досетихме шофьора на таксито / лека му пръст / не е виновен. Карал си е съвсем нормално , в неговата си лента , с хора в колата ... когато шофьора на роувъра не успява да се прибере след поредица от луди изпреварвания и резултата е на лице. Шофьора на таксито почива на място. Още един от пасажерите е в много тежко състояние. Общо в двете коли е имало 7 или 8 души. Млади хора, мъже , жени ... дано останалите да се оправят , но какво ще стане само един господ знае.

 

Пак ви приканвам

КАРАЙТЕ РАЗУМНО:) Пазете себе си и околните, защото няма нищо по ценно от живота.

 

 

Лека им пръст на починалите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека им пръст на хората! :huh::) Имам чувството, че колкото и такива случки да стават, "баровците" няма да спрат да си показват магариите по пътищата. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Какво написа автомобилният ас Димитър Илиев в книгата за гости на Слави Трифонов когато му гостува "По-добре 15 минути по-късно от колкото 60 години по-рано!" Зловещо, но факт!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас... какво да кажа? Само, че дори и несъстезателите си го отнасят !!! Няма гаранция... качиш ли се в колата си с единия крак в гроба, факт :huh: ужас, не... ще ми държи влага, благодаря ти за геройството да направиш снимките. Аз нямаше да мога, признавам си!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комшията ми работи в спешния център и преди малко ми каза , че освен шофьора , са починали още 2-ма души.Единия на път за болницата, другия на скенера ...А с останалите какво ще стане ... никой незнае ,но положението не е никак розово.

Редактирано от Founder

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека им пръст на хората, които са починали и дано другите уздражеят и се жастановат.Миналта година вуйчо ми катастрофира на път към работата със служебната кола, на шофйора който управляваше служебния автомобил му нямаше нищо, а на вуйчо ми който се возеше потрошен и с такъв удар в глават, че вече пуловин година по късно се още не може да се управи, нито да върви като хората, 6 месеца по късно той все още е с патерици, абе ужас на никой, не мупожелавам да му се случи, но за данети се случи в българия нищо е почто невъзможно тъй че трябва ни друг манталитет ама така като гледам близките 1000 години няма да стане :);) ТЪЙ чЕ ВНИМАВАЙТЕ ПО ПЪТИщАТА И УМНАТА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятна гледка...жалко за хорицата,лека им пръст...но за съжаление това са чести гледки в БГ,и още по лошо е че и да си внимателен,винаги някой "Шумахер"може дате помели...трябва много да се внимава...много... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо нямам думи голяма трагедия вече след като видях снимките няма да съм спокоен като има кола срещу мен ужас направо лека им пръст на хорицата :weights:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петък един такъв без изобщо да му пука, изтегнат като бей в един форд ескорт над 12годишен, изпреварваше срещу мен и ако не бях скочил на спирачките щеше да ме отнесе.Нямах време иначе щях да му метна бутилката с мин.вода на предното стъкло.Лошото е, че изобщо не им е ясно на някои хора как и кога да изпреварват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Founder-е , братле... хубаво си направил тая темичка :) Тряба често да се пускат и да се говори за тези неща ;) Мисля , спокойно да си мине към важни. Хората , които сме преживяли вече някои неща и сме видяли с очите си куп други , много по сериозно приемаме такива снимки и моменти в живота ;) Дано снимките имат ефект и към тези , които все още не са :( За да не трупат опит по тоя начин ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това не е ли на Ямболския път, тая таксиметрова фирма май е Ямболска...ако е там изобщо не се учудвам, откакто направиха новия асвалт преди 3 години и паметниците по пътя станаха дори повече.Прибирайки се от работа към СЛивен съм виждал и по брутални сцени като окървавени и дори разчленени трупове по платното, но вярвайте ми, хич не ми беше до снимки, беше покъртително...едно голфче беше срещнало рейс точно на завоя на отбивката за Камен.Вярвайте ми след картината която видях там следващите 5 километра до Сливен треперех като лист зад волана ;) Внимавайте МНОГО и не се надценявайте...няма безсмъртни,а на оня свят не раздават награди за бест рейсъри :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата настръхнах!Наистина много трябва да се внимава! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е от тази вечер ... подобни неща бях виждал само по снимки в нета , но го видях и на живо - No Comment

http://www.dianacable.net/index.php?t=3&am...amp;type=videos

 

Рено Меган Коуч ... или поне е било.

 

Ако са ви слаби нервите по-добре не гледайте на долу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Стълба не е помръднал нито сантиметър ... немога да си го обясня - явно скоростта е била такава, че е срязал колата като нож.

 

Момчето както се вижда и от репортажа е на място.

Редактирано от Al_Capone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нз колко пъти трябва да се казва .. не очаквайте коланите и еър беците да ви спасят спасете се предварително като си карате с ограничението и внимание на максимум... продължавам да бъда свидател на СЕЛСКИТЕ ИЗПЪЛНЕНИЯ по родните пътища ... тръгваш да изпреварваш и изпреварвания почва да натиска ... най-голямата простотия и селения да не говорим че хондите са новите голфаджии! срам .... но факт! всеки прави грешки но неумишлени а 60% са грешките с умисъл .. естествено това няма да спре докато не почнат яко да бъркат в джоба.. тия камери за скорост и за светофарите и стоповете да започнат да работят .. и какви са тия макети на полицейски коли ... нали уж имало колко хиляди полицаи в излишък ... ами катаджии! да не говорим че е пълно с такива които незнаят как да си паркират шибанат@ кола .. то по пешеходни пътерки по тротоари в градинки... най-често "ми няма къде да спра" ми ще потърсиш както аз обикалям по 10км да си намеря място и не са правя на тарикат... тия паяци за къв *ур ги има ... само да плашат ли кво?а и ми се струва че всички полицаи които се разхождат "партрулират" могат да имат 1кочан с фишове и да ги лепкат по чистачките на колегите в нарушение! но цялата държава е на тая хала и няма оправия от простотия до шия! поздрави! мислете с главите си и карайте на фарове и през лятото!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охааа, това с Мегана е красиво. Радвам се, че няма жертви (невинни).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я Темата за катастрофите,която търсеше Ачо!Истината е,че нещата съвсем не са розови и от ден на ден трафика ,и катастрофите стават все по ужасни :) Многото неграмонтни шофьори,никаква толерантност на пътя,изнервени от ежедневието водачи и много други странични фактори оказват негативно влияние в/у обстановката по пътищата на България! :) За съжаление едва ли скоро ще има подобрение :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето малко пресни снимки от снощи много годно ми стана като видях на живо гледката досега не бях виждал кола скъсана като парцал на две от стълб отново в ямбол видях че имаше едно покрито момче а за колата нямам никаква представа каква е http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11527050http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11527048

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я Темата за катастрофите,която търсеше Ачо!...

Мерси Пешо!п.п. Някой модератор ако има желание може да слее двете теми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След такива гледки не може много да се каже ,а всеки трябва да се замисли как трябва да се държи на пътя ,че не е сам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина нека не превръщаме улиците в бойно поле... Нека бъдем културни и отговорни на пътя... Нека се замислим,че при високите скорости вероятноста за фатална грешка е голяма... Нека се замислим,че по улиците въврвят и карат наши приятели,наши близки,наши родители,наши деца...... Нека всички се замислим...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато разглеждах темата ми хрумна една идея за една малка кампания организирана от нашия фен клуб, как да призоваваме другите колеги да карат разумно и най-вече ние самите, като залепим по една лепенка на задните си стъкла в наи-горната им част с натписа ШОФИРАЙТЕ РАЗУМНО! ХОНДА фен клуб или ПЪТИЩАТА НЕ СА ПИСТИ......, Смятам че с подобен натпис може да влеем малко акъл на кякои съзтезател. Този натпис най вече ще ограничава нас самите от подобни изцепки по пътя. Ако сте съгласни можем да се организираме и да се напечатат такива ленти и да си ги залепим по прозорците. Тогава HONDA fen club ще се гледа с по голямо уважение не само от нас а и от хората който не са фенове на марката!.П.П.Хаиде сега да видим колко от нас ще са склони да се вклучат в тази кампания ( ако въобще се орагнизира нещо) и да се лешът от състезателните си способности за една кауза не на войната по пътищата. Защото тук само се пише да бъдем по възпитани на пътя и да си спазваме правилника, но само се пише колко ли от тези който го пишат го и правят???.

Редактирано от tiankata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега напълно съм съгласен с тази твоя идеа мисля, че ще има някакъв ефект. ;) Ето снощи в нашия град Ямбол е станала поредната катастрофа загинал е млад мъж на 34 години. Ето и малко видео материал ЦЪКП.П. Извинявам се ако видеото не работи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Простотията не е болест, която се лекува с лепенки. Моята ваксина е разумно каране и съвета ми към вас - представяйте си, че в средата на всеки сляп завой ви чакат 2 коли насреща. Захождайте за всеки такъв завой с такова очакване и имайте предварителна представа, какво бихте направили, ако това наистина ви се случи. Така, ако ви се наложи (не дай си боже) да бягате, вече ще имате усещането за колата и ясната представа как да го направите най-безболезнено.А за хора, като младежа с мегана... Казвал съм го и преди - не искам да злорадствам, но за мен това е естествен подбор на природата. Дори не ми е жал за човека, сори. Радвам се, че няма невинни пострадали. До вчера, той е имал същите условия като мен. Едно и също слънце е изграло и за мен, и за него. Той е избрал да не го вижда повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и един материал от Бургас http://www.dnes.bg/article.php?id=69239 .....снощи докато се прибирах станах свидетел на тази грозна гледка как един Рено Меган се е размазал в един стълб с 4 човека в автомобила и как на шофиора му няма нищо а всички пътници са загинали лека им пръст. Аз предлагам тази тема да се закачи като ВАЖНА и да се обновява с нов материал макар и неприятен с цел когато хората се ровят из форума да попадат на нея и да се замислят с каква скорост да карат. Ако модераторите преценят Поздрави и дано има все по - малко подобни случаи :):lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Касапницата по пътищата продължава с пълна сила ... вчера в зверска катастрофа загина и мой преподавател от университета. Проф. д-р на икономическите науки Иван Димов. Лека му пръст.Пазете се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжелявам , че случката е стара но нека се позамислим поне малко .... на 20.05 се навършват година и половина без нашите приятели Павката и Мартин дано почиват в мир ... и благодарение на " спешна помощ която идва от Окръжна болница до парка в Аспарухово в 2:30 през ноща САМО за 45 мин Павката почива по пътя към болницата а Марто на място ... причината . Причините са 3 : Пияни , 120км/ч , локва на пътя която не виждат :):D;)http://www.vbox7.com/play:d3fe1a1a

Редактирано от димо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... до парка в Аспарухово в 2:30 през ноща ... Пияни , 120км/ч ...

...т.е. градско? Локвата не е причина.Радвам се, че не са претрепали невинни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи и аз за първи път станах свидетел, и то на верижна катастрофа по пътя от Видин за Монтана. Когато бях там тъкмо режеха колата за да изкарат 20 годишния шофьор- виновника за инцидента. Оказа се, че няма жертви, но за съжаление днес в новините прочетох, че един от невинните шофьори е починал по-късно. Ето това е най-лошото, че ти дори и с 20км/ч. да се движиш, и да спазваш всички правила, пак може да се размажеш на пътя. Мир на праха му!http://www.blitz.bg/news/article/44147

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво става с тея Рено Меган...да не са прокълнати, трети случай с такава кола...Според мен тази тема наистина трябва да е при важни, може да накара някой да се замисли малко и да предодврати бъдещи нещастни случаи. Някой от евро-парламента се беше пошегувал, че на България нямало нужда да се обявява война, ние сами сме се избивали по пътищата с техните стари евро бръкми......тъжно, но факт. И поради липса на адекватни закони и на адекватното им прилагане ще продължават разни рацери да хвърчат със 120-140 из града и да пребиват себе си и невинни хора, ще продължават и разни тъпунгери да правят недомислени изпреварвания, защото карат джипове за по 100 и кусур бона и тях закона не ги лови и са безсмъртни...не веднъж заради такива малоумни изпреварващи съм влизал в банкета, за да не ме натресат челно и заради въпросните пиклливи 18 годишни велики рацерчета загубих чичо си преди няколко години, на колега премазаха майка му на пешеходна пътека, мен ме натресоха в шоферската врата като си минавах на зелено, някаква заспала пу...камога да се сетя за още много случаи....мисълта ми е да се замислим всички малко и да спрем да толерираме такова държание по пътищата, от нас зависи да спрем тази война по улиците.... Моля да ме извините, ако съм прекалил...просто се развълнувах малко в повечко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги никога за 10 мин не са ми са пълнели очите с сълзи .... но това което прочетох и видях просто незнам как да го изразя толкова факти има че незнам защо цирка продължава.Мислех да си идвам в Бг другия месец и искам да се забавлявам но не с алкохол и коли но все пак ще ми се наложи да се кача при някой приятел и ми настрахват косите . убеден съм че много хора докато прочетат заглавието на темата и си казват отнова с техните глупости.Вярно глупости са и то от сериозната категория.Жалко че ни промиват мозаците с някви деградирали предавания по телевизията а фактите от живота и грозната действителност се скрива...

Жалко за хората!Лека им пръст.

Редактирано от SH3M37A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже според мен тази тема трябва да се вижда от всички, за да можем поне малко да се замисляме какви ги вършим по улиците.Затова ще я вдигна за жалост с поредния трагичен случай с брутално загинали Пловдивчани, поради състезател изпреварвал в аварийната лента на магистралата.http://news.ibox.bg/material/id_775027984Видях и снимката отблизо на изгорелите живи пътници.....повече от потресаващо е затова няма да ви я кача, за да не повърне някой пред компа си.Най шокиращото в случая е, че във вестника пише, че са горели доста време и са минали безброй лъскави коли и джипове и никой не е спрял да извади един пожарогасител да помогне на хората......що за безхаберен народ сме мамка му....гледаш, че колата гори разпиляна на платното а другата отзад е помляна и няма да спреш да се опиташ да помогнеш...това за мен не е човешко.Американците дето ги псуваме, че са тъпи, ако беше станало при тях щаха да са спрели сигурно сто коли за 5 минути и всеки щеше да помага с каквото може.Пази боже да ни се случва нещо такова, че ще си пукнем ей така заради прекрасните ни безхаберни, безсърдечни сънародници.Това е от мен, вече нямам думи да опиша какво чувствам, нека всички се позамислим повечко......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УЖАС :)((( от това последното настръхнах ! ебати тапаците никой да не спре да помогне ;) смешници отвсякъде ;) аз си признавам че ще спра въпреки че ще ме е страх за собствения живот като гори колата да не гръмне , но поне ще спра и квото ми дойде ще направя ;) да ви призная и аз съм правил тая грешка но 1 2 пъти като имаше голяма видимост че няма спрели коли в аварийната и то съм я правил понеже си карам в ограничението обаче някаой с 300 отзад ти мига като ненормален и за да не набивам спирачки съм заобикалял ;) никога няма да го правя повече... мир на праха на загиналите , които загубват живота си по много нелеп начин ;) без вина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

между другото прочетох доста коментари и се оказва че не е било така.. Волвото най -вероятно си е карал 120 - 130 най - много .. там пътуват младо семейство и пред тях техни приятели с някакво ауди , пежото се престроява от аварийната лента в средната и пуска аудито но не вижда Волвото , може би заради сребристия му цвят съвпадащ горе долу с мантинелата или е бил в "мъртвата зона" за водача на Пежото... водача на Пежото наскоро взел книжка :) жалко , нямал е опит и е сбъркал фатално...много трябва да се внимава , в случая всички псуват тоя с Волвото , но явно няма вина човека

Редактирано от stanchevvv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с видимост, без видимост, мъртва жива зона, няма значение, важното е крайният резултат...неопитни шофери правят тъпи маневри по магистралата и ето какво става, 4 човека изгарят живи в колата си. Това не е първия път, в който неопитни с наскоро взета книжка правят несъобразени маневри и стават фатални грешки, днеска докато пътувах за Сливен някакви пикливи хлапаци с М5-ца със засилка тръгнаха да изпреварват срещу мен и ако не бях влязъл в банкета какво се получава....верижна катастрофа понеже оня изпреварваше 2 коли и още напред още 2 с много малка възможност да се пребере в платното си. Тъпи изпълнения колкото щете и от тях страдат предимно невинни хора...ей затова най ме е яд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си, всеки да се моли да има късмет , че всичко става адски бързо , на всеки може да се случи :) всеки е правил грешни преценки , всеки неумишлено е грешил и просто ако се размине е късметлия, ако не се размине, четем за него и скърбим ;) такова е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди три дни когато се пребирах от Пловдив за Асеновград на изхода на Пловдив беше станала една катастрофа. Точно на края на поделението където мантинелата прекъсва за обратни завой. Едната кола беше Лада а другата не се разпознаваше, неможах да я огледам добре за марката, доста бяха се смачкали и двете коли, удара е бил силен. Жертви незнам дали е имало но ранени 100%. Но интересното е че дори не ме смути тази гледка, преди години се стресирвах от подобни гледки а сега ми е нещо като всекидневие, явно с всекидневните катастрофи съм претръпнал, лошо, лошо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...